<< 1 el. WSMP 2000 - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 2000] [3 el. P. Alfy Romeo 2000 - Brno >>


27-28.05.2000 Poznań - 2 i 3 eliminacja WSMP (+ 2 el. Pucharu Alfy Romeo)

Pogoda: deszcz podczas 2 el. WSMP kl. A-1000

2 el. WSMP - Grupa E:
1. Tadeusz Kłosowski Lotos - A. Szczeciński Dallara F 394-Opel 15:27,297
2. Michał Gil Automobilklub Kielecki Reynard 913-Volkswagen 15:47,110
3. Robert Podolski Automobilklub Kielecki Eufra 391-Mugen 15:58,654
4. Maurycy Kochański Autoklub Rzemieślnik Warszawa Reynard 893-Lancia 16:13,611
5. Hieronim Kochański Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25-Lancia 16:39,194
6. Marek Sawczenko Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25-Łada - 1 okr.
Odpadł:
  Andrzej Grabowski Automobilklub Orski Estonia 21-Łada  
Wystartowało 7 zawodników.
 
3 el. WSMP - Grupa E:
1. Tadeusz Kłosowski Lotos - A. Szczeciński Dallara F 394-Opel 20:32,229
2. Michał Gil Automobilklub Kielecki Reynard 913-Volkswagen 21:37,661
3. Robert Podolski Automobilklub Kielecki Eufra 391-Mugen 21:52,329
4. Andrzej Grabowski Automobilklub Orski Estonia 21-Łada - 2 okr.
5. Marek Sawczenko Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25-Łada - 3 okr.
Odpadli:
  Maurycy Kochański Autoklub Rzemieślnik Warszawa Reynard 893-Lancia  
  Hieronim Kochański Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25-Lancia  
 
2 el. WSMP - Samochody turystyczne:
Sprint:
1. Tadeusz Myszkier Lotos - A. Wielkopolski BMW M3 E36 1. m. w kl. H+2000   8:43,469
2. Andrzej Dziurka Alda - Automobilklub Polski Audi A4 Quattro 2. m. w kl. H+2000   8:44,177
3. Tomasz Myszkier Lotos - A. Wielkopolski Ford Escort RS Cosworth 3. m. w kl. H+2000   9:00,759
4. Maciej Stańco Alda - Automobilklub Kielecki Alfa Romeo 155 TS 1. m. w kl. H-2000   9:01,216
5. Piotr Bednarek Automobilklub Kielecki BMW M3 E36 GTR 4. m. w kl. H+2000   9:26,258
6. Piotr Zaleski Automobilklub Orski BMW M3 E36 5. m. w kl. H+2000   9:27,692
7. Xawery Mielcarek Automobilklub Wielkopolski Opel Astra GSi 2. m. w kl. H-2000  
8. Tomasz Wywiał Automobilklub Częstochowski Honda Integra Type-R 3. m. w kl. H-2000  
9. Marcin Gładysz Gładysz Racing Team - A. Tarnowski Volkswagen Golf 6. m. w kl. H+2000  
10. Mieczysław Błaszczyński Automobilklub Łódzki Ford Sierra XR 7. m. w kl. H+2000  
11. Adam Gładysz Gładysz Racing Team - A. Tarnowski Volkswagen Golf 8. m. w kl. H+2000  
12. Marcin Śliwiński Automobilklub Orski BMW M3 9. m. w kl. H+2000  
13. Jerzy Starnawski   Ford Escort RS Cosworth 10. m. w kl. H+2000  
14. Stanisław Fiedor   Honda Civic VTi 4. m. w kl. H-2000  
15. Bartosz Warzecha   Volkswagen Golf 11. m. w kl. H+2000  
16. Tomasz Dąbrowski   Ford Escort 5. m. w kl. H-2000  
           
