<< WSMP 1993] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1995 >>
21-22.05.1994 | 1 eliminacja WSMP | Poznań | |
17-18.06.1994 | 2 eliminacja WSMP | Kielce | Lista zgłoszeń |
9-10.07.1994 | 3 eliminacja WSMP | Poznań | Lista zgłoszeń |
27-28.08.1994 | 4 eliminacja WSMP | Kamień Śląski | |
30.09-1.10.1994 | 5 eliminacja WSMP | Kielce | |
8-9.10.1994 | 6 eliminacja WSMP | Poznań |
Klasa E-1600: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||||
1. | Krzysztof Woźniak | Automobilklub Wielkopolski | Van Diemen RF 93-Volkswagen; Reynard 883-VW | 12 | 20 | 20 | 20 | 72 | ||
2. | Wiktor Gasenko | Automobilklub Wielkopolski | Estonia 25 | 15 | 20 | 15 | 15 | (15) | 65 | |
3. | Ryszard Luciński | Castrol Racing Team - A. Wielkopolski | Estonia 25 | 20 | 20 | 4 | 44 | |||
4. | Artur Skwarzyński | Castrol Racing T. - A. Rzemieślnik Warszawa | Estonia 25 | 15 | 10 | 10 | 35 | |||
5. | Tomasz Szczęsny | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Estonia 25; Reynard 883-Volkswagen | 10 | 12 | 12 | 34 | |||
6. | Hieronim Kochański | Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Estonia 25 | (3) | 8 | 10 | 8 | 8 | 34 | |
7. | Wojciech Gąsecki | Automobilklub Morski | Estonia 25 | 4 | 10 | (3) | 10 | 6 | 30 | |
8. | Wojciech Bełtowski | Automobilklub Krakowski | Estonia 25 | 2 | 4 | 6 | 15 | 27 | ||
9. | Józef Gutmacher | Automobilklub Szczeciński | Estonia 21 | 6 | 8 | 14 | ||||
10. | Bohdan Leśniak | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Estonia 25 | 1 | 12 | 13 | ||||
11. | Rafał Podolski | Automobilklub Kielecki | Estonia 25 | 12 | 12 | |||||
12. | Cezary Czub | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Estonia 21 | 12 | 12 | |||||
13. | Wojciech Jankowski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Estonia | 8 | 4 | 12 | ||||
14. | Jacek Szmidt | Automobilklub Toruński | Estonia | 6 | 6 | |||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
|||||
Klasa Inter E-1600 (Międzynarodowe WSMP): | 1 | 2 | 3 | |||||||
1. | Krzysztof Woźniak | Automobilklub Wielkopolski | Van Diemen RF 93-Volkswagen; Reynard 883-VW | 10 | 20 | 20 | 50 | |||
2. | Viktor Kozankov | (RUS) | Estonia 25 | 15 | 10 | 8 | 33 | |||
3. | Wiktor Gasenko | Automobilklub Wielkopolski | Estonia 25 | 15 | 15 | 30 | ||||
4. | Uwe Brueckner | (D) | Estonia 25 | 12 | 10 | 22 | ||||
5. | Ryszard Luciński | Castrol Racing Team - A. Wielkopolski | Estonia 25 | 20 | 20 | |||||
6. | Aleksander Romashin | (BY) | Estonia 25 | 12 | 12 | |||||
7. | Aleksandr Potekhin | (RUS) | Estonia 25 | 12 | 12 | |||||
8. | Evgeni Koziarski | (LT) | 8 | 8 | ||||||
9. | Vaclav Lim | (CZ) | Avia AE3B | 8 | 8 | |||||
10. | Tomasz Szczęsny | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Reynard 883-Volkswagen | 4 | 3 | 7 | ||||
11. | Rafał Podolski | Automobilklub Kielecki | Estonia 25 | 6 | 6 | |||||
12. | Lansoo Urmas | (EE) | 6 | 6 | ||||||
13. | Meelis Telliskivi | (EE) | Estonia 26 | 6 | 6 | |||||
14. | Hieronim Kochański | Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Estonia 25 | 4 | 1 | 5 | ||||
15. | Józef Gutmacher | Automobilklub Szczeciński | Estonia 21 | 2 | 3 | 5 | ||||
16. | Mike Kikatalasyvori | (FIN) | Reynard-Volkswagen | 4 | 4 | |||||
17. | Wojciech Jankowski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Estonia | 3 | 3 | |||||
18. | Artur Skwarzyński | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Estonia 25 | 2 | 2 | |||||
