<< 1 el. WSMP 1996 - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1996] [3 el. WSMP 1996 - Kamień Śląski >>


29-30.06.1996 Poznań - 2 eliminacja WSMP

Pogoda: deszcz podczas wyścigów Pucharu C-C.

Klasa E-2000 + E-1600:
Trening: 1. Luciński - 1:36,326; 2. Szczęsny - 1:38,243; 3. Glinczewski - 1:41,154; 4. Seidenfaden - 1:41,628; 5. Gasenko - 1:42,869; 6. Rafał Podolski - 1:43,213; 7. Skwarzyński - 1:44,589; 8. H. Kochański - 1:46,858; 9. Robert Podolski - 1:51,529; 10. Idzior - 1:53,175
Wyścig (15 okr.):
1. (1.*) Ryszard Luciński Castrol - Automobilklub Wielkopolski Reynard 913-VW   25:09,870 (145,9 km/h)
2. (2.*) Tomasz Szczęsny Autoklub Rzemieślnik Warszawa Reynard 883-VW 1. m. w kl. E-1600 25:31,889
3.   Raimund Seidenfaden (D) Estonia 25-VW (kl. E-1600) 25:42,288
4. (3.*) Artur Glinczewski Rafineria Gdańska - Automobilklub Wielkopolski Reynard 893-VW 2. m. w kl. E-1600 25:56,370
5. (4.*) Robert Podolski Automobilklub Kielecki Estonia 25-Łada 3. m. w kl. E-1600 26:40,322
6. (5.*) Michał Idzior Automobilklub Beskidzki Estonia 21-Łada 4. m. w kl. E-1600  
             
  (6.*) Krzysztof Jugowski Automobilklub Kielecki   5. m. w kl. E-1600  
* - miejsca w klasyfikacji WSMP E-2000
Prowadzenie w wyścigu: 1-15 okr. - Luciński
 
Klasa E-1300:
Trening: 1. Gil - 1:47,243; 2. Godula - 1:48,151; 3. K. Wodziński - 1:48,893; 4. Sączyński - 1:49,113; 5. Leśniak - 1:49,489; 6. Gajór - 1:49,803
Wyścig (10 okr.):
1. Bohdan Leśniak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21-Łada 18:34,580 (131,8 km/h)
2. Andrzej Godula Automobilklub Polski Estonia 25 18:35,424
3. Andrzej Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa   19:00,716
4. Marek Głowacki Automobilklub Szczeciński Estonia 21 19:10,842
5. Marek Nowak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21-Łada 19:33,045
6. Jarosław Podsiadło Automobilklub Kielecki Estonia 21 19:35,775
7. Mariusz Podkalicki Automobilklub Szczeciński    
8. Janusz Sączyński Automobilklub Morski    
9. Grzegorz Kamiński Automobilklub Toruński    
10. Andrzej Grabowski Automobilklub Bałtycki    
Odpadli m. in.:

8 okr.

Michał Gil Automobilklub Kielecki   (skrzynia biegów)
 
Klasa H:
Trening: 1. Federowicz - 1:46,520; 2. Dziurka - 1:46,887; 3. Tadeusz Myszkier - 1:48,146; 4. A. Polak - 1:50,164; 5. Gałecki - 1:51,973; 6. Bednarek - 1:52,949
Wyścig (15 okr.):
1. Adam Polak Castrol - Automobilklub Polski Toyota Celica GT4 28:03,532 (130,9 km/h)
2. Krzysztof Gałecki Rafineria Gdańska - Automobilklub Wielkopolski BMW M3 E30 28:07,285
3. Andrzej Dziurka ALDA Motorsport - Automobilklub Polski Opel Astra GSi 16V 28:11,366
4. Andrzej Kleina Automobilklub Wielkopolski Ford Sierra RS 500 29:02,768
5. Piotr Bednarek Automobilklub Wielkopolski BMW M3 E30 29:34,135
6. Grzegorz Baran Castrol - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Audi Quattro 29:35,796
7. Xawery Mielcarek Automobilklub Wielkopolski Volkswagen Scirocco 29:47,502
8. Stanisław Fiedor Autoklub Rzemieślnik Warszawa Honda Civic VTi - 1 okr.
9. Maciej Zatcher Chomag Racing Team - Automobilklub Śląski Honda Civic VTi - 1 okr.
10. Slavko Umicević Automobilklub Polski Honda CRX - 1 okr.
Odpadli m. in.:

3 okr.

