<< WSMP 1990] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1992 >>
18-19.05.1991 | 1 eliminacja WSMP | Poznań |
14-15.06.1991 | 2 eliminacja WSMP | Kielce |
13-14.07.1991 | 3 eliminacja WSMP | Poznań |
7-8.09.1991 | 4 eliminacja WSMP | Toruń |
27-28.09.1991 | 5 eliminacja WSMP | Kielce |
11-13.10.1991 | 6 eliminacja WSMP | Poznań |
Klasa N1: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||||
1. | Sebastian Lewandowski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 25 | 25 | 25 | (20) | 25 | 25 | 125 |
2. | Tomasz Zagórski | Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 126p | 20 | 17 | 20 | 25 | 20 | (17) | 102 |
3. | Małgorzata Serbin | Automobilklub Szczeciński | Polski Fiat 126p | 17 | 20 | 17 | 17 | (15) | 20 | 91 |
4. | Marcin Wiertlewski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 15 | 13 | 15 | 43 | |||
5. | Igor Krukowski | Automobilklub Kielecki | Polski Fiat 126p | 17 | 17 | |||||
6. |
Andrzej Bobrowski | Automobilklub Częstochowski | Polski Fiat 126p | 15 | 15 | |||||
Klasa A1: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||||
1. | Wojciech Cołoszyński | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 20 | 25 | 20 | 25 | (20) | 25 | 115 |
2. | Tomasz Krukowski | Automobilklub Kielecki | Polski Fiat 126p | 11 | 20 | 25 | 20 | 25 | 101 | |
3. | Antoni Skudło | Automobilklub Śląski | Polski Fiat 126p | 13 | 15 | 13 | 17 | 17 | (7) | 75 |
4. | Krzysztof Gawroński | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 25 | 15 | 11 | 20 | 71 | ||
5. | Zbigniew Czarnocki | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 4 | 17 | 17 | 7 | 17 | 62 | |
6. | Adam Tuszyński | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 17 | 13 | 15 | 15 | 60 | ||
7. | Wojciech Jankowski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 15 | 9 | 4 | 2 | 15 | 45 | |
8. | Andrzej Węglarz | Automobilklub Stalowa Wola | Polski Fiat 126p | 7 | 9 | 7 | (5) | 8 | 13 | 44 |
9. | Dariusz Stróżyk | Automobilklub Kielecki | (2) | 8 | 8 | 11 | 4 | 11 | 42 | |
10. | Tomasz Kraussyk | Rainbow Łódź | 3 | 11 | 13 | 9 | 36 | |||
11. | Mariusz Stelmach | Automobilklub Stalowa Wola | Polski Fiat 126p | 8 | 3 | 13 | 8 | 32 | ||
12. | Tomasz Dąbrowski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | 6 | 6 | 9 | 6 | 27 | |||
13. | Piotr Bednarek | Rainbow Łódź | Polski Fiat 126p | 5 | 8 | 9 | 22 | |||
14. | Waldemar Mrówczyński | Automobilklub Wielkopolski | 9 | 7 | 16 | |||||
15. | Stefan Chmielecki | Rainbow Łódź | 4 | 5 | 1 | 4 | 14 | |||
16. | Sławomir Kuran | AP Warszawa | 11 | 11 | ||||||
17. | Grzegorz Tyras | Automobilklub Częstochowski | 5 | 5 | 10 | |||||
18. | Andrzej Kopczyński | Rainbow Łódź | 3 | 6 | 9 | |||||
19. | Jarosław Hercog | Automobilklub Częstochowski | 6 | 2 | 8 | |||||
20. | Rajmund Wiśniewski | Automobilklub Wielkopolski | 3 | 5 | 8 | |||||
21. | Marek Troszyński | Rainbow Łódź | 7 | 7 | ||||||
22. | Andrzej Przysuszyński | Rainbow Łódź | 6 | 6 | ||||||
23. |
Piotr Nartowski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | 1 |
1 |
||||||
Klasa A2: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||||
1. | Henryk Mandera | Automobilklub Wielkopolski | Suzuki Swift GTi | 25 | 25 | 25 | 25 | 17 | 117 | |
2. | Krzysztof Federowicz | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Suzuki Swift GTi | 20 | 20 | 20 | 20 | 25 | 105 | |
3. | Grzegorz Baran | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Suzuki Swift GTi | 17 | 17 | 17 | 17 | (17) | 25 | 93 |
4. | Tomasz Jaskłowski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Suzuki Swift GTi | 15 | 15 | 20 | 20 | 70 | ||
5. | Zdzisław Brymora | Automobilklub Częstochowski | Suzuki Swift GTi | 8 | 11 | 11 | 15 | 15 | 60 | |
