<< 3 el. WSMP 1994 - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1994] [5 el. WSMP 1994 - Kielce >>


27-28.08.1994 Kamień Śląski - 4 eliminacja WSMP

Klasa E-1600:

Trening: 1. Woźniak - 2:25,734; 2. Skwarzyński - 2:27,958; 3. Szczęsny - 2:29,280; 4. Luciński - 2:29,635; 5. Tuszyński - 2:31,594

Wyścig (8 okr. x 5,5 km = 44,0 km):
1. Ryszard Luciński Castrol Racing Team - Automobilklub Wielkopolski Estonia 25 20:21,819 (129,64 km/h)
2. Wojciech Bełtowski Automobilklub Krakowski Estonia 25 20:27,656
3. Tomasz Szczęsny Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25 20:49,771
4. Wojciech Gąsecki Automobilklub Morski Estonia 25 21:29,545
Odpadli m. in.:

7 okr.

Krzysztof Woźniak Automobilklub Wielkopolski Van Diemen RF 93-Volkswagen (obręcz)
 
Klasa E-1300:
Trening: 1. Godula - 2:32,311; 2. K. Wodziński - 2:32,685; 3. Sączyński - 2:35,097; 4. Robert Podolski - 2:36,300; 5. Kaźmierczak - 2:37,414

Wyścig (8 okr. x 5,5 km = 44,0 km):

1. Andrzej Godula Radio RMF / Elf - Automobilklub Krakowski Estonia 25 20:47,875 (126,94 km/h)
2. Krzysztof Wodziński Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 86 20:58,117
3. Janusz Sączyński Automobilklub Morski Estonia 21 21:30,828
4. Jarosław Podsiadło Automobilklub Kielecki Estonia 25 21:36,585
5. Andrzej Podsiadło Automobilklub Kielecki Estonia 21 21:36,995
6. Piotr Kaźmierczak Automobilklub Krakowski    
7. Marek Nowak Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
8. Andrzej Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
9. Mariusz Podkalicki Automobilklub Szczeciński    
10. Mirosław Krachulec Automobilklub Częstochowski    
 
Klasa H pow. 1600:
Trening: 1. Myszkier - 2:36,823; 2. Szaflicki - 2:37,306; 3. Bednarek - 2:38,802; 4. Troszyński - 2:40,144; 5. Marek Kusiak - 2:40,432

Wyścig (8 okr. x 5,5 km = 44,0 km):

1. Tadeusz Myszkier Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski BMW M3 21:19,071
2. Marek Troszyński Automobilklub Wielkopolski Volkswagen Scirocco 21:22,752
3. Krzysztof Gałecki Automobilklub Morski Audi Coupe 22:16,698
4. Piotr Urbański Automobilklub Wielkopolski Ford Sierra Cosworth 4x4 22:43,204
5. Piotr Bocheński Automobilklub Wielkopolski Fiat Mirafiori 22:57,306
6. Tomasz Dąbrowski Klub Przyjaciół Forda Olsztyn    
7. Wojciech Urbański Automobilklub Śląski    
8. Andrzej Stachowiak Automobilklub Morski    
9. Wojciech Michalak Automobilklub Łódzki    
10. Ryszard Lenart Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
 
Klasa H-1600:

Trening: 1. Fiedor - 2:43,929; 2. X. Mielcarek - 2:46,118; 3. S. Mielcarek - 2:47,014; 4. Mandera - 2:50,025; 5. Dziurka - 2:50,361

Wyścig (8 okr. x 5,5 km = 44,0 km):

1. Henryk Mandera Rafineria Czechowice - Automobilklub Wielkopolski Suzuki Swift GTi 16V 22:19,706
2. Stanisław Fiedor Autoklub Rzemieślnik Warszawa Honda Civic VTi 22:23,947
3. Andrzej Dziurka Automobilklub Polski Ford Fiesta XR 2i 23:18,269
4. Sebastian Mielcarek Automobilklub Wielkopolski Honda CRX 23:53,820
5. Jarosław Koziczak Automobilklub Wielkopolski Toyota Celica 24:32,186

6.

