<< 5 el. WSMP 2000 - Kamień Śląski] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 2000] [7 el. WSMP 2000 - Kielce >>


16-17.09.2000 Poznań - 6 eliminacja WSMP (+ el. Mistrzostw Strefy Europy Środkowej)

Pogoda: deszcz

Grupa E:
1.   Hanus Lim (CZ) Dallara F 398-Opel 24:09,632
2. (1.*) Michał Gil Automobilklub Kielecki Reynard 913-Volkswagen 25:38,681
3. (2.*) Maurycy Kochański Autoklub Rzemieślnk Warszawa Reynard 893-Lancia 25:44,688
4. (3.*) Robert Podolski Automobilklub Kielecki Eufra 391-Mugen - 1 okr.
5. (4.*) Hieronim Kochański Autoklub Rzemieślnk Warszawa Estonia 25-Lancia - 1 okr.
6. (5.*) Artur Skwarzyński Autoklub Rzemieślnk Warszawa Estonia 25-Łada - 1 okr.
7.

(6.*)

Andrzej Grabowski Automobilklub Orski Estonia  
8.

(7.*)

Janusz Jania Automobilklub Krakowski Estonia  
9.

(8.*)

Wojciech Jankowski Autoklub Rzemieślnk Warszawa Estonia  
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski
Odpadli:
  Vladimir Stankovic (SLO) Dallara F 391 (wypadek)
  Tadeusz Kłosowski Lotos - Automobilklub Szczeciński Dallara F 394-Opel (wypadek)
Wystartowało 12 zawodników.
 
Samochody turystyczne:
Sprint (6 okr. x 4,084 km = 24,504 km):
1. (1.*) Andrzej Dziurka Alda - Automobilklub Polski Audi A4 Quattro 1. m. w kl. H+2000  9:46,706
2. (2.*) Mariusz Kostrzak Kostrzak Motorsport - A. Rzemieślnk Warszawa Porsche 911 GT2 2. m. w kl. H+2000 10:08,006
3. (3.*) Maciej Stańco Alda - Automobilklub Kielecki Alfa Romeo 155 TS 1. m. w kl. H-2000 10:12,759
4. (4.*) Tomasz Myszkier Lotos - Automobilklub Wielkopolski Ford Escort RS Cosworth 3. m. w kl. H+2000 10:18,920
5.   Viliam Liedl (SK) Audi 80 Quattro   10:36,338
6. (5.*) Tadeusz Myszkier Lotos - Automobilklub Wielkopolski BMW M3 E36 4. m. w kl. H+2000 10:36,820
             
  (6.*) Marek Koprys Kostrzak Motorsport - Automobilklub Orski BMW M3 E36 5. m. w kl. H+2000  
  (7.*) Adam Gładysz Gładysz Racing Team - A. Tarnowski Volkswagen Golf IV GTi 6. m. w kl. H+2000  
  (8.*) Marcin Gładysz Gładysz Racing Team - A. Tarnowski Volkswagen Golf IV GTi 7. m. w kl. H+2000  
  (9.*) Piotr Zaleski Kostrzak Motorsport - Automobilklub Orski BMW M3 E36 8. m. w kl. H+2000  
  (10.*) Wojciech Myszkier Automobilklub Wielkopolski BMW M3 9. m. w kl. H+2000  
  (11.*) Xawery Mielcarek Automobilklub Wielkopolski Opel Astra GSi 2. m. w kl. H-2000  
  (12.*) Tomasz Wywiał Automobilklub Częstochowski Honda Integra Type-R 3. m. w kl. H-2000  
  (13.*) Mieczysław Błaszczyński Automobilklub Łódzki Ford Sierra XR-BMW 10. m. w kl. H+2000  
  (14.*) Tomasz Dąbrowski   Ford Escort 4. m. w kl. H-2000  
  (15.*) ?        
  (16.*) Stanisław Fiedor   Honda Civic VTi 5. m. w kl. H-2000  
             
    Tomasz Płaczek Automobilklub Wielkopolski Fiat Cinquecento 1. m. w kl. N-2000  
    Kamil Zadolny Automobilklub Polski Fiat Cinquecento 2. m. w kl. N-2000  
    Leszek Patan Automobilklub Wielkopolski Fiat Cinquecento 3. m. w kl. N-2000  
    Adam Kamisiński Automobilklub Kielecki Fiat Cinquecento 4. m. w kl. N-2000  
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski
Wystartowało 30 zawodników.

