<< 3 el. WSMP 1990 - Kielce] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1990] [5 el. WSMP 1990 - Kielce >>


1-2.09.1990 Toruń - 4 eliminacja WSMP

Klasa A1:
Trening: 1. Czarnocki - 2:00,205; 2. Węglarz - 2:01,162; 3. Stelmach - 2:01,282
Wyścig (14 okr. x 3 km = 42 km):
1. Adam Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 28:27,548 (88,55 km/h)

2.

Tomasz Krukowski Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p  
3. Wojciech Cołoszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 28:28,610
4. Andrzej Węglarz Automobilklub Stalowa Wola Polski Fiat 126p 28:36,609
5. Zbigniew Czarnocki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 28:36,908
6. Antoni Skudło Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 28:40,890

7.

Krzysztof Gawroński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  

8.

Piotr Bednarek Automobilklub Piotrkowski Polski Fiat 126p  
9. Tomasz Kraussyk KAM Łódź Polski Fiat 126p  
10. Grzegorz Tyras Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p  
11. Marek Troszyński Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p  
12. Michał Gil Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p  
13. Tomasz Dąbrowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
14. Dariusz Stróżyk Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p  
Zdyskwalifikowani (niezgodne z regulaminem prądnice):
  Sławomir Kuran AP Warszawa Polski Fiat 126p  
  Waldemar Mrówczyński Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p  
Odpadli:
  Mariusz Stelmach Automobilklub Stalowa Wola Polski Fiat 126p (pedał gazu)
  Wojciech Jankowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
  Andrzej Kopczyński KAM Łódź Polski Fiat 126p  
  Stefan Chmielecki Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p  
  Zygmunt Zając Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p  
  Jerzy Dryja Automobilklub Stalowa Wola Polski Fiat 126p  
  Jarosław Hercog Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p  
  Włodzimierz Kapelski Automobilklub Toruński Polski Fiat 126p  
  Piotr Jastrzębski Automobilklub Włocławski Polski Fiat 126p  
 
Klasa A2:
Trening: 1. Mandera - 1:49,272; 2. Kozłowiecki - 1:50,581; 3. Kupcikas - 1:50,704
Wyścig (14 okr. x 3 km = 42 km):
1. (1.*) Henryk Mandera Automobilklub Wielkopolski Suzuki Swift GTI 24:11,791
2. (2.*) Tomasz Jaskłowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTI 24:29,872
3.   Gedyminas Kupcikas (LT) Łada 2108 Samara 24:34,596
4. (3.*) Stanisław Fiedor Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada 2105 MTX 24:40,857
5.   Bobby Bach (S) Suzuki Swift GTI 24:41,292
           
  (4.*) Zygmunt Stanek AP Warszawa    
  (5.*) Krzysztof Godwod Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
  (6.*) Andrzej Ptak Automobilklub Szczeciński Łada 2105 MTX  
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski
Odpadli:
  Piotr Kozłowiecki Automobilklub Karkonoski   (elektronika)
  Czesław Trzeszczkowski Automobilklub Toruński    
  Michał Gil Automobilklub Kielecki    
 
Klasa C3:
Trening: 1. Szwagierczak - 1:50,240; 2. Zawadzki - 1:50,547; 3. Krueger - 1:52,244
Wyścig (14 okr. x 3 km = 42 km):
1. (1.*) Zbigniew Szwagierczak Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p-Honda 26:44,029 (94,26 km/h)
2. (2.*) Marek Zawadzki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p-Honda 27:20,415
3. (3.*) Paweł Piotrowski Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p-Honda 27:23,040
4.   Mirko Els (DDR) Trabant P 800 RS 28:06,741
5. (4.*) Jacek Chojnacki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p - 1 okr.
           
  (5.*) Krzysztof Skotarek AP Warszawa    
  (6.*) Wojciech Ryszewski Automobilklub Włocławski    
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski
Odpadli:
  Leszek Grynhoff Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p-Honda  
  Roman Mokiejewski Automobilklub Dolnośląski    
  Wojciech Urbański Automobilklub Śląski    
 
Klasa C4:
Trening: 1. Smorawiński - 1:41,240; 2. Kudłaty - 1:43,523; 3. Malevskij - 1:44,351
Wyścig (14 okr. x 3 km = 42 km):
1. (1.*) Wojciech Smorawiński Automobilklub Wielkopolski BMW M3 23:50,964 (105,66 km/h)
2.   Josef Malevskij (LT) Łada 2105 24:00,828
3. (2.*) Tadeusz Myszkier Automobilklub Morski Fiat 131 Mirafiori 24:17,403
4.   Janis Alliks (LV) Łada 2105 24:27,190
5.   Klaus Malick (D) Ford Escort 2000 25:14,398
           
  (3.*) Jerzy Wierzbołowski Automobilklub Dolnośląski Volkswagen Golf GTI 16V  
  (4.*) Tadeusz Betlej Automobilklub Krakowski    
  (5.*) Jarosław Koziczak Automobilklub Wielkopolski Renault 5 Alpine  
  (6.*) Mirosław Świejkowski Automobilklub Toruński Łada 2105  
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski
Odpadli:

1 okr.

