<< 3 el. RSMP 1972 - R. Kormoran] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1972] [5 el. RSMP 1972 - R. Wisły >>

<< Rajd Polski 1971 - RSMP]
<< Rajd Polski 1971 - ERC]

[Rajd Polski 1972 - ERC]

[Rajd Polski 1973 - WRC >>
[Rajd Polski 1973 - PPiP >>

[Rajd Polski 1972 - lista startowa]


13-14.07.1972 - 32. Rajd Polski - 4 eliminacja RSMP *

* Do klasyfikacji RSMP zaliczany był tylko I etap rajdu.

Baza rajdu: Kraków
Dystans: I etap stanowiący el. RSMP miał 1435 km.
Próby sportowe:
- I etap (13.07): OS 1: Targanica - Kocierz (8,0 km); OS 2: Międzybrodzie - Straconka (7,0); OS 3: Szczyrk - Salmopol (9,0); OS 4: Złoty Stok - Orłowiec (13,3); OS 5: Gierałtów - Morawka (24,2); OS 6: Sienna - Idzików (9,0); OS 7: Gniewoszów - Nowa Bystrzyca (24,4); OS 8: Młoty - Duszniki Zdrój (17,5)
- I etap (14.07): OS 9: Wolibórz - Jodłownik (9,0); OS 10: Rościszów - Walim (9,0); OS 11: Walim - Michałkowa (6,3); OS 12: Świerki - Włodowice (9,0); OS 13: Radków - Karłów - Łęczyca (14,5); OS 14: Nowa Bystrzyca - Gniewoszów (24,4); OS 15: Idzików - Sienna (9,0); OS 16: Morawka - Nowy Gierałtów (24,2); OS 17: Orłowiec - Złoty Stok (13,3); OS 18: Wisła Głębce - Kubalonka - Czarna (9,5); SG 1: Salmopol szczyt (5,0); OS 19: Straconka - Międzybrodzie (7,0); OS 20: Kocierz - Targanica (8,0); OS 21: Zawoja - Zubrzyca Górna (10,0); OS 22: Zbludza - Limanowa (14,0); OS 23: Młynne - Żegocina (7,0)
Nawierzchnia: asfalt + szuter
Pogoda: deszcz i mgła podczas I etapu
------------------------------
OS - odcinek specjalny
SG - próba prędkości górskiej

