<< 5 el. RSMP 1993 - R. Festiwalu Polskiej Piosenki] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1993] [7 el. RSMP 1993 - R. Karkonoski >>
[Rajd Wisły 1993 - lista startowa] [Rajd Wisły 1993 - filmy]


24-25.09.1993 - 41. Rajd Wisły - 6 eliminacja RSMP (+ eliminacja Euro Rallye Trophee)

Baza rajdu: Szczyrk
Dystans: 452 km, w tym 24 odcinki specjalne o łącznej długości 155,4 km.
Odcinki specjalne:
- 24.09: OS 1: Straconka - Międzybrodzie Bialskie (7,0 km); OS 2: Porąbka - Wielka Puszcza (4,5); OS 3: Targanice - Kocierz Moszczenicki (9,4); OS 4: Tresna Mała - Zarzecze (5,0); OS 5: Szczyrk, ul. Wczasowa - Szczyrk, ul. Śnieżna (2,6); OS 6: Straconka - Międzybrodzie Bialskie (7,0 km); OS 7: Porąbka - Wielka Puszcza (4,5); OS 8: Targanice - Kocierz Moszczenicki (9,4); OS 9: Tresna Mała - Zarzecze (5,0);
- 25.09: OS 10: Szczyrk Solisko - Wisła Malinka (9,3); OS 11: Wisła Czarne Wylęgarnia - Wisła Głębce (7,4); OS 12: Cisownica Równina - Cisownica Równina (3,0); OS 13: Cisownica Las - Leszna Góra (7,3); OS 14: Zamarski - Zamarski (8,2); OS 15: Gumna Pasieki - Łączka (4,3); OS 16: Górki Wielkie - Górki Małe (9,5); OS 17: Cisownica Równina - Cisownica Równina (3,0); OS 18: Cisownica Las - Leszna Góra (7,3); OS 19: Zamarski - Zamarski (8,2); OS 20: Gumna Pasieki - Łączka (4,3); OS 21: Górki Wielkie - Górki Małe (9,5); OS 22: Cisownica Równina - Cisownica Równina (3,0); OS 23: Wisła Czarne Wylęgarnia - Wisła Głębce (7,4); OS 24: Wisła Malinka - Szczyrk Solisko (9,3)
Nawierzchnia: asfalt.

1. (1.*) Robert Herba
Artur Skorupa
Nissan Tedex - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Nissan Sunny GTi-R 1. m. w gr. N
1. m. w kl. N-5
1:35:54
2. (2.*) Piotr Kufrej
Maciej Hołuj
Rafineria Trzebinia - Automobilklub Krakowski Nissan Sunny GTi-R 2. m. w gr. N
2. m. w kl. N-5
1:35:55
3. (3.*) Wiesław Stec
Jerzy Bigos
Rothmans Racing / I Kom. Bank SA - Automobilklub Lubelski Mitsubishi Galant VR-4 Evo 2 3. m. w gr. N
3. m. w kl. N-5
1:37:33
4. (4.*) Paweł Przybylski
Krzysztof Gęborys
Toyota Motor Poland - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Toyota Celica GT4 1. m. w kl. A-10 1:38:06
5. (5.*) Andrzej Chojnacki
Piotr Namysłowski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Escort RS Cosworth 4. m. w gr. N
4. m. w kl. N-5
1:40:23
6. (6.*) Dariusz Wirkijowski
Marcin Augustyn
Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Opel Kadett GSi 16V 5. m. w gr. N
1. m. w F2 gr. N
1:42:44
7. (7.*) Waldemar Doskocz
Jarosław Baran
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Krakowski
Peugeot 309 GTi 16V 2. m. w kl. A-10
1. m. w F2 gr. A
1:43:07
8. (8.*) Grzegorz Skiba
Igor Bielecki
Automobilklub Dolnośląski Lancia Delta HF Integrale 16V 6. m. w gr. N
5. m. w kl. N-5
1:43:08
9.   Reinhard Veit (D)
Gerhard Weiss (D)
Scuderia Magra Opel Kadett GSi 16V   1:43:16
10.   Francois Wehrle (F)
Nadine Roetsch (F)
  Renault 5 GT Turbo   1:43:44
11. (9.*) Paweł Noakowski
Horst Muller
Automobilklub Śląski Opel Kadett GSi 16V 7. m. w gr. N
2. m. w F2 gr. N
1:45:36
12.   Bernd Hackmann (D)
Mirosław Knapik
AC Kettman Opel Astra GSi   1:48:57
13.