Edward Kinderman Automobilklub Śląski Lancia Delta HF Integrale (wypadek)
  Tadeusz Kudłaty Automobilklub Dolnośląski Alfa Romeo 75 Turbo  
  Zygmunt Konieczek Automobilklub Morski    
  Krzysztof Adamski Automobilklub Krakowski    
 
Klasa E5:
Trening: 1. Szmidt - 1:36,923; 2. Gudaniuk - 1:38,286; 3. Podkalicki - 1:38,306
Wyścig (14 okr. x 3 km = 42 km):
1. (1.*) Mariusz Podkalicki Automobilklub Szczeciński Promot 85 23:02,909 (109,33 km/h)
2. (2.*) Krzysztof Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 85 23:06,355
3. (3.*) Tomasz Jeromin Automobilklub Świętokrzyski MTX 1-06 23:10,176
4.   Algis Ciblys (LT) Estonia 21 23:20,644
5.   Valerij Sułtanow (BY) Estonia 20 23:26,377
           
 

(4.*)

Rafał Podolski Automobilklub Krakowski    
  (5.*) Andrzej Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
  (6.*) Tytus Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
  (7.*) Andrzej Grabowski Automobilklub Morski    
  (8.*) Kazimierz Sołtowski Automobilklub Szczeciński    
  (9.*) Janusz Sączyński Automobilklub Morski    
  (10.*) Robert Gajór Automobilklub Morski    
  (11.*) Jerzy Fontański Automobilklub Częstochowski    
  (12.*) Władysław Starkowski Automobilklub Dolnośląski    
  (13.*) Witold Witkowski Automobilklub Szczeciński    
  (14.*) Marek Głowacki Automobilklub Szczeciński    
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski
Odpadli:
  Jarosław Podsiadło Automobilklub Kielecki    
  Przemysław Walknowski Automobilklub Szczeciński    
  Marek Nowak Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
  Adam Sowa Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
  Jarosław Soszyński Automobilklub Morski    
  Adam Majewski AP Warszawa    
  Marek Lewandowski Automobilklub Toruński    
Nie wystartował:
  Jacek Szmidt Automobilklub Toruński MTX 1-06 (silnik)
 
Klasa E6:
Trening: 1. Jonusis - 1:28,450; 2. Dainauskas - 1:29,058; 3. Skwarzyński - 1:31,095
Wyścig (20 okr. x 3 km = 60 km):
1.   Mindaugas Dainauskas (LT) Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21 30:07,439 (119,51 km/h)
2. (1.*) Andrzej Godula Automobilklub Krakowski Promot 85 30:52,830
3.   Wiktor Gasenko (UA) Estonia 21 31:29,103
4. (2.*) Artur Skwarzyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21 - 1 okr.
5.   Albinas Aleksiejunas (LT) Estonia 21 - 1 okr.
           
  (3.*) Bohdan Leśniak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 83  
  (4.*) Andrzej Fontański Automobilklub Częstochowski    
  (5.*) Krzysztof Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 85  
  (6.*) Ireneusz Trzeszczkowski Automobilklub Toruński    
  (7.*) Robert Gajór Automobilklub Morski    
  (8.*) Adam Sowa Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
  (9.*) Andrzej Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski
Odpadli:
  Darius Jonusis (LT) Estonia Elfa (wypadek)
  Rafał Podolski Automobilklub Krakowski    
  Bogdan Pawlak AP Warszawa    
  Grzegorz Kamiński Automobilklub Toruński    
  Andrzej Wojciechowski Automobilklub Śląski    
  Mariusz Podkalicki Automobilklub Szczeciński    
  Józef Gutmacher Automobilklub Szczeciński    
  Ryszard Plucha AP Warszawa    
  Jarosław Podsiadło Automobilklub Kielecki    
  Tomasz Sikora Automobilklub Kielecki    
  Andrzej Grabowski Automobilklub Morski    
  Tytus Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
  Hieronim Kochański AP Warszawa    
  Marek Głowacki Automobilklub Szczeciński    
  Kazimierz Sołtowski Automobilklub Szczeciński    
  Bogdan Walknowski Automobilklub Szczeciński    
  Jarosław Soszyński Automobilklub Morski    
  Marek Nowak Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
 
Klasyfikacja zespołów sponsorskich:

1.

Tradimex Warszawa 55 pkt.
 
Klasyfikacja klubowa:
1. Automobilklub Wielkopolski 75 pkt.
2. Autoklub Rzemieślnik Warszawa 65 pkt.
3. Automobilklub Krakowski 55 pkt.
4. Automobilklub Szczeciński 44 pkt.
5. AP Warszawa 28 pkt.
6. Automobilklub Kielecki 26 pkt.
7. Automobilklub Toruński 22 pkt.

<< 3 el. WSMP 1990 - Kielce] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1990] [5 el. WSMP 1990 - Kielce >>