<< 6 el. WSMP 1994 - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1995] [2 el. WSMP 1995 - Poznań >>


29-30.04.1995 Poznań - 1 eliminacja WSMP

Klasa E-2000 + E-1600:

Trening: 1. K. Woźniak - 1:35,161; 2. Wierczuk - 1:35,987; 3. Szczęsny - 1:40,096; 4. M. Krachulec - 1:41,413; 5. Rafał Podolski - 1:43,075

Wyścig (15 okr.):
1. Jarosław Wierczuk Automobilklub Wielkopolski Van Diemen RF 92-VW 1. m. w kl. E-1600 25:06,283 (146,4 km/h)
2. Tomasz Szczęsny Autoklub Rzemieślnik Warszawa Reynard 883-Volkswagen 2. m. w kl. E-1600 25:57,877
3. Mirosław Krachulec Automobilklub Częstochowski Eufra 391-Mugen   26:07,449
4. Krzysztof Woźniak Automobilklub Wielkopolski Dallara F 393-Fiat   26:29,058
5. Jacek Szmidt Automobilklub Toruński Estonia 25-Fiat 3. m. w kl. E-1600 - 1 okr.
Nie sklasyfikowani:
  Rafał Podolski Automobilklub Kielecki Estonia 25-Łada kl. E-1600  
  Hieronim Kochański Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25-Łada kl. E-1600  
  Józef Gutmacher Automobilklub Szczeciński Estonia 25 kl. E-1600  
  Wojciech Gąsecki Automobilklub Morski Estonia 25-Łada kl. E-1600  
  Artur Glinczewski Automobilklub Morski Estonia 25-Volkswagen kl. E-1600 (tłok)

tren.

Artur Skwarzyński Castrol R. T. - A. Rzemieślnik Warszawa Estonia 25-Łada kl. E-1600 (uszczelka pod głowicą)
 
Klasa E-1300:
Trening: 1. Godula - 1:45,060; 2. Gil - 1:46,828; 3. Sołtowski - 1:48,334; 4. Czub - 1:49,822; 5. Sączyński - 1:49,858

Wyścig (15 okr.):

1. Andrzej Godula Elf Lubrifiants Polska - A. Polski Estonia 25 27:17,063 (134,7 km/h)
2. Kazimierz Sołtowski Elf Lubrifiants Polska - A. Szczeciński Promot 86 27:22,329
3. Bohdan Leśniak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21 28:10,766
4. Grzegorz Kamiński Polmozbyt Toruń - Automobilklub Toruński Promot 86 28:30,983
5. Zbigniew Marek Automobilklub Morski Estonia 21 28:49,724
6. Janusz Sączyński Automobilklub Morski    
7. Andrzej Grabowski Automobilklub Morski    
8. Leszek Gąsiorowski Automobilklub Toruński    
9. Grzegorz Latos Automobilklub Kielecki    
10. Ireneusz Trzeszczkowski Automobilklub Toruński    
Wyścig ukończyło 11 zawodników.
 
Klasa H pow. 1600:
Trening: 1. Federowicz - 1:48,576; 2. Dziurka - 1:48,642; 3. Myszkier - 1:48,981; 4. Gałecki - 1:52,483; 5. Kostrzak - 1:52,594

Wyścig (15 okr.):

1. Krzysztof Federowicz Rafineria Czechowice - Rzemieślnik Wa-wa Ford Escort RS Cosworth 27:19,838 (134,5 km/h)
2. Tadeusz Myszkier Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski BMW M3 27:24,036
3. Andrzej Dziurka Automobilklub Polski Opel Astra GSi 16V 27:30,613
4. Adam Polak Toyota / Castrol R. T. / Stomil - A. Polski Toyota Celica GT4 28:09,126
5. Mariusz Kostrzak Autoklub Rzemieślnik Warszawa BMW M3 28:18,783
6. Krzysztof Gałecki Automobilklub Morski    
7. Piotr Bednarek Automobilklub Wielkopolski BMW  
8. Piotr Urbański Automobilklub Wielkopolski Ford Sierra  
9. Marek Troszyński Automobilklub Wielkopolski Volkswagen Scirocco  
10. Wojciech Michalak Automobilklub Łódzki    
 
Klasa H-1600:

Trening: 1. Mandera - 1:57,432; 2. X. Mielcarek - 1:57,432; 3. Fiedor - 1:58,278; 4. Szwagierczak - 2:02,759; 5. Koziczak - 2:02,866

Wyścig (15 okr.):
1. Xawery Mielcarek Automobilklub Wielkopolski Volkswagen Scirocco-Honda 29:20,692 (125,3 km/h)
2. Stanisław Fiedor Autoklub Rzemieślnik Warszawa Honda Civic VTi 29:46,340
3. Henryk Mandera Automobilklub Wielkopolski Suzuki Swift GTi 16V 30:13,540
4. Jarosław Koziczak Automobilklub Wielkopolski Toyota MR 2 30:50,210
5. Zbigniew Szwagierczak Automobilklub Wielkopolski Ford Fiesta XR2i 30:53,456

6.

