<< 4 el. RSMP 1977 - R. Wisły]

[Strona główna] [Rajdy]

[RSMP 1977]

[1 el. RSMP 1978 - R. Rzeszowski >>

[Rajd Warszawski 1977 - lista startowa]
[Grand Prix TVP - wyniki]


4-6.11.1977 - 15. Rajd Warszawski "Polskiego Fiata" - 5 eliminacja RSMP + 38 el. ERC wsp. 1

Baza rajdu: Warszawa
Dystans:
1204 km.
Próby sportowe:
- I etap (4.11): SW 1: Dębe (3 x 3,5 km = 10,5 km), OS 1: Józefowo - Gradzanowo (8,5 km), OS 2: Rybno - Gronowo (5,0), OS 3: Gutowo - Brzozie (8,0), OS 4: Kaługa - Marzęcice (12,0), OS 5: Mroczno - Grodziczno (15,0), OS 6: Wygoda - Zajączki (5,5), OS 7: Elgnowo - Rumian (4,5), OS 8: Prusy - Lewałd (12,0), OS 9: Rybno - Gronowo (5,0), OS 10: Gutowo - Brzozie (15,0), OS 11: Marzęcice - Kaługa (12,0), OS 12: Mroczno - Grodziczno (15,0)
- II etap (5.11): OS 13: Wygoda - Zajączki (5,5), OS 14: Elgnowo - Rumian (4,5), OS 15: Prusy - Lewałd (12,0), OS 16: Rybno - Gronowo (5,0), OS 17: Gutowo - Brzozie (15,0), OS 18: Marzęcice - Kaługa (12,0), OS 19: Mroczno - Grodziczno (15,0), OS 20: Wygoda - Zajączki (5,5), OS 21: Zybułtowo - Gardyny (9,0), OS 22: Zybułtowo - Gardyny (9,0), OS 23: Dąbrówno - Lewałd (5,5), SW 2: Rumian - Rumienica (3 x 4,3 = 12,9), OS 24: Grodziczno - Rynek (9,0), OS 25: Gronowo - Rybno (5,0), OS 26: Gradzanowo - Józefowo (8,5), SW 3: Dębe (3 x 3,5 km = 10,5 km).
Nawierzchnia: asfalt
Pogoda:
deszcz
--------------------------
OS - odcinek specjalny
SW - próba szybkości płaskiej

Klasyfikacja generalna:

1.   Guy Frequelin
Jacques Delaval
F
F
Renault Renault 5 Alpine (gr. II kl. 8) 9517,8 pkt.
(2:38:37,8)
2. (1.*) Marian Bublewicz
Wiesław Grabarczyk
PL
PL
OKS Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo 1. gr. IV 9555,4 pkt.
(2:39:15,4)
3. (2.*) Włodzimierz Groblewski
Januariusz Czerwoniec
PL
PL
OBR FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo 2. gr. IV 9643,8 pkt.
(2:40:43,8)
4. (3.*) Jerzy Landsberg
Marek Muszyński
PL
PL
OKS Stomil Olsztyn Opel Kadett GT / E 3. gr. IV 9658,6 pkt.
(2:40:58,6)
5. (4.*) Marian Bień
Janina Jedynakowa
PL
PL
OBR FSO - Automobilklub Krakowski
Automobilklub Warszawski
Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo 4. gr. IV 9797,6 pkt.
(2:43:17,6)
6.   Manfred Essig
Dieter Oberortner
A
A
Bosch Racing Team Opel Ascona 19 S (gr. II kl. 9-15) 9813,4 pkt.
(2:43:33,4)
7. (5.*) Tomasz Ciecierzyński
Jacek Różański
PL
PL
OBR FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo 5. gr. IV 9816,8 pkt.
(2:43:36,8)
8.   Holger Helle
Ole Hansen
DK
DK
  Opel Kadett GT / E (gr. II kl. 9-15) 9818,6 pkt.
(2:43:38,6)
9. (6.*) Bogdan Wozowicz
Witold Wozowicz
PL
PL
Automobilklub Stomil Dębica Polski Fiat 125p 1500 1. gr. II kl. 8 9839,4 pkt.
(2:43:59,4)
10. (7.*) Tadeusz Dębowski
Włodzimierz Krzemiński
PL
PL
Renault - Automobilklub Warszawski Renault 5 Alpine 2. gr. II kl. 8 10099,6 pkt.
(2:48:19,6)
11.   Paul Daniel Weinreich
Holger J. Moller-Nielsen
DK
DK
  Opel Kadett GT / E (gr. I kl. 9-15) 10113,8 pkt.
(2:48:33,8)
12. (8.*) Włodzimierz Dominowski
Andrzej Niewiadomski
PL
PL
Automobilklub Warszawski Ford Escort RS 2000 MKI 1. gr. I kl. 9-15 10170,2 pkt.
(2:49:30,2)
13. (9.*) Marek Karczewski
Stanisław Brzozowski
PL
PL
Automobilklub Warszawski Łada 1500 S 1. gr. I kl. 8 10271,0 pkt.
(2:51:11,0)
14. (10.*) Janusz Książkiewicz
Ireneusz Porada
PL
PL
OKS Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 2. gr. I kl. 8 10351,6 pkt.
(2:52:31,6)

