<< 4 el. WSMP 1991 - Toruń] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1991] [6 el. WSMP 1991 - Poznań >>


27-28.09.1991 Kielce - 5 eliminacja WSMP

Pogoda: deszcz podczas wyścigu kl. E1

Klasa N1:
Trening: 1. Bobrowski - 2:54,147; 2. Serbin - 2:54,161; 3. Zagórski - 2:55,791
Wyścig (12 okr.):
1. Sebastian Lewandowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 33:33,303
2. Tomasz Zagórski Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p 34:13,617
3. Igor Krukowski Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p 34:13,906

4.

Małgorzata Serbin Automobilklub Szczeciński Polski Fiat 126p  
Odpadli:
  Andrzej Bobrowski Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p  
 
Klasa A1:
Trening: 1. Tuszyński - 2:33,707; 2. Krukowski - 2:34,169; 3. Cołoszyński - 2:34,311
Wyścig (12 okr.):
1. Tomasz Krukowski Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p 31:43,961 (92,69 km/h)

2.

Wojciech Cołoszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  

3.

Antoni Skudło Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p  
4. Adam Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 31:49,685
5. Mariusz Stelmach Automobilklub Stalowa Wola Polski Fiat 126p 32:01,437
6. Krzysztof Gawroński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 32:02,149
7. Piotr Bednarek Rainbow Łódź Polski Fiat 126p 32:14,063
8. Andrzej Węglarz Automobilklub Stalowa Wola Polski Fiat 126p  
9. Zbigniew Czarnocki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
10. Andrzej Przysuszyński Rainbow Łódź    
11. Grzegorz Tyras Automobilklub Częstochowski    
12. Dariusz Stróżyk Automobilklub Kielecki    
13. Rajmund Wiśniewski Automobilklub Wielkopolski    
14. Wojciech Jankowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
Odpadli:
  Tomasz Dąbrowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
  Jarosław Hercog Automobilklub Częstochowski    
Nie wystartował:
  Tomasz Kraussyk Rainbow Łódź    
 
Klasa A2:
Trening: 1. Federowicz - 2:10,313; 2. Mandera - 2:12,001; 3. Jaskłowski - 2:13,344
Wyścig (12 okr.):
1. Krzysztof Federowicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi 26:33,817 (110,72 km/h)
2. Tomasz Jaskłowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi 27:04,634
3. Grzegorz Baran Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi 27:39,863
4. Zdzisław Brymora Automobilklub Częstochowski Suzuki Swift GTi 28:27,627
5. Michał Sawka Automobilklub Częstochowski Suzuki Swift GTi 28:35,988

6.

Stanisław Fiedor Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
Odpadli:

1 okr.

Henryk Mandera Automobilklub Wielkopolski Suzuki Swift GTi (pasek klinowy)
 
Klasa A3:
Trening: 1. Mandera - 2:10,327; 2. Cołoszyński - 2:10,562; 3. Jaskłowski - 2:11,982
Wyścig (12 okr.):
1. (1.*) Wojciech Cołoszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi 24:08,091 (117,88 km/h)
2. (2.*) Henryk Mandera Automobilklub Wielkopolski Suzuki Swift GTi 24:11,244
3. (3.*) Tomasz Jaskłowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi 24:34,410
4.   Janis Strods (LV) Łada 2108 Samara 25:05,678
5. (4.*) Grzegorz Baran Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi - 1 okr.
           
  (5.*) Michał Sawka Automobilklub Częstochowski    
  (6.*) Stanisław Fiedor Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski
 
Klasa CH1:
Trening: 1. Szwagierczak - 2:15,021; 2. Grynhoff - 2:16,571; 3. Piotrowski - 2:21,370
Wyścig (12 okr.):
1. Leszek Grynhoff Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p-Honda 27:44,081 (110,72 km/h)
2. Paweł Piotrowski Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p-Honda - 1 okr.
3. Zbigniew Szwagierczak Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p-Honda - 1 okr.
4. Roman Mokiejewski Automobilklub Dolnośląski    
5. Michał Gil Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p  
 