19. | Jiri Vesely | (CZ) | RAF 88 | 2 | 2 | |||||
20. | Wojciech Gąsecki | Automobilklub Morski | Estonia 25 | 1 | 1 | |||||
21. | Wojciech Bełtowski | Automobilklub Krakowski | Estonia 25 | 1 | 1 | |||||
Klasa E-1300: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||||
1. | Krzysztof Wodziński | Castrol Racing T. - A. Rzemieślnik Warszawa | Promot 86 | 20 | 20 | 15 | 12 | 67 | ||
2. | Andrzej Godula | Radio RMF / Elf - Automobilklub Krakowski | Estonia 25 | 6 | 20 | 20 | 12 | 58 | ||
3. | Michał Gil | Automobilklub Kielecki | Estonia 21 | 15 | 12 | 3 | 20 | 50 | ||
4. | Robert Podolski | Automobilklub Kielecki | Estonia 21 | 6 | 10 | 15 | 10 | 41 | ||
5. | Kazimierz Sołtowski | Automobilklub Szczeciński | Promot 80 | 20 | 4 | 15 | 39 | |||
6. | Andrzej Grabowski | Automobilklub Morski | Promot 86 | 12 | 10 | 6 | 4 | 32 | ||
7. | Janusz Sączyński | Automobilklub Morski | Estonia 21; Estonia 25; Promot | 10 | 4 | 12 | 26 | |||
8. | Piotr Kaźmierczak | Automobilklub Krakowski | Estonia 21 | 8 | 6 | 10 | 24 | |||
9. | Andrzej Podsiadło | Automobilklub Kielecki | Estonia 21 | 15 | 8 | 23 | ||||
10. | Marek Nowak | Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Estonia 21 | 8 | (2) | 4 | 8 | 3 | 23 | |
11. | Jarosław Podsiadło | Automobilklub Kielecki | Estonia 25 | 3 | 10 | 4 | 17 | |||
12. | Jacek Witke | Automobilklub Wielkopolski | Estonia 21 | 15 | 1 | 16 | ||||
13. | Mirosław Krachulec | Automobilklub Częstochowski | Estonia 25 | 3 | 12 | 1 | 16 | |||
14. | Grzegorz Kamiński | Automobilklub Toruński | 4 | 6 | 1 | 11 | ||||
15. | Mariusz Podkalicki | Automobilklub Szczeciński | Promot 86 | 2 | 8 | 10 | ||||
16. | Robert Gajór | Automobilklub Morski | Promot 86 | 8 | 8 | |||||
17. | Tomasz Jeromin | Automobilklub Wielkopolski | 2 | 6 | 8 | |||||
18. | Grzegorz Grygiel | Automobilklub Wielkopolski | Estonia | 6 | 6 | |||||
19. | Leszek Gąsiorowski | Automobilklub Toruński | 1 | 3 | 2 | 6 | ||||
20. | Andrzej Wodziński | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | SAM | 3 | 2 | 5 | ||||
21 | Przemysław Walknowski | Automobilklub Morski | Estonia | 2 | 2 | |||||
22. | Józef Liszczak | Automobilklub Szczeciński | MTX | 1 | 1 | |||||
23. | Wacław Podolski | Automobilklub Kielecki | Promot | 1 | 1 | |||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
|||||
Klasa Inter E-1300 (Międzynarodowe WSMP): | 1 | 2 | 3 | |||||||
1. | Michał Gil | Automobilklub Kielecki | Estonia 21 | |||||||
2. | Kazimierz Sołtowski | Automobilklub Szczeciński | Promot 80 | |||||||
Klasa H pow. 1600: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||||
1. | Tadeusz Myszkier | Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski | BMW M3 | 20 | 20 | 20 | 20 | (15) | (20) | 80 |
2. | Piotr Bednarek | Automobilklub Wielkopolski | BMW 318 | 15 | 15 | (4) | 12 | 10 | 52 | |
3. | Marek Troszyński | Automobilklub Wielkopolski | Volkswagen Scirocco | 12 | 8 | 15 | 10 | (8) | 45 | |
4. | Krzysztof Gałecki | Automobilklub Morski | Audi Coupe | 12 | 3 | 12 | 15 | 42 | ||
5. | Marek Kusiak | Automobilklub Częstochowski | Ford Sierra Cosworth 4x4 | 8 | 15 | 2 | 12 | 37 | ||
6. | Piotr Urbański | Automobilklub Wielkopolski | Ford Sierra Cosworth 4x4 | 6 | 10 | 10 | 8 | (6) | 34 | |
7. | Sławomir Szaflicki | Klub Przyjaciół Forda Olsztyn | Ford Escort RS Cosworth | 12 | 20 | 32 | ||||