15.

  Hans Britth
Willy Andersson

S
S

  Ford Escort RS 2000 (gr. I kl. 9-15) 10421,0 pkt.
(2:53:41,0)

16.

  Franz Ottermayer
Gerhard Weber

A
A

Bosch Racing Team Opel Kadett GT / E (gr. I kl. 9-15) 10444,2 pkt.
(2:54:04,2)

17.

(11.*) Andrzej Radecki
Henryk Mieczaniec
PL
PL
OKS Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 3. gr. II kl. 8 10457,2 pkt.
(2:54:17,2)

18.

  Holger Bohne
Peter Diekmann

D
D

OBR FSO Polski Fiat 125p 1500 (gr. I kl. 8) 10489,0 pkt.
(2:54:49,0)

19.

(12.*) Jerzy Kobyliński
Marcin Osiowski
PL
PL
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 3. gr. I kl. 8 10506,5 pkt.
(2:55:06,5)

20.

(13.*) Marek Varisella
Adam Grześkowiak
PL
PL
SKM Stomil SGPiS Polski Fiat 125p 1500 4. gr. I kl. 8 10547,8 pkt.
(2:55:47,8)

21.

(14.*) Zdzisław Szafrański
Henryk Pineles
PL
PL
Renault - Automobilklub Śląski Renault 5 Alpine 4. gr. II kl. 8 10582,6 pkt.
(2:56:22,6)

22.

  Evert Wesstrom
Tommy Johansson

S
S

  Toyota Celica 1600 GT (gr. I kl. 8) 10679,0 pkt.
(2:57:59,0)

23.

(15.*) Adam Masłowiec
Andrzej Białowąs

PL
PL

Automobilklub Śląski Polski Fiat 125p 1500 5. gr. I kl. 8 10731,0 pkt.
(2:58:51,0)

24.

  "Ronny" Blomme
Michel Ampe
B
B
  Porsche 911 Carrera (gr. IV) 10738,2 pkt.
(2:58:58,2)
25. (16.*) Jeremi Doria-Dernałowicz
Karol Łosiak
PL
PL
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1600 6. gr. IV 10760,0 pkt.
(2:59:20,0
26. (17.*) Ryszard Plucha
Henryk Krakowczyk
PL
PL
OBR FSO - Automobilklub Warszawski
Automobilklub Dolnośląski
Polski Fiat 125p 1500 5. gr. II kl. 8 10810,4 pkt.
(3:00:10,4)
27. (18.*) Henryk Mandera
Marek Oziębło
PL
PL
Automobilklub Stomil Dębica Polski Fiat 125p 1500 6. gr. II kl. 8 10831,6 pkt.
(3:00:31,6)
28. (19.*) Błażej Krupa
Piotr Mystkowski
PL
PL
Renault - OKS Stomil Olsztyn Renault 5 Alpine 7. gr. II kl. 8 10947,4 pkt.
(3:02:27,4)
29. (20.*) Lesław Orski
Stanisław Hałasa
PL
PL
Automobilklub Morski Zastava 1100 1. gr. I kl. 3-6 10954,8 pkt.
(3:02:34,8)
30. (21.*) Andrzej Wodziński
Jan Wojciechowski
PL
PL
Automobilklub Warszawski Autobianchi A 112 Abarth 2. gr. I kl. 3-6 11164,0 pkt.
(3:06:04,0)
31. (22.*) Andrzej Witkowicz
Marek Rompel
PL
PL
Automobilklub Krakowski Fiat 128 Sport Coupe 3 porte 1. gr. I kl. 7 11374,6 pkt.
(3:09:34,9)
32. (23.*) Andrzej Ireneusz Romejko
Zbigniew Zapędowski

