<< 4 el. RSMP 1978 - R. Wisły]
NEWS
[Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1978]
NEWS
[1 el. RSMP 1979 - R. Rzeszowski >>
[Rajd Warszawski 1978 - lista startowa]
NEWS
[
Wyścig o Grand Prix FSO - wyniki]
NEWS

7-8.10.1978 - 16. Rajd Warszawski "Polskiego Fiata" - 5 eliminacja RSMP + 43 ERC wsp. 2

Baza rajdu: Warszawa
Dystans:
1325 km.
Próby sportowe:
- 7.10: SW 1: Bemowo (3 x 4,0 km = 12,0 km); SW 2: Dębie (3 x 3,5 = 10,5); OS 1: Józefowo - Gradzanowo (8,0 km); OS 2: Rybno - Gronowo (5,0 km); OS 3: Grodziczno - Mroczno (15,0); OS 4: Gutowo - Brzozie (15,0); OS 5: Nowe Miasto - Narwa - Nowe Miasto (6,0); OS 6: Otręba - Wawrowice (6,0); OS 7: Marzęcie - Kaługa (12,0) (odwołany); OS 8: Wygoda - Zajączki (5,5) (odwołany); OS 9: Elgonowo - Rumian (5,0); OS 10: Prusy - Lewałd (12,0); OS 11: Rybno - Gronowo (5,0); OS 12: Grodziczno - Mroczno (15,0); OS 13: Gutowo - Brzozie (5,0); OS 14: Nowe Miasto - Narwa - Nowe Miasto (6,0); OS 15: Otręba - Wawrowice (6,0); OS 16: Marzęcie - Kaługa (12,0); OS 17: Wygoda - Zajączki (5,5)
- 8.10: OS 18: Elgonowo - Rumian (5,0); OS 19: Prusy - Lewałd (12,0); OS 20: Rybno - Gronowo (5,0); OS 21: Mroczno - Grodziczno (15,0); OS 22: Gutowo - Brzozie (15,0); OS 23: Kaługa - Marzęcie (12,0); OS 24: Otręba - Wawrowice (6,0); OS 25: Nowe Miasto - Narwa - Nowe Miasto (6,0); OS 26: Wygoda - Zajączki (5,5) (odwołany); OS 27: Zybułtowo - Gardyny (9,0); OS 28: Zybułtowo - Gardyny (9,0); OS 29: Dąbrówno - Lewałd (5,5); SW 3: Rumian - Rumienica (3 x 4,3 = 12,9); OS 30: Mroczno - Grodziczno (15,0); OS 31: Gronowo - Rybno (5,0); OS 32: Gradzanowo - Józefowo (8,5); SW 4: Dębie (3 x 3,5 = 10,5)
Nawierzchnia: asfalt + szuter
Pogoda: deszcz na starcie, w nocy mgła

Klasyfikacja generalna:

1.   Gilbert Staepelaere
Fredy Franssen
B
B
  Ford Escort RS 1800 MK II (gr. IV kl. 9-15) 9813,4 pkt.
(2:43:33,4)
2.   Guy Colsoul
Alain Lopes
B
B
  Opel Kadett GT / E (gr. II kl. 9-15) 10020,8 pkt.
(2:47:00,8)
** (1.*) Maciej Stawowiak
Ryszard Żyszkowski
PL
PL
OBR FSO - Automobilklub Warszawski Polonez 2000 1. gr. IV 10354,3 pkt.
(2:52:34,3)
3. (2.*) Błażej Krupa
Piotr Mystkowski
PL
PL
OKS Stomil Olsztyn Renault 5 Alpine 1. gr. II kl. 8 10594,0 pkt.
(2:56:34,0)
4.   Holger Helle
Ib Hildebrandt
DK
DK
  Opel Kadett GT / E (gr. II kl. 9-15) 10907,4 pkt.
(3:01:47,4)
5.   Kjell Melin
Ola Hellgren
S
S
  Volkswagen Golf GTi (gr. II kl. 9-15) 10984,3 pkt.
(3:03:04,3)
6.   Stoyan Kolev
Tsvetan Stoyanov
BG
BG
  Porsche 911 SC (gr. III kl. 9-15) 11198,0 pkt.
(3:06:38,0)
7. (3.*) Jerzy Landsberg
Janusz Szajng
PL
PL
Automobilklub Warszawski Opel Kadett GT / E 2. gr. IV 11306,2 pkt.
(3:08:26,2)
** (4.*) Tomasz Ciecierzyński
Jacek Różański
PL
PL
OBR FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 2000 3. gr. IV 11411,6 pkt.
(3:10:11,6)
8. (5.*) Andrzej Radecki
Waldemar Bidziński
PL
PL
OKS Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 2. gr. II kl. 8 11537,1 pkt.
(3:12:17,1)
9. (6.*) Wiktor Polak
Krzysztof Czarnecki
PL
PL
Automobilklub Krakowski Renault 12 Gordini 4. gr. IV 11593,3 pkt.
(3:13:13,3)
10. (7.*) Jeremi Doria-Dernałowicz
Piotr Ślaski
PL
PL
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 125p 1500 1. gr. I kl. 8 11637,7 pkt.
(3:13:57,7)

11.

