<< 1 el. WSMP 1989 - Kielce] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1989] [3 el. WSMP 1989 - Toruń >>


20-21.05.1989 Poznań - 2 eliminacja WSMP

Klasa A1:
Trening: 1. Kuran - 2:17,315
Wyścig:
1. Adam Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p

23:27,234

2. Wojciech Cołoszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
3. Paweł Kałuża Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p  
4. Sławomir Kuran   Polski Fiat 126p  
5. Piotr Rakowski   Polski Fiat 126p  
6. Rafał Podolski Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p  
7. Antoni Skudło Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p  
8. Krzysztof Witt   Polski Fiat 126p  
9. Jerzy Dryja   Polski Fiat 126p  
10. Tomasz Dąbrowski AP Warszawa Polski Fiat 126p  
11. Andrzej Węglarz   Polski Fiat 126p  
12. Zbigniew Czarnocki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
13. Wojciech Jankowski   Polski Fiat 126p  
14. Tadeusz Suchoń   Polski Fiat 126p  
15. Paweł Piotrowski   Polski Fiat 126p  
Nie sklasyfikowany:
  Mariusz Stelmach Automobilklub Stalowa Wola Polski Fiat 126p  
Odpadli:
  Krzysztof Gawroński   Polski Fiat 126p  
  Juliusz Szulc   Polski Fiat 126p  
  Wojciech Śmiechowski   Polski Fiat 126p  
  Grzegorz Tyras   Polski Fiat 126p  
  Waldemar Perczyński   Polski Fiat 126p  
  Marek Zawadzki   Polski Fiat 126p  
  Tomasz Kozłowski   Polski Fiat 126p  
  Krzysztof Skotarek   Polski Fiat 126p  
Nie wystartowali:
  Andrzej Przysuszyński   Polski Fiat 126p  
  Leszek Wojdaliński   Polski Fiat 126p  
  Grzegorz Kuchejda   Polski Fiat 126p  
  Wiesław Hankus   Polski Fiat 126p  
  Krzysztof Caputa   Polski Fiat 126p  
Nie zakwalifikowali się do wyścigu:
  Janusz Podleśny   Polski Fiat 126p  
  Sławomir Wysmyk   Polski Fiat 126p  
  Maciej Krzepkowski   Polski Fiat 126p  
  Jacek Niglus   Polski Fiat 126p  
  Michał Gil   Polski Fiat 126p  
  Jerzy Sokołowski   Polski Fiat 126p  
  Bernard Klarzyński   Polski Fiat 126p  
  Mirosław Popielarz   Polski Fiat 126p  
Wystartowało 33 zawodników, sklasyfikowano 24.
 
Klasa A2:
Trening: 1. Nowicki - 2:09,269
Wyścig:
1. Henryk Mandera Automobilklub Wielkopolski  

21:37,681

2. Piotr Nowicki Automobilklub Wielkopolski    
3. Stanisław Fiedor Automobilklub Krakowski    
4. Andrzej Ptak      
5. Grzegorz Baran Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
6. Rafał Podolski Automobilklub Krakowski    
7. Henryk Kurowski      
8. Michał Gil      
9. Mirosław Popielarz      
Odpadli:
  Czesław Trzeszczkowski Automobilklub Toruński    
  Zbigniew Czarnocki Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
  Paweł Kałuża Automobilklub Kielecki    
  Freidhelm Berkner (DDR)    
  Bogdan Adamski      
  Włodzimierz Pawluczuk      
Wystartowało 18 zawodników, sklasyfikowano 9.
 