8. | Wojciech Urbański | Automobilklub Śląski | Volkswagen Golf GTi 16V | (3) | 10 | 4 | 6 | 4 | 24 | |
9. | Piotr Bocheński | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Mirafiori | 2 | 2 | 8 | 12 | |||
10. | Andrzej Goliszek | Automobilklub Wielkopolski | Volkswagen Golf GTi 16V | 8 | 3 | 11 | ||||
11. | Mariusz Ficoń | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Ford Escort RS Cosworth | 10 | 10 | |||||
12. | Tomasz Dąbrowski | Klub Przyjaciół Forda Olsztyn | Ford Sierra | 4 | 6 | 10 | ||||
13. | Edward Kinderman | Automobilklub Śląski | Lancia Delta | 6 | 1 | 1 | 8 | |||
14. | Andrzej Kleina | Automobilklub Wielkopolski | Ford; Toyota | 1 | 6 | 7 | ||||
15. | Zygmunt Konieczek | Automobilklub Morski | BMW | 4 | 3 | 7 | ||||
16. | Zdzisław Ulkowski | Automobilklub Morski | Audi Quattro | 1 | 4 | 2 | 7 | |||
17. | Andrzej Stachowiak | Automobilklub Morski | Toyota | 3 | 3 | 6 | ||||
18. | Wojciech Michalak | Automobilklub Łódzki | Audi | 2 | 2 | |||||
19. | Jerzy Wierzbołowski | Automobilklub Dolnośląski | Volkswagen Golf | 2 | 2 | |||||
20. | Ryszard Lenart | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | BMW 323 | 1 | 1 | |||||
Klasa H-1600: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||||
1. | Henryk Mandera | Rafineria Czechowice - A. Wielkopolski | Suzuki Swift GTi 16V | 20 | 15 | 20 | 20 | (12) | 75 | |
2. | Xawery Mielcarek | Automobilklub Wielkopolski | Volkswagen Scirocco | 15 | 20 | 10 | 20 | 65 | ||
3. | Sebastian Mielcarek | Automobilklub Wielkopolski | Honda Civic VTi; Toyota Corolla GTi; Honda CRX | 12 | 20 | (10) | 15 | 15 | 62 | |
4. | Stanisław Fiedor | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Honda Civic VTi | (6) | 15 | 12 | 15 | 12 | (8) | 54 |
5. | Tomasz Jaskłowski | Mobil Racing Team - A. Rzemieślnik Warszawa | Ford Fiesta XR 2i | 10 | 12 | 10 | 4 | (3) | 36 | |
6. | Andrzej Dziurka | Automobilklub Polski | Ford Fiesta XR 2i | 8 | 12 | 10 | 30 | |||
7. | Adam Polak | Automobilklub Polski | Ford Fiesta XR 2i | 2 | 10 | 8 | 6 | 26 | ||
8. | Piotr Nartowski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Toyota Corolla GTi | 3 | 8 | 6 | 6 | 23 | ||
9. | Jarosław Koziczak | Automobilklub Wielkopolski | Toyota Celica | 4 | 8 | 4 | 16 | |||
10. | Mariusz Kasprzak | Automobilklub Łódzki | BMW | 8 | 8 | |||||
11. | Ryszard Plucha | Automobilklub Polski | 1 | 1 | ||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
|||||
Klasa Inter H-1600 (Międzynarodowe WSMP): |
1 | 2 | 3 | |||||||
1. | Xawery Mielcarek | Automobilklub Wielkopolski | Volkswagen Scirocco | 15 | 20 | 20 | 55 | |||
2. | Henryk Mandera | Rafineria Czechowice - A. Wielkopolski | Suzuki Swift GTi 16V | 20 | 15 | 12 | 47 | |||
3. | Sebastian Mielcarek | Automobilklub Wielkopolski | Honda Civic VTi | 12 | 15 | 27 | ||||
4. | Stanisław Fiedor | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Honda Civic VTi | 6 | 12 | 8 | 26 | |||
5. | Tomasz Jaskłowski | Mobil Racing Team - A. Rzemieślnik Warszawa | Ford Fiesta XR 2i | 10 | 8 | 18 | ||||
6. | Andrzej Dziurka | Automobilklub Polski | Ford Fiesta XR 2i | 8 | 10 | 18 | ||||
7. | Vladimir Sukhov | (RUS) | Łada 2108 Samara | 10 | 10 | |||||
8. | Mirko Lubner | (D) | Łada 2108 Samara | 3 | 6 | 1 | 10 | |||
9. | Rocco Berger | (D) | Łada 2105 | 4 | 4 | 8 | ||||
10. | Jarosław Koziczak | Automobilklub Wielkopolski | Toyota | 4 | 3 | 7 | ||||
11. | Adam Polak | Automobilklub Polski | Ford Fiesta XR 2i | 6 | 6 | |||||
