<< 5 el. WSMP 1989 - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1990] [2 el. WSMP 1990 - Poznań >>
Wyniki wyścigów: | |||||
Klasa A1: | |||||
Trening: 1. Skudło - 2:19,822; 2. Dryja - 2:19,882; 3. Cołoszyński - 2:19,906 | |||||
Wyścig (10 okr. x 4,085 km = 40,850 km): | |||||
1. | Antoni Skudło |
Automobilklub Śląski | Polski Fiat 126p | 23:22,891 (104,83 km/h) | |
2. | Andrzej Węglarz | Automobilklub Stalowa Wola | Polski Fiat 126p | 23:26,32 | |
3. | Waldemar Mrówczyński | Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 126p | 23:26,71 | |
4. | Sławomir Kuran | AP Warszawa | Polski Fiat 126p | 23:27,09 | |
5. | Zbigniew Czarnocki | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 23:27,50 | |
6. | Wojciech Jankowski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | ||
7. | Tomasz Krukowski | Automobilklub Kielecki | Polski Fiat 126p | ||
8. | Marek Troszyński | Automobilklub Łódzki | Polski Fiat 126p | ||
9. | Adam Tuszyński | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | ||
10. | Grzegorz Tyras | Automobilklub Częstochowski | Polski Fiat 126p | ||
11. | Jacek Krzepkowski | AP Warszawa | Polski Fiat 126p | ||
12. | Andrzej Kopczyński | KAM Łódź | Polski Fiat 126p | ||
13. | Waldemar Perczyński | Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 126p | ||
14. | Piotr Nartowski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | ||
15. | Stefan Chmielecki | Automobilklub Łódzki | Polski Fiat 126p | ||
16. | Zygmunt Zając | Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 126p | ||
Odpadli: | |||||
Wojciech Cołoszyński | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | |||
Mariusz Stelmach | Automobilklub Stalowa Wola | Polski Fiat 126p | |||
Krzysztof Gawroński | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | |||
Tomasz Kraussyk | KAM Łódź | Polski Fiat 126p | |||
Michał Gil | Automobilklub Kielecki | Polski Fiat 126p | |||
Jerzy Dryja | Automobilklub Stalowa Wola | Polski Fiat 126p | |||
Włodzimierz Kapelski | Automobilklub Toruński | Polski Fiat 126p | |||
Janusz Podleśny | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | |||
Zdzisław Brymora | Automobilklub Częstochowski | Polski Fiat 126p | |||
Klasa A2: | |||||
Trening: 1. Bujvid - 2:06,096; 2. Kozłowiecki - 2:06,096; 3. Mandera - 2:08,334 | |||||
Wyścig (10 okr. x 4,085 km = 40,850 km): | |||||
1. | (1.*) | Piotr Kozłowiecki | Automobilklub Karkonoski | Suzuki Swift GTI | 21:08,774 (116,91 km/h) |
2. | Jan Bujvid | (SU) Automobilklub Litewski | Łada 2108 Samara | 21:22,29 | |
3. | (2.*) | Henryk Mandera | Automobilklub Wielkopolski | Suzuki Swift GTI | 21:32,02 |
4. | (3.*) | Piotr Nowicki | Automobilklub Wielkopolski | FSO 1600 | 22:07,51 |
5. | (4.*) | Czesław Trzeszczkowski | Automobilklub Toruński | FSO 1600 | 22:21,17 |
(5.*) | Grzegorz Baran | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Łada 2105 MTX | ||
(6.*) | Piotr Skoczyński | Automobilklub Toruński | |||
(7.*) | Zygmunt Stanek | AP Warszawa | |||
(8.*) | Stanisław Fiedor | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Łada 2105 MTX | ||
(9.*) | Michał Gil | Automobilklub Kielecki | |||
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski | |||||
Odpadli: | |||||
Andrzej Ptak | Automobilklub Szczeciński | ||||
Klasa C3: | |||||
Trening: 1. Szwagierczak - 2:10,189; 2. Grynhoff - 2:12,330; 3. Bryzek - 2:13,892 | |||||
Wyścig (10 okr. x 4,085 km = 40,850 km): | |||||
1. | Zbigniew Szwagierczak |
Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 126p-Honda | 22:37,420 (108,34 km/h) | |
2. | Leszek Grynhoff | Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 126p-Honda | 22:52,78 | |
3. | Paweł Piotrowski | Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 126p-Honda | - 1 okr. | |
4. | Jacek Chojnacki | AP Warszawa | Polski Fiat 126p | - 1 okr. | |
5. | Tomasz Krukowski | Automobilklub Kielecki | Polski Fiat 126p | - 1 okr. | |
6. |
Wojciech Ryszewski | Automobilklub Włocławski | |||
Zdyskwalifikowany (nie przejechał okrążenia formującego, a następnie zignorował czarną flagę): | |||||
Zbigniew Bryzek | Automobilklub Łódzki | Polski Fiat 126p-Zastava | |||
Odpadli: | |||||
Krzysztof Skotarek | AP Warszawa | ||||
Roman Mokiejewski | Automobilklub Dolnośląski | ||||
Wojciech Urbański | Automobilklub Śląski | ||||
