<< 5 el. WSMP 1999 - Kamień Śląski] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1999] [7 el. WSMP 1999 - Kamień Śląski >>


18-19.09.1999 - Poznań - 6 eliminacja WSMP

Pogoda: przelotny deszcz, mokro.

Grupa E (Memoriał Krzysztofa Woźniaka) (15 okr.):
1. (1.*) Maciej Marcinkiewicz Hołowczyc Management / Vox - A. Olsztyński Dallara F 394-Opel 1. m. w kl. F3-R24 24:16,322 (151,5 km/h)
2. (2.*) Tadeusz Kłosowski Automobilklub Szczeciński Dallara F 393-Opel 2. m. w kl. F3-R24 24:21,456
3.   Hanus Lim (CZ) Eufra 391-Opel    
4. (3.*) Ryszard Luciński Lotos - Automobilklub Wielkopolski Dallara F 398-Opel kl. F3-R26 24:41,914
5. (4.*) Rafał Podolski Automobilklub Kielecki Reynard 913-Volkswagen 3. m. w kl. F3-R24 24:47,666
6. (5.*) Maurycy Kochański Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25-Lancia 1. m. w kl. E-2000 - 1 okr.
7. (6.*) Michał Gil Automobilklub Kielecki Estonia 21-Honda 2. m. w kl. E-2000 - 1 okr.
8. (7.*) Tomasz Witkowicz Automobilklub Częstochowski Estonia 25-Łada 3. m. w kl. E-2000 - 1 okr.
9.   Lukas Dorda (CZ) Van Diemen-Ford (kl. E-2000) - 1 okr.
10. (8.*) Robert Podolski Automobilklub Kielecki Estonia 25-Łada 4. m. w kl. E-2000 - 1 okr.
             
    Wacław Podolski Automobilklub Kielecki Estonia 5. m. w kl. E-2000  
    Piotr Kaźmierczak Automobilklub Krakowski Estonia 21-Łada 1. m. w kl. E-1300  
    Andrzej Godula Automobilklub Polski Estonia 25-Łada 2. m. w kl. E-1300  
    Jarosław Podsiadło Automobilklub Kielecki Estonia 3. m. w kl. E-1300  
    Przemysław Walknowski Automobilklub Szczeciński Estonia 4. m. w kl. E-1300  
    Piotr Lenartowicz Automobilklub Krakowski   5. m. w kl. E-1300  
    Michał Matuszyk Automobilklub Dolnośląski MTX 6. m. w kl. E-1300  
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski
Najszybsze okrążenie (14): Kłosowski - 1:34,647
Wystartowało 18 zawodników.
 
Samochody turystyczne:
Trening: 1. Tadeusz Myszkier; ... 3. Tomasz Myszkier
Wyścig (15 okr.):
1. (1.*) Tomasz Myszkier Lotos - Automobilklub Wielkopolski Ford Escort RS Cosworth kl. H+2000 26:50,202 (137,0 km/h)
2. (2.*) Andrzej Dziurka Alda - Automobilklub Polski Alfa Romeo 155 TS kl. ST 26:54,460
3. (3.*) Tadeusz Myszkier Lotos - Automobilklub Wielkopolski BMW M3 kl. H+2000 27:19,582
4.   Miro Konopka (CZ) BMW M3 E36 (kl. A-2000) 28:28,819
5. (4.*) Piotr Bednarek Automobilklub Kielecki BMW M3 E36 kl. H+2000 28:29,467
6. (5.*) Mieczysław Błaszczyński Automobilklub Łódzki Ford Sierra kl. H+2000 - 1 okr.
7. (6.*) Grzegorz Kozłowski Automobilklub Wielkopolski Honda Integra-R kl. N-2000 - 1 okr.
8. (7.*) Tomasz Wywiał Automobilklub Częstochowski Honda Integra-R kl. N-2000 - 1 okr.
9. (8.*) Henryk Mandera Automobilklub Mysłowicki Suzuki Swift GTi 16V 1. m. w kl. H-2000 - 1 okr.
10. (9.*) Xawery Mielcarek Automobilklub Wielkopolski Opel Astra GSi 16V 2. m. w kl. H-2000 - 1 okr.
             
