<< 3 el. WSMP 1994 - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1994] [5 el. WSMP 1994 - Kielce >>
Wyniki wyścigów: | |||||
Klasa E-1600: |
|||||
Trening: 1. Woźniak - 2:25,734; 2. Skwarzyński - 2:27,958; 3. Szczęsny - 2:29,280; 4. Luciński - 2:29,635; 5. Tuszyński - 2:31,594 |
|||||
Wyścig (8 okr. x 5,5 km = 44,0 km): | |||||
1. | Ryszard Luciński | Castrol Racing Team - Automobilklub Wielkopolski | Estonia 25 | 20:21,819 (129,64 km/h) | |
2. | Wojciech Bełtowski | Automobilklub Krakowski | Estonia 25 | 20:27,656 | |
3. | Tomasz Szczęsny | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Estonia 25 | 20:49,771 | |
4. | Wojciech Gąsecki | Automobilklub Morski | Estonia 25 | 21:29,545 | |
Odpadli m. in.: | |||||
7 okr. |
Krzysztof Woźniak | Automobilklub Wielkopolski | Van Diemen RF 93-VW | (obręcz) | |
Klasa E-1300: | |||||
Trening: 1. Godula - 2:32,311; 2. K. Wodziński - 2:32,685; 3. Sączyński - 2:35,097; 4. Robert Podolski - 2:36,300; 5. Kaźmierczak - 2:37,414 | |||||
Wyścig (8 okr. x 5,5 km = 44,0 km): |
|||||
1. | Andrzej Godula | Radio RMF / Elf - Automobilklub Krakowski | Estonia 25 | 20:47,875 (126,94 km/h) | |
2. | Krzysztof Wodziński | Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Promot 86 | 20:58,117 | |
3. | Janusz Sączyński | Automobilklub Morski | Estonia 21 | 21:30,828 | |
4. | Jarosław Podsiadło | Automobilklub Kielecki | Estonia 25 | 21:36,585 | |
5. | Andrzej Podsiadło | Automobilklub Kielecki | Estonia 21 | 21:36,995 | |
6. | Piotr Kaźmierczak | Automobilklub Krakowski | |||
7. | Marek Nowak | Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | |||
8. | Andrzej Wodziński | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | |||
9. | Mariusz Podkalicki | Automobilklub Szczeciński | |||
10. | Mirosław Krachulec | Automobilklub Częstochowski | |||
Klasa H pow. 1600: | |||||
Trening: 1. Myszkier - 2:36,823; 2. Szaflicki - 2:37,306; 3. Bednarek - 2:38,802; 4. Troszyński - 2:40,144; 5. Marek Kusiak - 2:40,432 | |||||
Wyścig (8 okr. x 5,5 km = 44,0 km): |
|||||
1. | Tadeusz Myszkier | Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski | BMW M3 | 21:19,071 | |
2. | Marek Troszyński | Automobilklub Wielkopolski | Volkswagen Scirocco | 21:22,752 | |
3. | Krzysztof Gałecki | Automobilklub Morski | Audi Coupe | 22:16,698 | |
4. | Piotr Urbański | Automobilklub Wielkopolski | Ford Sierra Cosworth 4x4 | 22:43,204 | |
5. | Piotr Bocheński | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Mirafiori | 22:57,306 | |
6. | Tomasz Dąbrowski | Klub Przyjaciół Forda Olsztyn | |||
7. | Wojciech Urbański | Automobilklub Śląski | |||
8. | Andrzej Stachowiak | Automobilklub Morski | |||
9. | Wojciech Michalak | Automobilklub Łódzki | |||
10. | Ryszard Lenart | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | |||
Klasa H-1600: | |||||
Trening: 1. Fiedor - 2:43,929; 2. X. Mielcarek - 2:46,118; 3. S. Mielcarek - 2:47,014; 4. Mandera - 2:50,025; 5. Dziurka - 2:50,361 |
|||||
Wyścig (8 okr. x 5,5 km = 44,0 km): |
|||||
1. | Henryk Mandera | Rafineria Czechowice - Automobilklub Wielkopolski | Suzuki Swift GTi 16V | 22:19,706 | |
2. | Stanisław Fiedor | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Honda Civic VTi | 22:23,947 | |
3. | Andrzej Dziurka | Automobilklub Polski | Ford Fiesta XR 2i | 23:18,269 | |
4. | Sebastian Mielcarek | Automobilklub Wielkopolski | Honda CRX | 23:53,820 | |
5. | Jarosław Koziczak | Automobilklub Wielkopolski | Toyota Celica | 24:32,186 | |
6. |
Piotr Nartowski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | |||
Klasa A-850: | |||||
Trening: 1. Gawroński - 3:16,775; 2. Czarnocki - 3:17,384; 3. Raczkowski - 3:17,675; 4. Stróżyk - 3:19,938; 5. Hercog - 3:23,196 |
|||||
Wyścig (8 okr. x 5,5 km = 44,0 km): |
|||||
