<< 1 el. WSMP 1993 - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1993] [3 el. WSMP 1993 - Poznań >>


18-19.06.1993 Kielce - 2 eliminacja WSMP

Pogoda: deszcz

Klasa E2:
Trening: 1. Luciński - 1:49,801; 2. Leśniak - 1:50,900; 3. Godula - 1:50,955; 4. Woźniak - 1:51,056; 5. Skwarzyński - 1:52,504
Wyścig (15 okr.):
1. (1.*) Ryszard Luciński Castrol Racing - Automobilklub Wielkopolski Estonia 25 32:17,268 (115,96 km/h)
2.   Aleksander Romashin (BY) Estonia 25 32:58,835
3. (2.*) Krzysztof Woźniak Automobilklub Wielkopolski Estonia 25 33:15,461
4. (3.*) Cezary Czub Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21 33:16,166
5. (4.*) Artur Skwarzyński Castrol Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25 33:17,466
6. (5.*) Andrzej Godula Radio RMF - Automobilklub Kielecki Estonia 25 34:34,688
7. (6.*) Tomasz Szczęsny Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25 - 1 okr.
8. (7.*) Jacek Szmidt Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski MTX 1-06 - 1 okr.
9. (8.*) Andrzej Fontański Automobilklub Częstochowski Estonia 21 - 2 okr.
10.   Vasilij Moravski (BY) Estonia 21 - 2 okr.
11.

(9.*)

Bohdan Leśniak Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
* - miejsca w klasyfikacji krajowej WSMP
Nie sklasyfikowany:
  Hieronim Kochański Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
Odpadli:
  Konstantin Nemno (RUS)    
  Wiktor Gasenko Automobilklub Wielkopolski    
  Aleksander Lapkovski (BY)    
Nie wystartowali:
  Wojciech Jankowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
  Tytus Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
 
Klasa E1:

Trening: 1. Gil - 1:57,016; 2. Sączyński - 1:58,128; 3. J. Podsiadło - 1:58,625

Wyścig (15 okr.):
1. Kazimierz Sołtowski Automobilklub Szczeciński Promot 80 35:20,868 (105,92 km/h)
2. Grzegorz Latos Automobilklub Kielecki Promot 85 36:42,824
3. Marek Nowak Rak - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21 36:43,216
4. Janusz Sączyński Automobilklub Morski Estonia 25 36:45,687
5. Piotr Kaźmierczak Automobilklub Kielecki Estonia 21 36:48,184
6. Andrzej Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
7. Robert Gajór Automobilklub Morski    
8. Mirosław Krachulec Automobilklub Częstochowski    
9. Andrzej Grabowski Automobilklub Morski    
10. Jacek Witke Rainbow Łódź    
11. Wojciech Bełtowski Automobilklub Krakowski    
12. Władysław Starkowski Automobilklub Dolnośląski    
13. Tomasz Jeromin Automobilklub Radomski    
14. Leszek Gąsiorowski Automobilklub Toruński    
15. Józef Liszczak Automobilklub Szczeciński    
Nie sklasyfikowany:
  Robert Podolski Automobilklub Kielecki    
Odpadli:
  Andrzej Podsiadło Automobilklub Kielecki    
  Michał Gil Automobilklub Kielecki Estonia 21 (sprzęgło)
  Grzegorz Kamiński Automobilklub Toruński    
  Jacek Marciniak Rainbow Łódź    
  Jarosław Podsiadło Automobilklub Kielecki    
Nie wystartowali:
  Krzysztof Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
 
Klasa H2:
Trening: 1. Brach - 2:01,763; 2. Myszkier - 2:02,826; 3. Gałecki - 2:03,958
Wyścig (15 okr.):
1. Tadeusz Myszkier Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Lancia Delta HF Integrale 16V 33:52,139 (110,54 km/h)
2. Sławomir Szaflicki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Sierra Cosworth 4x4 34:45,744
3. Tadeusz Kudłaty Automobilklub Dolnośląski Alfa Romeo 75 Turbo 35:58,659
4. Tomasz Dąbrowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Sierra RS Cosworth - 1 okr.
5. Slavko Umicević Automobilklub Dolnośląski Opel Kadett GSi 16V - 1 okr.
6. Andrzej Goliszek Rainbow Łódź    
7. Edward Kinderman Automobilklub Śląski    
8. Dariusz Dudkowiak Automobilklub Dolnośląski    
Odpadli:
  Krzysztof Gałecki Automobilklub Morski    
  Marek Troszyński Rainbow Łódź    
  Wojciech Urbański Automobilklub Śląski    
  Kazimierz Brach Automobilklub Morski    
  Cezary Fuchs Automobilklub Dolnośląski    
  Błażej Krupa Stomil Olsztyn    
  Andrzej Kleina Automobilklub Wielkopolski    
Nie wystartował:
  Piotr Bednarek Rainbow Łódź    
 
