<< 5 el. WSMP 1994 - Kielce] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1994] [1 el. WSMP 1995 - Poznań >>


8-9.10.1994 Poznań - 6 eliminacja WSMP

Wyniki wyścigów:
 
Klasa E-1600 / Inter E-1600:
Trening: 1. Woźniak - 1:37,035; 2. Nieminen - 1:37,845; 3. Potekhin - 1:38,915; 4. Tahkapaa - 1:38,953; 5. Kozankov - 1:39,085; 6. Gasenko - 1:40,998
Wyścig (11 okr. x 4,083 km = 44,913 km):
1. (1.*) Krzysztof Woźniak Automobilklub Wielkopolski Van Diemen RF 93-Volkswagen 18:20,538 (147,0 km/h)
2. (2.*) Wiktor Gasenko Automobilklub Wielkopolski Estonia 25  
3.   Aleksandr Potekhin (RUS) Estonia 25  
4.   Uwe Brueckner (D) Estonia 25  
5.   Viktor Kozankov (RUS) Estonia 25  
6.   Meelis Telliskivi (EE) Estonia 26  

7.

  Mike Kikatalasyvori (FIN) Reynard-Volkswagen  

8.

(3.*) Tomasz Szczęsny Autoklub Rzemieślnik Warszawa Reynard 883-Volkswagen  

9.

(4.*) Artur Skwarzyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa    

10.

(5.*) Hieronim Kochański Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
           
  (6.*) Wojciech Gąsecki Automobilklub Morski    
* - miejsca w klasyfikacji WSMP
Odpadli m. in.:
po treningu Jacek Szmidt Automobilklub Toruński   (układ dolotowy)
trening Bohdan Leśniak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25 (układ kierowniczy)
  Ryszard Luciński Automobilklub Wielkopolski   (silnik)
Prowadzenie w wyścigu: Woźniak: 1 - 11 okr.
 
Klasa E-1300:
Trening: 1. Robert Podolski - 1:42,443; 2. K. Wodziński - 1:47,377; 3. Godula - 1:47,474; 4. Sołtowski - 1:47,738; 5. Gil - 1:48,187; 6. J. Podsiadło - 1:49,445
Wyścig (10 okr. x 4,083 km = 40,830 km):
1. Michał Gil Automobilklub Kielecki Estonia 21 18:26,694 (132,9 km/h)
2. Kazimierz Sołtowski Automobilklub Szczeciński Promot 80 18:27,185
3. Andrzej Godula Radio RMF / Elf - Automobilklub Krakowski Estonia 25 18:28,373
4. Robert Podolski Automobilklub Kielecki Estonia 21 18:32,845
5. Mariusz Podkalicki Automobilklub Szczeciński Promot 86 18:35,441
6. Grzegorz Grygiel Automobilklub Wielkopolski    
7. Jarosław Podsiadło Automobilklub Kielecki    
8. Marek Nowak Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
9. Andrzej Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
10. Grzegorz Kamiński Automobilklub Toruński    
Odpadli m. in.:
  Krzysztof Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa   (korek wlewowy)
 
Klasa H pow. 1600:
Trening: 1. Myszkier - 1:51,375; 2. Marek Kusiak - 1:52,240; 3. Bednarek - 1:52,641; 4. Fuchs - 1:53,963; 5. Gałecki - 1:54,315; 6. P. Urbański - 1:54,675
Wyścig (12 okr. x 4,083 km = 48,996 km):
1. Tadeusz Myszkier Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski BMW M3 22:43,677 (129,4 km/h)
2. Krzysztof Gałecki Automobilklub Morski Audi Coupe 23:08,992
3. Marek Kusiak Automobilklub Częstochowski Ford Sierra Cosworth 4x4 23:43,908
4. Piotr Bednarek Automobilklub Wielkopolski BMW 318 23:54,529
5. Marek Troszyński Automobilklub Wielkopolski Volkswagen Scirocco 24:18,405
6. Piotr Urbański Automobilklub Wielkopolski    
7. Wojciech Urbański Automobilklub Śląski    
8. Zygmunt Konieczek Automobilklub Morski    
9. Zdzisław Ulkowski Automobilklub Morski    
10. Edward Kinderman Automobilklub Śląski    
Odpadli m. in.:
5 okr. Cezary Fuchs Automobilklub Dolnośląski Ford Escort RS Cosworth (opony)
4 okr. Sławomir Szaflicki Klub Przyjaciół Forda Olsztyn Ford Escort RS Cosworth (opony)
Prowadzenie w wyścigu: Myszkier: 1 - 12 okr.
 