Wyścig główny (15 okr. x 4,084 km = 61,260 km):

1. Andrzej Dziurka Alda - Automobilklub Polski Audi A4 Quattro 1. m. w kl. H+2000 23:08,272
2. Mariusz Kostrzak Kostrzak Motorsport - A. Rzemieślnk Warszawa Porsche 911 GT2 2. m. w kl. H+2000 23:31,793
3. Tadeusz Myszkier Lotos - Automobilklub Wielkopolski BMW M3 E36 3. m. w kl. H+2000 23:40,155
4. Maciej Stańco Alda - Automobilklub Kielecki Alfa Romeo 155 TS 1. m. w kl. H-2000 24:07,846
5. Piotr Zaleski Kostrzak Motorsport - Automobilklub Orski BMW M3 E36 4. m. w kl. H+2000 24:12,620
6. Marek Koprys Kostrzak Motorsport - Automobilklub Orski BMW M3 E36 5. m. w kl. H+2000 24:26,123
7. Tomasz Myszkier Lotos - Automobilklub Wielkopolski Ford Escort RS Cosworth 6. m. w kl. H+2000  
8. Mieczysław Błaszczyński Automobilklub Łódzki Ford Sierra XR-BMW 7. m. w kl. H+2000  
9. Adam Gładysz Gładysz Racing Team - A. Tarnowski Volkswagen Golf IV GTi 8. m. w kl. H+2000  
10. Tomasz Wywiał Automobilklub Częstochowski Honda Integra Type-R 2. m. w kl. H-2000  
11. Wojciech Myszkier Automobilklub Wielkopolski BMW M3 9. m. w kl. H+2000  
12. Xawery Mielcarek Automobilklub Wielkopolski Opel Astra GSi 3. m. w kl. H-2000  
13. Bartosz Warzecha   Volkswagen Golf 10. m. w kl. H+2000  
14. Tomasz Dąbrowski   Ford Escort 4. m. w kl. H-2000  
15. ?        
16. Tomasz Płaczek Automobilklub Wielkopolski Fiat Cinquecento 1. m. w kl. N-2000  
           
  Kamil Zadolny Automobilklub Polski Fiat Cinquecento 2. m. w kl. N-2000  
  Leszek Patan Automobilklub Wielkopolski Fiat Cinquecento 3. m. w kl. N-2000  
  Adam Kamisiński Automobilklub Kielecki Fiat Cinquecento 4. m. w kl. N-2000  
 
Klasa A-1000 / Puchar M plus M:
Trening: 1. Marcin Kaczmarek; 2. Szerla; 3. Maciej Kaczmarek; 4. Litwinowicz; ... 9. M. Gąsecki
Wyścig:
1. Maciej Kaczmarek M plus M - Automobilklub Wielkopolski Fiat Cinquecento 22:52,286
2. Michał Szerla Vital - Automobilklub Krakowski Fiat Cinquecento 22:54,026
3. Marcin Kaczmarek M plus M - Automobilklub Wielkopolski Fiat Cinquecento 23:17,420
4. Mirosław Gąsecki Automobilklub Orski Fiat Cinquecento 23:25,965
5. Piotr Litwinowicz Automobilklub Wielkopolski Fiat Cinquecento 24:00,665
6. Anna Lewańczyk Automobilklub Orski Fiat Cinquecento 25:15,960
Wystartowało 9 zawodników.
 
