<< 2 el. WSMP 1990 - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1990] [4 el. WSMP 1990 - Toruń >>


23-24.06.1990 Kielce - 3 eliminacja WSMP

Klasa A1:

Trening: 1. Cołoszyński - 2:31,185; 2. Stelmach - 2:33,182; 3. Tuszyński - 2:33,242

Wyścig:
1. Wojciech Cołoszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 25:37,316
2. Tomasz Krukowski Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p 25:46,816
3. Adam Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 25:51,734
4. Zbigniew Czarnocki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 26:09,491
5. Andrzej Węglarz Automobilklub Stalowa Wola Polski Fiat 126p 26:11,211
6. Antoni Skudło Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p  
7. Piotr Bednarek Automobilklub Piotrkowski Polski Fiat 126p  
8. Waldemar Mrówczyński Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p  
9. Sławomir Kuran AP Warszawa Polski Fiat 126p  
10. Krzysztof Gawroński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
11. Tomasz Kraussyk KAM Łódź Polski Fiat 126p  
12. Michał Gil Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p  
13. Jarosław Hercog Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p  
14. Andrzej Kopczyński KAM Łódź Polski Fiat 126p  
15. Tomasz Dąbrowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
Odpadli:
  Mariusz Stelmach Automobilklub Stalowa Wola Polski Fiat 126p  
  Wojciech Jankowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
  Marek Troszyński Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p  
  Grzegorz Tyras Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p  
  Piotr Nartowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
  Zygmunt Zając Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p  
  Jerzy Dryja Automobilklub Stalowa Wola Polski Fiat 126p  
  Piotr Kaźmierczak Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p  
  Wojciech Zatorski Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p  
 
Klasa A2:
Trening: 1. Kozłowiecki - 2:12,258; 2. Mandera - 2:13,811; 3. Taraile - 2:15,690
Wyścig:
1. (1.*) Henryk Mandera Automobilklub Wielkopolski Suzuki Swift GTI 22:25,426
2.   Vitautas Taraile (SU) Automobilklub Litewski Łada 2108 Samara 22:59,065
3.   Vladimir Safianov (SU) Automobilklub Litewski Łada 2107 23:14,055
4. (2.*) Tomasz Jaskłowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada 2105 - 1 okr.
5. (3.*) Czesław Trzeszczkowski Automobilklub Toruński FSO 1600 - 1 okr.
           
  (4.*) Krzysztof Godwod Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
  (5.*) Zygmunt Stanek AP Warszawa    
  (6.*) Andrzej Ptak Automobilklub Szczeciński Łada 2105 MTX  
  ...        
  (9.*) Stanisław Fiedor Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada 2105 MTX  
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski
Odpadli:

4 okr.

Piotr Kozłowiecki Automobilklub Karkonoski  

(defekt)

  Grzegorz Baran Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada 2105 MTX  
  Michał Gil Automobilklub Kielecki    
 
Klasa C3:
Trening: 1. Szwagierczak - 2:18,383; 2. Grynhoff - 2:20,841; 3. Zawadzki - 2:21,888
Wyścig:
1. Zbigniew Szwagierczak Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p-Honda 21:09,760
2. Leszek Grynhoff Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p-Honda 21:42,971
3. Paweł Piotrowski Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p-Honda 23:00,017
4. Jacek Chojnacki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 23:08,445
5. Tomasz Krukowski Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p - 1 okr.
6. Wojciech Urbański Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p  
7. Roman Mokiejewski Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 126p  
8. Krzysztof Skotarek AP Warszawa Polski Fiat 126p  
Odpadli:
  Zbigniew Bryzek Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p-Zastava  
  Marek Zawadzki Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
 
Klasa C4:
Trening: 1. Smorawiński - 2:02,214; 2. Kudłaty - 2:09,788; 3. Myszkier - 2:11,255
Wyścig:
1. (1.*) Wojciech Smorawiński Automobilklub Wielkopolski BMW M3 20:57,858
2. (2.*) Tadeusz Kudłaty Automobilklub Dolnośląski Alfa Romeo 75 Turbo 21:33,406
3.   Josef Malevskij (SU) Automobilklub Litewski Łada 2107 21:35,540
4.   Rimgaudas Statnickas (SU) Automobilklub Litewski Łada 2107 22:31,644
5. (3.*) Edward Kinderman Automobilklub Śląski EK 85 22:57,410
           
