<< 4 el. WSMP 1994 - Kamień Śląski] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1994] [6 el. WSMP 1994 - Poznań >>


30.09-1.10.1994 - Kielce - 5 eliminacja WSMP

Klasa E-1600:

Trening: 1. Gasenko - 1:49,686; 2. Woźniak - 1:49,813; 3. Luciński - 1:51,838; 4. Leśniak - 1:52,927; 5. Szczęsny - 1:53,258; 6. Skwarzyński - 1:53,904

Wyścig (15 okr.):
1. Krzysztof Woźniak Automobilklub Wielkopolski Van Diemen RF 93-Volkswagen 26:21,430 (132,58 km/h)
2. Wiktor Gasenko Automobilklub Wielkopolski Estonia 25 26:32,639
3. Bohdan Leśniak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25 27:01,219
4. Artur Skwarzyński Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25 27:21,943
5. Hieronim Kochański Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25 27:30,891
6. Jacek Szmidt Automobilklub Toruński   - 1 okr.
7. Ryszard Luciński Automobilklub Wielkopolski    
Odpadli m. in.:
  Tomasz Szczęsny Autoklub Rzemieślnik Warszawa Reynard 883-Volkswagen (dyferencjał)
Najszybsze okrążenie (2): Woźniak - 1:49,6 (136,64 km/h)
 
Klasa E-1300:
Trening: 1. Godula - 1:54,415; 2. K. Wodziński - 1:55,199; 3. Krachulec - 1:55,917; 4. Gil - 1:59,083; 5. Podkalicki - 1:59,208; 6. Witke - 1:59,845
Wyścig (15 okr.):
1. Andrzej Godula Radio RMF / Elf - Automobilklub. Krakowski Estonia 25 27:25,018 (127,45 km/h)
2. Robert Podolski Automobilklub Kielecki Estonia 21 27:50,252
3. Krzysztof Wodziński Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 86  
4. Piotr Kaźmierczak Automobilklub Krakowski Estonia 21  
5. Marek Nowak Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21  

6.

Grzegorz Kamiński Automobilklub Toruński    
7. Andrzej Grabowski Automobilklub Morski    
8. Michał Gil Automobilklub Kielecki    
9. Leszek Gąsiorowski Automobilklub Toruński    

10.

Wacław Podolski Automobilklub Kielecki    
 
Klasa H pow. 1600:
Trening: 1. Myszkier - 1:55,465; 2. Szaflicki - 1:56,711; 3. Marek Kusiak - 1:57,902; 4. Troszyński - 2:00,720; 5. Bednarek - 2:01,703; 6. Gałecki - 2:02,975
Wyścig (15 okr.):
1. Sławomir Szaflicki Klub Przyjaciół Forda Olsztyn Ford Escort RS Cosworth 29:00,637 (129,06 km/h)
2. Tadeusz Myszkier Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski BMW M3 29:15,532
3. Piotr Bednarek Automobilklub Wielkopolski BMW 318 29:17,587
4. Marek Troszyński Automobilklub Wielkopolski Volkswagen Scirocco 29:30,235
5. Piotr Urbański Automobilklub Wielkopolski Ford Sierra Cosworth 4x4 29:43,101
6. Wojciech Urbański Automobilklub Śląski    
7. Zdzisław Ulkowski Automobilklub Morski    
8. Andrzej Goliszek Automobilklub Wielkopolski    
9. Marek Kusiak Automobilklub Częstochowski    
10. Edward Kinderman Automobilklub Śląski    

Najszybsze okrążenie (7): Szaflicki - 1:53,8 (131,6 km/h)

 
Klasa H-1600:
Trening: 1. Mandera - 2:04,468; 2. X. Mielcarek - 2:05,258; 3. Fiedor - 2:06,201; 4. S. Mielcarek - 2:06,387; 5. Dziurka - 2:10,335; 6. Polak - 2:12,281
Wyścig (14 okr.):
1. Henryk Mandera Rafineria Czechowice - Automobilklub Wielkopolski Suzuki Swift GTi 16V 29:03,892
2. Sebastian Mielcarek Automobilklub Wielkopolski Honda Civic VTi 29:12,239
3. Stanisław Fiedor Autoklub Rzemieślnik Warszawa Honda Civic VTi 29:13,680
4. Xawery Mielcarek Automobilklub Wielkopolski Volkswagen Scirocco 29:35,435
5. Adam Polak Automobilklub Polski Ford Fiesta XR 2i 30:48,964
6. Piotr Nartowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
7. Tomasz Jaskłowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
 
