<< 4 el. WSMP 1989 - Kielce] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1989] [1 el. WSMP 1990 - Poznań >>


21-22.10.1989 Poznań - 5 eliminacja WSMP

Klasa A1:
Trening: 1. Kałuża - 2:17,285; 2. Cołoszyński - 2:17,496; 3. Skudło - 2:17,702
Wyścig:
1. Paweł Kałuża Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p 23:27,898
2. Mariusz Stelmach Automobilklub Stalowa Wola Polski Fiat 126p 23:31,216
3. Adam Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 23:31,725
4. Antoni Skudło Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 23:38,238
5. Wojciech Cołoszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 23:48,910
6. Jerzy Dryja   Polski Fiat 126p  
7. Rafał Podolski Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p  
8. Zbigniew Czarnocki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
9. Sławomir Kuran   Polski Fiat 126p  
10. Piotr Rakowski   Polski Fiat 126p  
11. Krzysztof Gawroński   Polski Fiat 126p  
12. Wojciech Śmiechowski   Polski Fiat 126p  
13. Janusz Podleśny   Polski Fiat 126p  
14. Piotr Bednarek   Polski Fiat 126p  
15. Tomasz Dąbrowski AP Warszawa Polski Fiat 126p  
Odpadli:
  Wojciech Jankowski   Polski Fiat 126p  
  Krzysztof Witt   Polski Fiat 126p  
  Tadeusz Suchoń   Polski Fiat 126p  
  Marek Szymczyk   Polski Fiat 126p  
  Paweł Piotrowski   Polski Fiat 126p  
  Tomasz Kraussyk   Polski Fiat 126p  
  Piotr Urbański   Polski Fiat 126p  
  Piotr Jastrzębski   Polski Fiat 126p  
  Tomasz Osterloff   Polski Fiat 126p  
  Ryszard Plucha   Polski Fiat 126p  
  Marek Kuna   Polski Fiat 126p  
Nie zakwalifikowali się do wyścigu:
  Andrzej Przysuszyński   Polski Fiat 126p  
  Michał Gil   Polski Fiat 126p  
Wystartowało 32 zawodników, sklasyfikowano 21.
 
Klasa A2 (wyścig nie został zaliczony do Mistrzostw Polski):
Trening: 1. Guntars - 2:04,063; 2. Mandera - 2:05,638; 3. Gorgel - 2:07,031
Wyścig:
1. Yndeix Guntars (SU)   21:09,562
2. Henryk Mandera Automobilklub Wielkopolski   21:26,128
3. Hans Joachim Gorgel (DDR)   21:28,835
4. Piotr Nowicki Automobilklub Wielkopolski   21:37,628
5. Janis Aniks (SU)   21:39,455
Odpadli:
  Zbigniew Czarnocki Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
  Paweł Kałuża Automobilklub Kielecki    
  Krzysztof Witt      
  Freidhelm Berkner (DDR)    
  Piotr Nartowski      
  Marek Nowak      
  Ryszard Kozłowski      
  Marek Szymczyk      
  Wojciech Śmiechowski      
  Adam Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
  Wojciech Cołoszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
Wystartowało 23 zawodników, sklasyfikowano 12.
 
Klasa CJ3:
Trening: 1. Kolasiński - 2:08,981; 2. Szwagierczak - 2:09,282; 3. Bryzek - 2:09,537
Wyścig:
1.   Thomas Kunadt (DDR)   21:52,792
2. (1.*) Piotr Kolasiński Automobilklub Wielkopolski   21:54,981
3.   Klaus Schuman (DDR)   22:19,061
4. (2.*) Zbigniew Szwagierczak Automobilklub Wielkopolski   22:50,844
5.   Erwin Rauer (DDR)   22:56,402
  (3.*) Piotr Polak      
  (4.*) Waldemar Lasota      
  (5.*) Włodzimierz Pawluczuk      
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski
Odpadli:
  Wojciech Urbański      
  Zbigniew Zapędowski Automobilklub Łódzki    
  Wojciech Ryszewski      
  Zbigniew Bryzek      
  Wiesław Bronisz      
  Leszek Grynhoff      
  Andrzej Stachurski      
  Jens Gaida      
  Hartmut Koep      
Wystartowało 20 zawodników, sklasyfikowano 11.
 