PL
PL

Automobilklub Łódzki Polski Fiat 125p 1500 6. gr. I kl. 8 11381,8 pkt.
(3:09:41,8)
33. (24.*) Wiesław Cygan
Stefan Pękalski
PL
PL
OBR FSM - Automobilklub Beskidzki Polski Fiat 126p 600 1. gr. II kl. 1-2 11420,4 pkt.
(3:10:20,4)
34. (25.*) Czesław Zadygowicz
Jan Wołczacki

PL
PL

Automobilklub Podlaski Polski Fiat 125p 1300 2. gr. I kl. 7 11426,4 pkt.
(3:10:26,4)
35. (26.*) Stefan Bieliński
Andrzej Wysocki

PL
PL

Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat 128 Sport Coupe 3 porte 3. gr. I kl. 7 11449,0 pkt.
(3:10:49,0)

36.

  Per Sandager-Holm
Jens Erik Esbensen

DK
DK

  Toyota Celica GT (gr. I kl. 8) 11499,2 pkt.
(3:11:39,2)
37. (27.*) Jacek Grocholski
Janusz Macheta
PL
PL
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 125p 1500 8. gr. II kl. 8 11530,0 pkt.
(3:12:10,0)
38. (28.*) Marian Dorniak
Lech Radkiewicz
PL
PL
Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 125p 1300 1. gr. II kl. 3-7 11677,6 pkt.
(3:14:37,6)

39.

  Hans-Peter Krakhofer
Reinhard Stierschneider

A
A

  Volkswagen 1302 L (gr. I kl. 7) 11924,8 pkt.
(3:18:44,8)
40. (29.*) Jacek Kotowski
Jacek Asiński
PL
PL
SKM Stomil SGPiS Renault 12 TL 4. gr. I kl. 7 11924,8 pkt.
(3:18:44,8)
41. (30.*) Bogdan Słowikowski
Ryszard Kozłowski
PL
PL
Automobilklub Lubelski Polski Fiat 125p 1600 7. gr. IV 12001,0 pkt.
(3:20:01,0)
42. (31.*) Ryszard Nowak
Julian Obrocki
PL
PL
Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 125p 1300 2. gr. II kl. 3-7 12056,6 pkt.
(3:20:56,6)
43. (32.*) Dariusz Biernacki
Daniel Szydłowski
PL
PL
AMK Tarnów Polski Fiat 125p 1300 3. gr. II kl. 3-7 12084,8 pkt.
(3:21:24,8)
44. (33.*) Tomasz Barański
Paweł Barański
PL
PL
Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p 2. gr. II kl. 1-2 12132,4 pkt.
(3:22:12,4)
45. (34.*) Michał Pinis
Alojzy Orawiec
PL
PL
Automobilklub Cieszyński Polski Fiat 126p 600 1. gr. I kl. PF 126p 12142,4 pkt.
(3:22:22,4)
46. (35.*) Henryk Pinis
Ireneusz Kijas

PL
PL

Automobilklub Cieszyński Polski Fiat 126p 600 2. gr. I kl. PF 126p 12304,8 pkt.
(3:25:04,8)
47. (36.*) Jerzy Kurczyński
Jerzy Sawicki