Klasa H1:
Trening: 1. X. Mielcarek - 2:06,390; 2. Cołoszyński - 2:08,836; 3. S. Mielcarek - 2:08,871
Wyścig (15 okr.):
1. (1.*) Sebastian Mielcarek Teral - Automobilklub Wielkopolski Honda Civic 35:36,362 (105,15 km/h)
2. (2.*) Stanisław Fiedor Autoklub Rzemieślnik Warszawa Honda Civic 35:51,356
3. (3.*) Adam Polak Automobilklub Polski Ford Fiesta XR 2i 36:01,540
4. (4.*) Henryk Mandera Teral - Automobilklub Wielkopolski Suzuki Swift GTi 36:02,319
5. (5.*) Zbigniew Szwagierczak Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p-Honda 36:04,525

6.

(6.*) Andrzej Dziurka Automobilklub Śląski    

7.

(7.*) Tomasz Jaskłowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa    

8.

(8.*) Xawery Mielcarek Automobilklub Wielkopolski    
9.   Vladimir Sukhov (RUS)    
10. (9.*) Leszek Grynhoff Automobilklub Wielkopolski    
11. (10.*) Piotr Cekiera Automobilklub Krakowski    
* - miejsca w klasyfikacji krajowej WSMP.
Odpadli:
  Wojciech Cołoszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
  Grzegorz Baran Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
Nie wystartował:
  Aleksiej Wierlanow (RUS)    
 
Klasa A1:
Trening: 1. Oczkowski - 2:31,154; 2. Pawluczuk - 2:31,706; 3. Gawroński - 2:31,882
Wyścig (15 okr.):
1. Marek Oczkowski Teral - Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p 40:54,663
2. Włodzimierz Pawluczuk Castrol Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Maruti 800  
3. Tomasz Krukowski Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p  
4. Dariusz Stróżyk Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p - 1 okr.
5. Andrzej Węglarz Automobilklub Stalowa Wola Polski Fiat 126p - 1 okr.

6.

Jacek Raczkowski Automobilklub Kielecki    
7. Tomasz Kraussyk Rainbow Łódź    
8. Jarosław Hercog Automobilklub Częstochowski    
9. Zbigniew Czarnocki Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
10. Bernard Klarzyński Automobilklub Wielkopolski    
11. Marek Zawadzki Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
12. Rajmund Wiśniewski Automobilklub Wielkopolski    
Odpadli:
  Krzysztof Gawroński Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
  Waldemar Mrówczyński Automobilklub Wielkopolski    
  Juliusz Podolski Automobilklub Kielecki    
  Robert Podolski Automobilklub Kielecki    
Nie wystartował:
  Jarosław Zagajewski Rainbow Łódź    
 
Klasa N1:
Trening: 1. Chojnacki - 2:47,172; 2. Rathe - 2:49,076; 3. Serbin - 2:52,242
Wyścig (14 okr.):
1. Jacek Chojnacki Castrol Racing / Rak - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 44:04,100 (79,30 km/h)
2. Jacek Rathe Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p - 1 okr.
3. Cezary Klimek Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p - 1 okr.
4. Michał Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p - 1 okr.
5. Andrzej Bobrowski Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p - 1 okr.
6. Marcin Turski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
7. Wojciech Ziębiński Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p  
8. Małgorzata Serbin Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
9. Arkadiusz Nowicki Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p  
Odpadli:
  Robert Babiuch Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p  
 
Trofeo Fiat Cinquecento (wyścig nie zaliczony do końcowej klasyfikacji Trofeo C-C):
Trening: 1. Federowicz - 2:33,302; 2. Kałuża - 2:33,721; 3. Dziurka - 2:37,483; 4. Skudło - 2:38,311; 5. Brymora - 2:38,455
Wyścig (15 okr.):
1. Krzysztof Federowicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa
2. Adam Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa
3. Paweł Kałuża Automobilklub Kielecki
4. Leszek Grynhoff Teral - Automobilklub Wielkopolski
5. Zdzisław Brymora Automobilklub Częstochowski
Wykluczeni (niezgodności z homologacją):
  Andrzej Dąbrowski Automobilklub Polski
  Zbigniew Łacisz Autoklub Rzemieślnik Warszawa

<< 1 el. WSMP 1993 - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1993] [3 el. WSMP 1993 - Poznań >>