<< 1 el. WSMP 1998 - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1998] [3 el. WSMP 1998 - Kielce >>


17.05.1998 Poznań - 2 eliminacja WSMP

Grupa E:
Trening: 1. Luciński - 1:34,478; 2. Rafał Podolski - 1:35,998; 3. Szczęsny - 1:38,029; 4. Kłosowski - 1:38,496; 5. Glinczewski - 1:40,529; 6. Skwarzyński - 1:43,293; 7. M. Kochański - 1:45,120; 8. Banaszak - 1:45,160; 9. W. Gąsecki - 1:45,447; 10. Robert Podolski - 1:45,556; 11. Gil - 1:46,004; 12. H. Kochański - 1:46,319; 13. Marcinkiewicz - 1:46,967; 14. Leśniak - 1:47,037; 15. Godula - 1:47,097; 16. K. Wodziński - 1:47,814; 17. Kaźmierczak - 1:50,281; 18. Sączyński - 1:50,367; 19. A. Wodziński - 1:51,104; 20. Kaczmarek - 1:52,130; 21. Gajór - 1:54,271; 22. Podsiadło - 1:56,109; 23. Grabowski - 1:56,772; 24. Górecki - 2:17,852
Wyścig (15 okr. x 4,083 km = 61,245 km):
1. Rafał Podolski Automobilklub Kielecki Reynard 913-Volkswagen kl. E-2000 24:30,919 (150,0 km/h)
2. Artur Glinczewski Automobilklub Wielkopolski Reynard 893-Volkswagen kl. E-2000 25:50,145
3. Tomasz Szczęsny Autoklub Rzemieślnik Warszawa Reynard 883-Volkswagen kl. E-1600 - 1 okr.
4. Maurycy Kochański Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25-Lancia kl. E-1600 - 1 okr.
5. Hieronim Kochański Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25-Łada kl. E-1600 - 1 okr.
6. Andrzej Godula Automobilklub Polski Estonia 25-Łada 1. m. w kl. E-1300 - 1 okr.
7. Wojciech Gąsecki Automobilklub Szczeciński Dallara F 389-BMW kl. E-2000 - 1 okr.
8. Bohdan Leśniak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21-Łada 2. m. w kl. E-1300 - 1 okr.
9. Piotr Kaźmierczak Automobilklub Krakowski Estonia 21-Łada 3. m. w kl. E-1300 - 1 okr.
10. Maciej Marcinkiewicz Automobilklub Olsztyński Estonia 21-Łada 4. m. w kl. E-1300 - 1 okr.
11. Michał Gil Automobilklub Kielecki Estonia 21-Honda kl. E-1600 - 1 okr.
12. Andrzej Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25-Łada 5. m. w kl. E-1300 - 2 okr.
13. Jarosław Podsiadło Automobilklub Kielecki Estonia 21-Łada 6. m. w kl. E-1300 - 3 okr.
Odpadli m. in.:

4 okr.

Robert Podolski Automobilklub Kielecki Eufra 391-Mugen kl. E-2000 (linka gazu)

1 okr.

Marcin Banaszak Automobilklub Wielkopolski Banaszak 001-Łada kl. E-1300 (skrzynia biegów)

0 okr.

Ryszard Luciński Automobilklub Wielkopolski Dallara F 394-Opel kl. E-2000 (instalacja elektryczna)
  Tadeusz Kłosowski Automobilklub Szczeciński Reynard 873-Volkswagen kl. E-2000 (chłodnica)
Najszybsze okrążenie (7): Rafał Podolski - 1:36,909
 