PL
PL

Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p 600 3. gr. I kl. PF 126p 12334,0 pkt.
(3:25:34,0)
48. (37.*) Janusz Waluś
Jan Ambrozik
PL
PL
Automobilklub Świętokrzyski Fiat 128 Sport Coupe 3 porte 3. gr. I kl. 3-6 12433,0 pkt.
(3:27:13,0)
49. (38.*) Marek Ryndak
Andrzej Maciejewski
PL
PL
Automobilklub Stomil Dębica Polski Fiat 126p 600 4. gr. I kl. PF 126p 12576,0 pkt.
(3:29:36,0)
50. (39.*) Jerzy Poznański
Jan Poznański
PL
PL
Automobilklub Podlaski Polski Fiat 126p 600 5. gr. I kl. PF 126p 13236,6 pkt.
(3:40:36,6)
51. (40.*) Mirosław Krachulec
Wojciech Mędrzycki
PL
PL
Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p 600 6. gr. I kl. PF 126p 13293,2 pkt.
(3:41:33,2)
52. (41.*) Jerzy Werner
Ryszard Augustynowicz
PL
PL
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p 600 7. gr. I kl. PF 126p 13367,2 pkt.
(3:42:47,2)
53. (42.*) Jerzy Zyguła
Krzysztof Zasoń
PL
PL
Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p 600 8. gr. I kl. PF 126p 14499,2 pkt.
(4:01:39,2)
54. (43.*) Andrzej Grzegorzek
Jerzy Baran
PL
PL
Automobilklub Śląski Trabant 601 3. gr. II kl. 1-2 15535,4 pkt.
(4:18:55,4)

* - miejsca w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski

Odpadli:

OS 20

Horst Rausch
Jerzy Sypniewski
D
PL

Automobilklub Bydgoski
BMW 320i gr. II kl. 9-15  

OS 20

Ryszard Luciński
Andrzej Gołębiowski
PL
PL
Automobilklub Świętokrzyski BMW 2002 Ti gr. II kl. 9-15  

OS 19

Rolf Petersen
Andre Bockelmann
D
D
  Porsche 911 SC gr. IV  

OS 18

Jurgen Ebenhoh
Arwed Fischer
D
D
  Porsche Carrera RS gr. IV  

OS 18

Ryszard Goś
Cezary Skotak
PL
PL
Automobilklub Morski Polski Fiat 125p 1500 gr. I kl. 8  

OS 17

Tadeusz Michalak
Paweł Stojanowski
PL
PL
Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 125p 1300 gr. II kl. 3-7  

OS 16

Rafał Dąbrowski
Jerzy Mońko
PL
PL
Automobilklub Dolnośląski Fiat 128 Sport gr. II kl. 3-7  

OS 12

Krzysztof Adamski
Tadeusz Betlej
PL
PL
Automobilklub Krakowski Trabant 601 gr. II kl. 1-2  

OS 12

Marek Dąbek
Krzysztof Martynowski
PL
PL
Automobilklub Śląski Fiat 128 Sport Coupe 3 porte gr. I kl. 7  

OS 12

Zbigniew Soszka
Tadeusz Przybysz
PL
PL
MKM "Dąbrowa" Łódź Polski Fiat 125p 1300 gr. I kl. 7  

OS 11

Vic Dietmayer
Kurt Heissenberger
A
A
Bosch Racing Team Volkswagen Golf GTi gr. II kl. 8  

OS 10

Jan Koniecki
Marek Gaida
PL
PL
Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 600 gr. I kl. PF 126p  

OS 9

Helmut Muller
Mirosław Wojtaszek
D
PL
  Volkswagen Golf GTi gr. II kl. 8  

OS 7

Janusz Czepło
Józef Chwała
PL
PL
AWM Olsztyn Polski Fiat 125p 1500 gr. I kl. 8  

przed
OS 7

Krzysztof Winkowski
Krzysztof Szymczak
PL
PL
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p 600 gr. I kl. PF 126p  

OS 6

Lelio Lattari
Dominik Mydlarski
PL
PL
Automobilklub Warszawski BMW 2002 Turbo gr. II kl. 9-15  

OS 6

Bogusław Dawidów
Marian Nowak
PL
PL
Automobilklub Morski Polski Fiat 125p 1500 gr. II kl. 8  

OS 6

Jacek Chmielewski
Bogusław Płoch
PL
PL
Automobilklub Stomil Dębica Trabant 601 gr. II kl. 1-2  

OS 5

Gilbert Staepelaere
Eric Bessem
B
NL
  Ford Escort RS 1800 gr. IV  

OS 5

Bogdan Drągowski
Tadeusz Buksowicz
PL
PL
Automobilklub Warszawski BMW 2002 Ti gr. I kl. 9-15  

OS 4

Maciej Stawowiak
Jacek Lewandowski

PL
PL

OBR FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo gr. IV

(silnik)

OS 4 Krzysztof Burzyński
?

