<< 4 el. WSMP 1990 - Toruń] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1990] [6 el. WSMP 1990 - Poznań >>


15-16.09.1990 Kielce - 5 eliminacja WSMP

Klasa A1:
Trening: 1. Kuran - 2:32,108; 2. Krukowski - 2:32,796; 3. Cołoszyński - 2:32,823
Wyścig:
1. Tomasz Krukowski Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p 25:37,641
2. Antoni Skudło Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 25:41,223
3. Mariusz Stelmach Automobilklub Stalowa Wola Polski Fiat 126p 25:42,481
4. Zbigniew Czarnocki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 26:00,959
5. Waldemar Mrówczyński Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p 26:04,848
6. Wojciech Cołoszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
7. Jerzy Dryja Automobilklub Stalowa Wola Polski Fiat 126p  
8. Dariusz Stróżyk Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p  
9. Tomasz Kraussyk KAM Łódź Polski Fiat 126p  
10. Michał Gil Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p  
11. Krzysztof Gawroński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
12. Tomasz Dąbrowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
13. Jarosław Hercog Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p  
14. Zygmunt Zając Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p  
15. Piotr Kaźmierczak Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p  
Odpadli:
  Andrzej Węglarz Automobilklub Stalowa Wola Polski Fiat 126p  
  Adam Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
  Sławomir Kuran AP Warszawa Polski Fiat 126p  
  Piotr Bednarek Automobilklub Piotrkowski Polski Fiat 126p  
  Marek Troszyński Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p  
 
Klasa A2:
Trening: 1. Mandera - 2:11,835; 2. Kozłowiecki - 2:13,034; 3. Kupcikas - 2:18,355
Wyścig:
1. Henryk Mandera Automobilklub Wielkopolski Suzuki Swift GTI 22:36,369
2. Tomasz Jaskłowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTI 23:31,753
3. Grzegorz Baran Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada 2105 MTX 23:35,342
4. Stanisław Fiedor Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada 2105 MTX  
5. Czesław Trzeszczkowski Automobilklub Toruński    
6. Andrzej Ptak Automobilklub Szczeciński Łada 2105 MTX  

Odpadli:

  Zygmunt Stanek AP Warszawa    
  Krzysztof Godwod Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
 
Klasa C3:
Trening: 1. Szwagierczak - 2:16,566; 2. Zawadzki - 2:20,079; 3. Grynhoff - 2:21,527
Wyścig:
1. Zbigniew Szwagierczak Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p-Honda 21:25,981
2. Marek Zawadzki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p-Honda 23:42,318
3. Jacek Chojnacki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p-Honda 23:46,011

4.

Roman Mokiejewski Automobilklub Dolnośląski    
Odpadli:
  Leszek Grynhoff Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p-Honda  
 
Klasa C4:
Trening: 1. Smorawiński - 2:03,234; 2. Malevskij - 2:09,325; 3. Myszkier - 2:11,378
Wyścig:
1. (1.*) Wojciech Smorawiński Automobilklub Wielkopolski BMW M3 21:18,769
2. (2.*) Tadeusz Kudłaty Automobilklub Dolnośląski Alfa Romeo 75 Turbo 21:29,404
3.   Josef Malevskij (LT) Łada 2105 21:32,110
4. (3.*) Jerzy Wierzbołowski Automobilklub Dolnośląski Volkswagen Golf GTI 16V 22:37,429
5.   Janis Alliks (LV) Łada 2105 22:37,865
           
  (4.*) Andrzej Chojnacki Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
  (5.*) Mirosław Świejkowski Automobilklub Toruński Łada 2105  
  (6.*) Tadeusz Betlej Automobilklub Krakowski    
  (7.*) Zygmunt Konieczek Automobilklub Morski    
  (8.*) Jarosław Koziczak Automobilklub Wielkopolski Renault 5 Alpine  
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski
Odpadli:
  Tadeusz Myszkier Automobilklub Morski    
  Edward Kinderman Automobilklub Śląski    
  Krzysztof Adamski Automobilklub Krakowski    
 
Klasa E5:
Trening: 1. Szmidt - 1:58,811; 2. Podkalicki - 1:59,353; 3. Sołtowski - 1:59,813
Wyścig:
1. Jacek Szmidt Automobilklub Toruński MTX 1-06 20:03,879
2. Kazimierz Sołtowski Automobilklub Szczeciński Promot 85 20:23,824
3. Krzysztof Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 85 20:30,058
4. Andrzej Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 85 20:32,564
5. Mariusz Podkalicki Automobilklub Szczeciński Promot 85 20:33,619
6. Tytus Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
7. Robert Gajór Automobilklub Morski    
8. Jarosław Podsiadło Automobilklub Kielecki    
9. Marek Nowak Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
10. Rafał Podolski Automobilklub Krakowski    
11. Adam Sowa Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
12. Władysław Starkowski Automobilklub Dolnośląski    
13. Wojciech Długołęcki AP Warszawa    
14. Kazimierz Brach Automobilklub Morski    

Odpadli:

  Tomasz Jeromin Automobilklub Świętokrzyski    
  Andrzej Grabowski Automobilklub Morski    
 
Klasa E6:
Trening: 1. Dainauskas - 1:50,239; 2. Skwarzyński - 1:54,021; 3. Podkalicki - 1:59,153
Wyścig:
1.   Mindaugas Dainauskas (LT) Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21  
2. (1.*) Artur Skwarzyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21  
3.   Albinas Aleksiejunas (LT) Estonia 21  
4. (2.*) Bogdan Pawlak AP Warszawa Promot 79  
5. (3.*) Krzysztof Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 85  
           
 

(4.*)

Andrzej Podsiadło Automobilklub Kielecki    
  (5.*) Andrzej Godula Automobilklub Krakowski Promot 85  
  (6.*) Andrzej Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
  (7.*) Grzegorz Kamiński Automobilklub Toruński    
 

(8.*)

Rafał Podolski Automobilklub Krakowski    
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski
Odpadli:
  Bohdan Leśniak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 83  
  Andrzej Fontański Automobilklub Częstochowski    
  Mariusz Podkalicki Automobilklub Szczeciński    
  Ireneusz Trzeszczkowski Automobilklub Toruński    
  Robert Gajór Automobilklub Morski    
  Adam Sowa Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
 
Klasyfikacja zespołów sponsorskich:
Nie sklasyfikowano żadnego zespołu.
 
Klasyfikacja klubowa:
1. Automobilklub Wielkopolski 75 pkt.
2. Autoklub Rzemieślnik Warszawa 65 pkt.
3. Automobilklub Toruński 51 pkt.
4. Automobilklub Szczeciński 44 pkt.
5. Automobilklub Krakowski 32 pkt.
6. AP Warszawa 23 pkt.

<< 4 el. WSMP 1990 - Toruń] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1990] [6 el. WSMP 1990 - Poznań >>