Baza rajdu: Kraków
Dystans: 2210 km
Próby sportowe:
- I etap (15.07): OS 1: Żegocina - Młynne (7,0 km); OS 2:
Limanowa - Zbludza (14,0); OS 3: Zubrzyca Górna - Zawoja (10,0);
OS 4: Szczyrk - Salmopol (8,0);
- I etap (16.07): OS 5: Złoty Stok - Orłowiec (13,0); OS 6: 100
m za PKC 17 - Nowa Bystrzyca (24,5); OS 7: 1200 m za PKC 18 -
Duszniki Zdrój (17,5); OS 8: Włodowice - Świerki (9,0); OS 9:
Zagórze Śląskie Jezioro - Michałkowa - Walim (6,5); OS 10:
Walim - Rościszów (9,0); OS 11: Jodłownik - Wolibórz -
Srebrna Góra (15,5); SP: Jaszowiec (5 okr. * 3,8 km = 19 km); SG
1: Salmopol - szczyt (5,0); OS 12: Zawoja - Zubrzyca Górna (10,0);
OS 13: Zbludza - Limanowa (14,0); OS 14: Młynne - Żegocina (7,0);
- II etap (16.07): OS 15: Wieliczka - Myślenice (19,0); OS 16:
Zawoja - Zubrzyca Górna (10,0);
- II etap (17.07): OS 17: Jaszczurówka - Wierch Poroniec (13,0);
OS 18: Dąbrowa - Gródek nad Dunajcem (11,0); OS 19: Żegocina -
Młynne (7,0); SG 2: Limanowa - szczyt Góry Ostrej (7,0); OS 20:
Dąbrowa - Gródek nad Dunajcem (11,0); OS 21: Żegocina -
Młynne (7,0); OS 22: Limanwa - Zbludza (14,0); OS 23: Roztoka -
Florynka (10,0); OS 24: Gładyszów - Małostów (7,0)
Nawierzchnia: asfalt
------------------------------
OS - odcinek specjalny
SP - próba szybkości płaskiej
SG - próba szybkości górskiej
Klasyfikacja generalna: |
||||||
1. |
Sobiesław Zasada Ewa Zasada |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | BMW 2002 Ti | gr. I-II kl. 9 | 11235,89 pkt. (3:07:15,89) |
2. |
Vladimir Hubacek Vojtech Rieger |
CS CS |
Alpine Renault A110 1600 S | gr. IV kl. 1-13 | 11655,02 pkt. (3:14:15,02) |
|
3. |
Lasse Jonsson Alf Quist |
S S |
Saab 96 V4 | gr. I-II kl. 9 | 11663,45 pkt. (3:14:23,45) |
|
4. |
Attila Ferjancz Jeno Zsembery |
H H |
Renault 8 Gordini | gr. I-II kl. 7 | 12124,83 pkt. (3:22:04,83) |
|
5. |
Holger Bohne Karl-Heinz Wellmann |
D D |
BMW 2002 Ti | gr. I-II kl. 9 | 12326,85 pkt. (3:25:26,85) |
|
6. | Ryszard Nowicki Wojciech Schramm |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | Polski Fiat 125p 1500 | gr. I-II kl. 8 | 12350,53 pkt. (3:25:50,53) |
7. | Adam Smorawiński Piotr Mystkowski |
PL PL |
Automobilklub Wielkopolski | BMW 2002 Ti | gr. I-II kl. 9 | 12447,04 pkt. (3:27:27,04) |
8. |
Carl Marius Syberg Ellen Syberg |
DK DK |
Opel Kadett Rallye | gr. I-II kl. 9 | 12465,89 pkt. (3:27:45,89) |
|
9. |
Hans Britth Hans Reppling |
S S |
Opel Kadett Rallye | gr. I-II kl. 9 | 12522,45 pkt. (3:28:42,45) |
|
10. | Robert Mucha Błażej Krupa |
PL PL |
FSO - Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p 1500 | gr. I-II kl. 8 | 12743,68 pkt. (3:32:23,68) |
11. |
Per Sandager-Holm Otto Kristensen |
DK |
Ford Escort Twin Cam | gr. I-II kl. 8 | 12989,39 pkt. (3:36:29,39) |
|
12. |
Kastytis Girdauskas Uldis Madrevic |
SU SU |
Moskwicz 412 | gr. I-II kl. 8 | 13072,81 pkt. (3:37:52,81) |
|
13. |
Ewald Pauli Marianne Wurfl |
D D |
ADAC Nordbayern | BMW 2002 Ti | gr. I-II kl. 9 | 13085,24 pkt. (3:38:05,24) |
14. |
Harald Andersen Oda Dencker-Andersen |