Klasa A-850:
Trening: 1. Gawroński - 2:31,552; 2. Kaczmarek - 2:31,598; 3. Czarnocki - 2:31,609; 4. Stróżyk - 2:32,239; 5. Raczkowski - 2:32,647
Wyścig (10 okr.):
1. Krzysztof Gawroński Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 25:29,524 (97,91 km/h)
2. Jacek Raczkowski Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p 25:30,300
3. Zbigniew Czarnocki Piranha Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 25:30,593
4. Bartłomiej Kulesza Piranha Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 26:31,126
5. Robert Urbański Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p 26:42,930
6. Jarosław Zagajewski Automobilklub Łódzki    
7. Jarosław Hercog Automobilklub Częstochowski    
8. Marcin Błaszczyński Automobilklub Łódzki    
 
Klasa Cinquecento A:
Trening: 1. Federowicz - 2:27,879; 2. Oczkowski - 2:28,794; 3. A. Tuszyński - 2:28,901; 4. Kałuża - 2:30,542; 5. T. Krukowski - 2:30,688; 6. Skudło - 2:31,100
Wyścig (10 okr.):
1. Krzysztof Federowicz Rafineria Czechowice - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 25:00,679 (99,79 km/h)
2. Paweł Kałuża Team Warta - Automobilklub Kielecki 25:01,214
3. Tomasz Krukowski Team Warta - Automobilklub Kielecki 25:03,298
4. Adam Tuszyński Rak Racing / Piranha Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 25:26,911
5. Antoni Skudło Automobilklub Śląski 25:28,837
6. Zdzisław Brymora Automobilklub Częstochowski  
7. Włodzimierz Pawluczuk Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
Odpadli m. in.:
  Marek Oczkowski Automobilklub Wielkopolski (wypadek)
Najszybsze okrążenie (8): Federowicz - 2:28,0 (101,19 km/h)
 
Klasa N-126p:
Trening: 1. Klimek - 2:43,187; 2. Chojnacki - 2:44,458; 3. Wójcik - 2:44,550; 4. M. Tuszyński - 2:44,912; 5. Walus - 2:47,223
Wyścig (10 okr.):
1. Cezary Klimek Automobilklub Częstochowski 27:30,340 (90,74 km/h)
2. Jacek Chojnacki Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa - 1 okr.
3. Arkadiusz Walus Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa - 1 okr.
4. Lech Wójcik Autoklub Rzemieślnik Warszawa - 1 okr.
5. Marcin Turski Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa - 1 okr.
6. Piotr Galik Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
7. Jacek Rathe Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
8. Marcin Olejnik Automobilklub Częstochowski  
9. Robert Lipiecki Automobilklub Częstochowski  
 

Puchar Cinquecento / klasa markowa Cinquecento:

Trening: 1. Pawluczuk - 2:33,296; 2. Golec - 2:33,388; 3. Grynhoff - 2:35,541; 4. S. Mielcarek - 2:35,808; 5. Dyszy - 2:35,811; 6. Brymora - 2:35,949; 7. Cołoszyński - 2:36,000; 8. Chojnacki - 2:36,040; 9. Kałuża - 2:36,043; 10. A. Tuszyński - 2:36,330
1 wyścig kwal. (8 okr.): 1. Pawluczuk - 20:44,691 (96,26 km/h); 2. Brymora - 20:55,573; 3. Kałuża - 20:58,546; 4. Grynhoff - 21:04,526; 5. M. Tuszyński - 21:05,884; 6. T. Krukowski - 21:09,954, ... 16. Jaroszewicz
2 wyścig kwal. (8 okr.): 1. Golec - 20:56,979 (95,31 km/h); 2. S. Mielcarek - 21:02,390; 3. A. Tuszyński - 21:05,005; 4. Burkacki - 21:09,940; 5. B. Krachulec - 21:19,129; 6. J. Kusiak - 21:19,349
3 wyścig kwal. (8 okr.): 1. Oczkowski; 2. Chojnacki - 20:57,054 (95,60 km/h); 3. Kołomyjski - 20:57,334; 4. Bełtowski - 20:59,050; 5. Nowicki - 21:04,069; 6. Tomalski - 21:06,201; 7. Dyszy - 21:11,405; ... 17. Ciecierzyński; 18. Mandera; 19. Serbin
W trzech wyścigach kwalifikacyjnych wystartowało 96 zawodników.
Finał (10 okr.):
1.

