<< 5 el. RSMP 1994 - R. Karkonoski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1994] [7 el. RSMP 1994 - R. Dolnośląski >>
[Rajd Wisły 1994 - lista startowa] [Rajd Wisły 1994 - filmy]


16-17.09.1994 - 42. Rajd Wisły - 6 eliminacja RSMP (+ eliminacja Euro Rallye Trophee)

Dystans: 483 km, w tym 24 odcinki specjalne o łącznej długości 175,4 km.
Odcinki specjalne:
- I etap (16-17.09): OS 1: Wisła Czarne - Wisła Kubalonka (4,9 km); OS 2: Wisła Malinka - Szczyrk Solisko (9,3); OS 3: Straconka - Międzybrodzie (6,6); OS 4: Porąbka - Targanice (6,6); OS 5: Targanice - Kocierz (9,5); OS 6: Tresna Mała - Zarzecze (6,7); OS 7: Straconka - Międzybrodzie (6,6); OS 8: Porąbka - Targanice (6,6); OS 9: Targanice - Kocierz (9,5); OS 10: Tresna Mała - Zarzecze (6,7); OS 11: Szczyrk Solisko - Wisła Malinka (9,3); OS 12: Wisła Czarne - Wisła Kubalonka (4,9)
- II etap (17.09): OS 13: Wisła Czarne - Wisła (7,5); OS 14: Cisownica - Leszna (7,6); OS 15: Zamarski - Zamarski (8,8); OS 16: Kończyce - Łączka (9,8); OS 17: Górki Wielkie - Brenna (4,5); OS 18: Brenna - Górki Małe (5,9); OS 19: Cisownica - Leszna (7,6); OS 20: Zamarski - Zamarski (8,8); OS 21: Kończyce - Łączka (9,8); OS 22: Górki Wielkie - Brenna (4,5); OS 23: Brenna - Górki Małe (5,9); OS 24: Wisła Czarne - Wisła (7,5).
Nawierzchnia: asfalt
Pogoda: deszcz, mokro

1. (1.*) Paweł Przybylski
Krzysztof Gęborys
Toyota Motor Poland - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Toyota Celica GT4 1. m. w gr. A
1. m. w kl. A-8
1:50:53
2. (2.*) Robert Gryczyński
Tomasz Ryborz
Browar Żywiec Rally Team - Automobilklub Śląski Ford Sierra Cosworth 4x4 1. m. w gr. N
1. m. w kl. N-4
1:52:04
3. (3.*) Krzysztof Hołowczyc
Maciej Wisławski
Toyota Motor Poland - Automobilklub Polski Toyota Celica Turbo 4WD 2. m. w gr. N
2. m. w kl. N-4
1:52:46
4. (4.*) Bogdan Herink
Barbara Stępkowska
Renault Polska - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio Williams 2. m. w gr. A
1. m. w kl. A-7
1. m. w F2 gr. A
1:53:04
5. (5.*) Dariusz Wirkijowski
Marcin Augustyn
Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Ford Sierra Cosworth 4x4 3. m. w gr. A
2. m. w kl. A-8
1:54:10
6.   Jean-Paul Schammel (L)
Marcel Grasges (L)
  Ford Escort RS Cosworth (kl. N-4) 1:55:08
7. (6.*) Piotr Świeboda
Malina Wiechowska
Browar Żywiec Rally Team - Automobilklub Śląski Opel Kadett GSi 16V 4. m. w gr. A
2. m. w kl. A-7
2. m. w F2 gr. A
1:56:10
8. (7.*) Romuald Chałas
Zbigniew Atłowski
Mobil Rally Team - Automobilklub Polski Ford Escort RS Cosworth 3. m. w gr. N
3. m. w kl. N-4
1:56:40
9.   Dirk Lehmann (D)
Karl Fries (D)
ADAC Sudbaden Volkswagen Golf GTi 16V (kl. A-7) 1:59:05
10. (8.*) Andrzej Koper
Jakub Mroczkowski
Elf Lubrifiants - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio 16V 5. m. w gr. A
3. m. w kl. A-7
3. m. w F2 gr. A
2:00:32

11.

  Joachim Meinzer (D)
Kurt Meinzer (D)
Deutsch. Sport. Opel Kadett GSi 16V (kl. A-7)

2:02:02

12.

