<< Rajd Pokoju i Przyjaźni 1983] [Strona główna] [Rajdy] [Rajd Polski 1985 >>
[Rajd Polski 1984 - lista startowa]


6-7.07.1984 - 41. Rajd Polski - 29 eliminacja Rajdowych Mistrzostw Europy wsp. 2 + 6 el. Pucharu Pokoju i Przyjaźni

Baza rajdu: Wrocław.
Dystans: 1029 km.
Odcinki specjalne:
- 6.07: OS 1: Królikowice - Bąki (5,3 km); OS 2: Kunów - Sobótka (6,2); OS 3: Sobótka - Sobótka (5 okr. x 2,94 km = 14,7 km); OS 4: Jodłownik - Wolibórz (8,7); OS 5: Radków - Karłów (20,1); OS 6: Kozia Hala - Zieleniec (9,6); OS 7: Lasówka - Bobrowniki (19,3); OS 8: Szczytna - Sokołówka (10,6); OS 9: Młoty - Mostowice (19,5); OS 10: Kozia Hala - Zieleniec (9,6); OS 11: Lasówka - Bobrowniki (19,3); OS 12: Szczytna - Sokołówka (10,6)
- 7.07: OS 13: ?; OS 14: Szczytna - Karłów (20,1); OS 15: Wojbórz - Żdanów (7,3); OS 16: ?; OS 17: Rościszów - Walim (9,1); OS 18: Sokolec - Kamionki (9,3); OS 19: Srebrna Góra - Wolibórz (17,4); OS 20: Żdanów - Wojbórz (7,3); OS 21: Sokolec - Kamionki (9,3); OS 22: Rościszów - Walim (9,1); OS 23: Walim - Michałkowa (10,5); OS 24: Głuszyca - Jawornik (10,0); OS 25: Sokolec - Kamionki (9,3); OS 26: Rościszów - Walim (9,1); OS 27: Walim - Michałkowa (10,5); OS 28: Głuszyca - Jawornik (10,0); OS: 29: Walim - Michałkowa (10,5); OS 30: Walim - Rościszów (9,1); OS 31: Tąpadła - Sady (6,3)
Nawierzchnia: asfalt + szuter
Pogoda: dzeszcz i mgła na przeważającej cześci trasy rajdu.

Klasyfikacja generalna:

1.   Ingvar Carlsson
Benny Melander
S
S
Mazda Rallye Team Mazda RX-7 kl. B-10 3:43:58
2. (1.*) Sergey Vukovich
Andris Zvingevics
SU
SU
Łada VFTS - FAS USSR / CAMK Łada 2105 VFTS kl. B-9 3:58:35
3. (2.*) Andrzej Koper
Krzysztof Gęborys
PL
PL
Polski Związk Motorowy - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault 5 Alpine kl. A-6 4:02:44
4. (3.*) Viktor Moskovskikh
Arvydas Girdauskas
SU
SU
Łada VFTS - FAS USSR / CAMK Łada 2105 VFTS kl. B-9 4:04:22
5.   Radoslav Petkov
Nikolay Monchev
BG
BG
SBA Team Nissan 240 RS kl. B-10 4:08:29
6. (4.*) Eugenijus Tumalevicius
Pranas Videika
SU
SU
Łada VFTS - FAS USSR / CAMK Łada 2105 VFTS kl. B-9 4:08:51
7. (5.*) Slavcho Hristov
Stoyan Radev
BG
BG
SBA Team / BFAS Łada 2105 VFTS kl. B-9 4:09:50
8.   Wiktor Polak
Małgorzata Bajorska
PL
PL
Automobilklub Krakowski Talbot Sunbeam 1600 TI kl. A-6 4:11:37
9. (6.*) Paweł Przybylski
Marek Sadowski
PL
PL
Polski Związk Motorowy - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polonez 1600 kl. A-6 4:14:02
10. (7.*) Georgi Petrov
Ivan Tonev
BG
BG
SBA Team / BFAS Łada 2105 VFTS kl. B-9 4:14:03
11.   Bogdan Wozowicz
Jan Wojciechowski
PL
PL
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Escort RS 2000 Mk II kl. A-6 4:15:28
12. (8.*) Janos Hideg
Attila Ban
H
H
Mamsz Hungari Łada VFTS kl. B-9 4:15:45
13.   Błażej Krupa
Piotr Mystkowski
PL
PL
Team Rothmans - OKS Stomil Olsztyn
Automobilklub Warszawski
Renault 11 Turbo kl. A-6 4:21:55
14. (9.*) Jan Trajbold
Vladimir Zelinka
CS
CS
Skoda - VAMK CSRS Skoda 120 LS kl. A-5 4:27:00
15. (10.*) Andrzej Białowąs
Małgorzata Kujawińska-Łasisz
PL
PL
Polski Związk Motorowy - Automobilklub Śląski FSO 1600 kl. A-6 4:27:47
16. (11.*) Marian Hatar
Dusan Culak
CS
CS
Skoda - VAMK CSRS Skoda 120 LS kl. A-5 4:29:34
17. (12.*) Hristo Vesselinov
Plamen Vesselinov
BG
BG
SBA Team / BFAS Łada 2105 VFTS kl. B-9 4:30:12
18.   Andrzej Witkowicz
Marek Oziębło
PL
PL
Automobilklub Krakowski Ford Escort RS 1600i kl. N-2 4:32:48
19. (13.*) Zdenek Pipota
Oldrich Gottfried
CS
CS
Skoda - VAMK CSRS Skoda 120 LS kl. A-5 4:35:21
20. (14.*) Pavel Sofr
Pavel Rysanek
CS
CS
VAMK CSRS Skoda 120 LS kl. A-5 4:37:09
21.   Michel Andre-Poyaud
Ch. Rambert
F
F
  Talbot Samba Rallye kl. N-1 4:40:32
22. (15.*) Ulrich Weichsel
Wolfgang Kiessling
DDR
DDR
Trabant Werksteam Trabant 601 kl. A-5 4:43:30
23. (16.*) Marek Ryndak
Tadeusz Kwiatek
PL
PL
Klub Sportowy Maraton Warszawa Łada 21011 1300 kl. A-5 4:43:55
24.   Stanisław Wyka
Karol Piekarski
PL
PL
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Escort RS 2000 Mk II kl. B-9 4:49:29
25. (17.*) Janusz Szerla
Krzysztof Janarek
PL
PL
OBR FSM Bielsko Polski Fiat 126p 650 kl. A-5 5:01:23
* - miejsca w klasyfikacji generalnej rajdowego Pucharu Pokoju i Przyjaźni.