Klasa CH2:
Trening: 1. Smorawiński - 2:00,563; 2. Konieczek - 2:08,014; 3. Zawadzki - 2:10,609
Wyścig (12 okr.):
1. Wojciech Smorawiński Automobilklub Wielkopolski BMW M3 22:52,341 (117,88 km/h)
2. Tadeusz Myszkier Automobilklub Morski Fiat 131 Mirafiori-VW 23:35,928
3. Zygmunt Konieczek Automobilklub Morski Mazda RX7-VW 23:39,133
4. Marek Troszyński Rainbow Łódź Volkswagen Scirocco 23:57,126
5. Cezary Fuchs Automobilklub Dolnośląski Opel Kadett GSi 24:03,674

6.

Marek Zawadzki Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
7. Roman Wrona Automobilklub Rzeszowski    
8. Jerzy Dyszy Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
9. Tadeusz Betlej Automobilklub Krakowski    

10.

Jerzy Wierzbołowski Automobilklub Dolnośląski Volkswagen Golf GTi 16V  
Odpadli:
  Edward Kinderman Automobilklub Śląski Lancia Delta HF Integrale  
 
Klasa E1:
Trening: 1. Podkalicki - 2:00,970; 2. Lapkowski - 2:01,778; 3. Gajór - 2:01,957; 4. Malanczik - 2:02,310; 5. Szmidt - 2:03,450
Wyścig (12 okr.):
1. (1.*) Jacek Szmidt Automobilklub Toruński MTX 1-06 24:00,615 (122,50 km/h)
2. (2.*) Krzysztof Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 85 24:13,571
3. (3.*) Robert Gajór Automobilklub Morski Promot 85 24:14,043
4.   Gregorij Malanczik (BY) Estonia 21 24:23,516
5. (4.*) Grzegorz Kamiński Automobilklub Toruński Promot 85 24:39,877
           
  (5.*) Tomasz Jeromin Automobilklub Radomski MTX 1-06  
 

(6.*)

Andrzej Grabowski Automobilklub Morski    
  (7.*) Paweł Mickiewicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21  
  (8.*) Piotr Kaźmierczak Automobilklub Krakowski    
  (9.*) Andrzej Fontański Automobilklub Częstochowski    
  (10.*) Jarosław Soszyński Automobilklub Morski    
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski
Odpadli:

2 okr.

Andrzej Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21 (wypadek)
  Mariusz Podkalicki Automobilklub Szczeciński Promot (korek od chłodnicy)
  Jarosław Podsiadło Automobilklub Kielecki    
 
Klasa E2:
Trening: 1. D. Jonusis - 1:48,158; 2. Dainauskas - 1:49,707; 3. V. Jonusis - 1:51,053; 4. Godula - 1:52,859; 5. Leśniak - 1:53,102
Wyścig (12 okr.):
1.   Valdas Jonusis (LT) Estonia 25 21:56,348 (134,06 km/h)
2.   Mindaugas Dainauskas (LT) Faeton - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21 22:05,557
3. (1.*) Artur Skwarzyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21 22:47,566
4. (2.*) Andrzej Godula Automobilklub Krakowski Estonia 21 22:54,745
5. (3.*) Krzysztof Woźniak Automobilklub Wielkopolski Estonia 21 23:06,796

6.

(4.*) Cezary Czub Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 85 23:25,265
           
  (5.*) Tytus Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21  
 

(6.*)

Grzegorz Kamiński Automobilklub Toruński Promot 86  
  (7.*) Tomasz Sikora Automobilklub Kielecki Promot 84  
 

(8.*)

Wojciech Gąsecki Automobilklub Morski Estonia  
 

(9.*)

Józef Liszczak Automobilklub Szczeciński    
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski
Zdyskwalifikowany (wyrzucenie z toru Dainauskasa):
  Darius Jonusis (LT) Estonia  
Odpadli:
  Bohdan Leśniak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21  
  Janusz Sączyński Automobilklub Morski    
  Kazimierz Brach Automobilklub Morski    
  Paweł Mickiewicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
  Ryszard Plucha AP Warszawa    

<< 4 el. WSMP 1991 - Toruń] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1991] [6 el. WSMP 1991 - Poznań >>