<< WSMP 1992] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1994 >>
15-16.05.1993 | 1 eliminacja WSMP | Poznań |
18-19.06.1993 | 2 eliminacja WSMP | Kielce |
10-11.07.1993 | 3 eliminacja WSMP | Poznań |
25-26.09.1993 | 4 eliminacja WSMP | Kielce |
8-10.10.1993 | 5 i 6 eliminacja WSMP | Poznań |
Międzynarodowe WSMP kl. E2: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||||
1. | Andrzej Godula | Radio RMF - Automobilklub Kielecki | Estonia 25 | 25 | (11) | (4) | 25 | 15 | 20 | 85 |
2. | Bohdan Leśniak | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Estonia 21; Estonia 25 | 15 | (5) | (7) | 20 | 9 | 17 | 61 |
3. | Viktor Kozankov | (RUS) | Estonia 25 | 25 | 25 | 50 | ||||
4. | Krzysztof Woźniak | Automobilklub Wielkopolski | Estonia 25 | 17 | 5 | 11 | 17 | 50 | ||
5. | Tomasz Szczęsny | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Estonia 25 | (7) | 9 | 15 | 15 | (6) | 11 | 50 |
6. | Ryszard Luciński | Castrol Racing - Automobilklub Wielkopolski | Estonia 25 | 17 | 25 | 7 | 49 | |||
7. | Artur Skwarzyński | Castrol Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Estonia 25; Estonia 21 | 13 | 17 | 15 | 45 | |||
8. | Hieronim Kochański | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Estonia 21 | 8 | 13 | 9 | (5) | 7 | 37 | |
9. | Aleksander Romashin | (BY) | Estonia 25 | 11 | 20 | 31 | ||||
10. | Raimund Seidenfaden | (D) | Estonia 25 | 6 | 20 | 26 | ||||
11. | Wojciech Gąsecki | Automobilklub Morski | Estonia 25 | 13 | 4 | 9 | 26 | |||
12. | Jiri Micanek | (CZ) | Reynard 913-Volkswagen | 25 | 25 | |||||
13. | Cezary Czub | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Estonia 21 | 9 | 15 | 24 | ||||
14. | Jacek Szmidt | Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski | MTX 1-06; Estonia 25 | 5 | 8 | 8 | 1 | 22 | ||
15. | Aleksander Nesterov | (RUS) | GF 1692 | 20 | 20 | |||||
16. | Wolfram Center | (D) | ML 90 | 20 | 20 | |||||
17. | Vaclav Lim | (CZ) | Avia AE3B | 17 | 17 | |||||
18. | Grzegorz Kamiński | Automobilklub Toruński | 8 | 8 | 16 | |||||
19. | Wojciech Jankowski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | 8 | 2 | 6 | 16 | ||||
20. | Konstantin Nemno | (RUS) | 11 | 3 | 14 | |||||
21. | Rico Richter | (D) | Estonia 25 | 13 | 13 | |||||
22. | Urmas Laansoo | (EE) | Estonia 21 | 13 | 13 | |||||
23. | Aleksander Lapkovski | (BY) | Estonia 25 | 13 | 13 | |||||
24. | Sergey Gorscheniev | (RUS) | 11 | 11 | ||||||
25. | Jan Urbanek | (CZ) | 9 | 9 | ||||||
26. | Andrzej Fontański | Automobilklub Częstochowski | Estonia 21 | 2 | 7 | 9 | ||||
27. | Manfred Kuhn | (D) | 6 | 6 | ||||||
28. | Vasilij Moravski | (BY) | Estonia 21 | 6 | 6 | |||||
29. | Uwe Brueckner | (D) | 4 | 4 | ||||||
30. | Volker Worm | (D) | 3 | 3 | ||||||
31. | Uwe Neubert | (D) | 1 | 1 | ||||||
Klasa E2: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||||
1. | Andrzej Godula | Radio RMF - Automobilklub Kielecki | Estonia 25 | 25 | (13) | (11) | 25 | 20 | 25 | 95 |
2. | Bohdan Leśniak | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Estonia 21; Estonia 25 | 17 | (7) | (15) | 20 | 17 | 20 | 74 |
3. | Krzysztof Woźniak | Automobilklub Wielkopolski | Estonia 25 | 20 | 13 | 11 | 25 | 69 | ||