Klasa CJ3:
Trening: 1. Szwagierczak - 2:11,824
Wyścig:
1. Piotr Kolasiński Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p-Honda

22:39,264

2. Zbigniew Bryzek      
3. Włodzimierz Krukowski      
4. Wojciech Urbański      
5. Waldemar Lasota      
6. Wojciech Ryszewski      
7. Adam Michalski      
Odpadli:
  Zbigniew Szwagierczak Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p-Honda  
  Zbigniew Zapędowski Automobilklub Łódzki    
  Jacek Chojnacki Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
  Leszek Grynhoff      
  Grzegorz Kamiński Automobilklub Toruński    
  Tadeusz Kotas      
  Jens Gaida      
  Thomas Kunadt      
Wystartowało 18 zawodników, sklasyfikowano 7.
 
Klasa CJ4:
Trening: 1. Alber - 1:54,988
Wyścig:
1.   Georg Alber (D) Toyota Corolla

19:27,730

2. (1.*) Wojciech Smorawiński Automobilklub Wielkopolski    
3. (2.*) Błażej Krupa OKS Stomil Olsztyn    
4. (3.*) Edward Kinderman      

5.

(4.*) Jarosław Koziczak      
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski
Odpadli:
  Krzysztof Adamski Automobilklub Krakowski    
  Piotr Kolasiński Automobilklub Wielkopolski    
  Zbigniew Szwagierczak Automobilklub Wielkopolski    
  Andrzej Mielcarek      
  Jiri Petera      
  Dariusz Kinderman Automobilklub Śląski    
Wystartowało 11 zawodników, sklasyfikowano 5.
 
Klasa E5:
Trening: 1. Podkalicki - 1:51,076
Wyścig:

1.

Mariusz Podkalicki Automobilklub Szczeciński Promot 85

19:16,327 (127,18 km/h)

2. Artur Skwarzyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 86  
3. Eugeniusz Zarzycki Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
4. Jacek Szmidt Automobilklub Toruński MTX 1-06  
5. Piotr Górecki Automobilklub Morski    
6. Jarosław Podsiadło      
7. Andrzej Grabowski      
8. Andrzej Podsiadło      
9. Piotr Lenartowicz      
10. Krzysztof Mieszczański      
11. Ireneusz Trzeszczkowski      
12. Robert Gajór      
13. Marek Lewandowski      
14. Przemysław Walknowski      
15. Marek Radziewicz      

16.

Marek Bogusz      
Odpadli:
  Tytus Tuszyński      
  Janusz Sączyński      
  Andrzej Wodziński      
  Krzysztof Godwod      
  Adam Sowa      
  Nils-Holger Wilms      
Wystartowało 24 zawodników, sklasyfikowano 18.
 
Klasa E6:
Trening: 1. Kessler - 1:48,210
Wyścig:
1.   Hans-Dieter Kessler (DDR)  

27:44,963

           
  (1.*) Grzegorz Kamiński Automobilklub Toruński  

28:15,234

  (2.*) Mariusz Podkalicki Automobilklub Szczeciński    
  (3.*) Artur Skwarzyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
  (4.*) Kazimierz Sołtowski Automobilklub Szczeciński    
  (5.*) Piotr Lenartowicz      
  (6.*) Ryszard Zygmunt      
  (7.*) Tomasz Jeromin Automobilklub Świętokrzyski    
  (8.*) Jarosław Podsiadło      
  (9.*) Ireneusz Trzeszczkowski      
  (10.*) Andrzej Wodziński      
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski
Odpadli:
  Andrzej Wojciechowski Automobilklub Śląski    
  Cezary Czub AP Warszawa    
  Andrzej Godula Automobilklub Krakowski    
  Eugeniusz Zarzycki Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
  Hieronim Kochański Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
  Piotr Górecki Automobilklub Morski    
  Andrzej Grabowski      
  Witold Witkowski      
  Tytus Tuszyński      
  Krzysztof Godwod      
  Tila Borher      
  Jacek Szmidt Automobilklub Toruński    
  Adam Sowa      
  Jens Smollich      
  Robert Gajór      
Wystartowało 29 zawodników, sklasyfikowano 14.

<< 1 el. WSMP 1989 - Kielce] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1989] [3 el. WSMP 1989 - Toruń >>