<< 5 i 6 el. WSMP 1995 (formuły) - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1996] [2 el. WSMP 1996 - Poznań >>


25-26.05.1996 Poznań - 1 eliminacja WSMP (+ el. Pucharu Europy Środkowej)

Pogoda: deszcz w sobotę

Klasa E-2000 + E-1600:
Trening: 1. K. Woźniak - 1:32,822; 2. Kostelecky - 1:33,490; 3. Luciński - 1:36,091; 4. Szczęsny - 1:39,614; 5. Gasenko - 1:40,319; 6. Seidenfaden - 1:41,936; 7. Rafał Podolski - 1:42,332; 8. Strausz - 1:44,361; 9. M. Krachulec - 1:44,492; 10. Gutmacher - 1:45,564; 11. H. Kochański - 1:47,228
Wyścig (15 okr.):
1. (1.*) Krzysztof Woźniak GPF Motorsport - Automobilklub Wielkopolski Dallara F 393   23:35,662 (155,6 km/h)
2.   Jaroslav Kostelecky (CZ) Dallara F 394   23:36,811
3. (2.*) Ryszard Luciński Castrol - Automobilklub Wielkopolski Reynard 913-VW   25:05,524
4. (3.*) Tomasz Szczęsny Autoklub Rzemieślnik Warszawa Reynard 883-VW 1. m. w kl. E-1600 25:07,550 (146,1 km/h)
5. (4.*) Wiktor Gasenko PPH Kaczmarek - Automobilklub Wielkopolski Estonia 25-Łada 2. m. w kl. E-1600 25:53,192
6. (5.*) Rafał Podolski Automobilklub Kielecki Estonia 25-Łada 3. m. w kl. E-1600 25:53,542
7.   Bela Strausz (H) Van Diemen-Ford   - 1 okr.
8. (6.*) Mirosław Krachulec Automobilklub Częstochowski Eufra 391-Mugen   - 1 okr.
9. (7.*) Józef Gutmacher Automobilklub Szczeciński Estonia 25 4. m. w kl. E-1600 - 1 okr.
10. (8.*) Hieronim Kochański Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25-Łada 5. m. w kl. E-1600 - 1 okr.
11. (9.*) Artur Skwarzyński Castrol - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25-Łada 6. m. w kl. E-1600 - 2 okr.
* - miejsca w klasyfikacji WSMP kl. E-2000
 
Klasa E-1300:
Trening: 1. Godula - 1:48,405; 2. Leśniak - 1:48,405; 3. Gajór - 1:49,703; 4. Robert Podolski - 1:50,050; 5. Nowak - 1:50,607; 6. Marek - 1:52,290; ... 22. Banaszak
Wyścig (10 okr.):
1. Krzysztof Wodziński Castrol - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 84-Łada 19:02,288 (128,6 km/h)
2. Bohdan Leśniak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21-Łada 19:04,092
3. Andrzej Godula Automobilklub Polski Estonia 25 19:04,602
4. Robert Podolski Automobilklub Kielecki Estonia 21 19:16,426
5. Marek Nowak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21-Łada 19:16,426
6. Kazimierz Sołtowski Automobilklub Szczeciński Promot 85 19:37,856
7. Andrzej Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
8. Grzegorz Kamiński Automobilklub Toruński    
9. Grzegorz Latos Automobilklub Śląski    
10. Tadeusz Kłosowski Automobilklub Szczeciński    
...        
14. Marcin Banaszak PPH Kaczmarek - Automobilklub Wielkopolski Promot 83-Łada  
 
Klasa H:
Trening: 1. Mozart - 1:45,287; 2. Dziurka - 1:46,739; 3. Tadeusz Myszkier - 1:48,143; 4. Malcharek - 1:49,711; 5. A. Polak - 1:49,943; 6. Bednarek - 1:50,835; 7. Gałecki - 1:53,628; 8. Gaspar - 1:54,174; 9. M. Kusiak - 1:54,749; 10. Kleina - 1:55,508
Wyścig (15 okr.):

1.

  Peter Mozart (H) Mozart Motorsport Mercedes 190 Evo 27:04,467 (135,6 km/h)
2. (1.*) Andrzej Dziurka ALDA Motorsport - Automobilklub Polski Opel Astra GSi 16V 27:09,827
3.   Jiri Malcharek (SK) BMW M3 E36 28:15,607
4. (2.*) Piotr Bednarek Automobilklub Wielkopolski BMW M3 E30 28:36,334
5.   Istvan Gaspar (H) Ford Escort RS Cosworth 28:36,803
6. (3.*) Marek Kusiak Automobilklub Częstochowski Ford Escort RS Cosworth 28:47,914
7. (4.*) Krzysztof Gałecki Automobilklub Wielkopolski BMW M3 E30 28:50,689
8.   Vladimir Stankovic (SLO) Opel Astra GSi 16V - 1 okr.
9. (5.*) Xawery Mielcarek Automobilklub Wielkopolski Volkswagen Scirocco - 1 okr.
10. (6.*) Maciej Zatcher Chomag Racing Team - Automobilklub Śląski Honda Civic VTi - 1 okr.
           
