<< 5 el. WSMP 1991 - Kielce] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1991] [1 el. WSMP 1992 - Poznań >>


11-13.10.1991 Poznań - 6 eliminacja WSMP

Pogoda: deszcz

Klasa N1:
Trening: 1. Serbin - 2:32,908; 2. Zagórski - 2:33,424; 3. Lewandowski - 2:35,015
Wyścig (9 okr.):
1. Sebastian Lewandowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
2. Małgorzata Serbin Automobilklub Szczeciński Polski Fiat 126p  
3. Tomasz Zagórski Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p  

4.

Marcin Wiertlewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
 
Klasa A1:
Trening: 1. Cołoszyński - 2:16,045; 2. Krukowski - 2:17,435; 3. Gawroński - 2:17,808
Wyścig (10 okr.):
1. Wojciech Cołoszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 26:34,828 (92,21 km/h)
2. Krzysztof Gawroński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 26:37,086
3. Zbigniew Czarnocki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 26:40,272
4. Wojciech Jankowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 27:01,019
5. Andrzej Węglarz Automobilklub Stalowa Wola Polski Fiat 126p 27:02,718
6. Dariusz Stróżyk Automobilklub Kielecki    
7. Tomasz Kraussyk Rainbow Łódź    
8. Mariusz Stelmach Automobilklub Stalowa Wola    
9. Antoni Skudło Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p  
10. Tomasz Dąbrowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
11. Rajmund Wiśniewski Automobilklub Wielkopolski    
12. Stefan Chmielecki Rainbow Łódź    
Odpadli:
  Waldemar Mrówczyński Automobilklub Wielkopolski    
  Andrzej Kopczyński Rainbow Łódź    
  Piotr Nartowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
  Tomasz Krukowski Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p (wypadek)
 
Klasa A2:
Trening: 1. Mandera - 1:57,965; 2. Bujvid - 2:00,610; 3. Baran - 2:03,651
Wyścig (10 okr.):
1. (1.*) Grzegorz Baran Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi 23:29,883 (104,31 km/h)
2. (2.*) Tomasz Jaskłowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi 24:16,644
3.   Boris Polikakov (RUS) Łada 2105 24:17,169
4.   Andrey Fenomenov (RUS) Łada 2108 Samara 24:19,897
5. (3.*) Henryk Mandera Automobilklub Wielkopolski Suzuki Swift GTi 25:41,394
           
  (4.*) Andrzej Ptak Automobilklub Szczeciński    
  (5.*) Michał Sawka Automobilklub Częstochowski    
  (6.*) Stanisław Fiedor Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski
Nie wystartował:

tren.

Krzysztof Federowicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi (skrzynia biegów)
 
Klasa A3:
Trening: 1. Mandera - 1:59,183; 2. Taraile - 2:02,542; 3. Yudeiks - 2:03,974
Wyścig (10 okr.):
1.   Guntars Yudeiks (LV) Łada 2108 Samara 21:56,037 (111,74 km/h)
2. (1.*) Henryk Mandera Automobilklub Wielkopolski Suzuki Swift GTi 23:09,468
3. (2.*) Sebastian Mielcarek Automobilklub Wielkopolski Honda Civic - 1 okr.
4. (3.*) Stanisław Fiedor Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada 2105 MTX - 1 okr.
5. (4.*) Tomasz Jaskłowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi - 1 okr.
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski
 
Klasa CH1:
Trening: 1. Szwagierczak - 2:04,817; 2. Grynhoff - 2:06,309; 3. Piotrowski - 2:11,949
Wyścig (10 okr.):
1. Zbigniew Szwagierczak Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p-Honda 23:34,069 (104,00 km/h)
2. Paweł Piotrowski Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p-Honda 25:32,631
3. Grzegorz Lewek Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p - 1 okr.
4. Michał Gil Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p  
5. Wojciech Zatorski Automobilklub Kielecki    
6. Leszek Grynhoff Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p-Honda  
 
Klasa CH2:
Trening: 1. Bervid - 1:48,413; 2. Smorawiński - 1:52,015; 3. Myszkier - 1:56,445
Wyścig (10 okr.):
1. (1.*) Wojciech Smorawiński Automobilklub Wielkopolski BMW M3 21:07,101 (116,06 km/h)
2. (2.*) Błażej Krupa OKS Stomil Olsztyn Ford Sierra Cosworth 4x4 21:09,231
3.   Vaclav Bervid (CS) BMW M3 21:09,680
4. (3.*) Cezary Fuchs Automobilklub Dolnośląski Opel Kadett GSi 22:44,360
5. (4.*) Tadeusz Myszkier Automobilklub Morski Fiat 131 Mirafiori-VW - 1 okr.
           