Andrzej Stachurski | Automobilklub Lubelski | ||||
Klasa C4: | |||||
Trening: 1. Smorawiński - 1:58,771; 2. Malevskij - 2:02,366; 3. Statnickas - 2:05,651 | |||||
Wyścig (10 okr. x 4,085 km = 40,850 km): | |||||
1. | (1.*) | Wojciech Smorawiński | Automobilklub Wielkopolski | BMW M3 | 19:48,907 (123,69 km/h) |
2. | Josef Malevskij | (SU) Automobilklub Litewski | Łada 2105 | 21:02,99 | |
3. | Rimgaudas Statnickas | (SU) Automobilklub Litewski | Łada 2105 | 21:17,32 | |
4. | (2.*) | Edward Kinderman | Automobilklub Śląski | EK 85 | 21:45,76 |
5. | (3.*) | Jerzy Wierzbołowski | Automobilklub Dolnośląski | Volkswagen Golf GTI 16V | 21:55,82 |
6. | (4.*) | Jarosław Koziczak | Automobilklub Wielkopolski | Renault 5 Alpine | |
7. | (5.*) | Tadeusz Betlej | Automobilklub Krakowski | ||
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski | |||||
Klasa E5: | |||||
Trening: 1. Podkalicki - 1:51,808; 2. Szmidt - 1:52,029; 3. Stiebritz - 1:52,685 | |||||
Wyścig (10 okr. x 4,085 km = 40,850 km): | |||||
1. | (1.*) | Kazimierz Sołtowski | Automobilklub Szczeciński | Promot 85 | 19:11,491 (127,71 km/h) |
2. | (2.*) | Mariusz Podkalicki | Automobilklub Szczeciński | Promot 85 | 19:12,77 |
3. | Juergen Stiebritz | (DDR) | MT 77 | 19:28,97 | |
4. | (3.*) | Piotr Górecki | Automobilklub Morski | Promot 85 | 19:40,76 |
5. | (4.*) | Artur Skwarzyński | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Promot 85 | 19:42,98 |
(5.*) | Jacek Szmidt | Automobilklub Toruński | MTX 1-06 | ||
(6.*) | Bohdan Leśniak | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | |||
(7.*) | Witold Witkowski | Automobilklub Szczeciński | |||
(8.*) | Marek Głowacki | Automobilklub Szczeciński | |||
(9.*) | Tadeusz Kłosowski | Automobilklub Morski | |||
(10.*) | Wojciech Długołęcki | AP Warszawa | |||
(11.*) | Jerzy Fontański | Automobilklub Częstochowski | |||
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski | |||||
Odpadli: | |||||
Andrzej Wodziński | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | ||||
Tomasz Jeromin | Automobilklub Świętokrzyski | ||||
Janusz Sączyński | Automobilklub Morski | ||||
Kazimierz Brach | Automobilklub Morski | ||||
Eugeniusz Zarzycki | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | ||||
Klasa E6: | |||||
Trening: 1. Skwarzyński - 1:46,227; 2. Wojciechowski - 1:48,783; 3. Godula - 1:48,846 | |||||
Wyścig (15 okr. x 4,085 km = 61,275 km): | |||||
1. | (1.*) | Artur Skwarzyński | Texas Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Estonia 21 | 27:14,760 (134,91 km/h) |
2. | (2.*) | Andrzej Godula | Automobilklub Krakowski | Promot 85 | 27:17,57 |
3. | (3.*) | Grzegorz Kamiński | Automobilklub Toruński | Promot 85 | 28:28,05 |
4. | Juergen Stiebritz | (DDR) | MT 77 | 28:30,65 | |
5. | (4.*) | Mariusz Podkalicki | Automobilklub Szczeciński | Promot 85 | 28:39,60 |
(5.*) | Eugeniusz Zarzycki | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | |||
(6.*) | Krzysztof Wodziński | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Promot 85 | ||
(7.*) | Bohdan Leśniak | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Promot 83 | ||
(8.*) | Witold Witkowski | Automobilklub Szczeciński | |||
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski | |||||
Odpadli: | |||||
10 okr. |
Andrzej Wojciechowski | Automobilklub Śląski | (silnik, skrzynia biegów) | ||
Cezary Czub | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | JJ 01 | (skrzynia biegów) | ||
Bogdan Pawlak | AP Warszawa | ||||
Andrzej Fontański | Automobilklub Częstochowski | ||||
Ireneusz Trzeszczkowski | Automobilklub Toruński | ||||
Jarosław Podsiadło | Automobilklub Kielecki | ||||
Najszybsze okrążenie: Skwarzyński (138,15 km/h) | |||||
Prowadzenie w wyścigu: 1-15 okr.: Skwarzyński | |||||
Klasyfikacja zespołów sponsorskich: | |||||
1. |
Texas Racing Team | 63 pkt. |
|||
Klasyfikacja klubowa: | |||||
1. | Automobilklub Wielkopolski | 70 pkt. |
|||
2. | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | 55 pkt. |
|||
3. | Automobilklub Toruński | 45 pkt. |
|||
3. | Automobilklub Śląski | 45 pkt. |
|||
5. | Automobilklub Krakowski | 33 pkt. |
|||
6. | AP Warszawa | 30 pkt. |
<< 5 el. WSMP 1989 - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1990] [2 el. WSMP 1990 - Poznań >>