DK DK |
Opel Kadett B | gr. I-II kl. 9 | 13166,12 pkt. (3:39:26,12) |
|
15. | Włodzimierz Groblewski Janusz Książkiewicz |
PL PL |
Automobilklub Morski | Polski Fiat 125p 1500 | gr. I-II kl. 8 | 13299,51 pkt. (3:41:39,51) |
16. | Andrzej Jaroszewicz Tomasz Ciecierzyński |
PL PL |
Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p 1500 | gr. I-II kl. 8 | 13348,60 pkt. (3:42:28,60) |
17. | Gunther Gries Werner Ernst |
DDR DDR |
Wartburg 353 | gr. I-II kl. 5-6 | 13378,94 pkt. (3:42:58,94) |
|
18. | Peter Hommel Gunter Bork |
DDR DDR |
Wartburg 353 | gr. I-II kl. 5-6 | 13589,39 pkt. (3:46:29,39) |
|
19. | Zdenek Kec Bedrich Steuer |
CS CS |
Skoda 110 L Rallye | gr. I-II kl. 5-6 | 13622,65 pkt. (3:47:02,65) |
|
20. | Mihaly Balatoni Istvan Sandor |
H H |
Skoda 110 L Rallye | gr. I-II kl. 5-6 | 13623,71 pkt. (3:47:03,71) |
|
21. | Krystian Przybyła Jerzy Miodyński |
PL PL |
Automobilklub Śląski | Polski Fiat 125p 1300 | gr. I-II kl. 7 | 13728,21 pkt. (3:48:48,21) |
22. |
Heino Sepp Tomas Bernstein |
SU |
Moskwicz 412 | gr. I-II kl. 8 | 13728,21 pkt. (3:48:48,21) |
|
23. |
Włodzimierz Markowski Jacek Stawiński |
PL PL |
Automobilklub Warszawski | Porsche 912 | gr. III kl. 1-13 | 13942,46
pkt. |
24. | Horst Hohlheimer Rudolf Huber |
D D |
ADAC Nordbayern | Fiat 128 | gr. I-II kl. 5-6 | 13943,98 pkt. (3:52:23,98) |
25. | Werner Becker Heinz Piepper |
D D |
ADAC Nordbayern | BMW 1600 Ti | gr. I-II kl. 8 | 13967,17 pkt. (3:52:47,17) |
26. | Kalin Mikfeldt Gunnar J. Holm |
SU SU |
Moskwicz 412 | gr. I-II kl. 8 | 14122,33 pkt. (3:55:22,33) |
|
27. | Ryszard Grychtoł Wojciech Ondraczek |
PL PL |
Automobilklub Śląski | Polski Fiat 125p 1300 | gr. I-II kl. 7 | 14261,64 pkt. (3:57:41,64) |
28. | Wolfgang Strehlow Bernhard Malsch |
DDR DDR |
Wartburg 353 |
gr. I-II kl. 5-6 | 14483,73 pkt. (4:01:23,73) |
|
29. | Władysław Domański Piotr Dąbkowski |
PL PL |
FSO - Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p 1300 | gr. I-II kl. 7 | 14704,90 pkt. (4:05:04,90) |
30. | Carl Larsen-Haagen Henryk Krakowczyk |
DK PL |
Datsun 1200 | gr. I-II kl. 7 | 14840,76 pkt. (4:07:20,76) |
|
31. | Jens Erik Norgaard Esbensen Orla Norgaard Esbensen |
DK DK |
Volvo 122 S | gr. I-II kl. 9 | 14885,60 pkt. (4:08:05,60) |
|
32. | Rainer Witzmann Volkmar Benad |
DDR DDR |
Wartburg 353 | gr. I-II kl. 5-6 | 15329,91 pkt. (4:15:29,91) |
|
33. | Janina Jedynakowa Marian Repeta |
PL PL |
FSO - Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p 1300 | gr. I-II kl. 7 | 15742,64 pkt. (4:22:22,64) |
34. |
Zdzisław Łagan Karol Piekarski |
PL PL |
Automobilklub Kielecki Automobilklub Warszawski |
Trabant P 601 | gr. I-II kl. 1-4 | 16229,64 pkt. (4:30:29,64) |
35. | Johs Sorensen Bertel Orland |
DK DK |
Renault 12 TL | gr. I-II kl. 7 | 16629,12 pkt. (4:37:09,12) |
|
36. | Ferenc Kelemen Karoly Pulvary |
H H |
Polski Fiat 125p 1500 | gr. I-II kl. 8 | 17434,42 pkt. (4:50:34,42) |
|
37. | Manfred Lukes Werner Schramm |
DDR DDR |
Trabant P 601 | gr. I-II kl. 1-4 | 17766,32 pkt. (4:56:06,32) |