12. | Dieter Hoffmann | (D) | Trabant | 2 | 3 | 5 | ||||
13. | Mario Berger | (D) | Łada 2105 | 2 | 2 | |||||
14. | Ines Richter | (D) | Trabant | 2 | 2 | |||||
15. | Jurgen Guttler | (D) | Trabant | 1 | 1 | |||||
16. | Peter Nickel | (D) | Trabant | 1 | 1 | |||||
Klasa A-850: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||||
1. | Krzysztof Gawroński | Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 20 | 20 | 20 | 20 | (20) | (12) | 80 |
2. | Jacek Raczkowski | Automobilklub Kielecki | Polski Fiat 126p | 12 | (10) | 15 | 15 | 15 | 57 | |
3. | Marcin Kaczmarek | Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 126p | 15 | 8 | 10 | 15 | 48 | ||
4. | Zbigniew Czarnocki | Piranha Team - A. Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 12 | 12 | 20 | 44 | |||
5. | Dariusz Stróżyk | Team Warta - Automobilklub Kielecki | Polski Fiat 126p | 15 | 8 | 12 | 35 | |||
6. | Jarosław Zagajewski | Automobilklub Łódzki | Polski Fiat 126p | (3) | 4 | 8 | 6 | 10 | 28 | |
7. | Jarosław Hercog | Automobilklub Częstochowski | Polski Fiat 126p | 10 | 6 | 4 | 8 | 28 | ||
8. | Bartłomiej Kulesza | Piranha Team - A. Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 3 | 10 | 10 | 23 | |||
9. | Robert Urbański | Automobilklub Kielecki | Polski Fiat 126p | 8 | 2 | 4 | 8 | 22 | ||
10. | Waldemar Mrówczyński | Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 126p | 4 | 12 | 16 | ||||
11. | Krzysztof Wiklak | Automobilklub Łódzki | Polski Fiat 126p | 2 | 6 | 6 | 14 | |||
12. | Bernard Klarzyński | Automobilklub Wielkopolski | 6 | 3 | 4 | 13 | ||||
13. | Marcin Błaszczyński | Automobilklub Łódzki | Polski Fiat 126p | 4 | 6 | 3 | 13 | |||
14. | Rajmund Wiśniewski | Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 126p | 1 | 1 | 1 | 3 | |||
15. | Cezary Zaleski | Automobilklub Polski | Polski Fiat 126p | 2 | 2 | |||||
Klasa Cinquecento A: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||||
1. | Marek Oczkowski | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | 15 | 20 | (3) | 20 | 20 | 75 | |
2. | Adam Tuszyński | Rak Racing / Piranha Team - A. Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | 20 | 12 | 20 | 15 | (10) | 67 | |
3. | Krzysztof Federowicz | Rafineria Czechowice - A. Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | (3) | 15 | 15 | 12 | 20 | (10) | 62 |
4. | Paweł Kałuża | Team Warta - Automobilklub Kielecki | Fiat Cinquecento 900 | 8 | (8) | 10 | 15 | 12 | 45 | |
5. | Antoni Skudło | Automobilklub Śląski | Fiat Cinquecento 900 | 10 | 12 | 8 | (8) | 15 | 45 | |
6. | Tomasz Krukowski | Team Warta - Automobilklub Kielecki | Fiat Cinquecento 900 | 12 | 10 | 12 | 34 | |||
7. | Zdzisław Brymora | Automobilklub Częstochowski | Fiat Cinquecento 900 | 10 | 6 | 8 | 6 | (6) | 30 | |
8. | Włodzimierz Pawluczuk | Castrol Racing Team - A. Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | 6 | 4 | 4 | 4 | 18 | ||
9. | Zbigniew Łacisz | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | 4 | 4 | 6 | 3 | 17 |
||
10. | Tytus Tuszyński | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | 3 | 1 | 4 | ||||
11. |
Piotr Kłys | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | 2 | 2 | 4 |
||||
Klasa N-126p: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||||
1. | Jacek Chojnacki | Castrol Racing Team - A. Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 20 | 20 | 20 | 15 | (15) | 75 | |