Włodzimierz Pawluczuk

Castrol Racing Team / Car Serwis - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 26:00,573 (95,96 km/h)
2.

Jakub Golec

Automobilklub Wielkopolski 26:02,542
3.

Zdzisław Brymora

Automobilklub Częstochowski 26:11,692
4.

Maciej Kołomyjski

Auto-Mobil Wejherowo - Automobilklub Morski 26:15,604
5.

Sebastian Mielcarek

Polmozbyt Piła - Automobilklub Wielkopolski 26:17,454
6.

Jacek Chojnacki

Castrol Racing Team / Auto-Rex - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 26:19,618
7.

Adam Tuszyński

Piranha Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 26:23,794
8.

Michał Tuszyński

Autoklub Rzemieślnik Warszawa 26:27,550
9.

Wojciech Bełtowski

Automobilklub Krakowski 26:29,080
10.

Bogdan Krachulec

Automobilklub Częstochowski  
11.

Jerzy Dyszy

Dukiewicz SC - Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
12.

Grzegorz Karczewski

Auto-Service Kalisz - Automobilklub Kaliski  
13.

Aleksander Bubel

Polmozbyt Wrocław - Automobilklub Dolnośląski  
14.

Tomasz Tomalski

Automobilklub Rzeszowski  
15.

Michał Pinis

Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
16.

Marek Szymczyk

Auto-Centrum - Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
17.

Andrzej Wodziński

Mustang Jeans - Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
18.

Krzysztof Woźniak

Automobilklub Wielkopolski  
19.

Juliusz Podolski

HA Roma Mielec - Automobilklub Kielecki  
20.

Grzegorz Kamiński

Polmozbyt Toruń - Automobilklub Toruński  
21.(1)

Jerzy Kusiak

Automobilklub Rzeszowski  
22.

Adam Sowa

Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
23.

Zbigniew Łacisz

Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
24.

Tadeusz Burkacki

Leta - Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
25.

Arkadiusz Nowicki

Automobilklub Wielkopolski  
26.

Grzegorz Baran

Castrol / Auto Golf - Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
27.

Otto Bartkowiak

Automobilklub Śląski  
28.

Igor Kurkowski

Automobilklub Radomski  
29.

Henryk Pinis

Automobilklub Częstochowski  
(1) - zawodnicy, którym odebrano punkty do Pucharu Cinquecento. Mogli oni zdobywać punkty tylko do klasy markowej Cinquecento (WSMP).
Zdyskwalifikowani (odstępstwa techniczne; zawodnikom odebrano zdobyte wcześniej punkty i pozbawiono możliwości punktowania w kolejnych eliminacjach Pucharu C-C. Mogli oni natomiast zdobywać nadal punkty w klasie markowej C-C):
 

Leszek Grynhoff

Automobilklub Wielkopolski 26:28,128
  Marek Oczkowski Automobilklub Wielkopolski  
Odpadli m. in.:

5 okr.

Tomasz Krukowski Team Warta - Automobilklub Kielecki (wypadek)
Sklasyfikowano 29 zawodników.
 
Klasyfikacja zespołów sponsorskich:
1. Castrol Racing Team 47 pkt.
2. Rak Racing 40 pkt.
3. Piranha Team 32 pkt.
4. Team Warta 27 pkt.
 
Klasyfikacja klubowa:
1. Autoklub Rzemieślnik Warszawa
2. Automobilklub Wielkopolski
3. Automobilklub Kielecki
4. Automobilklub Częstochowski
5. Automobilklub Morski
6. Automobilklub Krakowski

<< 4 el. WSMP 1994 - Kamień Śląski] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1994] [6 el. WSMP 1994 - Poznań >>