|
38.* | Wiesław Mrówczyński Jerzy Landsberg |
PL PL |
Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p 1500 | gr. I-II kl. 8 | 17770,13 pkt. (4:56:10,13) |
39.* | Jerzy Borowicz Andrzej Postawka |
PL PL |
Automobilklub Dolnośląski | Steyr Puch 650 | gr. I-II kl. 1-4 | 19690,76 pkt. (5:28:10,76) |
40.* | Arnold Wezel Bernd Immisch |
DDR DDR |
Wartburg 353 | gr. I-II kl. 5-6 | 26818,35 pkt. (7:26:58,35) |
|
41.* | Aleksander Oczkowski Mieczysław Spychalski |
PL PL |
Automobilklub Śląski | Polski Fiat 125p 1500 | gr. I-II kl. 8 | 28916,01 pkt. (8:01:56,01) |
42.* | Maciej Jasiński Joanna Jasińska |
PL PL |
Automobilklub Warszawski | Honda N 600 | gr. I-II kl. 1-4 | 33070,07 pkt. (9:11:10,07) |
43.* | Ilia Chubrikov Robert Kurktchiev |
BG BG |
BATK | Renault 8 Gordini | gr. I-II kl. 7 | 33099,00 pkt. (9:11:39,00) |
44.* | Mario Graziani Wojciech Noworyta |
PL PL |
Automobilklub Morski | Alfa Romeo 2000 GTV | gr. I-II kl. 9 | 33594,02 pkt. (9:19:54,02) |
45.* | Mieczysław Urtnowski Janusz Bronikowski |
PL PL |
Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p 1300 | gr. I-II kl. 7 | 33903,01 pkt. (9:25:03,01) |
46.* | Ilia Bonev Zlati Zlatev |
BG BG |
BATK | BMW 2002 | gr. I-II kl. 9 | 34091,06 pkt. (9:28:11,06) |
47.* | Andrzej Kuśmierek Paweł Tomaszewski |
PL PL |
AZS Poznań | NSU 1000 C | gr. I-II kl. 5-6 | 34524,01 pkt. (9:35:24,01) |
48.* | Andrzej Nytko Bogdan Otfinowski |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | Fiat 850 Sport Coupe | gr. I-II kl. 5-6 | 34636,04 pkt. (9:37:16,04) |
49.* | Erik Otto Banck Jens-Peter Jensen |
DK DK |
Sunbeam Imp Sport | gr. I-II kl. 5-6 | 35035,09 pkt. (9:43:55,09) |
|
50.* | Edmund Oprocha Zbigniew Kołaczkowski |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | Polski Fiat 125p 1300 | gr. I-II kl. 7 | 35110,08 pkt. (9:45:10,08) |
51.* | Harald Baumuller Michael Neubauer |
D D |
BMW 1600 Ti | gr. I-II kl. 8 | 35244,05 pkt. (9:47:24,05) |
|
52.* | Ryszard Pawlitka Ryszard Siadkowski |
PL PL |
Automobilklub Warszawski | Fiat 850 Sport Coupe | gr. I-II kl. 5-6 | 35698,04 pkt. (9:54:58,04) |
53.* | Andrzej Szulc Michał Rybicki |
PL PL |
Automobilklub Morski | Syrena 104 | gr. I-II kl. 1-4 | 36195,02 pkt. (10:03:15,02) |
54.* | Slavtcho Georgiev Kiro Kirov |
BG BG |
BATK | Skoda 110 L Rallye | gr. I-II kl. 5-6 | 36428,08 pkt. (10:07:08,08) |
55.* | Ireneusz Hering Jan Lipiński |
PL PL |
Drwęca Ostróda | Syrena 104 | gr. I-II kl. 1-4 | 37341,08 pkt. (10:22:21,08) |
56.* | Lelio Lattari Kazimierz Pałka |
PL PL |
Automobilklub Warszawski | Alfa Romeo 1750 GTV | gr. I-II kl. 8 | 37559,06 pkt. (10:25:59,06) |
57.* | Jan Tagowski Edward Kinderman |
PL PL |
Automobilklub Częstochowski | Trabant P 601 | gr. I-II kl. 1-4 | 38609,02 pkt. (10:43:29,02) |
58.* | Ryszard Folta Elżbieta Folta |
PL PL |
Automobilklub Śląski | Skoda 105 S | gr. I-II kl. 5-6 | 38778,02 pkt. (10:46:18,02) |
59.* | Herbert Cuda Ryszard Dragan |
PL PL |
Automobilklub Śląski | Polski Fiat 125p 1300 | gr. I-II kl. 7 | 38963,00 pkt. (10:49:23,00) |