2. | Cezary Klimek | Automobilklub Częstochowski | Polski Fiat 126p | 10 | 15 | 20 | 20 | 65 | ||
3. | Michał Tuszyński | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 12 | 6 | 12 | 20 | 50 | ||
4. | Marcin Turski | Castrol Racing Team - A. Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 15 | 10 | 10 | (10) | (8) | 15 | 50 |
5. | Arkadiusz Walus | Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 8 | (4) | 8 | (8) | 12 | 12 | 40 |
6. | Lech Wójcik | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 4 | 8 | (4) | 12 | 10 | 34 | |
7. | Jacek Rathe | Piranha Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 12 | 15 | 4 | 31 | |||
8. | Piotr Galik | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | (3) | (3) | 6 | 6 | 6 | 8 | 26 |
9. | Robert Lipiecki | Automobilklub Częstochowski | Polski Fiat 126p | 3 | 2 | 10 | 15 | |||
10. | Tomasz Porawski | Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 126p | 6 | 1 | 7 | ||||
11. | Jacek Grzymała-Sojecki | Automobilklub Częstochowski | Polski Fiat 126p | 2 | 2 | 4 | ||||
12. | Marcin Olejnik | Automobilklub Częstochowski | Polski Fiat 126p | 3 | 3 | |||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
|||||
Klasa markowa Cinquecento: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | |||||
1. | Włodzimierz Pawluczuk | Castrol Racing Team / Car Serwis - A. Rzemieślnik Wa-wa | Fiat Cinquecento 900 | 20 | 12 | 20 | 20 | 72 | ||
2. | Jakub Golec | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | 2 | 15 | 15 | 15 | 47 | ||
3. | Maciej Kołomyjski | Auto-Mobil Wejherowo - Automobilklub Morski | Fiat Cinquecento 900 | 4 | 8 | 20 | 10 | (3) | 42 | |
4. | Sebastian Mielcarek | Polmozbyt Piła - Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | 10 | 10 | 8 | 10 | 38 | ||
5. | Zdzisław Brymora | Automobilklub Częstochowski | Fiat Cinquecento 900 | 6 | (4) | 6 | 12 | 12 | 36 | |
6. | Tomasz Krukowski | Team Warta - Automobilklub Kielecki | Fiat Cinquecento 900 | 20 | 4 | 24 | ||||
7. | Tadeusz Burkacki | Leta - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | 10 | 6 | 16 | ||||
8. | Adam Tuszyński | Piranha Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | 1 | 3 | 8 | 4 | 16 | ||
9. | Zbigniew Szwagierczak | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | 15 | 15 | |||||
10. | Wojciech Cołoszyński | Castrol Racing Team / Auto-Rex - A. Rzemieślnik Wa-wa | Fiat Cinquecento 900 | 15 | 15 | |||||
11. | Włodzimierz Krukowski | Automobilklub Kielecki | Fiat Cinquecento 900 | 12 | 1 | 13 | ||||
12. | Jakub Pietruszyński | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | 12 | 12 | |||||
13. | Paweł Kałuża | Team Warta - Automobilklub Kielecki | Fiat Cinquecento 900 | 1 | 8 | 9 | ||||
14. | Michał Tuszyński | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | 2 | 3 | 4 | 9 | |||
15. | Dariusz Stróżyk | Team Warta - Automobilklub Kielecki | Fiat Cinquecento 900 | 8 | 8 | |||||
16. | Andrzej Węglarz | Autoservice - Automobilklub Stalowa Wola | Fiat Cinquecento 900 | 6 | 6 | |||||
17. | Jacek Chojnacki | Castrol Racing Team / Auto-Rex - A. Rzemieślnik Wa-wa | Fiat Cinquecento 900 | 6 | 6 | |||||
18. | Wojciech Bełtowski | Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento 900 | 3 | 2 | 5 | ||||
19. | Krzysztof Woźniak | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | 3 | 3 | |||||