Klasa H-1600 / Inter H-1600:
Trening: 1. X. Mielcarek - 1:55,260; 2. Mandera - 1:55,853; 3. S. Mielcarek - 1:56,180; 4. Fiedor - 1:57,965; 5. Dziurka - 1:59,878; 6. Sukhov - 1:59,930
Wyścig (12 okr. x 4,083 km = 48,996 km):
1. (1.*) Xawery Mielcarek Automobilklub Wielkopolski Volkswagen Scirocco 23:23,201 (125,8 km/h)
2. (2.*) Sebastian Mielcarek Automobilklub Wielkopolski Honda Civic VTi 23:25,676
3. (3.*) Henryk Mandera Rafineria Czechowice - Automobilklub Wielkopolski Suzuki Swift GTi 16V 23:27,765
4. (4.*) Andrzej Dziurka Automobilklub Polski Ford Fiesta XR 2i 24:30,028
5. (5.*) Stanisław Fiedor Autoklub Rzemieślnik Warszawa Honda Civic VTi 24:31,411
6. (6.*) Adam Polak Automobilklub Polski    

7.

  Rocco Berger (D)    
8. (7.*) Jarosław Koziczak Automobilklub Wielkopolski    

9.

  Mario Berger (D)    

10.

  Mirko Lubner (D)    
           
  (8.*) Tomasz Jaskłowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
* - miejsca w klasyfikacji WSMP kl. H-1600
 
Klasa A-850:
Trening: 1. Kaczmarek - 2:15,505; 2. Czarnocki - 2:15,826; 3. Gawroński - 2:15,947; 4. Raczkowski - 2:17,220; 5. Stróżyk - 2:19,858
Wyścig (10 okr. x 4,083 km = 40,830 km):
1. Zbigniew Czarnocki Piranha Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 22:52,208 (107,2 km/h)
2. Marcin Kaczmarek Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p 22:55,728
3. Krzysztof Gawroński Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 23:45,017
4. Jarosław Zagajewski Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p 23:58,266
5. Jarosław Hercog Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p 24:14,167
6. Krzysztof Wiklak Automobilklub Łódzki    
7. Bernard Klarzyński Automobilklub Wielkopolski    
 
Klasa Cinquecento A:
Trening: 1. Oczkowski - 2:13,189; 2. Federowicz - 2:14,068; 3. A. Tuszyński - 2:15,353; 4. Skudło - 2:15,396; 5. T. Krukowski - 2:15,413; 6. Kałuża - 2:16,723
Wyścig (10 okr. x 4,083 km = 40,830 km):
1. Marek Oczkowski Automobilklub Wielkopolski Fiat Cinquecento 900 22:42,373 (107,9 km/h)
2. Antoni Skudło Automobilklub Śląski Fiat Cinquecento 900 22:44,524
3. Paweł Kałuża Team Warta - Automobilklub Kielecki Fiat Cinquecento 900 22:44,937
4. Krzysztof Federowicz Rafineria Czechowice - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 900 22:45,894
Odpadli m. in.:

1 okr.

Adam Tuszyński Rak Racing / Piranha Team - A. Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 900 (wypadek)
 
Klasa N-126p:
Trening: 1. M. Tuszyński - 2:24,917; 2. Chojnacki - 2:25,104; 3. Turski - 2:25,167; 4. Lipiecki - 2:26,023; 5. Walus - 2:26,693
Wyścig (10 okr. x 4,083 km = 40,830 km):
1. Michał Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 24:39,921 (99,4 km/h)
2. Marcin Turski Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 24:40,375
3. Arkadiusz Walus Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 24:57,426
4. Robert Lipiecki Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p - 1 okr.
5. Piotr Galik Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p - 1 okr.
 
Puchar Cinquecento / klasa markowa Cinquecento:

Trening: 1. Pawluczuk - 2:17,702; 2. Mielcarek - 2:19,730; 3. Pietruszyński - 2:19,778; 4. Cołoszyński - 2:19,818; 5. Golec - 2:19,891; 6. Brymora - 2:20,216; 7. Burkacki - 2:20,361; 8. Tomalski - 2:20,564; 9. Bubel - 2:20,591; 10. Glinczewski - 2:20,596

1 wyścig kwal.: 1. Pawluczuk - 18:47,873 (104,3 km/h); 2. Cołoszyński - 18:49,620; 3. Burkacki - 18:56,827; 4. J. Kusiak; 5. Miękoś - 19:08,755; 6. Szymczyk - 19:14,132; 7. M. Tuszyński - 19:14,453; ... 9. Mandera
2 wyścig kwal.: 1. Golec - 18:46,648 (104,4 km/h); 2. S. Mielcarek - 18:47,643; 3. Glinczewski; 4. A. Tuszyński - 18:54,777; 5. Stróżyk - 19:11,289; 6. Grynhoff; 7. B. Krachulec - 19:12,250; 8. M. Pinis - 19:12,671; 9. Serbin; ... 13. Bartkowiak