  Wolf-Dieter Giese
O. Borrman

D
D

  Opel Kadett GT / E (gr. I kl. 9-15) 11731,2 pkt.
(3:15:31,2)
12. (8.*) Kazimierz Jaromin
Marek Oziębło
PL
PL
Automobilklub Krakowski Fiat 128 Coupe 3 porte 1. gr. I kl. 7 11835,2 pkt.
(3:17:15,2)
13. (9.*) Adam Masłowiec
Andrzej Białowąs
PL
PL
Automobilklub Śląski Polski Fiat 125p 1500 2. gr. I kl. 8 11915,8 pkt.
(3:18:35,8)
14. (10.*) Bogdan Drągowski
Stanisław Brzozowski
PL
PL
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 3. gr. I kl. 8 11933,1 pkt.
(3:18:53,1)
15. (11.*) Andrzej Witkowicz
Marek Rompel
PL
PL
Automobilklub Krakowski Fiat 128 Coupe 3 porte 2. gr. I kl. 7 11945,1 pkt.
(3:19:05,1)

16.

  Jorgen Helle
John Rasmussen

DK
DK

  Opel Kadett GT / E (gr. I kl. 9-15) 12168,7 pkt.
(3:22:48,7)
17. (12.*) Marek Karczewski
Marek Pawłowski
PL
PL
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 4. gr. I kl. 8 12199,5 pkt.
(3:23:19,5)
18. (13.*) Jerzy Kobyliński
Marcin Osiowski
PL
PL
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 5. gr. I kl. 8 12202,0 pkt.
(3:23:22,0)

19.

  Randi Sofie Tangeland
Ellen Syberg

N
DK

  Opel Kadett GT / E (gr. II kl. 9-15) 12239,6 pkt.
(3:23:59,6)
20. (14.*) Lesław Orski
Stanisław Hałasa
PL
PL
Automobilklub Morski Fiat 128 Sport 3. gr. I kl. 7 12259,3 pkt.
(3:24:19,3)

21.

  Carlo Keller
Marc Booten
L
B
  Opel Kadett GT / E (gr. II kl. 9-15) 12373,3 pkt.
(3:26:13,3)
22. (15.*) Tomasz Barański
Paweł Barański
PL
PL
Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p 600 1. gr. II kl. 1-3 12655,9 pkt.
(3:30:55,9)
23.

(16.*)

Juliusz Szulc
Bogdan Lech
PL
PL
Automobilklub Łódzki Polski Fiat 125p 1300 1. gr. II kl. 7 12664,2 pkt.
(3:31:04,2)
24. (17.*) Zbigniew Bieniewski
Tadeusz Buksowicz
PL
PL
Automobilklub Warszawski Zastava 1100p 1. gr. I kl. 3-6 12875,5 pkt.
(3:34:35,5)
25. (18.*) Andrzej Koper
Włodzimierz Pawluczuk
PL
PL
Automobilklub Warszawski Fiat 128 Sport Coupe 2. gr. I kl. 3-6 12894,9 pkt.
(3:34:54,9)
26. (19.*) Andrzej Wysocki
Dariusz Szarejko
PL
PL
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Zastava 1100p 3. gr. I kl. 3-6 13027,0 pkt.
(3:37:07,0)

27.

  Hans Britth
Tommy Johansson

S
S

  Ford Escort RS 2000 (gr. I kl. 9-15) 13055,1 pkt.
(3:37:35,1)
28. (20.*) Wacław Janowski
Henryk Krakowczyk
PL
PL
Automobilklub Dolnośląski Fiat 128 Sport SL 2. gr. II kl. 7 13128,5 pkt.
(3:38:48,5)
29. (21.*) Paweł Gościniak
Robert Gościniak
PL
PL
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 125p 1500 6. gr. I kl. 8 13272,3 pkt.
(3:41:12,3)
30. (22.*) Witold Kołder
Tomasz Stawowczyk

PL
PL

Automobilklub Krakowski Trabant 601 2. gr. II kl. 1-3 13516,6 pkt.
(3:45:16,6)
31. (23.*) Bogumił Targosz
Andrzej Orłowski
PL
PL
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 125p 1300 3. gr. II kl. 7 13527,6 pkt.
(3:45:27,6)
32. (24.*) Janusz Szerla
Jerzy Stopa
PL
PL
OBR FSM - Automobilklub Beskidzki Polski Fiat 126p 600 1. gr. I kl. PF 126p 13766,0 pkt.
(3:49:26,0)

33.

