<< 1 el. RSMP 1983 - R Krokusy] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1983] [3 el. RSMP 1983 - R. Kormoran >>
<< Rajd Pokoju i Przyjaźni 1982] [Rajd Polski 1984 >>


9-10.07.1983 - 2. Rajd Pokoju i Przyjaźni - 2 eliminacja RSMP + 5 el. Pucharu Pokoju i Przyjaźni *

* W roku 1983 Rajd Polski nie odbył się. Zamiast tego na tych samych trasach i w tym samym terminie odbył się Rajd Pokoju i Przyjaźni.

Baza rajdu: Wrocław.
Dystans: 771 km, w tym 19 odcinków specjalnych o łącznej długości 242,5 km.
Nawierzchnia: asfalt + szuter.
Pogoda: gorąco, sucho.

Klasyfikacja generalna:
1. 1. (1)
1. (2)
Marian Bublewicz
Ryszard Żyszkowski
PL
PL
OBR FSO - Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Warszawski
Polonez 2000 1. gr. II kl. 9-15 2:20:26
2. 2. (1) Svatopluk Kvaizar
Jiri Janecek
CS
CS
  Skoda 130 RS (gr. II kl. 4-7) 2:22:25
3. 3. (1) Vaclav Blachna
Pavel Schovanek
CS
CS
  Skoda 130 RS (gr. II kl. 4-7) 2:23:45
4. 4. (1)
2. (2)
Andrzej Koper
Jacek Lewandowski
PL
PL
Automobilklub Warszawski Renault 5 Alpine 1. gr. II kl. 8 2:25:17
5. 5. (1)
3. (2)
Adam Polak
Romuald Zbigniew Kabulski
PL
PL
Automobilklub Warszawski Polonez 2000 2. gr. II kl. 9-15 2:28:04
6. 6. (1) Georgi Petrov
Ivan Tonev
BG
BG
  Renault 5 Alpine (gr. II kl. 8) 2:28:47
7. 7. (1) Vallo Soots
Toomas Putmaker
SU
SU
  Łada 21011 1600 (gr. II kl. 8) 2:29:34
8. 8. (1) Joel Tammeka
Ants Kulgavee
SU
SU
  Łada 21011 1600 (gr. II kl. 8) 2:30:02
9. 9. (1) Heiki Ohu
Toomas Diener
SU
SU
  Łada 21011 1600 (gr. II kl. 8) 2:31:11
10. 4. (2) Ryszard Granica
Tomasz Szostak
PL
PL
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Stomil SGPiS Warszawa
Renault 5 Alpine 2. gr. II kl. 8 2:34:01
11. 10.(1) Raido Ruutel
Tonu Vunn
SU
SU
  Łada 21011 1600 (gr. II kl. 8) 2:35:16
12. 11.(1)
5. (2)
Józef Ważny
Janusz Książkiewicz
PL
PL
OKS Stomil Olsztyn FSO 1500 A 1. gr. A kl. FSO 2:42:02
13. 12.(1)
6. (2)
Andrzej Białowąs
Wojciech Ondraczek
PL
PL
Automobilklub Śląski FSO 1500 A 2. gr. A kl. FSO 2:43:07
14. 13.(1)
7. (2)
Grzegorz Malinowski
Marek Pawłowski
PL
PL
Automobilklub Warszawski
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
FSO 1600 A 3. gr. A kl. FSO 2:44:32
15. 14.(1) Wolfgang Grube
Roland Schmidtchen
DDR
DDR
  Wartburg 353 (gr. II kl. 4-7) 2:45:00
16. 15.(1) Todor Niedialkov
Atanas Yordanov
BG
BG
  Łada 21011 1600 (gr. II kl. 8) 2:46:08
17. 16.(1)
8. (2)
Tadeusz Buksowicz
Ryszard Makuch
PL
PL
Automobilklub Warszawski
Automobilklub Krakowski
Polski Fiat 125p 1500 4. gr. A kl. FSO 2:46:46
18. 17.(1) Ludovic Balint
Dan Amarica
R
R
  Dacia 1300 (kl. A-5) 2:46:58
19. 18.(1) Reiner Pohlmann
Wolfgang Scherbarth
DDR
DDR
  Wartburg 353 (gr. II kl. 4-7) 2:48:12
20. 19.(1) Bernd Melson
Peter Bresagk
DDR
DDR
  Wartburg 353 (gr. II kl. 4-7) 2:48:26
21. 20.(1)
9. (2)
Mariusz Kostrzak
Witold Bogdański
PL
PL
Automobilklub Śląski Polski Fiat 125p 1500 5. gr. A kl. FSO 2:49:40
22. 21.(1) Michai Costineau
Gheorghe Barbu
R
R
  Dacia 1300 (kl. A-5) 2:55:41
23. 22.(1)
10.(2)
Mirosław Krachulec
Marek Kusiak
PL
PL
Automobilklub Częstochowski Łada 1300 1. gr. II kl. 4-7 2:58:09
24. 23.(1) Edvardas Jakas
George Valden
SU
SU
  Łada 21011 1600 (gr. II kl. 8) 3:00:01
25. 24.(1)
11.(2)
Jerzy Poznański
Andrzej Wojnar
PL
PL