  (5.*) Marek Troszyński Rainbow Łódź Volkswagen Scirocco  
  (6.*) Jerzy Wierzbołowski Automobilklub Dolnośląski Volkswagen Golf GTi 16V  
 

(7.*)

Piotr Urbański Rainbow Łódź    
  (8.*) Zygmunt Konieczek Automobilklub Morski Mazda RX7-VW  
  (9.*) Edward Kinderman Automobilklub Śląski Lancia Delta HF Integrale  
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski
 
Klasa E1:
Trening: 1. K. Wodziński - 1:46,939; 2. Podkalicki - 1:47,208; 3. Szmidt - 1:48,810; 4. Ogoniesov - 1:49,530; 5. Jeromin - 1:50,158
Wyścig (10 okr.):
1. (1.*) Mariusz Podkalicki Automobilklub Szczeciński Promot 85 22:35,543 (108,49 km/h)
2.   Sergey Odincov (RUS) Estonia 21 23:12,518
3. (2.*) Krzysztof Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 85 23:47,990
4.   Gregorij Malanczik (BY) Estonia 21 23:59,090
5. (3.*) Andrzej Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25 24:01,218

...

         
 

(4.*)

Marek Nowak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21  

10.

(5.*)

Jacek Szmidt Automobilklub Toruński MTX 1-06  
  (6.*) Robert Gajór Automobilklub Morski Promot  
  (7.*) Jerzy Fontański Automobilklub Częstochowski    
  (8.*) Paweł Mickiewicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21  
  (9.*) Jarosław Podsiadło Automobilklub Kielecki    
  (10.*) Robert Brząkalski Automobilklub Wielkopolski    
  (11.*) Witold Witkowski Automobilklub Szczeciński    
  (12.*) Marek Szymczyk Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
  (13.*) Władysław Starkowski Automobilklub Dolnośląski    
  (14.*) Tomasz Jeromin Automobilklub Radomski MTX 1-06  
 

(15.*)

Andrzej Grabowski Automobilklub Morski    
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski
Odpadli:
  Janusz Sączyński Automobilklub Morski    
 
Klasa E2 (+ E3):
Trening: 1. Johansson (kl. E3) - 1:36,871; 2. Skwarzyński - 1:38,984; 3. D. Jonusis - 1:39,560; 4. Potekhin - 1:39,904; 5. V. Jonusis - 1:40,205; 6. Dainauskas - 1:40,392; 7. Persson - 1:41,126; 8. Godula - 1:41,736
Wyścig (10 okr.):
1.   Darius Jonusis (LT) Estonia 25 20:16,742 (120,86 km/h)
2.   Minaugas Dainauskas (LT) Faeton - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21 20:16,878
3.   Ulf Johansson (S) Reynard 883-Volkswagen 20:25,257
4.   Kenneth Persson (S) Ralt RT 36 20:35,406
5.   Aleksandr Potekhin (RUS) Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21 21:08,307
6. (1.*) Artur Skwarzyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25 21:17,731
7.   Jan Urbanek (CS) FM / E 1600 21:18,862
8.   Valdas Jonusis (LT) Estonia 21M 21:23,219
9. (2.*) Krzysztof Woźniak Automobilklub Wielkopolski Estonia 25 21:32,818
10.   Andrey Kretov (RUS) Estonia 25 21:47,107
11. (3.*) Mariusz Podkalicki Automobilklub Szczeciński    
12. (4.*) Bohdan Leśniak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21  
13. (5.*) Cezary Czub Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 86  
14. (6.*) Tytus Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21  
15. (7.*) Andrzej Godula Automobilklub Krakowski Estonia 21 - 1 okr.
           
  (8.*) Tomasz Sikora Automobilklub Kielecki Promot 84  
  (9.*) Wojciech Gąsecki Automobilklub Morski Estonia  
 

(10.*)

Jerzy Fontański Automobilklub Częstochowski    
 

(11.*)

Jarosław Podsiadło Automobilklub Kielecki    
  (12.*) Bogdan Pawlak AP Warszawa Estonia 21  
 

(13.*)

Janusz Sączyński Automobilklub Morski    
  (14.*) Marek Szymczyk Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
  (15.*) Przemysław Walknowski Automobilklub Szczeciński    
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski
Odpadli:
  Grzegorz Kamiński Automobilklub Toruński Promot 86  
  Kazimierz Brach Automobilklub Morski    
  Andrzej Fontański Automobilklub Częstochowski    

<< 5 el. WSMP 1991 - Kielce] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1991] [1 el. WSMP 1992 - Poznań >>