60.* | Andrzej Włoch Witold Olbrych |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | Fiat 850 SC | gr. I-II kl. 1-4 | 39448,04 pkt. (10:57:28,04) |
61.* | Zygmunt Domagalski Andrzej Radecki |
PL PL |
Automobilklub Warmińsko-Mazurski | Trabant P 601 | gr. I-II kl. 1-4 | 42117,06 pkt. (11:41:57,06) |
62.* | Zbigniew Baranowski Bogumił Baranowski |
PL PL |
Automobilklub Częstochowski | Trabant P 601 | gr. I-II kl. 1-4 | 42486,08 pkt. (11:48:06,08) |
* - Zawodnicy, którzy nie
ukończyli II etapu rajdu, ale ukończyli I etap. Zgodnie
z Regulaminem 31. Rajdu Polski, zawodnicy ci są
klasyfikowani, a ich konto obciąża się 5000 sekund karnych, oraz za każdą z nieodbytych prób sportowych (OS względnie SG) po 2000 sekund karnych. |
||||||
Odpadli: |
||||||
po |
Jan Wojczaczek Stanisław Turczuk |
PL PL |
Renault 8 Gordini | gr. I-II kl. 7 | ||
po OS 1 |
Karol Rimler Andrzej Dryński |
PL |
Automobilklub Łódzki | Fiat 850 Sport Coupe | gr. I-II kl. 5-6 | (defekt) |
OS 1 | Marek Varisella Zbigniew Dziadura |
PL PL |
FSO - Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p 1300 | gr. I-II kl. 7 | (wypadek) |
Stoyan Kolev Neitcho Krastev |
BG BG |
Alpine Renault A110 1300 S | gr. IV kl. 1-13 | |||
Marian Bień Ryszard Piechota |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | Porsche 911 T | gr. IV kl. 1-13 | (wypadek) | |
Lubomir Balgaranov Ritchard Dimitrov |
BG BG |
Alpine Renault A110 1300 S | gr. IV kl. 1-13 | |||
Janusz Wojtyna Marek Szramowski |
PL PL |
Automobilklub Łódzki | BMW 2002 Ti | gr. I-II kl. 9 | ||
Jerzy Bachtin Andrzej Gieysztor |
PL PL |
Automobilklub Warmińsko-Mazurski | Polski Fiat 125p 1500 | gr. I-II kl. 8 | (pompa |
|
Morten Spiro Per Brons |
DK DK |
BMW 2002 Ti | gr. I-II kl. 9 | |||
Oluf Vester Kristensen Else Brunn Kristensen |
DK DK |
BMW 2002 Ti | gr. I-II kl. 9 | |||
Maciej Skarżyński Zbigniew Fabierkiewicz |
GB GB |
BMW 2002 | gr. I-II kl. 9 | |||
Bjarne Kromann Niels Jensen |
DK DK |
BMW 2002 Ti | gr. I-II kl. 9 | |||
Ryszard Żyszkowski Andrzej Zembrzuski |
PL PL |
Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p 1500 | gr. I-II kl. 8 | (korbówod) |
|
Bjorn Jaktlund Lars-Erik Karlsson |
S S |
Volkswagen 1600 TL | gr. I-II kl. 8 | |||
Stasis Brundza Yuchan Sein |
SU SU |
Moskwicz 412 | gr. I-II kl. 8 | |||
Vitold Sprukt Andris Kalnais |
SU SU |
Moskwicz 412 | gr. I-II kl. 8 | |||
Tadeusz Kudłaty Wojciech Pepłowski |
PL PL |
Automobilklub Dolnośląski | BMW 1600 Ti | gr. I-II kl. 8 | ||
Ryszard Kopczyk Ryszard Piątek |
PL PL |
Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 125p 1500 | gr. I-II kl. 8 | ||
Lev Morozov Anatoly Brum |
SU SU |
Moskwicz 412 | gr. I-II kl. 8 | |||
Zdenek Ponec Zdenek Turek |
CS CS |
Renault 8 Gordini | gr. I-II kl. 7 | |||
Jerzy Łukaszewski Waldemar Ogrodniczak |
PL PL |
Automobilklub Dolnośląski | NSU TT | gr. I-II kl. 7 | ||
Jerzy Kozioł Grzegorz Rybicki |
PL PL |
Automobilklub Śląski | Polski Fiat 125p 1300 | gr. I-II kl. 7 | ||