4. | Tomasz Szczęsny | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Estonia 25 | 11 | (11) | 25 | 15 | (11) | 15 | 66 |
5. | Ryszard Luciński | Castrol Racing - Automobilklub Wielkopolski | Estonia 25 | 20 | 25 | 13 | 58 | |||
6. | Hieronim Kochański | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Estonia 21 | 13 | 20 | 9 | 9 | (9) | 51 | |
7. | Artur Skwarzyński | Castrol Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Estonia 25; Estonia 21 | 15 | 17 | 17 | 49 | |||
8. | Jacek Szmidt | Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski | MTX 1-06; Estonia 25 | 9 | 9 | 17 | 6 | 41 | ||
9. | Wojciech Gąsecki | Automobilklub Morski | Estonia 25 | 13 | 8 | 13 | 34 | |||
10. | Cezary Czub | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Estonia 21 | 15 | 17 | 32 | ||||
11. | Grzegorz Kamiński | Automobilklub Toruński | 15 | 11 | 26 | |||||
12. | Wojciech Jankowski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | 8 | 7 | 8 | 23 | ||||
13. | Andrzej Fontański | Automobilklub Częstochowski | Estonia 21 | 8 | 8 | 16 | ||||
Klasa E1: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||||
1. | Kazimierz Sołtowski | Automobilklub Szczeciński | Promot 80; Promot 79 | 25 | 20 | 25 | 13 | 83 | ||
2. | Andrzej Podsiadło | Automobilklub Kielecki | Estonia 21 | 25 | 15 | 17 | 25 | 82 | ||
3. | Krzysztof Wodziński | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Estonia 21 | 17 | 17 | 20 | (17) | 25 | 79 | |
4. | Janusz Sączyński | Automobilklub Morski | Estonia 25 | 15 | 25 | 20 | 17 | 77 | ||
5. | Marek Nowak | Rak - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Estonia 21 | 11 | 17 | 13 | 15 | 56 | ||
6. | Piotr Kaźmierczak | Automobilklub Kielecki | Estonia 21 | 15 | 13 | 8 | 15 | 51 | ||
7. | Michał Gil | Automobilklub Kielecki | Estonia 21 M | 20 | 9 | 9 | 9 | 47 | ||
8. | Tomasz Jeromin | Automobilklub Radomski | MTX 1-06 | 9 | 3 | 11 | 20 | 43 | ||
9. | Mirosław Krachulec | Automobilklub Częstochowski | Estonia 25 | 5 | 8 | 13 | (2) | 15 | 41 | |
10. | Andrzej Wodziński | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Estonia 21 | 8 | 11 | 7 | 13 | 39 | ||
11. | Robert Podolski | Automobilklub Kielecki | Promot | 3 | 7 | 11 | 11 | 32 | ||
12. | Jacek Witke | Rainbow Łódź | 7 | (6) | 8 | 8 | 8 | 31 | ||
13. | Robert Gajór | Automobilklub Morski | 9 | 6 | 11 | 26 | ||||
14. | Leszek Gąsiorowski | Automobilklub Toruński | 6 | (2) | 6 | 5 | 7 | 24 | ||
15. | Grzegorz Kamiński | Automobilklub Toruński | 13 | 9 | 22 | |||||
16. | Grzegorz Latos | Automobilklub Kielecki | Promot 85 | 20 | 20 | |||||
17. | Andrzej Grabowski | Automobilklub Morski | 7 | 3 | 6 | 16 | ||||
18. | Małgorzata Serbin | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Estonia 21 | 2 | 4 | 4 | 6 | 16 | ||
19. | Józef Liszczak | Automobilklub Szczeciński | 1 | 3 | 3 | 5 | 12 | |||
20. | Władysław Starkowski | Automobilklub Dolnośląski | 4 | 1 | 5 | 10 | ||||
21. | Wojciech Bełtowski | Automobilklub Krakowski | 5 | 4 | 9 | |||||
22. | Przemysław Walknowski | Automobilklub Szczeciński | 7 | 7 | ||||||
23. | Paweł Mickiewicz | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | 5 | 5 | ||||||
24. | Jarosław Kamiński | Rainbow Łódź | 4 | 4 | ||||||
