<< 4 el. WSMP 1998 - Kielce] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1998] [6 el. WSMP 1998 - Poznań >>


11.07.1998 Poznań - 5 eliminacja WSMP

Grupa E:
Trening: 1. Luciński - 1:34,588; 2. Kłosowski - 1:35,630; 3. Rafał Podolski - 1:36,357; 4. Lim - 1:37,918; 5. Szczęsny - 1:39,034; 6. Glinczewski - 1:39,259; 7. Robert Podolski - 1:40,805; 8. M. Kochański - 1:42,339; 9. Gil - 1:43,910; 10. Godula - 1:44,430; 11. W. Gąsecki - 1:44,454; 12. Leśniak - 1:45,016; 13. Skwarzyński - 1:45,275; 14. Sączyński - 1:45,328; 15. H. Kochański - 1:45,751; 16. Kaźmierczak - 1:45,861; 17. K. Wodziński - 1:46,396; 18. Wozowicz - 1:46,927; 19. Marcinkiewicz - 1:47,573; 20. Kaczmarek - 1:48,765; 21. A. Wodziński - 1:51,242; 22. Kamiński - 1:51,637; 23. Podsiadło - 1:54,411; 24. Górecki - 1:54,442; 25. Gajór - 1:55,555; 26. Grabowski - 1:55,864; 27. Żywicki - 2:03,202; 28. W. Podolski - 2:04,459; 29. Mazuro - bez czasu
Wyścig (15 okr.):
1.   Hanus Lim (CZ) Eufra 391-Opel (kl. E-2000) 25:19,657 (145,2 km/h)
2. (1.*) Ryszard Luciński Lotos - Automobilklub Wielkopolski Dallara F 394-Opel kl. E-2000 25:19,791
3. (2.*) Tomasz Szczęsny Autoklub Rzemieślnik Warszawa Reynard 883-Volkswagen 1. m. w kl. E-1600 25:22,212
4. (3.*) Rafał Podolski Automobilklub Kielecki Reynard 913-Volkswagen kl. E-2000 25:23,789
5. (4.*) Artur Glinczewski Automobilklub Wielkopolski Reynard 893-Volkswagen kl. E-2000 25:49,129
6. (5.*) Robert Podolski Automobilklub Kielecki Eufra 391-Mugen kl. E-2000 26:39,909
7. (6.*) Hieronim Kochański Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25-Łada 2. m. w kl. E-1600 - 1 okr.
8. (7.*) Wojciech Gąsecki Automobilklub Szczeciński Dallara F 389-BMW kl. E-2000 - 1 okr.
9. (8.*) Janusz Sączyński Automobilklub Morski Estonia 25-Łada 1. m. w kl. E-1300 - 1 okr.
10. (9.*) Krzysztof Wodziński Jet-Castrol - A. Rzemieślnik Warszawa Van Diemen RF 95-Łada 2. m. w kl. E-1300 - 1 okr.
11. (10.*) Piotr Kaźmierczak Automobilklub Krakowski Estonia 21-Łada 3. m. w kl. E-1300 - 1 okr.
12. (11.*) Grzegorz Wozowicz Stomil Dębica Estonia 21-Łada 3. m. w kl. E-1600 - 1 okr.
13. (12.*) Maciej Marcinkiewicz Hołowczyc Management - A. Olsztyński Estonia 21-Łada 4. m. w kl. E-1300 - 1 okr.
14. (13.*) Jarosław Kamiński Automobilklub Łódzki Estonia 25-Łada 5. m. w kl. E-1300 - 1 okr.
15. (14.*) Jarosław Podsiadło Automobilklub Kielecki Estonia 21-Łada 6. m. w kl. E-1300 - 1 okr.
16. (15.*) Paweł Mazuro Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 85-Łada 7. m. w kl. E-1300 - 2 okr.
17. (16.*) Andrzej Grabowski Automobilklub Orski Promot 85-Łada 8. m. w kl. E-1300 - 2 okr.
18. (17.*) Henryk Żywicki Automobilklub Koszaliński MTX 1-03-Łada 9. m. w kl. E-1300 - 2 okr.
19. (18.*) Wacław Podolski Automobilklub Kielecki Estonia 25-Łada 4. m. w kl. E-1600 - 3 okr.
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski
Odpadli:
7 okr. Artur Skwarzyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25-Łada kl. E-1600 (silnik)
6 okr. Michał Gil Automobilklub Kielecki Estonia 21-Honda kl. E-1600 (silnik)
4 okr. Andrzej Godula Automobilklub Polski Estonia 25-Łada kl. E-1300 (wał korbowy)
1 okr. Maurycy Kochański Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25-Lancia kl. E-1600 (silnik)
  Bohdan Leśniak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21-Łada kl. E-1300  
  Marcin Kaczmarek Automobilklub Szczeciński Promot 83-Łada kl. E-1300  
  Andrzej Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25-Łada kl. E-1300  
  Wojciech Górecki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21-Łada kl. E-1600  
  Robert Gajór Automobilklub Morski Estonia 21-Łada kl. E-1300  
Nie wystartował:
  Tadeusz Kłosowski Automobilklub Szczeciński Reynard 873-Volkswagen kl. E-2000 (uszczelka pod głowicą)
Najszybsze okrążenie (7): Luciński - 1:36,677
 