  Witold Szybowski Automobilklub Krakowski Alfa Romeo 6. m. w kl. H-2000  
  Grzegorz Kozłowski   Honda Integra 1. m. w kl. N-2000  
  Jarosław Paja Automobilklub Kielecki Renault Megane 2. m. w kl. N-2000  
  Leszek Patan Automobilklub Wielkopolski Fiat Cinquecento 3. m. w kl. N-2000  
  Tomasz Płaczek Automobilklub Wielkopolski Fiat Cinquecento 4. m. w kl. N-2000  
  Adam Kamisiński Automobilklub Kielecki Fiat Cinquecento 5. m. w kl. N-2000  
Wyścig główny:
1. Andrzej Dziurka Alda - Automobilklub Polski Audi A4 Quattro 1. m. w kl. H+2000  20:49,416
2. Tadeusz Myszkier Lotos - A. Wielkopolski BMW M3 E36 2. m. w kl. H+2000  21:03,560
3. Tomasz Myszkier Lotos - A. Wielkopolski Ford Escort RS Cosworth 3. m. w kl. H+2000  21:28,098
4. Piotr Bednarek Automobilklub Kielecki BMW M3 E36 GTR 4. m. w kl. H+2000  21:54,846
5. Piotr Zaleski Automobilklub Orski BMW M3 E36 5. m. w kl. H+2000  22:42,951
6. Xawery Mielcarek Automobilklub Wielkopolski Opel Astra GSi 1. m. w kl. H-2000  - 1 okr.
7. Marcin Gładysz Gładysz Racing Team - A. Tarnowski Volkswagen Golf 6. m. w kl. H+2000  
8. Adam Gładysz Gładysz Racing Team - A. Tarnowski Volkswagen Golf 7. m. w kl. H+2000  
9. Tomasz Wywiał Automobilklub Częstochowski Honda Integra Type-R 2. m. w kl. H-2000  
10. Bartosz Warzecha   Volkswagen Golf 8. m. w kl. H+2000  
11. Stanisław Fiedor   Honda Civic VTi 3. m. w kl. H-2000  
12. Jerzy Starnawski   Ford Escort RS Cosworth 9. m. w kl. H+2000  
13. Marcin Śliwiński Automobilklub Orski BMW M3 10. m. w kl. H+2000  
14. Tomasz Dąbrowski   Ford Escort 4. m. w kl. H-2000  
15. Marcin Brymora   Volkswagen Polo 16V    
16. Witold Szybowski Automobilklub Krakowski Alfa Romeo 5. m. w kl. H-2000  
           
  Grzegorz Kozłowski   Honda Integra 1. m. w kl. N-2000  
  Jarosław Paja Automobilklub Kielecki Renault Megane 2. m. w kl. N-2000  
  Adam Kamisiński Automobilklub Kielecki Fiat Cinquecento 3. m. w kl. N-2000  
  Leszek Patan Automobilklub Wielkopolski Fiat Cinquecento 4. m. w kl. N-2000  
  Tomasz Płaczek Automobilklub Wielkopolski Fiat Cinquecento 5. m. w kl. N-2000  
Odpadli m. in.:
  Maciej Stańco Alda - Automobilklub Kielecki Alfa Romeo 155 TS kl. H-2000 (silnik)
Nie wystartował:
  Mariusz Kostrzak Autoklub Rzemieślnik Warszawa BMW M3 E36 kl. H+2000  
 
3 el. WSMP - Samochody turystyczne:
Sprint:
1. Tadeusz Myszkier Lotos - A. Wielkopolski BMW M3 E36 1. m. w kl. H+2000   7:09,009
2. Tomasz Myszkier Lotos - A. Wielkopolski Ford Escort RS Cosworth 2. m. w kl. H+2000   7:11,604
3. Piotr Bednarek Automobilklub Kielecki BMW M3 E36 GTR 3. m. w kl. H+2000   7:29,181
4. Mieczysław Błaszczyński Automobilklub Łódzki Ford Sierra XR-BMW 4. m. w kl. H+2000   7:37,984
5. Piotr Zaleski Automobilklub Orski BMW M3 E36 5. m. w kl. H+2000   7:39,584
6. Henryk Mandera Automobilklub Śląski Toyota Carina E 6. m. w kl. H+2000   7:43,439
7. Xawery Mielcarek Automobilklub Wielkopolski Opel Astra GSi 1. m. w kl. H-2000  
8. Mariusz Kostrzak Autoklub Rzemieślnik Warszawa BMW M3 E36 7. m. w kl. H+2000  
9. Marcin Gładysz Gładysz Racing Team - A. Tarnowski Volkswagen Golf 8. m. w kl. H+2000  
10. Stanisław Fiedor   Honda Civic VTi 2. m. w kl. H-2000  
11. Marcin Śliwiński Automobilklub Orski BMW M3 9. m. w kl. H+2000  
12. Zbigniew Łacisz   Opel Astra 3. m. w kl. H-2000  
13. Tomasz Dąbrowski   Ford Escort 4. m. w kl. H-2000  
14. Grzegorz Kozłowski   Honda Integra 1. m. w kl. N-2000  
15. Jarosław Paja Automobilklub Kielecki Renault Megane 2. m. w kl. N-2000  
16. Marcin Brymora   Volkswagen Polo 16V    
           
