<< 2 el. WSMP 1996 - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1996] [4 el. WSMP 1996 - Kamień Śląski >>


10-11.08.1996 Kamień Śląski - 3 eliminacja WSMP

Klasa E-2000 + E-1600:
Trening: 1. Luciński - 1:24,448; 2. Szczęsny - 1:27,839; 3. M. Krachulec - 1:28,809; 4. Rafał Podolski - 1:31,254; 5. H. Kochański - 1:33,528; 6. Glinczewski - 1:34,416
Wyścig (15 okr. x 3,6 km = 54,0 km):
1. Ryszard Luciński Castrol - Automobilklub Wielkopolski Reynard 913-Volkswagen   22:40,952 (134,91 km/h)
2. Mirosław Krachulec Automobilklub Częstochowski Eufra 391-Mugen   22:44,309
3. Tomasz Szczęsny Hollywood - A. Rzemieślnik Warszawa Reynard 883-Volkswagen 1. m. w kl. E-1600 22:45,868
4. Rafał Podolski Automobilklub Kielecki Estonia 25-Łada 2. m. w kl. E-1600 23:13,064
5. Hieronim Kochański Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25-Łada 3. m. w kl. E-1600 23:47,266
6. Krzysztof Jugowski Automobilklub Kielecki   4. m. w kl. E-1600  
Odpadli m. in.:

0 okr.

Artur Glinczewski Rafineria Gdańska - A. Wielkopolski Reynard 893-Volkswagen kl. E-1600  
 
Klasa E-1300:
Trening: 1. Godula - 1:33,590; 2. Podkalicki - 1:34,323; 3. K. Wodziński - 1:35,628; 4. Gil - 1:36,272
Wyścig (15 okr. x 3,6 km = 54,0 km):
1. Krzysztof Wodziński Castrol - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 84-Łada 23:53,428
2. Michał Gil Automobilklub Kielecki Estonia 21-Łada 24:06,752
3. Marcin Banaszak PPH Kaczmarek - A. Wielkopolski Promot 83-Łada 24:08,091
4. Mariusz Podkalicki Automobilklub Szczeciński Promot 85-Łada 24:11,567
5. Bohdan Leśniak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21-Łada  
6. Robert Podolski Automobilklub Kielecki    
7. Robert Gajór Automobilklub Morski    
8. Jerzy Fontański Automobilklub Częstochowski    
9. Ireneusz Trzeszczkowski Automobilklub Toruński    
10. Grzegorz Kamiński Automobilklub Toruński    
Zdyskwalifikowany (zignorowanie kary "stop and go" za falstart):
  Andrzej Godula Automobilklub Polski Estonia 25  
 
Klasa H:
Trening: 1. Dziurka - 1:29,618; 2. Federowicz - 1:29,903; 3. Tadeusz Myszkier - 1:30,141; 4. A. Polak - 1:32,227; 5. Kostrzak - 1:34,064; 6. Mandera - 1:34,275
Wyścig: (12 okr. x 3,6 km = 43,2 km):
1. Andrzej Dziurka ALDA Motorsport - Automobilklub Polski Opel Astra GSi 16V 18:17,941 (133,78 km/h)
2. Krzysztof Federowicz Rafineria Czechowice - Rzemieślnik W-wa Ford Escort RS Cosworth 18:33,564
3. Krzysztof Gałecki Rafineria Gdańska - A. Wielkopolski BMW M3 E30 19:27,579
4. Piotr Bednarek Automobilklub Wielkopolski BMW M3 E30 19:33,394
5. Marek Kusiak Automobilklub Częstochowski Ford Escort RS Cosworth 19:47,974
6. Slavko Umicević Automobilklub Polski Honda CRX - 1 okr.
7. Maciej Zatcher Chomag Racing Team - A. Śląski Honda Civic VTi - 1 okr.
8. Marek Lackmayer Automobilklub Śląski Porsche Carrera 911 - 1 okr.
9. Grzegorz Baran Castrol - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Audi Quattro - 2 okr.
10. Józef Dziób Automobilklub Opolski Toyota Corolla - 2 okr.
Odpadli m. in.:
  Tadeusz Myszkier Automobilklub Wielkopolski Ford Escort RS Cosworth (silnik)
  Henryk Mandera Automobilklub Wielkopolski Toyota Carina E (kolizja z Bednarkiem)
Nie wystartowali:
  Adam Polak Castrol - Automobilklub Polski Toyota Celica GT4 (skrzynia biegów)
  Andrzej Kleina Automobilklub Wielkopolski Ford Sierra RS 500 (pożar)
 