 

(7.*)

Grzegorz Baran Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
* - miejsca w klasyfikacji WSMP
Odpadli m. in.:
8 okr. Tadeusz Myszkier Automobilklub Wielkopolski Ford Escort RS Cosworth (przewód wody)
5 okr. Andrzej Kleina Automobilklub Wielkopolski    
3 okr. Krzysztof Federowicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Sierra RS 500 (skrzynia biegów)
1 okr. Adam Polak Automobilklub Polski Toyota Celica (opona)
 
Klasa A-1000:
Trening: 1. Oczkowski - 2:09,606; 2. Gawroński - 2:16,398; 3. Kaczmarek - 2:20,370; 4. Pietruszyński - 2:20,391; 5. Litwinowicz - 2:21,531; 6. Kujawa - 2:22,433
Wyścig (10 okr.):
1. Marek Oczkowski PPH Kaczmarek - Automobilklub Wielkopolski Fiat Cinquecento 900 22:48,360 (107,3 km/h)
2. Krzysztof Gawroński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 900 23:24,712
3. Jakub Pietruszyński PPH Kaczmarek / ACM Mari Car - A. Wielkopolski Fiat Cinquecento 900 23:28,308
4. Marcin Kaczmarek PPH Kaczmarek - Automobilklub Wielkopolski Fiat Cinquecento 900 23:28,722
5. Piotr Litwinowicz Automobilklub Wielkopolski Fiat Cinquecento 900 23:47,066
6. Michał Pelec-Alexandrowicz Automobilklub Wielkopolski Fiat Cinquecento 900 23:56,897
7. Marek Kujawa Automobilklub Wielkopolski    
8. Tomasz Myszkier Automobilklub Wielkopolski    
9. Dariusz Komaracki Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
10. Ryszard Borowski Automobilklub Śląski    
 
Puchar Cinquecento Sporting:
Trening: 1. Golec - 2:11,387; 2. Szwagierczak - 2:11,515; 3. S. Mielcarek - 2:11,542; 4. A. Tuszyński - 2:12,186; 5. Cołoszyński - 2:12,467; 6. Kałuża - 2:12,780; 7. Płaczek - 2:12,815; 8. Federowicz - 2:13,234; 9. Burkacki - 2:13,276; 10. Bednarek - 2:13,362
Wyścig (9 okr.):
1. Jakub Golec PPH Kaczmarek / ACM Mari Car - Automobilklub Wielkopolski 21:12,909
2. Wojciech Cołoszyński Castrol - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 21:17,278
3. Sebastian Mielcarek PPH Kaczmarek - Automobilklub Wielkopolski 21:18,962
4. Zbigniew Szwagierczak Pol Car - Automobilklub Wielkopolski 21:22,489
5. Tomasz Krukowski Automobilklub Kielecki 21:24,235
6. Tomasz Płaczek Automobilklub Wielkopolski 21:24,368
7. Krzysztof Federowicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa 21:31,162
8. Andrzej Węglarz Automobilklub Tarnobrzeski 21:34,366
9. Karol Buks ACM Mari Car - Automobilklub Wielkopolski 21:34,523
10. Michał Pinis Autoklub Rzemieślnik Warszawa 21:37,243

...

     

13.

Sebastian Lewandowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
Odpadli m. in.:

4 okr.

Jacek Sciciński Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
 
Puchar Cinquecento:
Trening: 1. Pietruszyński - 2:18,722; 2. H. Pinis - 2:18,808; 3. Nowicki - 2:18,971; 4. J. Chojnacki - 2:19,393; 5. Herbeć - 2:19,442; 6. Jeromin - 2:19,598; 7. Karczewski - 2:19,835; 8. Bubel - 2:19,967; 9. Turkiewicz - 2:20,010; 10. P. Woźniak - 2:20,138
Finał A (10 okr.):
1. Jakub Pietruszyński PPH Kaczmarek - Automobilklub Wielkopolski 34:44,848
2. Maciej Bekas Pol Car - Automobilklub Wielkopolski 34:48,177
3. Arkadiusz Nowicki PPH Kaczmarek - Automobilklub Wielkopolski 34:48,552
4. Maciej Ptak Automobilklub Radomski 34:53,493
5. Wiktor Turkiewicz Automobilklub Wielkopolski 34:54,018
6. Grzegorz Karczewski AW Ciech Petrol - Automobilklub Kaliski 34:54,250
7. Jan Herbeć Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski 34:56,768
8. Jacek Chojnacki Castrol / Autorex - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 35:01,827
9. Tomasz Jeromin Automobilklub Wielkopolski 35:04,111
10. Paweł Woźniak Automobilklub Wielkopolski 35:04,351

11.

?    

12.

Małgorzata Serbin Autoklub Rzemieślnik Warszawa  

...

     

15.

Grzegorz Grzyb Moto Car 93 Rzeszów  
Wykluczeni m. in. (niewłączenie świateł):

4 okr.

Jerzy Kusiak Automobilklub Rzeszowski  
Wystartowało 68 zawodników.

<< 5 i 6 el. WSMP 1995 (formuły) - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1996] [2 el. WSMP 1996 - Poznań >>