  Witold Szybowski Automobilklub Krakowski Alfa Romeo 5. m. w kl. H-2000  
Nie wystartował:
  Andrzej Dziurka Alda - Automobilklub Polski Audi A4 Quattro kl. H+2000 (uszczelka pod głowicą)
Wyścig główny:
1. Tadeusz Myszkier Lotos - A. Wielkopolski BMW M3 E36 1. m. w kl. H+2000  21:35,946
2. Tomasz Myszkier Lotos - A. Wielkopolski Ford Escort RS Cosworth 2. m. w kl. H+2000  21:38,423
3. Piotr Zaleski Automobilklub Orski BMW M3 E36 3. m. w kl. H+2000  22:29,553
4. Mariusz Kostrzak Autoklub Rzemieślnik Warszawa BMW M3 E36 4. m. w kl. H+2000  22:38,173
5. Mieczysław Błaszczyński Automobilklub Łódzki Ford Sierra XR-BMW 5. m. w kl. H+2000  22:38,582
6. Xawery Mielcarek Automobilklub Wielkopolski Opel Astra GSi 1. m. w kl. H-2000  23:04,443
7. Marcin Gładysz Gładysz Racing Team - A. Tarnowski Volkswagen Golf 6. m. w kl. H+2000  
8. Marcin Śliwiński Automobilklub Orski BMW M3 7. m. w kl. H+2000  
9. Stanisław Fiedor   Honda Civic VTi 2. m. w kl. H-2000  
10. Grzegorz Kozłowski   Honda Integra 1. m. w kl. N-2000  
11. Tomasz Dąbrowski   Ford Escort 3. m. w kl. H-2000  
12. Zbigniew Łacisz   Opel Astra 4. m. w kl. H-2000  
13. Jarosław Paja Automobilklub Kielecki Renault Megane 2. m. w kl. N-2000  
14. Witold Szybowski Automobilklub Krakowski Alfa Romeo 5. m. w kl. H-2000  
15. Marcin Brymora   Volkswagen Polo 16V    
 
2 el. WSMP - Klasa A-1000 / Puchar M plus M:
1. Maciej Kaczmarek M plus M - A. Wielkopolski Fiat Cinquecento 16:27,863
2. Piotr Litwinowicz ACM Mari Car - A. Wielkopolski Fiat Cinquecento 17:00,097
3. Mirosław Gąsecki Automobilklub Orski Fiat Cinquecento 17:00,316
4. Michał Szerla Automobilklub Krakowski Fiat Cinquecento 17:11,318
5. Marcin Kaczmarek M plus M - A. Wielkopolski Fiat Cinquecento 17:46,458
6. Dariusz Nowicki Automobilklub Wielkopolski Fiat Cinquecento 18:44,702
Wyścig został przerwany po przejechaniu 7 okr. z powodu ulewnego deszczu.
 
3 el. WSMP - Klasa A-1000 / Puchar M plus M:
1. Maciej Kaczmarek M plus M - A. Wielkopolski Fiat Cinquecento 21:00,232
2. Piotr Litwinowicz ACM Mari Car - A. Wielkopolski Fiat Cinquecento 21:05,240
3. Marcin Kaczmarek M plus M - A. Wielkopolski Fiat Cinquecento 21:05,500
4. Michał Szerla Automobilklub Krakowski Fiat Cinquecento 21:50,300
5. Grzegorz Grygiel Automobilklub Dolnośląski Fiat Cinquecento 22:16,511
6. Anna Szydłowska Automobilklub Orski Fiat Cinquecento 22:38,200
Odpadli m. in.:
  Mirosław Gąsecki Automobilklub Orski Fiat Cinquecento (kolizja z Litwinowiczem)
 

2 el. WSMP - Klasa Cinquecento Sporting i Seicento Sporting:

1. Kamil Zadolny Automobilklub Polski Fiat Cinquecento 18:00,899
2. Tomasz Płaczek Automobilklub Wielkopolski Fiat Cinquecento 18:16,975
3. Maciej Garstecki Pol-Car Poznań - A. Wielkopolski Fiat Cinquecento 18:17,347
4. Sławomir Winkiel   Fiat Cinquecento  
5. Adam Kamisiński Automobilklub Kielecki Fiat Cinquecento  
6. Jacek Szurgot Automobilklub Wielkopolski Fiat Cinquecento  
 

3 el. WSMP - Klasa Cinquecento Sporting i Seicento Sporting:

1. Tomasz Płaczek Automobilklub Wielkopolski Fiat Cinquecento 22:44,537
2. Jacek Szurgot Automobilklub Wielkopolski Fiat Cinquecento 22:47,636
3. Paweł Hildebrański Automobilklub Wielkopolski Fiat Cinquecento 22:51,356
4. Kamil Zadolny Automobilklub Polski Fiat Cinquecento  
5. Sławomir Winkiel   Fiat Cinquecento  
6. Adam Kamisiński Automobilklub Kielecki Fiat Cinquecento  
 