(10.*)

Piotr Świeboda
Maria "Malina" Wiechowska
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada 2108 Samara 1. m. w kl. A-8
2. m. w F2 gr. A
1:49:36
14. (11.*) Jerzy Pajdak
Witold Sadowski
Automobilklub Krakowski Renault Clio 16V 8. m. w gr. N
3. m. w F2 gr. N
1:52:51
15. (12.*) Janusz Damentko
Joanna Zwolińska
Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Toyota Corolla GTi 16V 9. m. w gr. N
1. m. w kl. N-3
4. m. w F2 gr. N
1:53:23

16.

(13.*) Mariusz Ficoń
Andrzej Witek
Rafineria Czechowice - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 1. m. w kl. A-7
3. m. w F2 gr. A
1:57:09
17. (14.*) Dariusz Marciniak
Sławomir Blat
Automobilklub Dolnośląski
Automobilklub Karkonoski
Suzuki Swift GTi 10. m. w gr. N
2. m. w kl. N-3
5. m. w F2 gr. N
1:57:46
18.   Hans H. Scherrbacher (D)
Dieter Knaupp (D)
  Volkswagen Golf GTi  

1:58:24

19. (15.*) Konrad Gałusza
Tomasz Malec
Automobilklub Dolnośląski Suzuki Swift GTi 11. m. w gr. N
3. m. w kl. N-3
6. m. w F2 gr. N
1:59:16

20.

(16.*)

Jarosław Misiewicz
Andrzej Wroński
Automobilklub Lubelski Opel Corsa GSi 12. m. w gr. N
4. m. w kl. N-3
7. m. w F2 gr. N

2:00:27

21. (17.*) Robert Skadorwa
Marek Andrysz
Automobilklub Karkonoski Toyota Corolla GTi 16V 13. m. w gr. N
5. m. w kl. N-3
8. m. w F2 gr. N
2:00:27
22. (18.*) Bogusław Bach
Piotr Gulbas
Automobilklub Dolnośląski
Automobilklub Morski
Suzuki Swift GTi 14. m. w gr. N
6. m. w kl. N-3
9. m. w F2 gr. N
2:00:40
23. (19.*) Jerzy Skadorwa
Dariusz Majewski
Automobilklub Karkonoski Renault 19 16V 15. m. w gr. N
6. m. w kl. N-5
10. m. w F2 gr. N
2:01:03
24. (20.*) Arkadiusz Błaszczyk
Karol Braun
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Volkswagen Golf GTi 16V 16. m. w gr. N
7. m. w kl. N-5
11. m. w F2 gr. N
2:03:14
25. (21.*) Boris Donskoy
Oleg Rybak
Rafineria Trzebinia - Automobilklub Krakowski Łada 2108 Samara 2. m. w kl. A-8
4. m. w F2 gr. A
2:05:52
26. (22.*) Krzysztof Mleczko
Arkadiusz Wojciechowski
Automobilklub Sudecki
Automobilklub Karkonoski
Łada 2105 3. m. w kl. A-8
5. m. w F2 gr. A
2:06:50
27.   Christoph Biegesch (D)
Arkadiusz Raszewski
ADAC Winnenden
Automobilklub Śląski
Peugeot 205 GTi   2:08:16
28. (23.*) Antoni Kuźniar
Dariusz Dudkowiak
Automobilklub Krakowski Opel Corsa GSi 17. m. w gr. N
7. m. w kl. N-3
12. m. w F2 gr. N
2:15:25
29. (24.*) Jan Chudzikiewicz
Jan Szulc
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p 18. m. w gr. N
8. m. w kl. N-3
13. m. w F2 gr. N
2:20:36
30. (25.*) Zbigniew Kotarba
Waldemar Łakoma
Automobilklub Krakowski FSO 2. m. w kl. A-7
6. m. w F2 gr. A
2:23:47
31. (26.*) Ryszard Borowski
Robert Borowski
Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 19. m. w gr. N
9. m. w kl. N-3
14. m. w F2 gr. N
2:38:48
* - miejsca w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski
Odpadli:
po OS 23 Bogdan Herink
Barbara Stępkowska
Renault Elf Polska - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio 16V kl. A-10

(skrzynia
biegów)

OS 16

Krzysztof Hołowczyc
Andrzej Górski
Toyota Motor Poland -  Automobilklub Polski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Toyota Celica GT4 kl. N-5

(sprzęgło)