(9.*)

Janusz Kulig
Dariusz Burkat
Aquila Rally Team - Automobilklub Krakowski Opel Kadett GSi 16V 4. m. w gr. N
1. m. w kl. N-3
1. m. w F2 gr. N

2:02:34

13.   Francois Wehrle (F)
Nadine Roedsch (F)
ASAN 3F Renault 5 GTi Turbo (kl. N-4) 2:03:22

14.

(10.*)

Jacek Jerschina
Andrzej Białowąs
Shell Helix Motor Oil Team - Automobilklub Polski Peugeot 309 GTi 16V 5. m. w gr. N
2. m. w kl. N-3
2. m. w F2 gr. N
2:04:16
15.   Bernd Spinner (D)
Bernd Benn (D)
ADAC Opel Kadett GSi 16V (kl. N-3) 2:05:18
16.

(11.*)

Marek Sadowski
Marek Dekuczyński
Toyota Motor Poland - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Toyota Celica GT4 6. m. w gr. A
3. m. w kl. A-8

2:05:33

17.   Paul Niemczyk (D)
Thomas M. Schunemann (D)
ADAC BMW M3 (kl. A-8) 2:06:11
18.

(12.*)

Jarosław Pineles
Henryk Pineles
Radio Katowice - Automobilklub Śląski Opel Astra GSi 16V 6. m. w gr. N
3. m. w kl. N-3
3. m. w F2 gr. N
2:06:52

19.

  Michael Stapel (D)
Horst Muller (D)
AC Helfenstein Opel Kadett GSi 16V (kl. N-3)

2:07:40

20.

(13.*)

Michał Rej
Robert Bromke
Mobil Poland Rally Team - Automobilklub Polski Nissan Sunny GTi 7. m. w gr. N
4. m. w kl. N-3
4. m. w F2 gr. N

2:07:44

21.

(14.*)

Roman Wrona
Lech Wójcik
Elf Lubrifiants - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio 16V 8. m. w gr. N
5. m. w kl. N-3
5. m. w F2 gr. N

2:09:56

22.

(15.*)

Artur Wodniak
Maciej Wodniak
Aquila Rally Team - Automobilklub Krakowski Polonez 1600 C 7. m. w gr. A
1. m. w kl. A-6
4. m. w F2 gr. A
2:09:58
23.

(16.*)

Jerzy Dyszy
Krzysztof Różański
Shell Helix Motor Oil Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Peugeot 205 Rally 8. m. w gr. A
2. m. w kl. A-6
5. m. w F2 gr. A
2:11:19
24. (17.*) Damian Gielata
Paweł Boratyn
Automobilklub Krakowski
KKS Elita
Toyota Corolla GTi 9. m. w gr. N
1. m. w kl. N-2
6. m. w F2 gr. N
2:12:25
25.   Claudia Speck (D)
Peweł Noakowski
ADAC Ford Sierra Cosworth 4x4 (kl. A-8) 2:14:37
26.

(18.*)

Janusz Damentko
Joanna Zwolińska
Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Toyota Corolla GTi 10. m. w gr. N
2. m. w kl. N-2
7. m. w F2 gr. N

2:14:39

27.   Rudolf Mayer (D)
Stefan Engelhardt (D)
Scuderia Offen. Volkswagen Golf GTi 16V (kl. A-8) 2:16:13
28. (19.*) Piotr Cekiera
Artur Kobos
Aquila Rally Team - Automobilklub Krakowski Honda Civic VTEC 11. m. w gr. N
3. m. w kl. N-2
8. m. w F2 gr. N
2:16:14
29.

(20.*)

Jerzy Wierzbołowski
Maciej Pasławski
Nastar Rally Team - Automobilklub Dolnośląski Volkswagen Golf GTi 16V 9. m. w gr. A
4. m. w kl. A-7
6. m. w F2 gr. A

2:16:21

30.   Hans H. Scherrbacher (D)
Gottlob Braun (D)
ADAC Volkswagen Golf GTi 16V (kl. N-3) 2:17:24
31.

(21.*)

Waldemar Malinowski
Andrzej Grigorjew
Automobilklub Polski Opel Kadett GSi 12. m. w gr. N
6. m. w kl. N-3
9. m. w F2 gr. N

2:18:05

32.