1. | Krzysztof Gawroński | Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 26:23,374 (99,62 km/h) | |
2. | Jacek Raczkowski | Automobilklub Kielecki | Polski Fiat 126p | 26:49,305 | |
3. | Dariusz Stróżyk | Team Warta - Automobilklub Kielecki | Polski Fiat 126p | 27:05,787 | |
4. | Bartłomiej Kulesza | Piranha Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 27:37,200 | |
5. | Jarosław Zagajewski | Automobilklub Łódzki | Polski Fiat 126p | 27:38,706 | |
6. | Marcin Błaszczyński | Automobilklub Łódzki | |||
7. | Robert Urbański | Automobilklub Kielecki | |||
Klasa Cinquecento A: | |||||
Trening: 1. Oczkowski - 3:10,746; 2. Federowicz - 3:10,890; 3. A. Tuszyński - 3:11,052; 4. T. Krukowski - 3:12,203; 5. Kałuża - 3:13,380 | |||||
Wyścig (8 okr. x 5,5 km = 44,0 km): |
|||||
1. | Marek Oczkowski | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | 25:37,879 (103,00 km/h) | |
2. | Adam Tuszyński | Rak Racing / Piranha Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | 25:42,000 | |
3. | Krzysztof Federowicz | Rafineria Czechowice - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | 26:05,510 | |
4. | Paweł Kałuża | Team Warta - Automobilklub Kielecki | Fiat Cinquecento 900 | 26:05,510 | |
5. | Antoni Skudło | Automobilklub Śląski | Fiat Cinquecento 900 | 26:14,967 | |
6. | Zdzisław Brymora | Automobilklub Częstochowski | Fiat Cinquecento 900 | ||
7. | Włodzimierz Pawluczuk | Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | ||
8. | Zbigniew Łacisz | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | ||
Klasa N-126p: | |||||
Trening: 1. Rathe - 3:27,080; 2. Klimek - 3:29,370; 3. M. Tuszyński - 3:29,763; 4. Chojnacki - 3:30,825; 5. Walus - 3:33,312 | |||||
Wyścig (8 okr. x 5,5 km = 44,0 km): |
|||||
1. | Cezary Klimek | Automobilklub Częstochowski | Polski Fiat 126p | 28:16,950 (92,96 km/h) | |
2. | Jacek Chojnacki | Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 28:25,866 | |
3. | Lech Wójcik | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 28:42,610 | |
4. | Marcin Turski | Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 28:47,773 | |
5. | Arkadiusz Walus | Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | - 1 okr. | |
6. |
Piotr Galik | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | ||
Puchar Cinquecento / klasa markowa Cinquecento: | |||||
Trening: 1. Oczkowski - 3:20,292; 2. Cołoszyński - 3:20,365; 3. Szwagierczak - 3:20,401; 4. Glinczewski - 3:20,540; 5. Dyszy - 3:20,908; 6. Kołomyjski - 3:20,923; 7. Zarzycki - 3:21,431; 8. Pawluczuk - 3:21,476; 9. Pietruszyński - 3:21,534; 10. Golec - 3:21,648 | |||||
1 wyścig kwalifikacyjny (6 okr. x 5,5 km = 33,0 km): 1. S. Mielcarek - 20:25,600; 2. Oczkowski - 20:26,516; 3. A. Tuszyński - 20:29,507; 4. Woźniak - 20:30,976; 5. Karczewski - 20:30,976; 6. B. Krachulec - 20:35,691; ... 16. Jaroszewicz | |||||
2 wyścig kwalifikacyjny (6 okr. x 5,5 km = 33,0 km): 1. Pawluczuk - 20:14,654; 2. T. Krukowski - 20:16,495; 3. Dyszy - 20:20,629; 4. Cołoszyński - 20:30,757; 5. Chojnacki - 20:33,745; 6. M. Tuszyński - 20:34,569; ... 13. Ciecierzyński; 17. Mandera; 19. Bartkowiak; 21. Serbin | |||||
3 wyścig kwalifikacyjny (6 okr. x 5,5 km = 33,0 km): 1. Kołomyjski - 20:14,505; 2. Szwagierczak - 20:32,831; 3. Brymora - 20:35,155; 4. P. Kałuża - 20:35,665; 5. Burkacki - 20:40,355; 6. W. Krukowski - 20:40,894 | |||||
W trzech wyścigach kwalifikacyjnych wystartowało 105 zawodników. | |||||
Finał (6 okr.): | |||||
1. | Maciej Kołomyjski |
Auto-Mobil Wejherowo - Automobilklub Morski | Fiat Cinquecento 900 | 20:18,789 (97,06 km/h) | |
2.(1) | Wojciech Cołoszyński | Castrol Racing Team / Auto-Rex - A. Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | 20:23,567 (96,09 km/h) | |
3. | Włodzimierz Pawluczuk | Castrol Racing Team / Car Serwis - A. Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | 20:24,530 (96,02 km/h) | |