    Stanisław Fiedor Autoklub Rzemieślnik Warszawa Honda Civic 3. m. w kl. H-2000  
    Wojciech Merchelski Automobilklub Ełcki Toyota 4. m. w kl. H-2000  
    Arkadiusz Pałasz Automobilklub Śląski Peugeot 205 GTi 5. m. w kl. H-2000  
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski

Najszybsze okrążenie (6): Tadeusz Myszkier - 1:45,012

 
Klasa A-1000 / Puchar M plus M:
Trening: 1. Maciej Kaczmarek
Wyścig (15 okr.):
1. Paweł Kałuża Automobilklub Kielecki Fiat Cinquecento 33:49,169 (108,7 km/h)
2. Piotr Litwinowicz Automobilklub Wielkopolski Fiat Cinquecento 34:13,255
3. Marcin Kaczmarek M plus M - Automobilklub Wielkopolski Fiat Cinquecento 34:38,319
4. Maciej Kaczmarek M plus M - Automobilklub Wielkopolski Fiat Cinquecento 34:39,311
5. Jakub Pietruszyński M plus M - Automobilklub Wielkopolski Fiat Cinquecento 34:39,585
6. Dariusz Nowicki Automobilklub Wielkopolski Fiat Cinquecento - 1 okr.
Odpadli m. in.:
  Krzysztof Gawroński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento (silnik)
Najszybsze okrążenie (6): Kałuża - 2:12,090
Sklasyfikowano 7 zawodników.
 
Puchar Renault Megane Coupe:
Trening: 1. Bartkowiak
Sprint (5 okr.):
1. Marcin Bartkowiak Automobilklub Śląski 10:00,810 (122,4 km/h)
2. Jakub Golec Pieluszyńska - Automobilklub Wielkopolski 10:02,945
3. Zbigniew Szwagierczak Automobilklub Wielkopolski 10:09,972
4. Sebastian Mielcarek Preem - Automobilklub Wielkopolski 10:10,643
5. Maciej Bekas Automobilklub Wielkopolski 10:18,014
6. Robert Kisiel Autoklub Rzemieślnik Warszawa 10:18,476
7. Maciej Tomaszewski Automobilklub Polski 10:19,873
8. Mariusz Podkalicki Automobilklub Szczeciński 10:20,096
9. Krzysztof Gałecki Lotos - Automobilklub Wielkopolski 10:23,562
10. Małgorzata Serbin Carsystem Voss - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 10:24,149
11. Maciej Ptak Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
12. Aleksander Michałowski Automobilklub Lubelski  
13. Bartłomiej Bakalarz Automobilklub Częstochowski  
14. Witold Paradowski Automobilklub Częstochowski  
15. Jarosław Paja Automobilklub Kielecki  
16. Tadeusz Kudłaty Automobilklub Dolnośląski  
17. Henryk Mandera Automobilklub Mysłowicki  
18. Andrzej Derczyński Automobilklub Częstochowski  
Najszybsze okrążenie (2): Bartkowiak - 1:58,721
Wyścig główny (12 okr.):
1. Marcin Bartkowiak Automobilklub Śląski 24:45,382 (118,8 km/h)
2. Jakub Golec Pieluszyńska - Automobilklub Wielkopolski 24:45,418
3. Sebastian Mielcarek Preem - Automobilklub Wielkopolski 24:46,390
4. Maciej Bekas Automobilklub Wielkopolski 25:02,287
5. Robert Kisiel Autoklub Rzemieślnik Warszawa 25:09,330
6. Mariusz Podkalicki Automobilklub Szczeciński 25:19,112
7. Małgorzata Serbin Carsystem Voss - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 25:20,783
8. Maciej Tomaszewski Automobilklub Polski 25:25,737
9. Maciej Ptak Autoklub Rzemieślnik Warszawa 25:26,848
10. Bartłomiej Bakalarz Automobilklub Częstochowski 25:29,845
11. Krzysztof Gałecki Lotos - Automobilklub Wielkopolski  
12. Aleksander Michałowski Automobilklub Lubelski  
13. Jarosław Paja Automobilklub Kielecki  
14. Henryk Mandera Automobilklub Mysłowicki  
15. Witold Paradowski Automobilklub Częstochowski  
16. Andrzej Derczyński Automobilklub Częstochowski  
Odpadli m. in.:
  Tadeusz Kudłaty Automobilklub Dolnośląski  
Wykluczony (zbyt wczesne opuszczenie depo):
  Zbigniew Szwagierczak Automobilklub Wielkopolski  
Wyścig został skrócony z 15 do 12 okrążeń z powodu deszczu.

Najszybsze okrążenie (2): Bartkowiak - 1:58,325

 
Klasa CS-1100 (15 okr.):
1. Artur Czyż Pol-Car - Automobilklub Wielkopolski 36:01,364 (102,1 km/h)
2. Arkadiusz Nowicki Automobilklub Wielkopolski - 1 okr.
3. Tomasz Płaczek Automobilklub Wielkopolski - 1 okr.
4. Dariusz Chudobiński Automobilklub Łódzki - 1 okr.
5. Kamil Zadolny Automobilklub Radomski - 1 okr.
6. Sławomir Winkiel Automobilklub Wielkopolski - 1 okr.
Najszybsze okrążenie (13): Czyż - 2:18,037
Sklasyfikowano 7 zawodników.

<< 5 el. WSMP 1999 - Kamień Śląski] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1999] [7 el. WSMP 1999 - Kamień Śląski >>