20. | Krzysztof Caputa | Automobilklub Beskidzki | Fiat Cinquecento 900 | 2 | 2 | |||||
21. | Artur Glinczewski | Diamykoon - Automobilklub Morski | Fiat Cinquecento 900 | 2 | 2 | |||||
22. | Bogdan Krachulec | Automobilklub Częstochowski | Fiat Cinquecento 900 | 1 | 1 | |||||
22. | Mariusz Miękoś | Polmozbyt Łódź - Automobilklub Łódzki | Fiat Cinquecento 900 | 1 | 1 | |||||
Klasyfikacja zespołów sponsorskich: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||||
1. | Castrol Racing Team | 46 | 55 | 50 | 50 | 47 | 47 | 295 | ||
2. | Rak Racing | 48 | 40 | 50 | 40 | 40 | 32 | 250 | ||
3. | Team Warta | 43 | 18 | 24 | 27 | 12 | 124 | |||
4. | Piranha Team | 32 | 20 | 52 | ||||||
5. | Teral Team Racing | 45 | 45 | |||||||
6. | Motul Racing | 25 | 25 | |||||||
Klasyfikacja klubowa: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||||
1. | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | 9 | 7,5 | 9 | 6 | 9 | 6 | 46,5 | ||
2. | Automobilklub Wielkopolski | 6 | 7,5 | 6 | 9 | 6 | 9 | 43,5 | ||
3. | Automobilklub Kielecki | 3 | 4 | 4 | 3 | 4 | 3,5 | 21,5 | ||
4. | Automobilklub Morski | 4 | 3 | 3 | 4 | 2 | 3,5 | 19,5 | ||
5. | Automobilklub Częstochowski | 2 | 2 | 2 | 1 | 3 | 2 | 12 | ||
6. | Automobilklub Krakowski | 2 | 1 | 3 | ||||||
7. | Automobilklub Szczeciński | 1 | 1 | 2 | ||||||
8. | Automobilklub Łódzki | 1 | 1 | |||||||
9. | Automobilklub Śląski | 1 | 1 | |||||||
Pogrubioną czcionką wyróżniono zdobywców tytułów Mistrzów i Wicemistrzów Polski | ||||||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
|||||
Puchar Cinquecento: |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | |||||
1. | Włodzimierz Pawluczuk | Castrol Racing Team / Car Serwis - A. Rzemieślnik Wa-wa | Fiat Cinquecento 900 | 50 | 45 | 50 | 50 | 195 | ||
2. | Jakub Golec | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | 39 | 47 | (31) | 47 | 47 | 180 | |
3. | Maciej Kołomyjski | Auto-Mobil Wejherowo - Automobilklub Morski | Fiat Cinquecento 900 | 41 | 43 | 50 | 44 | (40) | 178 | |
4. | Sebastian Mielcarek | Polmozbyt Piła - Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | (37) | 44 | 44 | 43 | 44 | 175 | |
5. | Zdzisław Brymora | Automobilklub Częstochowski | Fiat Cinquecento 900 | 42 | (41) | 42 | 45 | 45 | 174 | |
6. | Adam Tuszyński | Piranha Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | 38 | 40 | 43 | 41 | (37) | 162 | |
7. | Michał Tuszyński | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | 36 | (32) | 39 | 40 | 41 | 156 | |
8. | Tadeusz Burkacki | Leta - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | 44 | (27) | 37 | 24 | 42 | 147 | |
9. | Włodzimierz Krukowski | Automobilklub Kielecki | Fiat Cinquecento 900 | 45 | 34 | 38 | 24 | 141 | ||
10. | Jacek Chojnacki | Castrol Racing Team / Auto-Rex - A. Rzemieślnik Wa-wa | Fiat Cinquecento 900 | 33 | 35 | 42 | 28 | 138 | ||
11. | Wojciech Bełtowski | Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento 900 | 40 | 26 | 39 | 26 | 131 | ||
12. | Aleksander Bubel | Polmozbyt Wrocław - Automobilklub Dolnośląski | Fiat Cinquecento 900 | 30 | 25 | 33 | 35 | (17) | 123 | |
13. | Bogdan Krachulec | Automobilklub Częstochowski | Fiat Cinquecento 900 | 33 | 12 | 38 | 36 | 119 | ||
14. | Paweł Kałuża | Team Warta - Automobilklub Kielecki | Fiat Cinquecento 900 | 38 | 34 | 43 | 115 | |||
15. | Michał Pinis | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | 23 | 24 | 33 | 33 | 113 | ||
