<< 5 el. WSMP 1988 - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1989] [2 el. WSMP 1989 - Poznań >>


6-7.05.1989 Kielce - 1 eliminacja WSMP

Klasa A1:
Trening: 1. Cołoszyński - 2:34,401; 2. Kałuża - 2:36,164; 3. Śmiechowski - 2:36,484
Wyścig (10 okr. x 4,160 km = 41,60 km):
1. Wojciech Cołoszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 25:45,460
2. Antoni Skudło Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 26:01,440
3. Zbigniew Czarnocki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 26:14,941
4. Adam Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
5. Krzysztof Gawroński   Polski Fiat 126p  
6. Piotr Rakowski   Polski Fiat 126p  
7. Andrzej Węglarz   Polski Fiat 126p  
8. Wojciech Jankowski   Polski Fiat 126p  
9. Juliusz Szulc   Polski Fiat 126p  
10. Rafał Podolski Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p  
11. Jerzy Dryja   Polski Fiat 126p  
12. Paweł Piotrowski   Polski Fiat 126p  
13. Andrzej Przysuszyński   Polski Fiat 126p  
14. Janusz Wichrowski   Polski Fiat 126p  
15. Tadeusz Suchoń   Polski Fiat 126p  
Nie sklasyfikowany:
  Sławomir Kuran   Polski Fiat 126p  
Odpadli:
  Paweł Kałuża Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p

(defekt)

  Mariusz Stelmach Automobilklub Stalowa Wola Polski Fiat 126p  
  Krzysztof Witt   Polski Fiat 126p  
  Piotr Bednarek   Polski Fiat 126p  
  Tomasz Jaskłowski   Polski Fiat 126p  
  Tomasz Kozłowski   Polski Fiat 126p  
  Krzysztof Skotarek   Polski Fiat 126p  
  Grzegorz Wysocki   Polski Fiat 126p  
Wystartowało 36 zawodników, sklasyfikowano 27.
 
Klasa A2:
Trening: 1. Fiedor - 2:21,108; 2. Mandera - 2:23,515; 3. Nowicki - 2:23,806
Wyścig (10 okr. x 4,160 km = 41,60 km):
1. Henryk Mandera Automobilklub Wielkopolski Łada MTX 2105 23:47,601
2. Piotr Nowicki Automobilklub Wielkopolski FSO 1600 23:52,289
3. Czesław Trzeszczkowski Automobilklub Toruński FSO 1600 23:53,741
4. Stanisław Fiedor Automobilklub Krakowski    
5. Grzegorz Baran Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
6. Piotr Skoczyński      
7. Rafał Podolski Automobilklub Krakowski    
8. Marek Zawadzki      
9. Jacek Niglus      
10. Michał Gil      
11. Andrzej Ptak      

Nie sklasyfikowany:

  Mirosław Popielarz      
Odpadł:
  Piotr Adamski      
Wystartowało 13 zawodników, sklasyfikowano 11.
 
Klasa CJ3:
Trening: 1. Kolasiński - 2:23,705; 2. Zapedowski - 2:33,713; 3. Bryzek - 2:33,916
Wyścig (10 okr. x 4,160 km = 41,60 km):
1. Piotr Kolasiński Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p-Honda 25:01,769
2. Marek Gątkowski Automobilklub Szczeciński   25:05,962
3. Zbigniew Zapędowski Automobilklub Łódzki   25:07,140
4. Wojciech Urbański      
5. Jacek Chojnacki Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
6. Zbigniew Bryzek      
7. Wiesław Bronisz      
8. Włodzimierz Pawluczuk      
9. Wojciech Ryszewski      
Nie sklasyfikowany:
  Włodzimierz Krukowski      
Odpadli:
  Waldemar Lasota      
  Andrzej Stachurski      
Wystartowało 12 zawodników, sklasyfikowano 9.
 
Klasa CJ4:
Trening: 1. Smorawiński - 2:08,893; 2. E. Kinderman - 2:15,142; 3. Adamski - 2:19,058
Wyścig (10 okr. x 4,160 km = 41,60 km):
1. Wojciech Smorawiński Automobilklub Wielkopolski Honda CRX 22:05,255
2. Błażej Krupa OKS Stomil Olsztyn Renault 21 Turbo 22:38,050
3. Krzysztof Adamski Automobilklub Krakowski Prototyp 2000 22:45,800

4.

Edward Kinderman   Lancia Delta HF Integrale  
5. Jarosław Koziczak      
6. Dariusz Kinderman Automobilklub Śląski    
7. Włodzimierz Pawluczuk      
Odpadł:
  Andrzej Kleina      
Wystartowało 8 zawodników, sklasyfikowano 7.
 
Klasa E5:
Trening: 1. Sołtowski - 2:01,935; 2. Kusiak - 2:02,766; 3. Szmidt - 2:02,974
Wyścig (10 okr. x 4,160 km = 41,60 km):
1. Jacek Szmidt Automobilklub Toruński MTX 1-06 20:21,901
2. Eugeniusz Zarzycki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 86 20:26,850
3. Artur Skwarzyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 86 20:36,950
4. Marek Kusiak      
5. Piotr Górecki Automobilklub Morski    
6. Ryszard Zygmunt      
7. Krzysztof Godwod      
8. Piotr Lenartowicz      
9. Andrzej Podsiadło      
10. Ireneusz Trzeszczkowski      
11. Witold Witkowski      
12. Jarosław Podsiadło      
13. Marek Bogusz      
14. Przemysław Walknowski      
15. Krzysztof Mieszczański      

16.

Włodzimierz Pieniążek      
Odpadli:
  Tomasz Jeromin Automobilklub Świętokrzyski    
  Andrzej Grabowski      
Wystartowało 18 zawodników, sklasyfikowano 16.
 
Klasa E6:
Trening: 1. Wojciechowski - 1:59,532; 2. Szmidt - 2:00,869; 3. Sołtowski - 2:01,979; 4. Melkus - 2:02,721; 5. Kochański - 2:03,268
Wyścig (12 okr. x 4,160 km = 49,92 km):
1. Andrzej Wojciechowski Automobilklub Śląski Promot 86 24:38,743
2. Andrzej Godula Automobilklub Krakowski Promot 86 24:56,928
3. Eugeniusz Zarzycki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 86 25:05,733
4. Hieronim Kochański Autoklub Rzemieślnik Warszawa MTX 1-03 25:10,168
5. Grzegorz Kamiński Automobilklub Toruński Promot 86 25:16,225
6. Artur Skwarzyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
7. Piotr Górecki Automobilklub Morski    
8. Tomasz Sikora Automobilklub Kielecki    
9. Piotr Lenartowicz      
10. Ireneusz Trzeszczkowski      
11. Andrzej Podsiadło      
12. Jarosław Podsiadło      
Odpadli:
  Ulli Melkus (DDR) ML89

(silnik)

  Tomasz Jeromin Automobilklub Świętokrzyski    
  Ryszard Zygmunt      
  Witold Witkowski      
  Andrzej Fontański      
  Krzysztof Godwod      
  Jacek Szmidt Automobilklub Toruński    
  Miroslav Tiliak      
  Chris Vogler (D)    
Najszybsze okrążenie: Wojciechowski - 1:57,985
Wystartowało 21 zawodników, sklasyfikowano 12.
 
Klasyfikacja zespołowa:
1. Automobilklub Wielkopolski 75 pkt.
2. Automobilklub Śląski 60 pkt.
3. Autoklub Rzemieślnik Warszawa 59 pkt.

<< 5 el. WSMP 1988 - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1989] [2 el. WSMP 1989 - Poznań >>