(22.*)

Jacek Sikora
Jacek Sciciński
Rafineria Czechowice - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 10. m. w gr. A
1. m. w kl. A-0
7. m. w F2 gr. A
2:18:12
33.

(23.*)

Bogusław Bach
Adam Balawajder
Automobilklub Dolnośląski Suzuki Swift GTi 13. m. w gr. N
4. m. w kl. N-2
10. m. w F2 gr. N

2:18:50

34.

(24.*)

Marek Nawarecki
Wojciech Więcek
Automobilklub Krakowski Łada 2108 Samara 11. m. w gr. A
3. m. w kl. A-6
8. m. w F2 gr. A

2:22:15

35.   Klaus Wagner (D)
Helmut Kruppert (D)
ADAC Mazda 323 4WD (kl. N-4) 2:22:39
36.

(25.*)

Jarosław Misiewicz
Andrzej Wroński
Automobilklub Lubelski Opel Corsa GSi 12. m. w gr. A
4. m. w kl. A-6
9. m. w F2 gr. A

2:22:52

37.

(26.*)

Dariusz Marciniak
Sławomir Blat
Automobilklub Dolnośląski Toyota Corolla GTi 14. m. w gr. N
5. m. w kl. N-2
11. m. w F2 gr. N

2:22:55

38.   Christoph Biegesch (D)
Arkadiusz Raszewski
ADAC Win.
Automobilklub Śląski
Peugeot 205 GTi (kl. N-3) 2:23:59
39.

(27.*)

Konrad Gałusza
Tomasz Malec
Automobilklub Dolnośląski Honda Civic VTEC 15. m. w gr. N
6. m. w kl. N-2
12. m. w F2 gr. N

2:25:15

40.

(28.*)

Zbigniew Natkański
Piotr Pikulicki
Automobilklub Dolnośląski Opel Kadett GSi 16V 16. m. w gr. N
7. m. w kl. N-3
13. m. w F2 gr. N

2:26:37

41.

(29.*)

Małgorzata Zemlińska
Edmund Olczak
Automobilklub Krakowski
KKS Elita
Mazda 323 4WD 17. m. w gr. N
4. m. w kl. N-4

2:27:29

42.

(30.*)

Bogdan Jankowski
Marcin Wiertlewski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada 2108 Samara 13. m. w gr. A
5. w kl. A-6
10. m. w F2 gr. A

2:34:33

43.

(31.*)

Wojciech Gruszczyński
Tomasz Kubacki
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p 14. m. w gr. A
1. m. w kl. A-FSM
11. m. w F2 gr. A
2:35:29
44.

(32.*)

Jan Chudzikiewicz
Jarosław Przybyła
Aquila Rally Team - Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p 15. m. w gr. A
2. m. w kl. A-FSM
12. m. w F2 gr. A
2:39:03
45.

(33.*)

Ryszard Borowski
Robert Borowski
Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 16. m. w gr. A
3. m. w kl. A-FSM
13. m. w F2 gr. A

2:49:17

46.

(34.*)

Marcin Leśnik
Robert Wiatkowski
Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 126p 18. m. w gr. N
1. m. w kl. N-FSM
14. m. w F2 gr. N

2:53:22

47.

(35.*)

Zbigniew Kotarba
Krzysztof Schenk
Aquila Rally Team Automobilklub Krakowski
Automobilklub Tarnowski
Polski Fiat 126p 17. m. w gr. A
4. m. w kl. A-FSM
14. m. w F2 gr. A

2:55:17

48.

(36.*)

Włodzimierz Pawluczuk
Marek Bała
Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 18. m. w gr. A
2. m. w kl. A-0
15. m. w F2 gr. A
3:05:28

* - miejsca w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski

Niesklasyfikowani:
  Piotr Gadomski
Romuald Porębski
Autotak Team Sport - Automobilklub Śląski Fiat Cinquecento kl. A-0

2:30:20

Wykluczeni (ominięcie OS 12):

  Marek Ryndak
Grzegorz Grzyb
Rafineria Jedlicze - Moto Car 93 Rzeszów Fiat Cinquecento kl. A-0  