25. | Jacek Marciniak | Rainbow Łódź | 2 | 2 | ||||||
Klasa H2: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||||
1. | Tadeusz Myszkier | Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski | BMW M3; Lancia Delta HF Integrale 16V | 25 | 25 | 25 | 25 | 100 | ||
2. | Krzysztof Gałecki | Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski | Audi Coupe-BMW | 20 | (13) | 17 | 17 | 20 | 74 | |
3. | Sławomir Szaflicki | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Ford Sierra Cosworth 4x4 | 20 | 11 | 20 | 17 | 68 | ||
4. | Tadeusz Kudłaty | Automobilklub Dolnośląski | Alfa Romeo 75 Turbo; Honda Civic | 25 | 17 | 15 | 6 | 63 | ||
5. | Piotr Bednarek | Rainbow Łódź | BMW 318 | 17 | (9) | 15 | 15 | 13 | 60 | |
6. | Marek Troszyński | Rainbow Łódź | Volkswagen Scirocco | 15 | 8 | 11 | 15 | 49 | ||
7. | Tomasz Dąbrowski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Ford Sierra RS Cosworth | 15 | 17 | 13 | 45 | |||
8. | Marek Kusiak | Automobilklub Częstochowski | Ford Sierra Cosworth | 20 | 20 | 3 | 43 | |||
9. | Piotr Urbański | Rainbow Łódź | Ford Sierra RS Cosworth | 5 | 13 | 7 | 11 | 36 | ||
10. | Andrzej Goliszek | Rainbow Łódź | 9 | 11 | 9 | 7 | 36 | |||
11. | Edward Kinderman | Automobilklub Śląski | 11 | 9 | 8 | (5) | 8 | 36 | ||
12. | Slavko Umicević | Automobilklub Dolnośląski | Opel Kadett GSi 16V | 13 | 13 | 6 | 32 | |||
13. | Wojciech Urbański | Automobilklub Śląski | 4 | 11 | 9 | 5 | 29 | |||
14. | Zdzisław Ulkowski | Automobilklub Morski | 6 | 6 | 8 | 9 | 29 | |||
15. | Robert Herba | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Nissan Sunny GTi-R | 25 | 25 | |||||
16. | Jerzy Wierzbołowski | Automobilklub Dolnośląski | 7 | 7 | 4 | 4 | 22 | |||
17. | Dariusz Dudkowiak | Automobilklub Dolnośląski | 8 | 3 | 5 | 16 | ||||
18. | Wojciech Michalak | Rainbow Łódź | 2 | 2 | 4 | |||||
19. | Krzysztof Godwod | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | 3 | 3 | ||||||
20. | Zygmunt Konieczek | Automobilklub Morski | 2 | 2 | ||||||
21. | Marek Henschel | Automobilklub Wielkopolski | 1 | 1 | ||||||
22. | Andrzej Dudkowiak | Automobilklub Dolnośląski | 1 | 1 | ||||||
Międzynarodowe WSMP kl. H1: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||||
1. | Sebastian Mielcarek | Teral - Automobilklub Wielkopolski | Honda Civic; Volkswagen Scirocco | 25 | 25 | 20 | 25 | (20) | (20) | 95 |
2. | Xawery Mielcarek | Teral - Automobilklub Wielkopolski | Volkswagen Scirocco; Suzuki Swift GTi | 15 | (8) | 13 | 25 | 25 | 78 | |
3. | Stanisław Fiedor | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Honda Civic | 20 | 11 | 15 | 17 | 63 | ||
4. |
Wojciech Cołoszyński | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Suzuki Swift GTi | 25 | 20 | 17 | 62 | |||
5. | Henryk Mandera | Teral - Automobilklub Wielkopolski | Suzuki Swift GTi | 15 | 17 | 13 | 45 | |||
6. | Adam Polak | Automobilklub Polski | Ford Fiesta XR 2i | 17 | 15 | 11 | 43 | |||
7. | Vladimir Sukhov | (RUS) | Łada Samara | 7 | 9 | 11 | 15 | 42 | ||
8. | Leszek Grynhoff | Teral - Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 126p-Honda | 6 | (1) | 13 | 9 | 11 | 39 | |
9. | Dirk Jenichen | (D) | Łada 2107 | 13 | 13 | 26 | ||||