2 el. Pucharu Alfy Romeo:
Trening: 1. Czyż - 1:57,321; 2. Tomaszewski - 1:58,002; 3. Kisiel - 1:58,077; 4. Banaszak - 1:58,116; 5. Szwagierczak - 1:58,197; 6. S. Mielcarek - 1:58,246; 7. Marcin Kaczmarek - 1:58,283; 8. Litwinowicz - 1:58,432; 9. A. Nowicki - 1:58,456; 10. Kołomyjski - 1:58,527; 11. Ptak - 1:58,924; 12. Maryniak - 1:59,089; 13. Cołoszyński - 1:59,131; 14. Bekas - 1:59,161; 15. Federowicz - 1:59,179; 16. Mądry - 1:59,182; 17. Serbin - 1:59,372; 18. Czub - 1:59,566; 19. Rafał Podolski - 2:00,015; 20. Kusiak - 2:00,108; 21. Chudobiński - 2:00,870; 22. Z. Brymora - 2:01,134; 23. Łacisz - 2:01,429; 24. Kaźmierczak - 2:01,448; 25. Mikołajczyk - 2:05,479
Sprint (6 okr. x 4,084 km = 24,504 km):
1. Artur Czyż Pol-Car Poznań - Automobilklub Wielkopolski 11:53,226 (123,7 km/h)
2. Robert Kisiel Autoklub Rzemieślnik Warszawa 11:58,286
3. Sebastian Mielcarek Pol-Car Poznań - Automobilklub Wielkopolski 12:00,574
4. Marcin Banaszak Automobilklub Wielkopolski 12:01,134
5. Arkadiusz Nowicki ACM Mari Car - Automobilklub Wielkopolski 12:01,739
6. Zbigniew Szwagierczak Pol-Car Poznań - Automobilklub Wielkopolski 12:02,443
7. Maciej Tomaszewski Automobilklub Polski 12:02,736
8. Piotr Litwinowicz ACM Mari Car - Automobilklub Wielkopolski 12:05,675
9. Maciej Bekas Amica Marabis - Automobilklub Wielkopolski 12:06,146

10.

Maciej Kołomyjski Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
11. Tomasz Mądry Lemacar Leszno - Automobilklub Leszczyński  
12. Małgorzata Serbin Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
13. Marcin Kaczmarek Automobilklub Wielkopolski  
14. Krzysztof Federowicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
15. Maciej Ptak Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
Zdyskwalifikowany:
  Wojciech Maryniak ACM Mari Car - Automobilklub Wielkopolski 12:06,063
Odpadł:
  Wojciech Cołoszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
Najszybsze okrążenie (3): Czyż - 1:57,434
Wyścig główny (15 okr. x 4,084 km = 61,260 km):
1. Robert Kisiel Autoklub Rzemieślnik Warszawa 30:24,540 (120,9 km/h)
2. Artur Czyż Pol-Car Poznań - Automobilklub Wielkopolski 30:24,931
3. Arkadiusz Nowicki ACM Mari Car - Automobilklub Wielkopolski 30:32,819
4. Zbigniew Szwagierczak Pol-Car Poznań - Automobilklub Wielkopolski 30:32,951
5. Sebastian Mielcarek Pol-Car Poznań - Automobilklub Wielkopolski 30:35,395
6. Marcin Banaszak Automobilklub Wielkopolski 30:36,204
7. Krzysztof Federowicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa 30:56,118
8. Rafał Podolski Viamot Ltd. - Automobilklub Kielecki 30:56,501
9. Tomasz Mądry Lemacar Leszno - Automobilklub Leszczyński 30:57,032

10.

Piotr Kaźmierczak Automobilklub Krakowski  
11. Wojciech Cołoszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
12. Zdzisław Brymora    
13. Maciej Ptak Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
14. Małgorzata Serbin Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
15. Marek Kusiak Automobilklub Częstochowski  
Zdyskwalifikowany:
  Wojciech Maryniak ACM Mari Car - Automobilklub Wielkopolski 30:50,278
Odpadli m. in.:

11 okr.

Tomasz Mikołajczyk Automobilklub Polski  

4 okr.

Maciej Bekas Amica Marabis - Automobilklub Wielkopolski (wyciek oleju)

2 okr.

Piotr Litwinowicz ACM Mari Car - Automobilklub Wielkopolski  

2 okr.

Cezary Czub Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
  Maciej Kołomyjski Autoklub Rzemieślnik Warszawa (wypadek, miska olejowa)
  Marcin Kaczmarek Automobilklub Wielkopolski (wypadek)
  Maciej Tomaszewski Automobilklub Polski (wypadek)
Najszybsze okrążenie (2): Czyż - 1:56,873
Wystartowało 25 zawodników.

<< 1 el. WSMP 2000 - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 2000] [3 el. P. Alfy Romeo 2000 - Brno >>