PL
?

       

OS 3

Andrzej Lubiak
Maciej Wisławski

PL
PL

OBR FSM - Automobilklub Beskidzki Polski Fiat 126p 600 gr. I kl. PF 126p  

OS 2

Andrzej Koper
Marek Pawłowski

PL
PL

Automobilklub Warszawski Zastava 1100 gr. I kl. 3-6  

OS 2

Piotr Śnieg
Tomasz Śnieg
PL
PL
Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 600 gr. I kl. PF 126p  

OS 1

Erhard Breitenbach
Manfred Marschke
D
D
  Opel Kadett GT / E gr. II kl. 9-15  

OS 1

Zbigniew Maliński
Krzysztof Szaykowski
PL
PL
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p gr. II kl. 1-2  

SW 1

Ib Hildebrandt
Jurgen Helle
DK
DK
  Volvo 242 L gr. II kl. 9-15  

SW 1

Tadeusz Kudłaty
Tytus Tuszyński

PL
PL

Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 125p 1500 gr. I kl. 8  

przed
SW 1

Krzysztof Świętochowski
Grzegorz Kołodziejek

PL
PL

Automobilklub Warszawski Fiat 127 gr. I kl. 3-6  

przed
SW 1

Marcin Zoll
Janusz Sobczyk

PL
PL

Automobilklub Warszawski Fiat 127 gr. I kl. 3-6  

przed
SW 1

Stanisław Wyka
Paweł Gościniak
PL
PL
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 gr. II kl. 8  

przed
SW 1

Witold Kołder
Tomasz Stawowczyk
PL
PL
Automobilklub Krakowski Trabant 601 gr. II kl. 1-2  

przed
SW 1

Maciej Halczyński
Erwin Meisel
PL
PL
Automobilklub Krakowski Dacia 1300 gr. I kl. 7  

przed
SW 1

Wiesław Nicieja
Andrzej Brzeziński
PL
PL
Automobilklub Krakowski Dacia 1300 gr. I kl. 7  
  Marcin Kwiatkowski
Paweł Grześkowiak

PL
PL

SKM Stomil SGPiS Polski Fiat 126p 600 gr. I kl. PF 126p

(wypadek)

Wystartowało 90 załóg, sklasyfikowano 54.

 

Klasyfikacja zespołowa do MP:

1.

OKS Stomil Olsztyn (Bublewicz, Książkiewicz, Landsberg, Radecki) 23

2.

Automobilklub Warszawski I (Karczewski, Dębowski, Wodziński, Ciecierzyński) 23

3.

Automobilklub Stomil Dębica (Wozowicz, Ryndak, Mandera, Chmielewski) 13

4.

Automobilklub Krakowski (Witkowicz, Grocholski) 9

5.

Automobilklub Śląski (Grzegorzek, Szafrański, Masłowiec) 9

6.

SKM Stomil SGPiS (Varisella, Kotowski) 6

7.

Automobilklub Warszawski II (Kobyliński, Doria-Dernałowicz) 5
 
Klasyfikacja zespołów narodowych:

1.

Polska (Groblewski, Ciecierzyński, Karczewski)

29730,8

 
Klasyfikacja zespołów fabrycznych:

1.

FSO (Groblewski, Bień, Ciecierzyński)

29258,2

2.

Renault (Frequelin, Dębowski, Szafrański)

30200,0

 
Klasyfikacja zespołów klubowych:

1.

OKS Stomil Olsztyn (Bublewicz, Landsberg, Krupa)

30159,8

2.

Automobilklub Śląski (Szafrański, Masłowiec, Grzegorzek)

36849,0


<< 4 el. RSMP 1977 - R. Wisły]

[Strona główna] [Rajdy]

[RSMP 1977]

[1 el. RSMP 1978 - R. Rzeszowski >>

[Rajd Warszawski 1977 - lista startowa]
[Grand Prix TVP - wyniki]