OS 16

Marek Ryndak
Janusz Ner
Automobilklub Rzeszowski Fiat Cinquecento kl. N-3  

OS 15

Klaus Wagner (D)
Helmut Kruppert (D)
ATC Merzig Mazda 323 4WD  

(wypadek)

OS 14

Marek Gieruszczak
Marek Skrobot
Toyota Motor Poland - Automobilklub Karkonoski Toyota Celica GT4 kl. A-10

(wypadek)

OS 14

Lesław Orski
Tomasz Chmiel
Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Volkswagen Golf GTi 16V kl. A-10

(półoś)

OS 13

Dieter Reiland (D)
Johanus Frieb (D)
  Volkswagen Golf GTi 16V  

(skrzynia
biegów)

OS 12

Vyatcheslav Grabar (UA)
Anatoly Skidanjuk (UA)
  Łada 2108 Samara    

OS 12

Marek Nawarecki
Wojciech Więcek
Automobilklub Krakowski Łada 2108 Samara    

OS 12

Eugeniusz Prażmo
Dariusz Palonka
Automobilklub Lubelski Toyota Corolla GTi 16V kl. N-3  

OS 12

Maciej Kołomyjski
Sławomir Łuba
Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Lancia Delta HF Integrale kl. N-5

(silnik)

OS 11

Włodzimierz Skrodzki
Maciej Wisławski
Automobilklub Polski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Volkswagen Golf GTi 16V kl. A-10

(półoś)

OS 11

Małgorzata Zemlińska
Małgorzata Kobos
Rafineria Trzebinia - Automobilklub Krakowski Mazda 323 4WD kl. N-5

(wypadek)

OS 10

Janusz Kulig
Dariusz Burkat
Rafineria Trzebinia - Automobilklub Krakowski Toyota Corolla 16V kl. A-8

(uszczelka
pod głowicą)

OS 9 Grzegorz Kaziewicz
Andrzej Tadel
Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p kl. A-7  

OS 8

Jacek Jerschina
Artur Orlikowski
Automobilklub Polski Peugeot 205 GTi kl. A-8

(silnik)

OS 6 Krzysztof Godwod
Sławomir Kazimierczak
FSO - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polonez 1600 kl. A-8  
OS 6 Wojciech Gruszczyński
Tomasz Kubacki
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p kl. A-7  
po OS 5 Bartłomiej Kulesza
Jarosław Majewski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p kl. A-7

(wypadek)

OS 5

Romuald Chałas
Zbigniew Atłowski
Automobilklub Polski Mazda 323 4WD kl. A-10

(urwane
koło)

OS 5 Krzysztof Górski
Dariusz Nowak
Automobilklub Śląski
Automobilklub Polski
Fiat Cinquecento kl. N-3  
OS 3 Cezary Fuchs
Jakub Mroczkowski
Automobilklub Dolnośląski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Ford Escort RS Cosworth kl. N-5

(wypadek)

OS 3 Zenon Sawicki
Dariusz Dekuczyński
Automobilklub Lubelski Ford Sierra RS Cosworth kl. N-5

(skrzynia
biegów)

OS 3 Jan Koniecki
Tomasz Grychtoł
Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p kl. N-3  

OS 2

Włodzimierz Pawluczuk
Marek Kaczmarek
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Maruti kl. A-7

(wypadek)

po OS 1

Wojciech Nosalik
Eryk Szafrański
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Śląski
Audi 90 Quattro kl. A-10

(instalacja
elektryczna)

Wystartowało 57 załóg ( w tym 49 w RSMP), sklasyfikowano 31 (26).

Zwycięzcy OS-ów: Przybylski - 13, Gieruszczak - 9, Herba - 2

Klasyfikacja klubowa:
1. Autoklub Rzemieślnik Warszawa 27 pkt.
2. Automobilklub Krakowski 21 pkt.
3. Automobilklub Morski 18 pkt.
4. Automobilklub Śląski 12 pkt.
5. Automobilklub Dolnośląski 12 pkt.
6. Automobilklub Lubelski 7 pkt.
7. Automobilklub Karkonoski 5 pkt.
Klasyfikacja zespołów sponsorskich:
1. Rafineria Gdańska 18 pkt.
2. Rafineria Trzebinia 12 pkt.

<< 5 el. RSMP 1993 - R. Festiwalu Polskiej Piosenki] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1993] [7 el. RSMP 1993 - R. Karkonoski >>
[Rajd Wisły 1993 - lista startowa] [Rajd Wisły 1993 - filmy]