Krzysztof Federowicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Escort RS Cosworth (skrzynia biegów)
Wycofali się po treningu:
  Mariusz Kostrzak Autoklub Rzemieślnik Warszawa   (silnik)
  Tadeusz Myszkier Automobilklub Wielkopolski Ford Escort RS Cosworth (silnik)
  Henryk Mandera Automobilklub Wielkopolski   (turbo)
 
Klasa A-1000:
Trening: 1. Oczkowski - 2:07,674; 2. Gawroński - 2:11,988; 3. Pawluczuk - 2:12,503; 4. Dunat - 2:18,651; 5. Kujawa - 2:23,644
Wyścig (10 okr.):
1. Włodzimierz Pawluczuk Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 900 22:36,600 (108,3 km/h)
2. Krzysztof Gawroński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 900 22:36,864
3. Krzysztof Dunat Automobilklub Beskidzki Fiat Cinquecento 900 24:05,289
4. Jakub Pietruszyński PPH Kaczmarek / ACM Mari Car - A. Wielkopolski Fiat Cinquecento 900 24:16,431
5. Mariusz Borczyk Automobilklub Małopolski Fiat Cinquecento 900 24:47,366
6. Marek Kujawa Automobilklub Wielkopolski    
Odpadli m. in.:

3 okr.

Marek Oczkowski PPH Kaczmarek - Automobilklub Wielkopolski Fiat Cinquecento 900 (defekt)
 
Puchar Cinquecento Sporting:
Trening: 1. Cołoszyński - 2:12,161; 2. Golec - 2:12,262; 3. Szwagierczak - 2:12,501; 4. S. Mielcarek - 2:12,524; 5. A. Tuszyński - 2:12,743; 6. Caputa - 2:12,823; 7. Buks - 2:12,850; 8. Federowicz - 2:13,200
Wyścig (10 okr.):
1. Wojciech Cołoszyński Castrol - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 22:22,463 (109,4 km/h)
2. Jakub Golec PPH Kaczmarek / ACM Mari Car - Automobilklub Wielkopolski 22:23,090
3. Zbigniew Szwagierczak Pol Car - Automobilklub Wielkopolski 22:24,632
4. Adam Tuszyński Brus Auto / Polmozbyt SA - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 22:25,303
5. Sebastian Mielcarek PPH Kaczmarek - Automobilklub Wielkopolski 22:25,799
6. Karol Buks ACM Mari Car - Automobilklub Wielkopolski 22:28,520
7. Andrzej Węglarz Automobilklub Tarnobrzeski 22:38,824
8. Tomasz Płaczek Automobilklub Wielkopolski 22:38,985
9. Sebastian Lewandowski Castrol - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 22:44,959
10. Marcin Turski Castrol - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 22:46,087
Prowadzenie w wyścigu: 1-10 okr. - Cołoszyński
 
Puchar Cinquecento:
Trening: 1. Nowicki - 2:18,212; 2. Kaczmarek - 2:18,648; 3. Serbin - 2:19,203; 4. Karczewski - 2:19,205; 5. Czyż - 2:19,238; 6. Skrzypek - 2:19,397; 7. Bubel - 2:19,481; 8. Szymczyk - 2:19,496; ... 11. Turkiewicz; 16. J. Kusiak
Finał A (9 okr.):
1. Arkadiusz Nowicki PPH Kaczmarek - Automobilklub Wielkopolski 23:06,370
2. Wiktor Turkiewicz Automobilklub Wielkopolski 23:08,361
3. Marcin Kaczmarek PPH Kaczmarek - Automobilklub Wielkopolski 23:08,478

4.

Małgorzata Serbin SIA Carsystem Voss - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 23:22,695
5. Maciej Ptak Automobilklub Radomski 23:22,973
6. Grzegorz Karczewski AW Ciech Petrol - Automobilklub Kaliski 23:23,111
7. Grzegorz Grzyb Polmozbyt Rzeszów - Moto Car 93 Rzeszów 23:23,728
8. Jakub Pietruszyński PPH Kaczmarek / ACM Mari Car - Automobilklub Wielkopolski 23:24,346
9. Michał Szczepanek Automobilklub Morski 23:27,984
10. Marek Szymczyk PZU SA / Carserwis - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 23:28,610
Odpadli m. in.:

7 okr.

Jerzy Kusiak Automobilklub Rzeszowski (pompa wody)
Prowadzenie w wyścigu: 1-9 okr. - Nowicki
W finałach A i B sklasyfikowano w sumie 51 zawodników.

<< 1 el. WSMP 1996 - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1996] [3 el. WSMP 1996 - Kamień Śląski >>