Odpadli:

OS 24 Marian Bublewicz
Ryszard Żyszkowski
PL
PL
OBR FSO / Team Polski Związk Motorowy - OZOS Olsztyn
Automobilklub Warszawski
Polonez 2000 Turbo kl. B-9 (uszczelka
pod głowicą)
OS 22 Robert Droogmans
Ronny Joosten
B
B
Belga Team Porsche 911 SC RS kl. B-10 (wypadek)
OS 18 Valeri Velikov
Zlatan Iliev
BG
BG
SBA Team Łada 2105 VFTS kl. B-9  
OS 17 Christophe Andre-Poyaud
T. Paysan-Mayet
F
F
  Peugeot 104 ZS kl. N-2  
OS 15 Franz Folling
Wolfgang Pfeiffer
D
D
  Mitsubishi Lancer 2000 Turbo kl. B-10  
OS 14 Jerzy Wierzbołowski
Janusz Błaszkiewicz
PL
PL
  Fiat 128 kl. B-9  
OS 14 Olaf Tilch
Bernd von Nessen
DDR
DDR
DDR Team Wartburg 353 W kl. A-5  
OS 11 Vallo Soots
Toomas Putmaker
SU
SU
FAS USSR Łada VFTS kl. B-9  
OS 11 Dieter Koppe
Klaus Bunk
DDR
DDR
DDR Team Wartburg 353 W kl. A-5  
OS 9 Jerzy Pajdak
Wojciech Bernecki
PL
PL
Automobilklub Dolnośląski
Automobilklub Krakowski
Ford Escort RS 2000 kl. B-9  
OS 9 Milan Dolak
Jaroslav Palivec
CS
CS
VAMK CSRS Łada 2105 kl. B-9  
OS 9 Józef Ważny
M. Gosecki
PL
PL
Polski Związk Motorowy - OKS Stomil Olsztyn FSO 1600 kl. A-6 (tylny
most)
OS 8 Eberhard Uth
Alfred Lichtenberg
DDR
DDR
DDR Team Wartburg 353 kl. A-5  
OS 8 Dariusz Poletyło
Romuald Chałas
PL
PL
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 125p 1500 kl. N-2  
OS 7 Jan-Ake Karlsson
J. Bengtsson
S
S
  Opel Manta B kl. B-9  
OS 7 Frank Ficker
Rainer Leonhardt
DDR
DDR
Trabant Werksteam Trabant 601 kl. A-5  
OS 5 Mirosław Krachulec
Marek Kusiak
PL
PL
Automobilklub Częstochowski Ford Escort RS 2000 kl. B-9  
OS 5 Joel Tammeka
Ants Kulgevee
SU
SU
FAS USSR Łada VFTS kl. B-9  
OS 4 Adam Polak
Romuald Zbigniew Kabulski
PL
PL
OBR FSO / Team Polski Związk Motorowy - Automobilklub Warszawski Polonez 2000 kl. B-9 (pompa
pałiwa)
OS 4 Ryszard Granica
Andrzej Sajkiewicz
PL
PL
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada 2105 1600 MTX kl. B-9  
OS 4 Mariusz Kostrzak
Paweł Klaiman
PL
PL
Automobilklub Śląski Łada 2103 1600 MTX kl. B-9  
OS 3 Todor Nedialkov
Atanas Yordanov
BG
BG
SBA Team Łada 2105 VFTS kl. B-9  
OS 3 Jerzy Panicz
Artur Witkowski
PL
PL
Automobilklub Sudecki Polonez 2000 kl. A-6  
OS 2 Attila Ferjancz
Janos Tandari
H
H
Team Rothmans Renault 5 Turbo kl. B-9 (układ
chłodzenia)
OS 2 Laszlo Maruzsi
Laszlo Kaszas
H
H
Mamsz Hungari Łada 2105 VFTS kl. B-9  
OS 1 Ryszard Hornik
Zygmunt Zalewski
PL
PL
Automobilklub Sudecki Opel Kadett GT / E kl. B-9  
OS 1 Wolfgang Grube
Roland Schmidtchen
DDR
DDR
DDR Team Wartburg 353 kl. A-5  
OS 1 Grzegorz Gac
Dariusz Sobecki
PL
PL
  Polski Fiat 125p kl. A-5  
OS 1 Tadeusz Betlej
Piotr Wróbel
PL
PL
Automobilklub Krakowski Renault 5 TS kl. N-2  