  (4.*) Jarosław Koziczak Automobilklub Wielkopolski Renault 5 Alpine  
  (5.*) Tadeusz Betlej Automobilklub Krakowski    
  (6.*) Mirosław Świejkowski Automobilklub Toruński Łada 2105  
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski
Odpadli:
  Krzysztof Adamski Automobilklub Krakowski    
 
Klasa E5:
Trening: 1. Szmidt - 1:58,615; 2. Sołtowski - 2:01,238; 3. Podkalicki - 2:01,606
Wyścig (dystans 10 okr.):
1. (1.*) Mariusz Podkalicki Automobilklub Szczeciński Promot 85 20:17,198
2.   Gregorij Malanczik (SU) Azot Grodno Estonia 21 / 10 20:42,509
3. (2.*) Krzysztof Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 85 20:48,170
4. (3.*) Piotr Lenartowicz Automobilklub Świętokrzyski Promot 79 21:07,244
5. (4.*) Tytus Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 20 21:22,495
           
  (5.*) Andrzej Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
  (6.*) Andrzej Grabowski Automobilklub Morski    
  (7.*) Jacek Szmidt Automobilklub Toruński MTX 1-06  
  (8.*) Jerzy Fontański Automobilklub Częstochowski    
  (9.*) Rafał Podolski Automobilklub Krakowski    
  (10.*) Wojciech Długołęcki AP Warszawa    
  (11.*) Władysław Starkowski Automobilklub Dolnośląski    
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski
Wykluczony:
  Kazimierz Sołtowski Automobilklub Szczeciński    
Odpadli:
  Imans Kronbergs   Estonia

(kolizja z Sową)

  Adam Sowa Autoklub Rzemieślnik Warszawa  

(kolizja z Kronbergsem)

  Tomasz Jeromin Automobilklub Świętokrzyski    
  Jarosław Podsiadło Automobilklub Kielecki    
  Robert Gajór Automobilklub Morski    
  Tadeusz Kłosowski Automobilklub Morski    
  Janusz Sączyński Automobilklub Morski    
  Kazimierz Brach Automobilklub Morski    
  Marek Nowak Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
  Marek Kusiak Automobilklub Śląski    
  Jarosław Soszyński Automobilklub Morski    
 
Klasa E6:
Trening: 1. Skwarzyński - 1:52,486; 2. Romashin - 1:53,392; 3. V. Jonusis - 1:53,791
Wyścig (dystans 15 okr.):
1.   Valdas Jonusis (SU) Automobilklub Litewski Estonia Elfa 28:21,264 (132,04 km/h)
2. (1.*) Artur Skwarzyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21 28:22,060
3.   Darius Jonusis (SU) Automobilklub Litewski Estonia Elfa 28:24,029
4.   Nindavgas Bainauskas (SU) Automobilklub Litewski Estonia 21 28:37,710
5.   Aleksander Romashin (SU) Azot Grodno Estonia 21 28:45,407
6. (2.*) Andrzej Godula Automobilklub Krakowski Promot 85 28:59,177
7. (3.*) Andrzej Wojciechowski Automobilklub Śląski Promot 85 29:26,821
           
  (4.*) Bogdan Pawlak AP Warszawa    
  (5.*) Krzysztof Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 85  
  (6.*) Piotr Lenartowicz Automobilklub Świętokrzyski    
  (7.*) Janusz Sączyński Automobilklub Morski    
  (8.*) Bohdan Leśniak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 83  
  (9.*) Andrzej Fontański Automobilklub Częstochowski    
  (10.*) Ryszard Plucha AP Warszawa    
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski
Odpadli:
  Grzegorz Kamiński Automobilklub Toruński    
  Andrzej Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
  Mariusz Podkalicki Automobilklub Szczeciński    
  Tomasz Sikora Automobilklub Kielecki    
  Andrzej Grabowski Automobilklub Morski    
  Tytus Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
  Marek Kusiak Automobilklub Śląski    
 
Klasyfikacja zespołów sponsorskich:

1.

ASO Fiat Kraków 27 pkt.
 
Klasyfikacja klubowa:
1. Automobilklub Wielkopolski 75 pkt.
2. Autoklub Rzemieślnik Warszawa 70 pkt.
3. Automobilklub Śląski 45 pkt.
4. Automobilklub Krakowski 40 pkt.

5.

Automobilklub Kielecki 37 pkt.

5.

Automobilklub Toruński 37 pkt.
7. Automobilklub Szczeciński 36 pkt.
7. AP Warszawa 36 pkt.

<< 2 el. WSMP 1990 - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1990] [4 el. WSMP 1990 - Toruń >>