Klasa Cinquecento Sporting i Seicento Sporting:
1. Maciej Garstecki Pol-Car Poznań - Automobilklub Wielkopolski Fiat Cinquecento 25:08,993
2. Kamil Zadolny Automobilklub Polski Fiat Cinquecento - 1 okr.
3. Paweł Hildebrański Automobilklub Wielkopolski Fiat Cinquecento - 1 okr.
4. Jakub Wysocki Automobilklub Radomski Fiat Seicento  
5. Tomasz Płaczek Automobilklub Wielkopolski Fiat Cinquecento  
6. Jacek Szurgot Automobilklub Wielkopolski Fiat Cinquecento  
 
Puchar Alfy Romeo:
Trening: 1. Marcin Kaczmarek; 2. Czyż; 3. Kisiel; 4. S. Mielcarek; ... 10. Szwagierczak; 11. Kołomyjski
Sprint (6 okr. x 4,084 km = 24,504 km):
1. Sebastian Mielcarek Pol-Car Poznań - Automobilklub Wielkopolski 12:55,035 (113,8 km/h)
2. Artur Czyż Pol-Car Poznań - Automobilklub Wielkopolski 12:59,130
3. Marcin Banaszak Automobilklub Wielkopolski 13:00,852
4. Marcin Kaczmarek Autex - Automobilklub Wielkopolski 13:01,114
5. Robert Kisiel Autoklub Rzemieślnk Warszawa 13:07,588
6. Krzysztof Federowicz Polmozbyt Katowice - Autoklub Rzemieślnk Warszawa 13:08,035
7. Zbigniew Szwagierczak Pol-Car Poznań - Automobilklub Wielkopolski  
8. Wojciech Cołoszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
9. Arkadiusz Nowicki ACM Mari Car - Automobilklub Wielkopolski  
10. Maciej Kołomyjski Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
11. Małgorzata Serbin Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
12. Sławomir Winkiel    
13. Tomasz Mądry Automobilklub Leszczyński  
14. Dariusz Chudobiński Automobilklub Polski  
15. Rafał Podolski Automobilklub Kielecki  
Najszybsze okrążenie: S. Mielcarek - 2:07,304

Wyścig główny (15 okr. x 4,084 km = 61,260 km):

1. Artur Czyż Pol-Car Poznań - Automobilklub Wielkopolski 32:19,305 (113,7 km/h)
2. Marcin Banaszak Automobilklub Wielkopolski 32:21,188
3. Sebastian Mielcarek Pol-Car Poznań - Automobilklub Wielkopolski 32:24,081
4. Marcin Kaczmarek Autex - Automobilklub Wielkopolski 32:26,111
5. Krzysztof Federowicz Polmozbyt Katowice - Autoklub Rzemieślnk Warszawa 32:30,256
6. Arkadiusz Nowicki ACM Mari Car - Automobilklub Wielkopolski 32:30,496
7. Robert Kisiel Autoklub Rzemieślnk Warszawa  
8. Wojciech Cołoszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
9. Zbigniew Szwagierczak Pol-Car Poznań - Automobilklub Wielkopolski  
10. Maciej Tomaszewski Automobilklub Polski  
11. Zbigniew Łacisz    
12. Tomasz Mądry Automobilklub Leszczyński  
13. Dariusz Chudobiński Automobilklub Polski  
14. Piotr Kaźmierczak Automobilklub Krakowski  
15. Zdzisław Brymora    
Odpadli:

14 okr.

Maciej Kołomyjski Autoklub Rzemieślnik Warszawa (wypadek)
  Małgorzata Serbin Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
  Sławomir Winkiel    
  Piotr Litwinowicz Automobilklub Wielkopolski  
Najszybsze okrążenie: Marcin Kaczmarek - 2:07,638
Prowadzenie w wyścigu: 1-2 okr. - S. Mielcarek, 3-6 okr. - Banaszak, 7-15 okr. - Czyż

<< 5 el. WSMP 2000 - Kamień Śląski] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 2000] [7 el. WSMP 2000 - Kielce >>