10. | Zbigniew Szwagierczak | Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 126p-Honda | 11 | 13 | 24 | ||||
11. | Jerzy Dyszy | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Ford Fiesta XR 2i | 20 | 20 | |||||
12. | Jarosław Koziczak | Automobilklub Wielkopolski | Toyota Corolla | 17 | 17 | |||||
13. | Hans-Dieter Kessler | (D) | Łada 2107 | 17 | 17 | |||||
14. | Tomasz Jaskłowski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | 9 | 8 | 17 | |||||
15. | Joerg Mossler | (D) | 9 | 8 | 17 | |||||
16. | Grzegorz Baran | Castrol Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Suzuki Swift GTi | 15 | 15 | |||||
17. | Dieter Hoffmann | (D) | 8 | 4 | 12 | |||||
18. | Rocco Berger | (D) | 5 | 7 | 12 | |||||
19. | Andrzej Dziurka | Automobilklub Śląski | 11 | 11 | ||||||
20. | Piotr Nartowski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Toyota | 2 | 8 | 10 | ||||
21. | Piotr Cekiera | Automobilklub Krakowski | 5 | 5 | 10 | |||||
22. | Piotr Granica | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | 9 | 9 | ||||||
23. | Ines Richter | (D) | 7 | 7 | ||||||
24. | Ladislav Hlubik | (CZ) | 7 | 7 | ||||||
25. | John Rainer | (D) | 6 | 6 | ||||||
26. | Martin Fidrmuc | (CZ) | 6 | 6 | ||||||
27. | Mario Berger | (D) | 6 | 6 | ||||||
28. | Jens Gaida | (D) | 5 | 5 | ||||||
29. | Ingo Krueger | (D) | 4 | 4 | ||||||
30. | Karel Pospisil | (CZ) | 4 | 4 | ||||||
31. | Gary Mensh | (CZ) | 3 | 3 | ||||||
32. | Heiko Gaida | (D) | 3 | 3 | ||||||
33. | Ralf Gerl | (D) | 2 | 2 | ||||||
34. | Jurgen Guttler | (D) | 1 | 1 | ||||||
Klasa H1: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||||
1. | Sebastian Mielcarek | Teral - Automobilklub Wielkopolski | Honda Civic; Volkswagen Scirocco | 25 | 25 | 20 | 25 | (20) | (20) | 95 |
2. | Xawery Mielcarek | Teral - Automobilklub Wielkopolski | Volkswagen Scirocco; Suzuki Swift GTi | 17 | (8) | 13 | 25 | 25 | 80 | |
3. | Stanisław Fiedor | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Honda Civic | 20 | 11 | 15 | 17 | 63 | ||
4. |
Wojciech Cołoszyński | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Suzuki Swift GTi | 25 |
20 |
17 |
62 |
|||
5. | Leszek Grynhoff | Teral - Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 126p-Honda | 7 | (6) | 13 | 11 | 15 | 46 | |
6. |
Henryk Mandera | Teral - Automobilklub Wielkopolski | Suzuki Swift GTi | 15 |
17 |
13 |
45 |
|||
7. | Adam Polak | Automobilklub Polski | Ford Fiesta XR 2i | 17 | 15 | 11 | 43 | |||
8. | Zbigniew Szwagierczak | Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 126p-Honda | 15 | 13 | 28 | ||||
9. | Piotr Nartowski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Toyota | 7 | 9 | 11 | 27 | |||
10. | Jerzy Dyszy | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Ford Fiesta XR 2i | 20 | 20 | |||||
11. | Grzegorz Baran | Castrol Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Suzuki Swift GTi | 5 | 15 | 20 | ||||
12. | Tomasz Jaskłowski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | 9 | 9 | 18 | |||||
13. | Jarosław Koziczak | Automobilklub Wielkopolski | Toyota Corolla | 17 | 17 | |||||
14. | Piotr Cekiera | Automobilklub Krakowski | 6 | 8 | 14 | |||||
15. | Piotr Granica | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | 13 | 13 | ||||||