Klasa A-1000:
Trening: 1. Oczkowski - 1:54,941; 2. Gawroński - 1:56,151; 3. Dunat - 2:01,936; 4. Borczyk - 2:04,699; 5. Pelec-Alexandrowicz - 2:05,284
Wyścig: (12 okr. x 3,6 km = 43,2 km):
1. Marek Oczkowski PPH Kaczmarek - A. Wielkopolski Fiat Cinquecento 900 23:38,907 (103,52 km/h)
2. Krzysztof Gawroński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 900 24:26,858
3. Krzysztof Dunat Automobilklub Beskidzki Fiat Cinquecento 900 24:39,710
4. Michał Pelec-Alexandrowicz Automobilklub Wielkopolski Fiat Cinquecento 900 24:52,959
5. Mariusz Borczyk Automobilklub Małopolski Fiat Cinquecento 900 25:36,335
6. Piotr Litwinowicz Automobilklub Wielkopolski Fiat Cinquecento 900  
7. Marek Kujawa Automobilklub Wielkopolski    
 
Puchar Cinquecento Sporting:
Trening: 1. Golec - 1:55,527; 2. Węglarz - 1:55,877; 3. Cołoszyński - 1:56,024; 4. Lewandowski - 1:56,043; 5. S. Mielcarek - 1:56,243; 6. M. Pinis - 1:56,439; 7. Szwagierczak - 1:56,752; 8. Buks - 1:56,764; 9. Płaczek - 1:56,878; 10. T. Krukowski - 1:57,057
Wyścig (12 okr. x 3,6 km = 43,2 km):
1. Jakub Golec PPH Kaczmarek / ACM Mari Car - Automobilklub Wielkopolski 23:33,280 (103,93 km/h)
2. Wojciech Cołoszyński Autorex / Castrol - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 23:36,167
3. Andrzej Węglarz Automobilklub Tarnobrzeski 23:36,562
4. Zbigniew Szwagierczak Pol Car - Automobilklub Wielkopolski 23:37,193
5. Sebastian Lewandowski Autorex / Castrol - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 23:38,135
6. Sebastian Mielcarek PPH Kaczmarek - Automobilklub Wielkopolski 23:43,651
7. Karol Buks ACM Mari Car - Automobilklub Wielkopolski 23:51,935
8. Adam Tuszyński Brus Auto / Polmozbyt SA - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 23:57,706
9. Michał Pinis Autoklub Rzemieślnik Warszawa 24:00,609
10. Tomasz Płaczek SIA Carsystem Voss - Automobilklub Wielkopolski 24:01,804
 
Puchar Cinquecento:
Trening: 1. Hudziak - 2:02,834; 2. Grzyb - 2:02,863; 3. Nowicki - 2:03,122; 4. Serbin - 2:03,400; 5. Turkiewicz - 2:03,404; 6. Szymczyk - 2:03,512; 7. J. Kusiak - 2:03,530; 8. Karczewski - 2:03,653; 9. Jeromin - 2:03,681; 10. Czyż - 2:03,742
Finał A (12 okr. x 3,6 km = 43,2 km):

1.

Grzegorz Grzyb Moto Car 93 Rzeszów 24:59,918 (97,93 km/h)
2. Marek Szymczyk PZU SA / Carserwis - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 25:08,535
3. Artur Czyż Automobilklub Wielkopolski 25:08,540
4. Grzegorz Karczewski AW Ciech Petrol - Automobilklub Kaliski 25:10,055
5. Arkadiusz Nowicki PPH Kaczmarek - Automobilklub Wielkopolski 25:13,316
6. Jerzy Kusiak Automobilklub Rzeszowski 25:14,053
7. Michał Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa 25:14,460
8. Małgorzata Serbin SIA Carsystem Voss - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 25:14,749
9. Tomasz Jeromin Automobilklub Wielkopolski 25:15,536
10. Maciej Ptak Automobilklub Radomski 25:17,403

11.

?    

12.

Wiktor Turkiewicz Automobilklub Wielkopolski  

<< 2 el. WSMP 1996 - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1996] [4 el. WSMP 1996 - Kamień Śląski >>