  Werner Rottenberg
Jorg Schneider
D
D
  Alfa Romeo Alfasud Ti 4. gr. II kl. 7 14181,7 pkt.
(3:56:21,7)
34. (25.*) Marcin Zoll
Jerzy Sobczyk
PL
PL
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p 600 2. gr. I kl. PF 126p 14253,6 pkt.
(3:57:33,6)
35. (26.*) Piotr Śnieg
Tomasz Śnieg
PL
PL
Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 600 3. gr. I kl. PF 126p 14267,3 pkt.
(3:57:47,3)
36. (27.*) Mariusz Kostrzak
Marek Gąsecki
PL
PL
Automobilklub Morski Polski Fiat 126p 600 4. gr. I kl. PF 126p 14466,7 pkt.
(4:01:06,7)
37. (28.*) Marian Kałuża
Andrzej Hyjek
PL
PL
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p 600 5. gr. I kl. PF 126p 14622,7 pkt.
(4:03:42,7)
38. (29.*) Jan Koniecki
Andrzej Pasierbiński
PL
PL
Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 600 6. gr. I kl. PF 126p 14714,4 pkt.
(4:05:14,4)
39. (30.*) Jerzy Poznański
Jan Poznański
PL
PL
Automobilklub Podlaski Polski Fiat 126p 600 7. gr. I kl. PF 126p 14717,8 pkt.
(4:05:17,8)
40. (31.*) Józef Wojtanka
Sławomir Wysmyk
PL
PL
Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p 600 8. gr. I kl. PF 126p 15032,5 pkt.
(4:10:32,5)
41. (32.*) Włodzimierz Krzemiński
Krzysztof Burzyński
PL
PL
OBR FSM - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p 3. gr. II kl. 1-3 16256,9 pkt.
(4:30:56,9)
42. (33.*) Kazimierz Kolinka
T. Ciężki
PL
PL
Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p 4. gr. II kl. 1-3 19652,4 pkt.
(5:27:32,4)

* - miejsca w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski
** - załogi startujące samochodami nie posiadającymi homologacji i nie uwzględniane w międzynarodowej klasyfikacji rajdu

Odpadli:

OS 32 Tadeusz Kudłaty
Julian Obrocki
PL
PL
Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 125p 1500 gr. II kl. 8  
OS 27 Wolfgang Sulc
Dieter Oberortner

A
A

  Porsche Carrera gr. IV  
OS 27 Ryszard Plucha
Włodzimierz Abramowicz
PL
PL
OBR FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 gr. II kl. 8  

OS 25

Gerhard Gottlieb
Carsten Lensch
D
D
  Opel Kadett GT / E gr. II kl. 9-15  
OS 25 Michał Pinis
Krzysztof Martynowski
PL
PL
Automobilklub Beskidzki Polski Fiat 126p 600 gr. I kl. PF 126p  

OS 24

Andrzej Jaroszewicz
Zbigniew Kabulski
PL
PL
OBR FSO - Automobilklub Warszawski Polonez 2000 gr. IV  
OS 24 Lech Radkiewicz
Paweł Stojanowski
PL
PL
Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 125p 1500 gr. II kl. 8  
OS 23 Ryszard Granica
Ryszard Awłasewicz
PL
PL
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 125p 1500 gr. II kl. 8  
OS 22 Ryszard Trzciński
Jerzy Lachowski
PL
PL
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 125p 1500 gr. II kl. 8  
OS 19 Janusz Macheta
Jacek Grocholski
PL
PL
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 125p 1300 gr. II kl. 7  
OS 17 Bogdan Wozowicz
Witold Wozowicz
PL
PL
Automobilklub Stomil Dębica Łada 21011 gr. II kl. 8

(uszczelka
pod głowicą)

OS 14 Andrzej Lubiak
Maciej Wisławski
PL
PL
OBR FSM - Automobilklub Beskidzki Polski Fiat 126p gr. II kl. 1-3  
OS 13 Józef Ważny
Kazimierz Brzezowski
PL
PL
OKS Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 gr. II kl. 8  
OS 13 Lech Bocheński
Grzegorz Kołodziejek
PL
PL
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p 600 gr. I kl. PF 126p  