16. | Andrzej Dziurka | Automobilklub Śląski | 11 | 11 | ||||||
Klasa A1: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||||
1. | Marek Oczkowski | Teral - Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 126p | 25 | 25 | 25 | 25 | (17) | (25) | 100 |
2. | Tomasz Krukowski | Automobilklub Kielecki | Polski Fiat 126p | 20 | (17) | 20 | 20 | 25 | (17) | 85 |
3. | Włodzimierz Pawluczuk | Castrol Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Suzuki Maruti 800 | 20 | 17 | 15 | 15 | (13) | 67 | |
4. | Krzysztof Gawroński | Rak - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 17 | 13 | 13 | 20 | 63 | ||
5. | Jacek Raczkowski | Automobilklub Kielecki | Polski Fiat 126p | 13 | (11) | 15 | 17 | 13 | (8) | 58 |
6. | Zbigniew Czarnocki | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 15 | 7 | (4) | 20 | 15 | 57 | |
7. | Dariusz Stróżyk | Automobilklub Kielecki | Polski Fiat 126p | 9 | 15 | (7) | 11 | 11 | 46 | |
8. | Jarosław Hercog | Automobilklub Częstochowski | (7) | 8 | 9 | 9 | 8 | (7) | 34 | |
9. | Waldemar Mrówczyński | Automobilklub Wielkopolski | 11 | 11 | 9 | 31 | ||||
10. | Bernard Klarzyński | Automobilklub Wielkopolski | 8 | 6 | 6 | 8 | (6) | (5) | 28 | |
11. | Jarosław Zagajewski | Rainbow Łódź | 11 | 7 | 6 | 24 | ||||
12. | Rajmund Wiśniewski | Automobilklub Wielkopolski | 4 | 5 | 7 | 4 | 20 | |||
13. | Tomasz Kraussyk | Rainbow Łódź | 9 | 9 | 18 | |||||
14. | Andrzej Węglarz | Automobilklub Stalowa Wola | Polski Fiat 126p | 13 | 13 | |||||
15. | Marek Zawadzki | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | 5 | 8 | 13 | |||||
Klasa N1: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||||
1. | Jacek Rathe | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 25 | 20 | 25 | (17) | 20 | 90 | |
2. | Cezary Klimek | Automobilklub Częstochowski | Polski Fiat 126p | 17 | (17) | (11) | 20 | 25 | 25 | 87 |
3. | Jacek Chojnacki | Castrol Racing / Rak - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 25 | (15) | 25 | 20 | 17 | 87 | |
4. | Małgorzata Serbin | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 15 | (8) | (8) | 15 | 15 | 15 | 60 |
5. | Michał Tuszyński | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 11 | 15 | 17 | 13 | (9) | (11) | 56 |
6. | Andrzej Bobrowski | Automobilklub Częstochowski | Polski Fiat 126p | 13 | 9 | 17 | 13 | 52 | ||
7. | Marcin Turski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 11 | 20 | 7 | 9 | 47 | ||
8. | Arkadiusz Nowicki | Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 126p | 13 | (7) | (7) | 9 | 11 | 13 | 46 |
9. | Tomasz Porawski | Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 126p | 13 | 11 | 8 | 32 | |||
10. | Wojciech Ziębiński | Automobilklub Kielecki | Polski Fiat 126p | 9 | 9 | 5 | 23 | |||
11. | Lech Wójcik | Rainbow Łódź | Polski Fiat 126p | 20 | 20 | |||||
12. | Jacek Sikora | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 5 | 8 | 13 | ||||
13. | Paweł Czernik | Rainbow Łódź | Polski Fiat 126p | 6 | 7 | 13 | ||||
14. | Robert Babiuch | Automobilklub Częstochowski | Polski Fiat 126p | 6 | 6 | |||||
Trofeo Fiat Cinquecento: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||||