4. | Sebastian Mielcarek | Polmozbyt Piła - Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | 20:25,349 (95,95 km/h) | |
5. | Adam Tuszyński | Piranha Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | 20:26,067 (95,48 km/h) | |
6. | Zdzisław Brymora | Automobilklub Częstochowski | Fiat Cinquecento 900 | 20:33,825 | |
7. | Tomasz Krukowski | Team Warta - Automobilklub Kielecki | Fiat Cinquecento 900 | 20:34,690 | |
8. | Krzysztof Woźniak | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | 20:35,034 | |
9. | Michał Tuszyński | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | ||
10. | Włodzimierz Krukowski | Automobilklub Kielecki | Fiat Cinquecento 900 | ||
11. | Tadeusz Burkacki | Leta - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | ||
12. | Andrzej Węglarz | Autoservice - Automobilklub Stalowa Wola | Fiat Cinquecento 900 | ||
13. | Jacek Chojnacki | Castrol Racing Team / Auto-Rex - A. Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | ||
14. | Paweł Kałuża | Team Warta - Automobilklub Kielecki | Fiat Cinquecento 900 | ||
15. | Aleksander Bubel | Polmozbyt Wrocław - Automobilklub Dolnośląski | Fiat Cinquecento 900 | ||
16. | Mariusz Pych | Automobilklub Polski | Fiat Cinquecento 900 | ||
17. | Jakub Golec | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | ||
18. | Juliusz Podolski | HA Roma Mielec - Automobilklub Kielecki | Fiat Cinquecento 900 | ||
19. | Marek Zawadzki | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | ||
20. | Zbigniew Czarnocki | Brus-Auto - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | ||
21. | Cezary Klimek | Automobilklub Częstochowski | Fiat Cinquecento 900 | ||
22. | Wojciech Bełtowski | Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento 900 | ||
23. | Adam Sowa | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | ||
24. | Michał Pinis | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | ||
25. | Andrzej Wodziński | Mustang Jeans - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | ||
26. | Arkadiusz Nowicki | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | ||
27. | Grzegorz Karczewski | Auto-Service Kalisz - Automobilklub Kaliski | Fiat Cinquecento 900 | ||
28. | Grzegorz Kamiński | Polmozbyt Toruń - Automobilklub Toruński | Fiat Cinquecento 900 | ||
29. | Jerzy Dyszy | Dukiewicz SC - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | ||
(1) - zawodnicy, którym odebrano punkty do Pucharu Cinquecento. Mogli oni zdobywać punkty tylko do klasy markowej Cinquecento (WSMP). | |||||
Odpadli m. in.: | |||||
Andrzej Dąbrowski | Fiat Cinquecento 900 | (wypadek) | |||
Zdyskwalifikowani (odstępstwa techniczne; zawodnikom odebrano zdobyte wcześniej punkty i pozbawiono możliwości punktowania w molejnych eliminacjach Pucharu C-C. Mogli oni natomiast zdobywać nadal punkty w klasie markowej C-C): | |||||
Marek Oczkowski | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | 20:22,450 (96,77 km/h) | ||
Zbigniew Szwagierczak | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | 20:33,039 | ||
Marek Drożdż | Fiat Cinquecento 900 | ||||
Wiesław Jezierski | Gedpol Moto Team Gdańsk - Auto Klub Dziennikarzy | Fiat Cinquecento 900 | |||
Sklasyfikowano 29 zawodników. | |||||
Klasyfikacja zespołów sponsorskich: | |||||
1. | Castrol Racing Team | 50 pkt. |
|||
2. | Rak Racing | 40 pkt. |
|||
3. | Motul Racing | 25 pkt. |
|||
4. | Team Warta | 24 pkt. |
|||
Klasyfikacja klubowa: | |||||
1. | Automobilklub Wielkopolski | ||||
2. | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | ||||
3. | Automobilklub Morski | ||||
4. | Automobilklub Kielecki | ||||
5. | Automobilklub Krakowski | ||||
6. | Automobilklub Częstochowski |
<< 3 el. WSMP 1994 - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1994] [5 el. WSMP 1994 - Kielce >>