3 wyścig kwal.: 1. Brymora - 16:32,410 (103,7 km/h); 2. Kałuża - 16:34,898; 3. Caputa - 16:35,348; 4. Kołomyjski - 16:37,188; 5. A. Nowicki - 16:37,764; 6. T. Krukowski - 16:42,025; ... 13. Jaroszewicz; 17. Ciecierzyński

W trzech wyścigach kwalifikacyjnych wystartowało 86 zawodników.
Wykluczeni po wyścigach kwalifikacyjnych (nieregulaminowe przeróbki; zawodnikom odebrano zdobyte wcześniej punkty do Pucharu C-C):
  Artur Glinczewski Diamykoon - Automobilklub Morski Fiat Cinquecento 900  
  Jerzy Kusiak Automobilklub Rzeszowski Fiat Cinquecento 900  
Finał:
1. Włodzimierz Pawluczuk Castrol Racing Team / Car Serwis - A. Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 900  
2. Jakub Golec Automobilklub Wielkopolski Fiat Cinquecento 900  
3. Zdzisław Brymora Automobilklub Częstochowski Fiat Cinquecento 900  
4. Sebastian Mielcarek Polmozbyt Piła - Automobilklub Wielkopolski Fiat Cinquecento 900  
5. Paweł Kałuża Team Warta - Automobilklub Kielecki Fiat Cinquecento 900  
6. Tadeusz Burkacki Leta - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 900  
7. Michał Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 900  
8. Maciej Kołomyjski Auto-Mobil Wejherowo - Automobilklub Morski Fiat Cinquecento 900  
9. Krzysztof Caputa Automobilklub Beskidzki Fiat Cinquecento 900  
10. Mariusz Miękoś Polmozbyt Łódź - Automobilklub Łódzki Fiat Cinquecento 900  
11. Adam Tuszyński Piranha Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 900  
12. Bogdan Krachulec Automobilklub Częstochowski Fiat Cinquecento 900  
13. Marek Szymczyk Auto-Centrum - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 900  
14. Dariusz Stróżyk Team Warta - Automobilklub Kielecki Fiat Cinquecento 900  
15. Michał Pinis Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 900  
16. Tomasz Wywiał Automobilklub Częstochowski Fiat Cinquecento 900  
17. Tomasz Tomalski Automobilklub Rzeszowski Fiat Cinquecento 900  
18. Tomasz Kurelski Automobilklub Słupski Fiat Cinquecento 900  
19. Henryk Mandera Automobilklub Wielkopolski Fiat Cinquecento 900  
20. Jacek Chojnacki Castrol Racing Team / Auto-Rex - A. Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 900  
21. Cezary Klimek Automobilklub Częstochowski Fiat Cinquecento 900  
22. Wojciech Bełtowski Automobilklub Krakowski Fiat Cinquecento 900  
23. Adam Sowa Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 900  
24. Włodzimierz Krukowski Automobilklub Kielecki Fiat Cinquecento 900  
25. Andrzej Wodziński Mustang Jeans - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 900  
26. Małgorzata Serbin Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 900  
27. Jan Matłacz Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 900  
28. Otto Bartkowiak Automobilklub Śląski Fiat Cinquecento 900  
29. Grzegorz Kamiński Polmozbyt Toruń - Automobilklub Toruński Fiat Cinquecento 900  
30. Zbigniew Czarnocki Brus-Auto - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 900  
31. Aleksander Bubel Polmozbyt Wrocław - Automobilklub Dolnośląski Fiat Cinquecento 900  

32.

Andrzej Węglarz Autoservice - Automobilklub Stalowa Wola Fiat Cinquecento 900  
Odpadli m. in.:
  Tomasz Krukowski Team Warta - Automobilklub Kielecki Fiat Cinquecento 900 (zawór)
Sklasyfikowano 32 zawodników.
Zdyskwalifikowany (nieregulaminowe przeróbki; zawodnikowi odebrano zdobyte wcześniej punkty do Pucharu C-C):
  Wojciech Cołoszyński Castrol Racing Team / Auto-Rex - A. Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 900  
 
Klasyfikacja zespołów sponsorskich:
1. Castrol Racing Team

47 pkt.

2. Rak Racing

32 pkt.

3. Piranha Team

20 pkt.

4. Team Warta

12 pkt.

 
Klasyfikacja klubowa:
1. Automobilklub Wielkopolski  
2. Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
3. Automobilklub Kielecki  
3. Automobilklub Morski  
5. Automobilklub Częstochowski  
6. Automobilklub Szczeciński  

<< 5 el. WSMP 1994 - Kielce] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1994] [1 el. WSMP 1995 - Poznań >>