16. | Andrzej Węglarz | Autoservice - Automobilklub Stalowa Wola | Fiat Cinquecento 900 | 18 | 42 | 36 | 16 | 112 | ||
17. | Tomasz Krukowski | Team Warta - Automobilklub Kielecki | Fiat Cinquecento 900 | 50 | 19 | 41 | 110 | |||
18. | Krzysztof Caputa | Automobilklub Beskidzki | Fiat Cinquecento 900 | 32 | 37 | 39 | 108 | |||
19. | Krzysztof Woźniak | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | 35 | 40 | 30 | 105 | |||
20. | Dariusz Stróżyk | Team Warta - Automobilklub Kielecki | Fiat Cinquecento 900 | 43 | 20 | 34 | 97 | |||
21. | Marek Szymczyk | Auto-Centrum - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | 30 | 32 | 35 | 97 | |||
22. | Andrzej Wodziński | Mustang Jeans - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | 19 | 23 | 31 | 23 | 96 | ||
23. | Jerzy Dyszy | Dukiewicz SC - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | 36 | 19 | 37 | 92 | |||
24. | Cezary Klimek | Automobilklub Częstochowski | Fiat Cinquecento 900 | 23 | 15 | 27 | 27 | 92 | ||
25. | Grzegorz Kamiński | Polmozbyt Toruń - Automobilklub Toruński | Fiat Cinquecento 900 | 14 | 20 | 28 | 19 | 81 | ||
26. | Arkadiusz Nowicki | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | 34 | 22 | 23 | 79 | |||
27. | Juliusz Podolski | HA Roma Mielec - Automobilklub Kielecki | Fiat Cinquecento 900 | 20 | 30 | 29 | 79 | |||
28. | Adam Sowa | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | 25 | 26 | 25 | 76 | |||
29. | Grzegorz Karczewski | Auto-Service Kalisz - Automobilklub Kaliski | Fiat Cinquecento 900 | 17 | 21 | 36 | 74 | |||
30. | Tomasz Tomalski | Automobilklub Rzeszowski | Fiat Cinquecento 900 | 34 | 31 | 65 | ||||
31. | Zbigniew Czarnocki | Brus-Auto - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | 17 | 28 | 18 | 63 | |||
32. | Marek Zawadzki | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | 31 | 29 | 60 | ||||
33. | Mariusz Miękoś | Polmozbyt Łódź - Automobilklub Łódzki | Fiat Cinquecento 900 | 16 | 38 | 54 | ||||
34. | Piotr Nowicki | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | 24 | 24 | 48 | ||||
35. | Jakub Pietruszyński | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | 45 | 45 | |||||
36. | Witold Pomin | KM "Winogrady" Poznań | Fiat Cinquecento 900 | 21 | 22 | 43 | ||||
37. | Otto Bartkowiak | Automobilklub Śląski | Fiat Cinquecento 900 | 21 | 20 | 41 | ||||
38. | Krzysztof Wodziński | Italmot - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | 27 | 13 | 40 | ||||
39. | Henryk Pinis | Automobilklub Częstochowski | Fiat Cinquecento 900 | 18 | 19 | 37 | ||||
40. | Mariusz Pych | Automobilklub Polski | Fiat Cinquecento 900 | 32 | 32 | |||||
40. | Tomasz Wywiał | Automobilklub Częstochowski | Fiat Cinquecento 900 | 32 | 32 | |||||
42. | Piotr Kaźmierczak | Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento 900 | 31 | 31 | |||||
43. | Tomasz Kurelski | Automobilklub Słupski | Fiat Cinquecento 900 | 30 | 30 | |||||
44. | Marcin Majewski | Team Warta - Automobilklub Kielecki | Fiat Cinquecento 900 | 29 | 29 | |||||
44. | Henryk Mandera | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | 29 | 29 | |||||
46. | Tomasz Ryborz | Automobilklub Śląski | Fiat Cinquecento 900 | 28 | 28 | |||||
46. | Eugeniusz Zarzycki | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | 28 | 28 | |||||
48. | Sebastian Lewandowski | Castrol Racing Team / Auto-Rex - A. Rzemieślnik Wa-wa | Fiat Cinquecento 900 | 26 | 26 | |||||