6. | Stanisław Fiedor | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Łada 2105 MTX | 9 | (9) | 13 | 13 | 11 | 11 | 57 |
7. | Michał Sawka | Automobilklub Częstochowski | Suzuki Swift GTi | 13 | 13 | 13 | 13 | 52 | ||
8. | Andrzej Ptak | Automobilklub Szczeciński | Łada 2105 MTX | 11 | 15 | 15 | 41 | |||
9. | Krzysztof Gawroński | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | 8 | 8 | ||||||
Klasa A3: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||||
1. | Henryk Mandera | Automobilklub Wielkopolski | Suzuki Swift GTi | 25 | 25 | 25 | 20 | 25 | 120 | |
2. | Tomasz Jaskłowski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Suzuki Swift GTi | 17 | 13 | 17 | 17 | 15 | 79 | |
3. | Wojciech Cołoszyński | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Suzuki Swift GTi | 20 | 25 | 25 | 70 | |||
4. | Grzegorz Baran | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Suzuki Swift GTi | 15 | 15 | 20 | 15 | 65 | ||
5. | Stanisław Fiedor | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Łada 2105 MTX | 15 | 9 | 13 | 11 | 17 | 65 | |
6. | Zygmunt Zając | Automobilklub Wielkopolski | Honda Civic | 20 | 17 | 20 | 57 | |||
7. | Michał Sawka | Automobilklub Częstochowski | 11 | 13 | 24 | |||||
8. | Sebastian Mielcarek | Automobilklub Wielkopolski | Honda Civic | 20 | 20 | |||||
9. | Zdzisław Brymora | Automobilklub Częstochowski | 13 | 13 | ||||||
Klasa CH1: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||||
1. | Zbigniew Szwagierczak | Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 126p-Honda | 25 | 25 | 25 | 25 | (17) | 25 | 125 |
2. | Paweł Piotrowski | Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 126p-Honda | 17 | 20 | 20 | 20 | 20 | 97 | |
3. | Leszek Grynhoff | Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 126p-Honda | 20 | 17 | 20 | 25 | 11 | 93 | |
4. | Michał Gil | Automobilklub Kielecki | Polski Fiat 126p | 17 | 15 | 13 | 13 | 15 | 73 | |
5. | Jacek Chojnacki | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 15 | 13 | 17 | 45 | |||
6. | Wojciech Zatorski | Automobilklub Kielecki | 15 | 13 | 28 | |||||
7. | Grzegorz Lewek | Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 126p | 17 | 17 | |||||
8. | Rajmund Wiśniewski | Automobilklub Wielkopolski | 15 | 15 | ||||||
9. | Roman Mokiejewski | Automobilklub Dolnośląski | 15 | 15 | ||||||
10. | Włodzimierz Pawluczuk | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | 13 | 13 | ||||||
Klasa CH2: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||||
1. | Tadeusz Myszkier | Automobilklub Morski | Fiat 131 Mirafiori-VW | 25 | 25 | 25 | 20 | 20 | (15) | 115 |
2. | Wojciech Smorawiński | Automobilklub Wielkopolski | BMW M3 | 25 | 25 | 25 | 75 | |||
3. | Cezary Fuchs | Automobilklub Dolnośląski | Opel Kadett GSi | 13 | 17 | 11 | 13 | 17 | 71 | |
4. | Jerzy Wierzbołowski | Automobilklub Dolnośląski | Volkswagen Golf GTi 16V | 17 | 20 | 7 | 6 | 11 | 61 | |
5. | Zygmunt Konieczek | Automobilklub Morski | Mazda RX7-VW | 15 | 13 | 17 | 8 | 53 | ||
6. | Edward Kinderman | Automobilklub Śląski | Lancia Delta HF Integrale | 8 | 17 | 8 | 5 | 7 | 45 | |
7. | Marek Troszyński | Rainbow Łódź | Volkswagen Scirocco | 15 | 15 | 13 | 43 | |||
8. | Piotr Urbański | Rainbow Łódź | 9 | 15 | 9 | 9 | 42 | |||
9. | Marek Zawadzki | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | BMW 635 CSi | 11 | 5 | 8 | 11 | 35 | ||
10. | Jerzy Dyszy | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Opel Kadett GSi | 20 | 8 | 28 | ||||
11. | Mirosław Świejkowski | Automobilklub Toruński | 7 | 11 | 6 | 24 | ||||
12. | Paweł Budzyń | Automobilklub Karkonoski | Renault 5 GT Turbo | 20 | 20 | |||||