Józef Dziób Automobilklub Dolnośląski Toyota Corolla  
 
Klasa Cinquecento A-900:
Trening: 1. Oczkowski - 2:16,525; 2. Pomin - 2:23,711; 3. Sopa - 2:25,822
Wyścig (10 okr.):
1. Marek Oczkowski PPH Kaczmarek Racing Team - Automobilklub Wielkopolski 23:15,568 (105,4 km/h)
2. Witold Pomin KM Winogrady 24:38,471
3. Piotr Sopa Automobilklub Wielkopolski 24:46,587

4.

Leszek Rewers KM Winogrady  
 
Klasa A-850:
Trening: 1. Czarnocki - 2:17,648; 2. Kaczmarek - 2:18,299; 3. Kulesza - 2:24,205
Wyścig (10 okr.):
1. Marcin Kaczmarek PPH Kaczmarek R. T. - A. Wielkopolski Polski Fiat 126p 23:14,265 (105,5 km/h)
2. Zbigniew Czarnocki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 23:19,750
3. Bartłomiej Kulesza Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 24:21,440

4.

Paweł Hildebrański Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p  
 
Klasa N-126:
Trening: 1. Klimek - 2:27,129; 2. Wójcik - 2:27,369; 3. Turski - 2:27,374
Wyścig (10 okr.):
1. Cezary Klimek Automobilklub Wielkopolski 24:54,386 (98,4 km/h)
2. Arkadiusz Walus Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 25:00,573
3. Marcin Turski Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 25:04,995

4.

Jacek Chojnacki Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
5. Lech Wójcik Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
6. Tomasz Porawski Automobilklub Wielkopolski  
 

Puchar Cinquecento Sporting / klasa Cinquecento Sporting:

Trening: 1. Golec - 2:13,531; 2. Gawroński - 2:13,770; 3. Kołomyjski - 2:13,867; 4. A. Tuszyński - 2:14,202; 5. S. Mielcarek - 2:14,293; 6. Cołoszyński - 2:14,305; 7. M. Tuszyński - 2:14,239; 8. T. Krukowski - 2:14,470; 9. Kałuża - 2:14,863; 10. Lewandowski - 2:14,930; ... 20. Pawluczuk; 22. Jaroszewicz; 34. Skudło; 35. Skwarzyński; 36. Franek

Finał:

1. Krzysztof Gawroński Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 22:30,156
2. Jakub Golec Automobilklub Wielkopolski 22:33,849
3. Wojciech Cołoszyński Castrol Racing Team / Auto-Rex - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 22:39,671
4. Michał Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa 22:40,474
5. Tomasz Krukowski Automobilklub Kielecki 22:42,593
6. Maciej Kołomyjski Auto-Mobil Wejherowo - Automobilklub Polski 22:43,054
7. Sebastian Mielcarek Automobilklub Wielkopolski 22:45,113
8. Marek Oczkowski PPH Kaczmarek Racing Team - Automobilklub Wielkopolski 22:45,327
9. Krzysztof Caputa Elmar - Automobilklub Beskidzki 22:46,795
10. Sebastian Lewandowski Castrol Racing Team / Auto-Rex - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 22:47,030
11. Tadeusz Burkacki Automobilklub Śląski 22:50,681
12. Michał Pinis Autoklub Rzemieślnik Warszawa 22:52,300
13. Włodzimierz Pawluczuk Castrol Racing Team / Car Serwis - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 22:59,221
14. Zbigniew Szwagierczak Automobilklub Wielkopolski 23:02,150
15. Wiktor Gasenko Automobilklub Wielkopolski 23:04,044
16. Paweł Kałuża Automobilklub Kielecki 23:04,539
17. Jacek Raczkowski Ikar - Automobilklub Kielecki 23:05,075
18. Andrzej Jaroszewicz Automobilklub Polski 23:17,660
19. Piotr Bednarek Automobilklub Wielkopolski 23:18,708
20. Tomasz Dąbrowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa 23:19,357
21. Bogdan Krachulec Automobilklub Częstochowski  
22. Włodzimierz Krukowski Automobilklub Kielecki  
23. Artur Skwarzyński Castrol Racing Team / Rescor Olsztyn - Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
24. Zdzisław Brymora Elmar - Automobilklub Częstochowski  
25. Marek Kusiak Automobilklub Częstochowski  
26. Henryk Mandera Automobilklub Wielkopolski  
27. Cezary Klimek Automobilklub Wielkopolski  
28. Jerzy Franek Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
29. Mirosław Krachulec Automobilklub Częstochowski  
30. Tomasz Jaskłowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
31. Wojciech Bełtowski Automobilklub Krakowski  
32. Waldemar Mrówczyński Automobilklub Wielkopolski  
33. Jerzy Wierzbołowski Automobilklub Dolnośląski  
34. Antoni Skudło Automobilklub Śląski  
35. Grzegorz Baran Autoklub Rzemieślnik Warszawa  

Odpadli m. in.:

7 okr.

Adam Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa

(sprzęgło)

W treningu wzięło udział 41 zawodników, wystartowało 36, sklasyfikowano 35.