49. | Zbigniew Łacisz | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | 25 | 25 | |||||
50. | Robert Podolski | Trans-Auto Zabrze - Automobilklub Kielecki | Fiat Cinquecento 900 | 22 | 22 | |||||
50. | Grzegorz Baran | Castrol Racing Team / Auto Golf - A. Rzemieślnik Wa-wa | Fiat Cinquecento 900 | 22 | 22 | |||||
50. | Małgorzata Serbin | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | 22 | 22 | |||||
53. | Karol Buks | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | 21 | 21 | |||||
53. |
Jan Matłacz | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | 21 |
21 |
|||||
55. | Igor Kurkowski | Automobilklub Radomski | Fiat Cinquecento 900 | 20 | 20 | |||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
|||||
Puchar Cinquecento - zawodnicy do 23 roku życia: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | |||||
1. |
Jakub Golec | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 |
Podział samochodów na grupy według regulaminów FIA:
- Grupa E - Samochody formuł wyścigowych.
- Grupa H - Samochody nie homologowane, lub takie które
utraciły homologację.
- Grupa A - Samochody turystyczne wyprodukowane w ilości co
najmniej 2500 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy z
dużą ilością możliwych przeróbek polepszających osiągi
pojazdu.
- Grupa N - Samochody turystyczne wyprodukowane w
ilości co najmniej 2500 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12
miesięcy. Prawie całkowity zakaz przeróbek mających na celu
poprawienie osiągów samochodu.
Samochody startujące w WSMP były podzielone na klasy:
- Klasa E-1600 - Formuła Mondial - samochody wyścigowe
do 1600 cm3; klasa Inter E-1600 - Międzynarodowe WSMP
- Klasa E-1300 - Formuła Easter - samochody wyścigowe do 1300
cm3; klasa Inter E-1300 -
Międzynarodowe WSMP
- Klasa H pow. 1600 - samochody grupy H powyżej 1600 cm3
- Klasa H-1600 - samochody grupy H do 1600 cm3; klasa
Inter H-1600 - Międzynarodowe WSMP
- Klasa A-850 - samochody grupy A do 850 cm3
- Klasa N-126p - samochody Polski Fiat 126p grupy N
- Klasa Cinqeucento A - samochody Fiat Cinquecento 900 grupy A
Puchar Cinquecento - samochody Fiat Cinquecento 900 grupy N. Samochody przyznawane były zawodnikom drogą losowania. Kierowcy zdobywali punkty zarówno do klasyfikacji Pucharu Cinquecento jak i w klasie markowej Cinquecento, która była traktowana jako jedna z klas WSMP.
Przebieg zawodów Pucharu Cinquecento
Po treningach zawodnicy dzieleni byli na 3 grupy, które
uczestniczyły w trzech wyścigach kwalifikacyjnych. Pierwsza 12-tka
z każdego wyścigu kwalifikacyjnego wchodziła do finału.
Sposób przydzielania pozycji startowych w finale: 1 pole
startowe - zwycięzca 1-szego wyścigu kwalifikacyjnego, 2 pole -
zwycięzca 2-giego, 3 pole - zwycięzca 3-ciego, 4 pole - 2-gi w
pierwszym, 5 pole - 2-gi w drugim itd.
System punktacji
We wszystkich klasach WSMP przyznawano punkty za
pierwszych 10 miejsc według systemu: 20-15-12-10-8-6-4-3-2-1.
Punktacja Pucharu Cinquecento: 50-47-45-44-43-42-41-40-39-38 itd.
W WSMP i Pucharze C-C zawodnikom do końcowej punktacji zaliczano
4 najlepsze wyniki.
W klasyfikacji klubowej przyznawano punkty za 6 pierwszych miejsc
według klucza: 9-6-4-3-2-1.
Źródła:
- Gazeta Dolnośląska
- Materiały: Grzegorz Chyła
- Motor 1993-94
- Program 2 el. WSMP - Kielce
- Sport 1994
<< WSMP 1993] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1995 >>