12. | Błażej Krupa | OKS Stomil Olsztyn | Ford Sierra Cosworth 4x4 | 20 | 20 | |||||
14. | Robert Herba | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Opel Kadett GSi | 17 | 17 | |||||
15. | Andrzej Kleina | OKS Stomil Olsztyn | Mazda 323 GTX | 15 | 15 | |||||
16. | Zygmunt Stanek | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | 13 | 13 | ||||||
16. | Jarosław Koziczak | Automobilklub Wielkopolski | 13 | 13 | ||||||
18. | Tadeusz Betlej | Automobilklub Krakowski | 6 | 7 | 13 | |||||
19. | Piotr Granica | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | 9 | 9 | ||||||
19. | Roman Wrona | Automobilklub Rzeszowski | 9 | 9 | ||||||
21. | Piotr Kłys | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | 7 | 7 | ||||||
Klasa E1: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||||
1. | Jacek Szmidt | Automobilklub Toruński | MTX 1-06 | 20 | 25 | 25 | 25 | 13 | 108 | |
2. | Krzysztof Wodziński | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Promot 85 | 25 | 8 | 20 | 20 | 20 | 93 | |
3. | Robert Gajór | Automobilklub Morski | Promot 85 | 20 | 11 | 20 | 17 | 11 | 79 | |
4. | Andrzej Wodziński | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Estonia 21; Estonia 25 | 17 | 25 | 9 | 17 | 68 | ||
5. | Mariusz Podkalicki | Automobilklub Szczeciński | Promot 85; Promot 86 | 4 | 15 | 17 | 7 | 25 | 68 | |
6. | Tomasz Jeromin | Automobilklub Radomski | MTX 1-06 | 13 | 17 | 15 | 13 | 2 | 60 | |
7. | Grzegorz Kamiński | Automobilklub Toruński | Promot 86; Promot 85 | 13 | 17 | 15 | 45 | |||
8. | Paweł Mickiewicz | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Estonia 21 | 5 | 8 | 11 | 9 | 8 | 41 | |
9. | Marek Nowak | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Estonia 21 | 3 | 9 | 6 | 15 | 33 | ||
10. | Janusz Sączyński | Automobilklub Morski | Promot 83 | 11 | 4 | 15 | 30 | |||
11. | Andrzej Grabowski | Automobilklub Morski | 9 | 5 | 11 | 1 | 26 | |||
12. | Jerzy Fontański | Automobilklub Częstochowski | 7 | 3 | 6 | 9 | 25 | |||
13. | Adam Sowa | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | 11 | 13 | 24 | |||||
14. | Jarosław Podsiadło | Automobilklub Kielecki | 8 | 6 | 2 | 7 | 23 | |||
15. | Robert Brząkalski | Automobilklub Wielkopolski | 13 | 6 | 19 | |||||
16. | Andrzej Fontański | Automobilklub Częstochowski | 1 | 9 | 7 | 17 | ||||
17. | Tytus Tuszyński | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Estonia 20 | 15 | 15 | |||||
18. | Władysław Starkowski | Automobilklub Dolnośląski | 2 | 8 | 3 | 13 | ||||
19. | Przemysław Walknowski | Automobilklub Szczeciński | 5 | 7 | 12 | |||||
20. | Jarosław Soszyński | Automobilklub Morski | 5 | 6 | 11 | |||||
20. | Witold Witkowski | Automobilklub Szczeciński | 6 | 5 | 11 | |||||
22. | Piotr Kaźmierczak | Automobilklub Krakowski | 8 | 8 | ||||||
23. | Marek Kusiak | Automobilklub Śląski | 7 | 7 | ||||||
24. | Marek Szymczyk | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | 4 | 4 | ||||||
25. | Jarosław Sowala | Automobilklub Kaliski | 1 | 1 | ||||||
Klasa E2: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||||
1. | Andrzej Godula | Automobilklub Krakowski | Estonia 21 | 25 | 25 | 20 | 20 | 9 | 99 | |
2. | Artur Skwarzyński | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Estonia 21; Estonia 25 | 17 | 25 | 25 | 25 | 92 | ||
3. | Krzysztof Woźniak | Automobilklub Wielkopolski | Estonia 25; Estonia 21 | 15 | 9 | 25 | 17 | 20 | 86 | |
4. | Bohdan Leśniak | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Estonia 20; Estonia 21 | 20 | 20 | 11 | 17 | 15 | 83 | |
5. | Tomasz Sikora | Automobilklub Kielecki | Promot 84 | 17 | 13 | 8 | 9 | 9 | (8) | 56 |
6. | Cezary Czub | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Promot 86; Promot 85 | 4 | 20 | 15 | 13 | 52 | ||