Samochody turystyczne:
Trening: 1. Dziurka - 1:42,632; 2. Tadeusz Myszkier - 1:45,436; 3. Tomasz Myszkier - 1:52,976; 4. Kostrzak - 1:53,162; 5. Baran - 1:59,181; 6. Kasztelan - 2:00,580; 7. X. Mielcarek - 2:01,937; 8. Michałowski - 2:02,121; 9. Dąbrowski - 2:02,226; 10. Bartkowiak - 2:02,319; 11. Fiedor - 2:02,342; 12. Gałecki - 2:02,367; 13. Podkalicki - 2:02,463; 14. Koziczak - 2:02,974; 15. Kleina - 2:03,093; 16. S. Mielcarek - 2:03,275; 17. M. Brymora - 2:04,280; 18. Doskocz - 2:04,751; 19. M. Majewski - 2:05,253; 20. Starnawski - 2:05,501; 21. H. Mandera - 2:06,298; 22. Kunicki - 2:09,866; 23. Grochowalski - 2:14,235; 24. Dyszy - 2:16,740; 25. Białowąs - 2:17,921; 26. Kozłowski - 2:20,452; 27. Namysł - 2:23,602
Wyścig (15 okr.):
1. Andrzej Dziurka Alda - Automobilklub Polski Alfa Romeo 155 TS 1. m. w kl. ST 26:56,520 (136,5 km/h)
2. Tadeusz Myszkier Lotos - Automobilklub Wielkopolski Ford Escort RS Cosworth 1. m. w kl. H 28:42,439
3. Tomasz Myszkier Lotos - Automobilklub Wielkopolski Ford Escort RS Cosworth 2. m. w kl. H - 1 okr.
4. Stanisław Fiedor Autoklub Rzemieślnik Warszawa Honda Civic VTi 1. m. w kl. A-2000 - 1 okr.
5. Grzegorz Kozłowski Automobilklub Wielkopolski Ford Escort RS 2000 2. m. w kl. A-2000 - 1 okr.
6. Grzegorz Baran Jet-Castrol - A. Rzemieślnik Warszawa Renault Clio 16 S 1. m. w kl. N-2000 - 1 okr.
7. Henryk Mandera Automobilklub Mysłowicki Suzuki Swift GTi 16V 1. m. w kl. H-2000 - 1 okr.
8. Marcin Bartkowiak Automobilklub Śląski Renault Megane Coupe 3. m. w kl. H - 1 okr.
9. Marcin Kasztelan Automobilklub Orski Opel Astra GSi 16V 2. m. w kl. N-2000 - 2 okr.
10. Krzysztof Gałecki Lotos - Automobilklub Wielkopolski Renault Megane Coupe 4. m. w kl. H - 2 okr.
11. Aleksander Michałowski Automobilklub Lubelski Renault Megane Coupe 5. m. w kl. H - 2 okr.
12. Marcin Brymora Automobilklub Częstochowski Honda Civic VTi 3. m. w kl. N-2000 - 2 okr.
13. Mariusz Podkalicki Automobilklub Szczeciński Renault Megane Coupe 6. m. w kl. H - 2 okr.
14. Sebastian Mielcarek Automobilklub Wielkopolski Opel Astra GSi 16V 4. m. w kl. N-2000 - 2 okr.
15. Tomasz Dąbrowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Toyota Corolla MR 2 2. m. w kl. H-2000 - 2 okr.
16. Jarosław Koziczak Automobilklub Wielkopolski Toyota Corolla MR 2 3. m. w kl. H-2000 - 2 okr.
17. Waldemar Doskocz Autoklub Rzemieślnik Warszawa Peugeot 106 Rallye 5. m. w kl. N-2000 - 2 okr.
18. Miłosz Majewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Opel Kadett GSi 16V 4. m. w kl. H-2000 - 2 okr.
19. Jerzy Starnawski Automobilklub Morski Peugeot 106 Rallye 6. m. w kl. N-2000 - 2 okr.
20. Michał Kunicki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift 1.3 5. m. w kl. H-2000 - 2 okr.
21. Jerzy Dyszy Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento Sporting 6. m. w kl. H-2000 - 3 okr.
Odpadli:

4 okr.

Mariusz Kostrzak Autoklub Rzemieślnik Warszawa BMW M3 E36   (wahacz)
  Xawery Mielcarek Automobilklub Wielkopolski Volkswagen Scirocco    
  Andrzej Kleina Automobilklub Olsztyński Ford Sierra RS 500 Cosworth kl. H (koło)
  Tomasz Grochowalski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi 16V    
  Wojciech Białowąs Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento Sporting kl. H-2000  
  Piotr Namysł   Volkswagen Scirocco    
Najszybsze okrążenie (8): Dziurka - 1:44,295
 
Klasa A-1000:
Trening: 1. Kałuża - 2:06,744; 2. Gawroński - 2:07,479; 3. Serbin - 2:08,207; 4. Wywiał - 2:08,635; 5. Litwinowicz - 2:08,736; 6. Bobrowski - 2:08,921; 7. Kiełkiewicz - 2:10,364; 8. Carzasty - 2:10,590; 9. Kaczmarek - 2:10,817; 10. Płaczek - 2:11,265; 11. M. Gąsecki - 2:13,623
Wyścig (12 okr.):
1. Paweł Kałuża Automobilklub Kielecki Fiat Cinquecento 900 1. m. w P. M plus M 27:32,316 (106,8 km/h)
2. Krzysztof Gawroński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 900   27:43,784
3. Tomasz Wywiał Automobilklub Częstochowski Fiat Cinquecento 900 2. m. w P. M plus M 27:45,518
4. Andrzej Bobrowski Efektor - Automobilklub Częstochowski Fiat Cinquecento 900 3. m. w P. M plus M 27:59,630
5. Marcin Kaczmarek M plus M - A. Wielkopolski Fiat Cinquecento 900 4. m. w P. M plus M 28:10,821
6. Piotr Litwinowicz Automobilklub Wielkopolski Fiat Cinquecento 900 5. m. w P. M plus M 28:11,074
7. Grzegorz Carzasty Automobilklub Polski Fiat Cinquecento 900   29:06,981
8. Adam Kiełkiewicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 900 6. m. w P. M plus M - 1 okr.
Odpadli m. in.:

10 okr.

Małgorzata Serbin Car System Voss - A. Rzemieślnik Fiat Cinquecento 900 P. M plus M (silnik)
Nie wystartował:
  Mirosław Gąsecki Automobilklub Orski Fiat Cinquecento 900 P. M plus M (skrzynia biegów)
Najszybsze okrążenie (10): Kałuża - 2:14,964

<< 4 el. WSMP 1998 - Kielce] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1998] [6 el. WSMP 1998 - Poznań >>