Automobilklub Podlaski Polski Fiat 125p 1300 2. gr. II kl. 4-7 3:00:40
26. 12.(2) Andrzej Bagiński
Wojciech Rutkiewicz
PL
PL
Automobilklub Morski Renault 5 Alpine 3. gr. II kl. 8 3:00:42
27. 25.(1) Andre Blocsey
Reiner Friedman
DDR
DDR
  Łada 2106 (gr. N) 3:00:49
28. 26.(1)
13.(2)
Wiesław Stec
Zbigniew Stec
PL
PL
Automobilklub Lubelski Polski Fiat 125p 1300 3. gr. II kl. 4-7 3:01:56
29. 27.(1)
14.(2)
Andrzej Lubiak
Maciej Wisławski
PL
PL
FSM - Automobilklub Beskidzki Polski Fiat 126p 650 1. gr. II kl. 1-3 3:02:54
30. 28.(1) Florin Mateescu
Mircea Panaite
R
R
  Dacia 1300 (gr. II kl. 4-7) 3:03:59
31. 29.(1)
15.(2)
Andrzej Tarwacki
Zygmunt Zalewski
PL
PL
Automobilklub Dolnośląski Polonez 1500 6. gr. A kl. FSO 3:05:47
32. 30.(1)
16.(2)
Romuald Chałas
Grzegorz Gac
PL
PL
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 1. gr. I kl. 1-8 3:07:07
33. 31.(1)
17.(2)
Dariusz Poletyło
Michał Gąsiewicz
PL
PL
Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 125p 1500 2. gr. I kl. 1-8  
34. 32.(1)
18.(2)
Piotr Kufrej
Maciej Hołuj
PL
PL
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 125p 1500 7. gr. A kl. FSO  
35. 33.(1)
19.(2)
Wojciech Malanowski
Jerzy Substyk
PL
PL
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500 3. gr. I kl. 1-8  
36. 34.(1)
20.(2)
Sławomir Barszczewski
Dariusz Palonka
PL
PL
Automobilklub Lubelski Renault 5 Alpine 4. gr. I kl. 1-8  
37. 35.(1)
21.(2)
Michał Pinis
Adam Mazurek
PL
PL
Autoklub Rzemieślnik Warszawa
Automobilklub Śląski
Polski Fiat 126p 650 1. gr. I kl. FSM  
38. 36.(1)
22.(2)
Wiesław Surynowicz
Marek Sztromajer
PL
PL
Automobilklub Podlaski Polski Fiat 125p 1300 4. gr. II kl. 4-7  
39. 37.(1) Slavczo Christov
Stojan Radev
BG
BG
  Łada 21011 1600 (gr. II kl. 8)  
40. 38.(1)
23.(2)
Ryszard Plucha
Anna Czarnecka
PL
PL
Stomil SGPiS Warszawa Łada 1500 Rallye 5. gr. I kl. 1-8  
41. 39.(1)
24.(2)
Krzysztof Winkowski
Paweł Grzegorczyk
PL
PL
Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p 650 2. gr. I kl. FSM  
42. 25.(2) Marcin Osiowski
Wanda Rutkiewicz
PL
PL
Automobilklub Warszawski Ford Escort RS 2000 3. gr. II kl. 9-15  
43. 40.(1)
26.(2)
Kazimierz Melwiński
Andrzej Bociek
PL
PL
Automobilklub Bydgoski Polski Fiat 126p 650 3. gr. I kl. FSM  
44. 41.(1)
27.(2)
Andrzej Lubertowicz
Bartłomiej Baniowski
PL
PL
Automobilklub Krakowski Polski Fiat 126p 600 4. gr. I kl. FSM  
45. 42.(1)
28.(2)
Marek Ryndak
Tadeusz Kwiatek
PL
PL
Automobilklub Rzeszowski Łada 21011 1300 5. gr. II kl. 4-7  
46. 43.(1)
29.(2)
Andrzej Pięta
Paweł Ciężki
PL
PL
Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p 650 2. gr. II kl. 1-3  
47. 44.(1)
30.(2)
Andrzej Nowak
Włodzimierz Landau
PL
PL
Automobilklub Opolski Polski Fiat 125p 1500 8. gr. A kl. FSO  
48. 45.(1)
31.(2)
Robert Starkowski
Krzysztof Płachciński
PL
PL
Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p 650 3. gr. II kl. 1-3  
49. 46.(1)
32.(2)
Robert Gryczyński
Robert Herba
PL
PL
Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 650 5. gr. I kl. FSM  
50. 47.(1)
33.(2)
Jerzy Kauczyński
Jerzy Komakowski
PL
PL
Automobilklub Bydgoski Polski Fiat 126p 650 4. gr. II kl. 1-3  
51. 48.(1)
34.(2)
Włodzimierz Cierliński
Janusz Wojciechowski
PL
PL
Automobilklub Dolnośląski
Automobilklub Łódzki
Polski Fiat 126p 650 5. gr. II kl. 1-3  