Piotr Nartowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
 
Klasa A-850:

Trening: 1. Gawroński - 3:16,775; 2. Czarnocki - 3:17,384; 3. Raczkowski - 3:17,675; 4. Stróżyk - 3:19,938; 5. Hercog - 3:23,196

Wyścig (8 okr. x 5,5 km = 44,0 km):

1. Krzysztof Gawroński Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 26:23,374 (99,62 km/h)
2. Jacek Raczkowski Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p 26:49,305
3. Dariusz Stróżyk Team Warta - Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p 27:05,787
4. Bartłomiej Kulesza Piranha Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 27:37,200
5. Jarosław Zagajewski Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p 27:38,706
6. Marcin Błaszczyński Automobilklub Łódzki    
7. Robert Urbański Automobilklub Kielecki    
 
Klasa Cinquecento A:
Trening: 1. Oczkowski - 3:10,746; 2. Federowicz - 3:10,890; 3. A. Tuszyński - 3:11,052; 4. T. Krukowski - 3:12,203; 5. Kałuża - 3:13,380

Wyścig (8 okr. x 5,5 km = 44,0 km):

1. Marek Oczkowski Automobilklub Wielkopolski 25:37,879 (103,00 km/h)
2. Adam Tuszyński Rak Racing / Piranha Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 25:42,000
3. Krzysztof Federowicz Rafineria Czechowice - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 26:05,510
4. Paweł Kałuża Team Warta - Automobilklub Kielecki 26:05,510
5. Antoni Skudło Automobilklub Śląski 26:14,967
6. Zdzisław Brymora Automobilklub Częstochowski  
7. Włodzimierz Pawluczuk Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
8. Zbigniew Łacisz Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
 
Klasa N-126p:
Trening: 1. Rathe - 3:27,080; 2. Klimek - 3:29,370; 3. M. Tuszyński - 3:29,763; 4. Chojnacki - 3:30,825; 5. Walus - 3:33,312

Wyścig (8 okr. x 5,5 km = 44,0 km):

1. Cezary Klimek Automobilklub Częstochowski 28:16,950 (92,96 km/h)
2. Jacek Chojnacki Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 28:25,866
3. Lech Wójcik Autoklub Rzemieślnik Warszawa 28:42,610
4. Marcin Turski Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 28:47,773
5. Arkadiusz Walus Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa - 1 okr.

6.

Piotr Galik Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
 
Puchar Cinquecento / klasa markowa Cinquecento:
Trening: 1. Oczkowski - 3:20,292; 2. Cołoszyński - 3:20,365; 3. Szwagierczak - 3:20,401; 4. Glinczewski - 3:20,540; 5. Dyszy - 3:20,908; 6. Kołomyjski - 3:20,923; 7. Zarzycki - 3:21,431; 8. Pawluczuk - 3:21,476; 9. Pietruszyński - 3:21,534; 10. Golec - 3:21,648
1 wyścig kwal. (6 okr. x 5,5 km = 33,0 km): 1. S. Mielcarek - 20:25,600; 2. Oczkowski - 20:26,516; 3. A. Tuszyński - 20:29,507; 4. Woźniak - 20:30,976; 5. Karczewski - 20:30,976; 6. B. Krachulec - 20:35,691; ... 16. Jaroszewicz
2 wyścig kwal. (6 okr.): 1. Pawluczuk - 20:14,654; 2. T. Krukowski - 20:16,495; 3. Dyszy - 20:20,629; 4. Cołoszyński - 20:30,757; 5. Chojnacki - 20:33,745; 6. M. Tuszyński - 20:34,569; ... 13. Ciecierzyński; 17. Mandera; 19. Bartkowiak; 21. Serbin
3 wyścig kwal. (6 okr.): 1. Kołomyjski - 20:14,505; 2. Szwagierczak - 20:32,831; 3. Brymora - 20:35,155; 4. P. Kałuża - 20:35,665; 5. Burkacki - 20:40,355; 6. W. Krukowski - 20:40,894
W trzech wyścigach kwalifikacyjnych wystartowało 105 zawodników.
Finał (6 okr.):
1.