OS 12

Kent Funhamar
Hans Sjostedt
S
S
  Volvo 142 gr. II kl. 9-15  
OS 12 Wojciech Sierpowski
Maciej Pisański
PL
PL
"Mak" Fiat 128 Sport gr. I kl. 7  
OS 11 Erhard Breitenbach
Klaus Obermann

D
D

  Opel Commodore GS / E gr. I kl. 9-15  

OS 10

Evert Veastrom
Anders Fredriksson
S
S
  Toyota Corolla 1600 GT gr. II kl. 8  

OS 9

Horst Muller
Marian Dorniak
D
PL
  Volkswagen Golf gr. II kl. 8  
OS 9 Andrzej Grzegorzek
Jerzy Pinior
PL
PL
Automobilklub Śląski Trabant 601 gr. II kl. 1-3  
OS 9 Ziemowit Pieniężny
Józef Kołłątaj
PL
PL
KM "Grodno" Zielona Góra Fiat 128 gr. I kl. 3-6  
OS 9 Jarosław Frankowicz
Z. Brodalski
PL
PL
Automobilklub Morski Polski Fiat 126p 600 gr. I kl. PF 126p  
OS 6 Marek Sadowski
Piotr Straszewicz
PL
PL
SKM Stomil SGPiS Zastava 1100p gr. I kl. 3-6  
OS 6 Henryk Pinis
Marek Kaczmarek
PL
PL
Automobilklub Beskidzki Polski Fiat 126p 600 gr. I kl. PF 126p  
OS 5 Krystian Bielowski
Henryk Noga
PL
PL
Automobilklub Stomil Dębica Polski Fiat 125p 1300 gr. I kl. 7  

OS 2

Franz Wittmann
Helmut Deimel

A
A

  Opel Kadett GT / E gr. II kl. 9-15

(wypadek)

OS 2

Rudi Stohl
Kurt Modlhammer
A
A
  Łada 1600 gr. II kl. 8  

OS 1

Jean-Marie Cols "Didi"
Andre Pauly

B
B

  Fiat Abarth 131 gr. II kl. 9-15

(wypadek)

SW 2 Stanisław Wyka
Karol Piekarski
PL
PL
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 gr. II kl. 8  
SW 2 Henryk Mandera
Marek Oziębło
PL
PL
Automobilklub Śląski Polski Fiat 125p 1500 gr. II kl. 8  
SW 2 Janusz Wojtyna
Zbigniew Zapędowski
PL
PL
Automobilklub Warszawski Renault 12 Gordini gr. II kl. 8 (silnik)
SW 2 Andrzej Wodziński
Jan Wojciechowski
PL
PL
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Escort RS 2000 gr. I kl. 9-15  
SW 2 Andrzej Bachowski
Lesław Błaszak
PL
PL
Automobilklub Stomil Dębica Polski Fiat 127p gr. I kl. 3-6  
SW 2 Marek Ryndak
Andrzej Maciejewski
PL
PL
Automobilklub Stomil Dębica Polski Fiat 126p 600 gr. I kl. PF 126p (kondensator)
SW 1 Bogusław Dymek
Andrzej Brzeziński
PL
PL
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 125p 1300 gr. II kl. 7  
SW 1 Wiesław Nicieja
Mieczysław Banaś
PL
PL
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 125p 1300 gr. I kl. 7  
  Czesław Zadygowicz
Jan Wołczacki
PL
PL
Automobilklub Podlaski Polski Fiat 125p gr. IV  

Wystartowały 79 załogi, sklasyfikowano 42.

 

Klasyfikacja zespołowa (RSMP):

1.

Automobilklub Warszawski I (Landsberg, Koper, Ciecierzyński)

24
2.

Automobilklub Krakowski (Jaromin, Witkowicz, Kołder)

21
3.

Automobilklub Warszawski II (Bieniewski, Krzemiński, Drągowski)

14
 
Klasyfikacja zespołowa międzynorodowa:

1.

Automobilklub Krakowski (Polak, Witkowicz, Jaromin) 35357,8

2.

Automobilklub Warszawski (Landsberg, Karczewski, Kobyliński) 35727,8

3.

Automobilklub Łódzki (Szulc, Barański, Kolinka) 44972,6

<< 4 el. RSMP 1978 - R. Wisły]
NEWS
[Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1978]
NEWS
[1 el. RSMP 1979 - R. Rzeszowski >>
[Rajd Warszawski 1978 - lista startowa]
NEWS
[
Wyścig o Grand Prix FSO - wyniki]
NEWS