Klasa CJ4:
Trening: 1. Vanicek - 1:48,386; 2. Smorawiński - 1:56,260; 3. Malevskij - 2:01,104
Wyścig:
1. (1.*) Wojciech Smorawiński Automobilklub Wielkopolski   19:57,682
2.   Josef Malevskij (SU)   20:19,515
3. (2.*) Dariusz Kinderman Automobilklub Śląski   21:12,680
4. (3.*) Xawery Mielcarek Automobilklub Wielkopolski   21:20,888
5. (4.*) Witold Nowaczkiewicz Automobilklub Wielkopolski   21:21,998
6. (5.*) Jerzy Wierzbołowski Automobilklub Dolnośląski    
7. (6.*) Jarosław Koziczak      
8. (7.*) Piotr Kolasiński Automobilklub Wielkopolski    
9. (8.*) Włodzimierz Pawluczuk      
10. (9.*) Tadeusz Myszkier      
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski
Odpadli:
  Błażej Krupa OKS Stomil Olsztyn    
  Edward Kinderman      
  Zbigniew Szwagierczak Automobilklub Wielkopolski    
  Lutz Bintig      
Nie wystartowali:
  Tadeusz Kudłaty      
  Wojciech Urbański      
  Oldrich Vanicek (CS)    
Wystartowało 14 zawodników, sklasyfikowano 10.
 
Klasa E5:
Trening: 1. Striebritz - 1:50,811; 2. Zarzycki - 1:51,908; 3. Podkalicki - 1:52,378
Wyścig:
1. (1.*) Mariusz Podkalicki Automobilklub Szczeciński Promot 85 18:53,887 (129,70 km)
2. (2.*) Jacek Szmidt Automobilklub Toruński MTX 1-06 19:06,333
3.   Nils-Holger Wilms (DDR)   19:09,411
4.   Jurgen Stiebritz (DDR)   19:13,154
5. (3.*) Artur Skwarzyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 86 19:14,490
           
  (4.*) Piotr Górecki Automobilklub Morski    
  (5.*) Andrzej Podsiadło      
  (6.*) Tomasz Jeromin Automobilklub Świętokrzyski    
  (7.*) Tytus Tuszyński      
  (8.*) Krzysztof Wodziński      
  (9.*) Andrzej Grabowski      
  (10.*) Przemysław Walknowski      
  (11.*) Robert Gajór      
  (12.*) Marek Radziewicz      
  (13.*) Witold Witkowski      
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski
Odpadli:
  Eugeniusz Zarzycki Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
  Piotr Lenartowicz      
  Ireneusz Trzeszczkowski      
  Kazimierz Sołtowski Automobilklub Szczeciński    
  Janusz Sączyński      
  Jarosław Podsiadło      
  Jerzy Fontański      
  Marek Bogusz      
  Tadeusz Kłosowski      
  Andrzej Fontański      
  Gerstberger      
  Rolf Ahlert      
  Volkmar Stockmann (DDR)    
Wystartowało 35 zawodników, sklasyfikowano 22.
 
Klasa E6:
Trening: 1. Melkus - 1:41,315; 2. Kessler - 1:48,504; 3. Czub - 1:49,113
Wyścig:
1.   Ulli Melkus (DDR) ML 89 26:36,292
2.   Henryk Opitz (DDR)   27:38,475
3.   Hans-Dieter Kessler (DDR)   27:39,510
4. (1.*) Cezary Czub AP Warszawa   28:02,094
5. (2.*) Andrzej Wojciechowski Automobilklub Śląski Promot 86 28:11,045
           
  (3.*) Mariusz Podkalicki Automobilklub Szczeciński    
  (4.*) Tomasz Sikora Automobilklub Kielecki    
  (5.*) Artur Skwarzyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
  (6.*) Jarosław Podsiadło      
  (7.*) Jerzy Dyszy Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
  (8.*) Przemysław Walknowski      
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski
Odpadli:
  Grzegorz Kamiński Automobilklub Toruński    
  Tomasz Jeromin Automobilklub Świętokrzyski    
  Bogdan Pawlak      
  Hieronim Kochański Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
  Andrzej Grabowski      
  Janusz Sączyński      
  Andrzej Fontański      
  Ryszard Plucha      
  Tila Borher      
  Krzysztof Wodziński      
Wystartowało 24 zawodników, sklasyfikowano 14

<< 4 el. WSMP 1989 - Kielce] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1989] [1 el. WSMP 1990 - Poznań >>