(1) - miejsca w klasyfikacji generalnej rajdowego Pucharu Pokoju i Przyjaźni
(2)
- miejsca w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski

Odpadli m. in.:

  Ryszard Adamek
Jerzy Stopa

PL
PL

Automobilklub Krakowski FSO 1500 A gr. A kl. FSO

(silnik)

  Bogdan Wozowicz
Jan Wojciechowski

PL
PL

Automobilklub Stomil Dębica Ford Escort RS 2000 gr. II kl. 9-15

(wypadek)

  Wiktor Polak
Małgorzata Bajorska
PL
PL
Automobilklub Krakowski Talbot 1600 TI gr. II kl. 8 (defekt)
  Jerzy Szulc
Lech Wójcik

PL
PL

Automobilklub Łódzki Zastava 1300 gr. II kl. 4-7

(defekt)

  Janusz Szerla
Krzysztof Janarek
PL
PL
FSM - Automobilklub Beskidzki Polski Fiat 126p 650 gr. II kl. 1-3 (defekt)
  Tomasz Krzemiński
Grzegorz Tyras

PL
PL

Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p 650 gr. II kl. 1-3  
  Waldemar Doskocz
?

PL
?

Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 650 gr. II kl. 1-3  
  Tadeusz Betlej
Piotr Wróbel

PL
PL

Automobilklub Krakowski Volkswagen Golf GTi gr. I kl. 1-8 (defekt)

Wystartowało 99 załóg, ukończyło rajd 51

 

Klasyfikacja zespołowa do Mistrzostw Polski:

1.

Automobilklub Warszawski I

21 pkt.
2.

Autoklub Rzemieślnik Warszawa

19 pkt.
3.

Automobilklub Warszawski II

19 pkt.

<< 1 el. RSMP 1983 - R Krokusy] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1983] [3 el. RSMP 1983 - R. Kormoran >>
<< Rajd Pokoju i Przyjaźni 1982] [Rajd Polski 1984 >>