Maciej Kołomyjski

Auto-Mobil Wejherowo - Automobilklub Morski 20:18,789 (97,06 km/h)
2.(1) Wojciech Cołoszyński Castrol Racing Team / Auto-Rex - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 20:23,567 (96,09 km/h)
3. Włodzimierz Pawluczuk Castrol Racing Team / Car Serwis - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 20:24,530 (96,02 km/h)
4. Sebastian Mielcarek Polmozbyt Piła - Automobilklub Wielkopolski 20:25,349 (95,95 km/h)
5. Adam Tuszyński Piranha Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 20:26,067 (95,48 km/h)
6. Zdzisław Brymora Automobilklub Częstochowski 20:33,825
7. Tomasz Krukowski Team Warta - Automobilklub Kielecki 20:34,690
8. Krzysztof Woźniak Automobilklub Wielkopolski 20:35,034
9. Michał Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
10. Włodzimierz Krukowski Automobilklub Kielecki  
11. Tadeusz Burkacki Leta - Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
12. Andrzej Węglarz Autoservice - Automobilklub Stalowa Wola  
13. Jacek Chojnacki Castrol Racing Team / Auto-Rex - Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
14. Paweł Kałuża Team Warta - Automobilklub Kielecki  
15. Aleksander Bubel Polmozbyt Wrocław - Automobilklub Dolnośląski  
16. Mariusz Pych Automobilklub Polski  
17. Jakub Golec Automobilklub Wielkopolski  
18. Juliusz Podolski HA Roma Mielec - Automobilklub Kielecki  
19. Marek Zawadzki Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
20. Zbigniew Czarnocki Brus-Auto - Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
21. Cezary Klimek Automobilklub Częstochowski  
22. Wojciech Bełtowski Automobilklub Krakowski  
23. Adam Sowa Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
24. Michał Pinis Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
25. Andrzej Wodziński Mustang Jeans - Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
26. Arkadiusz Nowicki Automobilklub Wielkopolski  
27. Grzegorz Karczewski Auto-Service Kalisz - Automobilklub Kaliski  
28. Grzegorz Kamiński Polmozbyt Toruń - Automobilklub Toruński  
29. Jerzy Dyszy Dukiewicz SC - Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
(1) - zawodnicy, którym odebrano punkty do Pucharu Cinquecento. Mogli oni zdobywać punkty tylko do klasy markowej Cinquecento (WSMP).
Odpadli m. in.:
  Andrzej Dąbrowski   (wypadek)
Zdyskwalifikowani (odstępstwa techniczne; zawodnikom odebrano zdobyte wcześniej punkty i pozbawiono możliwości punktowania w molejnych eliminacjach Pucharu C-C. Mogli oni natomiast zdobywać nadal punkty w klasie markowej C-C):
  Marek Oczkowski Automobilklub Wielkopolski 20:22,450 (96,77 km/h)
  Zbigniew Szwagierczak Automobilklub Wielkopolski 20:33,039
  Marek Drożdż    
  Wiesław Jezierski Gedpol Moto Team Gdańsk - Auto Klub Dziennikarzy  
Sklasyfikowano 29 zawodników.
 
Klasyfikacja zespołów sponsorskich:
1. Castrol Racing Team 50 pkt.
2. Rak Racing 40 pkt.
3. Motul Racing 25 pkt.
4. Team Warta 24 pkt.
 
Klasyfikacja klubowa:
1. Automobilklub Wielkopolski
2. Autoklub Rzemieślnik Warszawa
3. Automobilklub Morski
4. Automobilklub Kielecki
5. Automobilklub Krakowski
6. Automobilklub Częstochowski

<< 3 el. WSMP 1994 - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1994] [5 el. WSMP 1994 - Kielce >>