7. | Bogdan Pawlak | AP Warszawa | Estonia 21 | 15 | 6 | 7 | 13 | 4 | 45 | |
8. | Tytus Tuszyński | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Estonia 21 | 13 | 13 | 11 | 37 | |||
9. | Wojciech Gąsecki | Automobilklub Morski | Estonia 21; Estonia 25 | 8 | 9 | 5 | 8 | 7 | 37 | |
10. | Grzegorz Kamiński | Automobilklub Toruński | Promot 86 | 4 | 3 | 15 | 11 | 33 | ||
11. | Mariusz Podkalicki | Automobilklub Szczeciński | Promot 85 | 15 | 17 | 32 | ||||
12. | Janusz Sączyński | Automobilklub Morski | 9 | 11 | 6 | 3 | 29 | |||
13. | Adam Sowa | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | 11 | 7 | 18 | |||||
14. | Kazimierz Brach | Automobilklub Morski | Estonia 21 | 17 | 17 | |||||
15. | Józef Gutmacher | Automobilklub Szczeciński | Estonia 21 | 13 | 13 | |||||
16. | Hieronim Kochański | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | 11 | 11 | ||||||
17. | Witold Witkowski | Automobilklub Szczeciński | 8 | 3 | 11 | |||||
18. | Jerzy Fontański | Automobilklub Częstochowski | 5 | 6 | 11 | |||||
19. | Ireneusz Trzeszczkowski | 7 | 7 | |||||||
19. | Józef Liszczak | Automobilklub Szczeciński | 7 | 7 | ||||||
21. | Paweł Mickiewicz | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | 6 | 6 | ||||||
22. | Andrzej Fontański | Automobilklub Częstochowski | 5 | 5 | ||||||
22. | Jarosław Podsiadło | Automobilklub Kielecki | 5 | 5 | ||||||
24. | Ryszard Plucha | AP Warszawa | 4 | 4 | ||||||
25. | Marek Głowacki | Automobilklub Szczeciński | 2 | 2 | ||||||
25. | Marek Szymczyk | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | 2 | 2 | ||||||
27. |
Marek Nowak | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | 1 |
1 |
||||||
27. |
Przemysław Walknowski | Automobilklub Szczeciński | 1 |
1 |
||||||
Pogrubioną czcionką wyróżniono kierowców, którym przyznano tytułów mistrzów i wicemistrzów Polski. |
||||||||||
Międzynarodowy Puchar Polski (zawodnicy bez polskiej licencji): | ||||||||||
1. |
Mindaugas Dainauskas | (LT) Faeton - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Estonia 21 |
Podział samochodów na grupy według regulaminów FIA:
- Grupa N - Samochody turystyczne wyprodukowane w
ilości co najmniej 5000 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12
miesięcy. Prawie całkowity zakaz przeróbek mających na celu
poprawienie osiągów samochodu.
- Grupa A - Samochody turystyczne wyprodukowane w ilości co
najmniej 5000 egzemplarzy w ciągu kolejnych 12 miesięcy z
dużą ilością możliwych przeróbek polepszających osiągi
pojazdu.
- Grupa C - Prototypy sportowe do 3500 cm3 o zakrytych,
dwudrzwiowych nadwoziach.
- Grupa H - Samochody nie homologowane, lub takie które
utraciły homologację.
- Grupa E - Samochody formuł wyścigowych.
Samochody startujące w WSMP były podzielone na klasy:
- Klasa N1 - samochody Polski Fiat 126p grupy N.
Dopuszczani byli tylko zawodnicy nie startujący wcześniej w
WSMP.
- Klasa A1 - samochody gr. A do 850 cm3
- Klasa A2 - samochody grupy A do 1300 cm3 oraz FSO i
Polonez grupy A do 1600 cm3
- Klasa A3 - samochody grupy A do 1600 cm3
- Klasa CH1 - samochody gr. C i H do 850 cm3
- Klasa CH2 - samochody gr. C i H powyżej 850 cm3
- Klasa E1 - Formuła Easter - samochody wyścigowe napędzane
silnikami FSO, Skody lub Łady do 1300 cm3
- Klasa E2 - Formuła Mondial - samochody wyścigowe do
1600 cm3
- Klasa E3 - samochody wyścigowe do 2000 cm3
System punktacji w WSMP:
We wszystkich klasach przyznawano punkty za pierwszych
15 miejsc według systemu: 25-20-17-15-13-11-9-8-7-6-5-4-3-2-1.
Zawodnikom do końcowej punktacji zaliczano 5 najlepszych
wyników.
Źródła:
- Auto Bazar 1991
- Materiały: Grzegorz Chyła
- Sport 1991
<< WSMP 1990] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1992 >>