Wystartowały 54 załogi, ukończyły rajd 25.

Zwycięzcy OS-ów: Carlsson - 15 (1 ex aequo), Droogmans - 8 (1), Koper - 3, Karlsson - 1, Velikov - 1, Wierzbołowski - 1, Vukovich - 1, Vesselinov - 1, Petkov - 1
 
Klasyfikacja klubowa:

1.

CAMK (Vukovich, Moskovskikh, Tumalevicius) 12:11:48

2.

Autoklub Rzemieślnik Warszawa (Koper, Przybylski, Wozowicz) 12:31:34

3.

BFAS (Hristov, Petrov, Veselinov) 12:53:45

4.

VAMK (Trajbold, Hatar, Pipota) 13:31:55
 
Klasyfikacja fabryczna:

1.

Łada VFTS (Vukovich, Moskovskikh, Tumalevicius) 12:11:48

2.

Skoda (Trajbold, Hatar, Pipota) 13:31:55
 
Klasyfikacja narodowa:

1.

Związek Radziecki (Vukovich, Moskovskikh, Tumalevicius) 12:11:48

2.

Bułgaria (Petkov, Hristov, Petrov) 12:32:02

3.

Polska (Koper, W. Polak, Krupa) 12:36:16

4.

Czchosłowacja (Trajbold, Hatar, Pipota) 13:31:55
 
Klasyfikacja narodowa - Puchar Pokoju i Przyjaźni:

1.

Związek Radziecki (Vukovich, Moskovskikh, Tumalevicius) 8

2.

Bułgaria (Hristov, Petrov, Veselinov) 24

3.

Czchosłowacja (Trajbold, Hatar, Pipota) 33

Samochody grup B, A i N zgodnie z regulaminem FIA podzielone były na klasy:
- klasa B-10 - gr. B powyżej 2000 cm3
- klasa B-9 - gr. B do 2000 cm3
- klasa A-8 - gr. A powyżej 2000 cm3
- klasa A-7 - gr. A do 2000 cm3
- klasa A-6 - gr. A do 1600 cm3
- klasa A-5 - gr. A do 1400 cm3
- klasa N-4 - gr. N powyżej 2000 cm3
- klasa N-3 - gr. N do 2000 cm3
- klasa N-2 - gr. N do 1600 cm3
- klasa N-1 - gr. N do 1400 cm3
Samochody z silnikami z doładowaniem klasyfikowane były z wykorzystaniem współczynnika 1,7 przez który mnożona była pojemność skokowa silnika.


<< Rajd Pokoju i Przyjaźni 1983] [Strona główna] [Rajdy] [Rajd Polski 1985 >>
[Rajd Polski 1984 - lista startowa]