Klasyfikacja generalna:
1. Adam Smorawiński
Andrzej Zembrzuski
Automobilklub Wielkopolski BMW 2002 Ti Alpina 1. gr. II kl. 9-13 11403,47 pkt.
2. Robert Mucha
Ryszard Żyszkowski
FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 1. gr. II kl. 8 12258,67 pkt.
3. Jerzy Landsberg
Marian Wangrat
Auto Moto Klub OZOS Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 2. gr. II kl. 8  
4. Marek Varisella
Janina Jedynakowa
FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1300 1. gr. II kl. 7 12385,45 pkt.
5. Jerzy Dobrzański
Antoni Ryniak
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 125p 1500 3. gr. II kl. 8 12446,49 pkt.
6. Włodzimiez Markowski
Wojciech Kalina
Auto Moto Klub OZOS Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 1. gr. I kl. 8 12561,52 pkt.
7. Maciej Stawowiak
Jan Czyżyk
FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 2. gr. I kl. 8 12693,18 pkt.
8. Lelio Lattari
Jacek Różański
Automobilklub Warszawski Alfa Romeo 1750 GTV 3. gr. I kl. 8 12818,70 pkt.
9. Andrzej Nytko
Jacek Chmielewski
Automobilklub Krakowski
Automobilklub Śląski
Skoda 110 L 1. gr. II kl. 5-6 13711,18 pkt.
10. Włodzimierz Groblewski
Janusz Książkiewicz
Auto Moto Klub OZOS Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 4. gr. I kl. 8 13894,37 pkt.
11. Paweł Stranz
Robert Jenner
FSO - Automobilklub Krakowski Polski Fiat 125p 1300 1. gr. I kl. 7 14017,31 pkt.
12. Eugeniusz Bogusz
Jerzy Kozioł
Automobilklub Beskidzki Polski Fiat 125p 1300 2. gr. I kl. 7 14141,98 pkt.
13. Maciej Bogusławski
Andrzej Martynkin
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 4. gr. II kl. 8 14547,25 pkt.
14. Andrzej Radecki
Zygmunt Domagalski
Auto Moto Klub OZOS Olsztyn Trabant P 601 1. gr. II kl. 1-2 14792,68 pkt.
15. Henryk Krakowczyk
Janusz Dąbrowski
Automobilklub Dolnośląski Wartburg 353 1. gr. I kl. 5-6 14912,83 pkt.
16. Włodzimierz Janeczek
Andrzej Witkowicz
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 125p 1500 5. gr. I kl. 8 15053,79 pkt.
17. Ireneusz Porada
Andrzej Lubiak
Automobilklub Morski Polski Fiat 125p 1300 3. gr. I kl. 7 15223,70 pkt.
18. Andrzej Mielcarek
Andrzej Kaczmarek
Automobilklub Wielkopolski Wartburg 353 2. gr. I kl. 5-6 16051,12 pkt.
19. Mario Graziani
Józef Ważny
Automobilklub Morski Alfa Romeo GTV 1. gr. I kl. 9-13 16205,68 pkt.
20. Jerzy Puchalski
Tadeusz Hoppe
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 6. gr. I kl. 8 16281,76 pkt.
21. Henryk Mandera
Wojciech Ondraczek
Automobilklub Śląski Wartburg 353 2. gr. II kl. 5-6 16342,81 pkt.
22. Ryszard Pawlitka
Krzysztof Janarek
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 125p 1300 4. gr. I kl. 7 16633,34 pkt.
23. Stanisław Wyka
Karol Piekarski
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1300 2. gr. II kl. 7 17256,96 pkt.
24. Jacek Żukowski
Michał Sowiński
Automobilklub Śląski Trabant P 601 2. gr. II kl. 1-2 17584,57 pkt.
25. Andrzej Kapitan
Alojzy Orawiec
Automobilklub Śląski Syrena 104 1. gr. II kl. 3-4 17933,32 pkt.
26. Jerzy Borowicz
Wojciech Pepłowski
Automobilklub Dolnośląski Steyr Puch 650 TR 2. gr. II kl. 3-4 18481,21 pkt.
27. Jan Szewczyk
Ksawery Leszczyński
  Wartburg de Lux 3. gr. I kl. 5-6 18495,61 pkt.
28. Stanisław Fiedor
Zbigniew Baran
Automobilklub Krakowski Trabant P 601 3. gr. II kl. 1-2 19428,11 pkt.
29. Jan Dziedzic
Stefan Antkiewicz
Automobilklub Krakowski Trabant P 601 4. gr. II kl. 1-2 19865,54 pkt.
Odpadli m. in.:
SG 1 Sobiesław Zasada
Ewa Zasada
Automobilklub Krakowski Porsche 911 S gr. III-IV kl. 9-13 (wypadek)

OS 1

Marian Bień
Andrzej Gregovich
Automobilklub Krakowski Porsche 911 T gr. III-IV kl. 9-13

(zawieszenie)

  Jerzy Bachtin
Zbigniew Dziadura
Automobilklub Warszawski Fiat 1500 gr. II kl. 8 (układ
hamulcowy)
  Krzysztof Komornicki
Błażej Krupa
Auto Moto Klub OZOS Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 gr. II kl. 8 (sprzęgło)
  Ryszard Nowicki
Wojciech Schramm
FSO - Automobilklub Krakowski Polski Fiat 125p 1500 gr. II kl. 8 (miska
olejowa)
  Edmund Oprocha
Mieczysław Banaś

Automobilklub Krakowski

Polski Fiat 125p 1300 gr. II kl. 7  
  Henryk Kaczmarczyk
Jerzy Sobczyk
Automobilklub Opolski
Automobilklub Śląski
Polski Fiat 125p 1300 gr. II kl. 7  
  Kazimierz Jaromin
Krzysztof Paczka
Automobilklub Krakowski Zastava 750 M gr. II kl. 3-4  
  Zdzisław Łagan
Marek Roczniak
Automobilklub Krakowski Trabant P 601 gr. II kl. 1-2  
  Wincenty Zbierkowski
Lech Wójcik
Automobilklub Łódzki Syrena 104 gr. I kl. 1-4  
Sklasyfikowano 29 załóg.

<< 3 el. RSMP 1972 - R. Kormoran] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1972] [5 el. RSMP 1972 - R. Wisły >>

<< Rajd Polski 1971 - RSMP]
<< Rajd Polski 1971 - ERC]

[Rajd Polski 1972 - ERC]

[Rajd Polski 1973 - WRC >>
[Rajd Polski 1973 - PPiP >>

[Rajd Polski 1972 - lista startowa]