1. | Krzysztof Federowicz | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | 25 | 25 | 25 | 20 | 95 | ||
2. | Adam Tuszyński | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | 20 | 20 | 20 | 25 | 85 | ||
3. | Paweł Kałuża | Automobilklub Kielecki | Fiat Cinquecento 900 | 20 | 17 | 25 | 62 | |||
4. | Zdzisław Brymora | Automobilklub Częstochowski | Fiat Cinquecento 900 | 9 | (9) | 15 | 17 | 15 | 56 | |
5. | Leszek Grynhoff | Teral - Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | 15 | 9 | 15 | 17 | 56 | ||
6. | Wiktor Gasenko | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | 13 | 15 | 17 | 45 | |||
7. | Ryszard Piątek | Teral - Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | 8 | 11 | (8) | 13 | 13 | 45 | |
8. | Andrzej Dziurka | Automobilklub Śląski | Fiat Cinquecento 900 | 11 | 13 | 11 | 35 | |||
9. | Sebastian Lewandowski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | 17 | 7 | 24 | ||||
10. | Antoni Skudło | Automobilklub Śląski | Fiat Cinquecento 900 | 8 | 13 | 21 | ||||
11. | Zbigniew Łacisz | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | 8 | 11 | 19 | ||||
12. | Andrzej Dąbrowski | Automobilklub Polski | Fiat Cinquecento 900 | 7 | 9 | 16 | ||||
13. | Wojciech Urbański | Automobilklub Śląski | Fiat Cinquecento 900 | 11 | 11 | |||||
Pogrubioną czcionką wyróżniono zawodników, którym przyznano tytuły Mistrzów i Wicemistrzów Polski. | ||||||||||
Klasyfikacja zespołowa: | ||||||||||
1. | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | 46 | ||||||||
2. | Automobilklub Wielkopolski | 37 | ||||||||
3. | Automobilklub Kielecki | 33 |
||||||||
4. | Automobilklub Morski | 15 |
||||||||
5. | Automobilklub Częstochowski | 13 |
Podział samochodów na grupy według regulaminów FIA:
- Grupa N - Samochody turystyczne wyprodukowane w
ilości co najmniej 2500 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12
miesięcy. Prawie całkowity zakaz przeróbek mających na celu
poprawienie osiągów samochodu.
- Grupa A - Samochody turystyczne wyprodukowane w ilości co
najmniej 2500 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy z
dużą ilością możliwych przeróbek polepszających osiągi
pojazdu.
- Grupa H - Samochody nie homologowane, lub takie które
utraciły homologację.
- Grupa E - Samochody formuł wyścigowych.
Samochody startujące w WSMP były podzielone na klasy:
- Klasa E2 - Formuła Mondial - samochody wyścigowe do
1600 cm3
- Klasa E1 - Formuła Easter - samochody wyścigowe napędzane
silnikami FSO, Skody lub Łady do 1300 cm3
- Klasa H2 - samochody grupy H powyżej 1600 cm3
- Klasa H1 - samochody grupy H do 1600 cm3
- Klasa A3 - samochody grupy A do 1600 cm3
- Klasa A2 - samochody grupy A do 1300 cm3
- Klasa A1 - samochody grupy A do 850 cm3 oraz Fiat
Cinquecento 903 cm3
- Klasa N1 - samochody Polski Fiat 126p grupy N
- Trofeo Fiat Cinqeucento - samochody Fiat C-C 900 (podwozie
według regulaminów gr. A, układ napędowy N-ki).
System punktacji:
We wszystkich klasach przyznawano punkty za pierwszych
15 miejsc według systemu: 25-20-17-15-13-11-9-8-7-6-5-4-3-2-1.
Zawodnikom do końcowej punktacji zaliczano 4 najlepsze wyniki.
Źródła:
- Materiały: Grzegorz Chyła
- Motor 1993
- Sport 1993
<< WSMP 1992] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1994 >>