Leszek Sperski Józef Dutkiewicz |
S S |
Ford Escort 1300 GT | gr. I-II kl. 7 | |||
Henryk Mandera Zenon Keller |
PL PL |
Automobilklub Śląski | Wartburg 353 | gr. I-II kl. 5-6 | ||
Jurgen Sparwald Carl-Ulrich Karsten |
DDR DDR |
Wartburg 353 | gr. I-II kl. 5-6 | |||
Laszlo Kovacs Bela Augusztin |
H H |
NSU TT | gr. I-II kl. 5-6 | |||
Vaclav Chlustina Vaclav Tregr |
CS CS |
Skoda 110 L Rallye | gr. I-II kl. 5-6 | |||
Hans Peter Jensen Villy Ebbesen |
DK DK |
Ford Escort | gr. I-II kl. 5-6 | |||
Jiri Rosicky Petr Cvrkal |
CS CS |
Skoda 110 L Rallye | gr. I-II kl. 5-6 | |||
Marian Skrzypek Zygmunt Wiśniowski |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | Fiat 850 Coupe | gr. I-II kl. 1-4 | (defekt) | |
Kazimierz Jaromin Andrzej Gregovich |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | Zastava 750 | gr. I-II kl. 1-4 | (chłodnica) | |
Jacek Magiera Jacek Seńkowski |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | Trabant P 601 | gr. I-II kl. 1-4 | (defekt) | |
Maciej Stawowiak Tomasz Gozdecki |
PL PL |
Automobilklub Warszawski | Honda N 600 | gr. I-II kl. 1-4 | ||
Wiesław Mikołajczyk Andrzej Wiśniewski |
PL PL |
Automobilklub Śląski | Fiat 850 SC | gr. I-II kl. 1-4 | ||
Rolf Soldner Rudolf Renker |
DDR DDR |
Trabant P 601 | gr. I-II kl. 1-4 | (wypadek) | ||
Ireneusz Stankiewicz Jerzy Sobczyk |
PL PL |
Automobilklub Śląski | Syrena 104 | gr. I-II kl. 1-4 | ||
Adam Masłowiec Konrad Rutkowski |
PL PL |
Automobilklub Śląski | Syrena 104 | gr. I-II kl. 1-4 | ||
Marek Ryndak Ryszard Leś |
PL PL |
Automobilklub Rzeszowki | Syrena 104 | gr. I-II kl. 1-4 | ||
Ryszard Lewczuk Andrzej Kleina |
PL PL |
Drwęca Ostróda | Trabant P 601 | gr. I-II kl. 1-4 | ||
Grzegorz Biskup Przemysław Olejnik |
PL PL |
Automobilklub Wielkopolski | Zastava 750 | gr. I-II kl. 1-4 | ||
Wystartowały 102 załogi, ukończyło rajd 37 załóg, sklasyfikowano 62. |
||||||
Klasyfikacja zespołów narodowych: |
||||||
1. | Polska (Zasada, Nowicki, Mucha) | 36330,10 pkt. | ||||
2. | NRD (Gries, Strehlow, Hommel) | 41452,06 pkt. | ||||
3. | Dania (Syberg, Sandager-Holm, Sorensen) | 42084,40 pkt. | ||||
4. | Węgry (Ferjancz, Balatoni, Kelemen) | 43182,96 pkt. | ||||
5. | Bułgaria (Bonev, Chubrikov, Georgiev) | 103618,14 pkt. | ||||
Klasyfikacja zespołów klubowych: |
||||||
1. | ADAC Nordbayern (Hohlheimer, Becker, Pauli) | 40996,39 pkt. | ||||
2. | Węgry (Ferjancz, Balatoni, Kelemen) | 43182,96 pkt. | ||||
3. | Automobilklub Warszawski - Delegatura FSO (Domański, Mucha, Jedynakowa) | 43191,22 pkt. | ||||
4. | Automobilklub Krakowski I (Zasada, Nowicki, Oprocha) | 58696,50 pkt. | ||||
5. | Automobilklub Warszawski II (Jaroszewicz, Lattari, Mrówczyński) | 68717,79 pkt. | ||||
6. | Automobilklub Warszawski I (Jasiński, Pawlitka, Urtnowski) | 102671,12 pkt. | ||||
7. | BATK (Bonev, Chubrikov, Georgiev) | 103618,14 pkt. | ||||
Klasyfikacja zespołów fabrycznych: |
||||||
1. | Wartburg (Gries, Strehlow, Hommel) | 41452,06 pkt. | ||||
2. | Polski Fiat I (Jaroszewicz, Kelemen, Mucha) | 43526,70 pkt. |