Odpadli:

po OS 19 Andrzej Krzywda (D)
Tomasz Grychtoł
ADAC
Automobilklub Śląski
Ford Sierra Cosworth kl. N-4  
po OS 19 Herbert Vogel (D)
Harald Vogel (D)
AC Kaiserstuhl Nissan Sunny GTi-R kl. N-4  
OS 15 Waldemar Doskocz
Aleksander Dragon
Renault Polska - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio 16V kl. A-7

(skrzynia
biegów)

OS 15 Mariusz Ficoń
Marek Skrobot
Rafineria Czechowice Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Karkonoski
Ford Escort RS Cosworth kl. N-4

(skrzynia
biegów)

OS 15

Robert Kępka
Klaudiusz Rak
Renault Polska - Automobilklub Śląski Renault Clio Williams kl. N-3

(poduszki
silnika)

po OS 13 Kurt Wallenwein (D)
Reinhold Hetz (D)
Wallenwein RT Mitsubishi Galant VR-4 kl. N-4  
po OS 12 Marek Skrzypkowski
Krzysztof Watała
Automobilklub Sudecki Opel Corsa GSi kl. N-2  
po OS 12 Filip Rybacki
Mariusz Sudoł
Automobilklub Dolnośląski Renault Clio 16V kl. N-3  
po OS 12 Jerzy Pajdak
Witold Sadowski
Automobilklub Krakowski Renault Clio 16V kl. N-3  
po OS 11 Reinhard Veit (D)
Siegfried Schweiger (D)
Scuderia Magra Opel Astra GSi 16V kl. A-7  
OS 9 Maciej Kołomyjski
Sławomir Łuba
Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Ford Sierra Cosworth 4x4 kl. N-4

(wypadek)

OS 7 Wiesław Stec
Maciej Maciejewski
I Kom. Bank SA / Rafineria Czechowice - A. Lubelski Mitsubishi Galant VR-4 Evo kl. N-4

(skrzynia
biegów)

OS 7 Krzysztof Koczur
Ryszard Ciupka
Browar Żywiec Rally Team - Automobilklub Śląski Fiat Cinquecento kl. A-0 (wypadek)
po OS 6 Andrzej Chojnacki
Piotr Namysłowski
T. A. I. - Automobilklub Polski Ford Escort RS Cosworth kl. N-4

(wypadek)

po OS 3 Cezary Zaleski
Krzysztof Rzucidło
Automobilklub Polski Polski Fiat 126p kl. A-FSM  
po OS 2 Zenon Sawicki
Jarosław Baran
Tedex Rally Team Automobilklub Polski
Automobilklub Krakowski
Ford Sierra Cosworth 4x4 kl. N-4  

OS 2

Lesław Orski
Tomasz Chmiel
Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Volkswagen Golf GTi 16V kl. A-7

(zawór)

po OS 1

Robert Herba
Artur Skorupa
Tedex Rally Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Nissan Sunny GTi-R kl. A-8

(tylny
most)

OS 1 Bohdan Ludwiczak
Krzysztof Szeszko
Elf - Moto Klub Olsztyn Ford Sierra Cosworth 4x4 kl. A-8  
OS 1 Ryszard Plucha
Tomasz Jendrysik
Automobilklub Polski
Automobilklub Karkonoski
Polonez 1600 C kl. A-6  
Wystartowało 70 załóg (w tym 54 w RSMP), sklasyfikowano 48 (36).
Zwycięzcy OS-ów: Przybylski - 11 (4 ex aequo), Gryczyński - 8 (3), Hołowczyc - 4 (2), Herink - 2 (1), Świeboda - 2 (1), Schammel - 1, Chojnacki - 1, Wirkijowski - 1 (1)
Klasyfikacja zespołów sponsorskich:
1. Aquila Rally Team 24 pkt.
2. Toyota Motor Poland  
3. Browar Żywiec Rally Team  
4. Rafineria Gdańska SA  
Klasyfikacja klubowa:
1. Autoklub Rzemieślnik Warszawa

2.

Automobilklub Krakowski
3. Automobilklub Śląski
4. Automobilklub Polski
5. Automobilklub Morski
6. Automobilklub Dolnośląski

<< 5 el. RSMP 1994 - R. Karkonoski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1994] [7 el. RSMP 1994 - R. Dolnośląski >>
[Rajd Wisły 1994 - lista startowa] [Rajd Wisły 1994 - filmy]