 

Puchar Cinquecento / klasa Cinquecento:

Trening: 1. Chojnacki - 2:19,210; 2. Pietruszyński - 2:19,830; 3. G. Karczewski - 2:21,124; 4. Bubel - 2:21,137; 5. Buks - 2:21,173; 6. Słowiński - 2:21,340; 7. Jeromin - 2:21,477; 8. Płaczek - 2:21,480; 9. A. Nowicki - 2:21,559; 10. H. Pinis - 2:21,631; ... 31. Szwedzińska

Finał A:

1. Jacek Chojnacki Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 23:31,785
2. Jakub Pietruszyński PPH Kaczmarek Racing Team - Automobilklub Wielkopolski 23:32,023
3. Karol Buks Automobilklub Wielkopolski 23:46,801
4. Grzegorz Karczewski Auto Service - Automobilklub Kaliski 23:47,491
5. Jerzy Kusiak Rafineria Jasło - Automobilklub Rzeszowski 23:59,313
6. Mariusz Ficoń Autoklub Rzemieślnik Warszawa 24:00,518
7. Tomasz Płaczek Automobilklub Wielkopolski 24:01,023
8. Tomasz Jeromin Automobilklub Wielkopolski 24:01,023
9. Henryk Pinis Automobilklub Częstochowski 24:04,972
10. Juliusz Podolski Automobilklub Kielecki 24:07,493
11. Adam Majewski Automobilklub Polski 24:09,282
12. Arkadiusz Nowicki Automobilklub Wielkopolski 24:10,682
13. Aleksander Bubel Polmozbyt Wrocław - Automobilklub Dolnośląski 24:10,682
14. Andrzej Słowiński Automobilklub Dolnośląski 24:11,912
15. Marcin Kasztelan Automobilklub Morski 24:15,339
16. Arkadiusz Walus Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
17. Zbigniew Czarnocki Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
18. Dariusz Stróżyk Automobilklub Kielecki  
19. Juliusz Palonka Automobilklub Lubelski  
20. Tomasz Jęcka Diamykon - Automobilklub Morski  
21. Eugeniusz Zarzycki Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
22. Marcin Brymora Automobilklub Częstochowski  
23. Wojciech Jankowski Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
24. Robert Kisiel Due Forte - Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
25. Tomasz Wywiał Automobilklub Częstochowski  
26. Witold Pomin KM Winogrady  
27. Robert Hudziak Automobilklub Wielkopolski  
28. Zbigniew Łacisz Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
29. Mariusz Borowczyk Automobilklub Rzeszowski  
30. Jan Matłacz Automobilklub Rzeszowski  
31. Grzegorz Grzyb Polmozbyt Rzeszów - Moto Car 93 Rzeszów  
32. Wiesław Jezierski Gedpol Gdańsk - Auto Klub Dziennikarzy  
Odpadli m. in.:

6 okr.

Izabela Szwedzińska  

(wypadek)

Finał B:
1. (33.) Piotr Kabat Automobilklub Morski 24:17,813
2. (34.) Andrzej Szulc Automobilklub Morski 24:18,036
3. (35.) Bogdan Wozowicz Moto Car 93 Rzeszów 24:18,254
4. (36.) Zygmunt Zając Automobilklub Wielkopolski 24:18,777
5. (37.) Andrzej Dąbrowski Automobilklub Polski 24:19,107
6. (38.) Paweł Woźniak Automobilklub Wielkopolski  
7. (39.) Grzegorz Kamiński Polmozbyt Toruń - Automobilklub Toruński  
8. (40.) Mariusz Miękoś Automobilklub Łódzki  
9. (41.) Marek Gąsecki Automobilklub Morski  
10. (42.) Dariusz Smoliński Automobilklub Śląski  
11. (43.) Jan Herbeć Automobilklub Opolski  
12. (44.) Maciej Ptak Automobilklub Radomski  
13. (45.) Robert Urbański Automobilklub Kielecki  
14. (46.) Bernard Klarzyński Automobilklub Wielkopolski  
15. (47.) Bartosz Koprzywa Automobilklub Śląski  
16. (48.) Jan Dobrzyński Automobilklub Zielonogórski  
17. (49.) Piotr Sopa Automobilklub Wielkopolski  
18. (50.) Jarosław Majewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
19. (51.) Jacek Jurecki Automobilklub Krakowski  
20. (52.) Jarosław Hercog Automobilklub Wielkopolski  
21. (53.) Dariusz Komaracki Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
22. (54.) Maciej Buchacz Automobilklub Radomski  
23. (55.) Leszek Rewers KM Winogrady  
24. (56.) Grzegorz Grygiel Automobilklub Wielkopolski  
25. (57.) Krzysztof Górski Automobilklub Krakowski  
26. (58.) Jacek Pieśniewski Polmozbyt Katowice - Automobilklub Opolski  
27. (59.) Stanisław Bazan PPH Special - Automobilklub Rzeszowski  

W finałach A i B wystartowało 65 zawodników, sklasyfikowano 59.


<< 6 el. WSMP 1994 - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1995] [2 el. WSMP 1995 - Poznań >>