Samochody turystyczne:
Trening: 1. Dziurka - 1:43,529; 2. Tadeusz Myszkier - 1:43,966; 3. Tomasz Myszkier - 1:54,338; 4. Kostrzak; 5. X. Mielcarek - 1:55,478; 6. H. Mandera - 1:57,196; 7. Fiedor - 1:59,224; 8. N. Mandera - 2:00,748; 9. S. Mielcarek - 2:00,763; 10. Kozłowski - 2:00,809; 11. Koziczak - 2:00,966; 12. Doskocz - 2:01,835; 13. M. Brymora - 2:02,231; 14. Marek Kusiak - 2:04,128; 15. Baran - 2:04,453; 16. Dąbrowski - 2:05,111; 17. Kleina - 2:06,093; 18. Grochowalski - 2:08,556; 19. Jaskłowski - 2:08,909; 20. Umicević - 2:09,499; 21. Kunicki - 2:10,941; 22. M. Majewski - 2:11,699; 23. Starnawski - 2:13,319
Wyścig (15 okr. x 4,083 km = 61,245 km):
1. Andrzej Dziurka Alda - Automobilklub Polski Alfa Romeo 155 TS 1. m. w kl. ST 26:29,689 (138,8 km/h)
2. Tadeusz Myszkier Lotos - A. Wielkopolski Ford Escort RS Cosworth 1. m. w kl. H 26:32,801
3. Mariusz Kostrzak Autoklub Rzemieślnik Warszawa BMW M3 E36 2. m. w kl. H - 1 okr.
4. Tomasz Myszkier Lotos - A. Wielkopolski Ford Escort RS Cosworth 3. m. w kl. H - 1 okr.
5. Xawery Mielcarek Automobilklub Wielkopolski Volkswagen Scirocco 1. m. w kl. H-1600 - 1 okr.
6. Stanisław Fiedor Autoklub Rzemieślnik Warszawa Honda Civic VTi 2. m. w kl. H-1600 - 1 okr.
7. Natalia Mandera Automobilklub Mysłowicki Toyota Carina E 4. m. w kl. H - 1 okr.
8. Grzegorz Kozłowski Automobilklub Wielkopolski Ford Escort RS 2000 1. m. w kl. A-2000 - 1 okr.
9. Tomasz Dąbrowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Toyota Corolla MR 2 1. m. w kl. H-2000 - 2 okr.
10. Grzegorz Baran Autoklub Rzemieślnik Warszawa Renault Clio 16 S 1. m. w kl. N-2000 - 2 okr.
11. Waldemar Doskocz Alda - A. Rzemieślnik Warszawa Peugeot 106 Rallye 3. m. w kl. H-1600 - 2 okr.
12. Andrzej Kleina Automobilklub Olsztyński Ford Sierra RS 500 Cosworth 5. m. w kl. H - 2 okr.
13. Sebastian Mielcarek Automobilklub Wielkopolski Opel Astra GSi 16V 2. m. w kl. N-2000 - 2 okr.
14. Miłosz Majewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Opel Kadett GSi 16V 2. m. w kl. H-2000 - 2 okr.
15. Michał Kunicki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift 1.3 4. m. w kl. H-1600 - 2 okr.
16. Tomasz Jaskłowski Browary Królewskie - Rzemieślnik Honda Civic VTi 3. m. w kl. N-2000 - 3 okr.
Najszybsze okrążenie (4): Dziurka - 1:43,434
 
Klasa A-1000:
Trening: 1. Kaczmarek - 2:07,732; 2. Serbin - 2:08,722; 3. Płaczek - 2:10,167; 4. Kałuża - 2:10,512; 5. Gawroński - 2:11,211; 6. Wywiał - 2:11,388; 7. Litwinowicz - 2:11,605; 8. Bobrowski - 2:12,555; 9. Carzasty - 2:13,645; 10. M. Gąsecki - 2:15,886; 11. Kiełkiewicz - 2:17,270; 12. Patan - 2:18,420; 13. Rutkowski - 2:29,087
Wyścig (12 okr. x 4,083 km = 48,996 km):
1. Marcin Kaczmarek M plus M - A. Wielkopolski Fiat Cinquecento 900 1. m. w P. M plus M 26:09,636 (112,4 km/h)
2. Tomasz Płaczek M plus M - A. Wielkopolski Fiat Cinquecento 900 2. m. w P. M plus M 26:18,065
3. Paweł Kałuża Automobilklub Kielecki Fiat Cinquecento 900 3. m. w P. M plus M 26:22,172
4. Małgorzata Serbin Car System Voss - A. Rzemieślnik Fiat Cinquecento 900 4. m. w P. M plus M 26:28,907
5. Piotr Litwinowicz Automobilklub Wielkopolski Fiat Cinquecento 900 5. m. w P. M plus M 26:31,261
6. Tomasz Wywiał Automobilklub Częstochowski Fiat Cinquecento 900 6. m. w P. M plus M 26:54,883
7. Mirosław Gąsecki Automobilklub Orski Fiat Cinquecento 900 7. m. w P. M plus M 27:26,400
8. Adam Kiełkiewicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 900 8. m. w P. M plus M 27:26,508
9. Józef Rutkowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 900   28:24,878
10. Andrzej Bobrowski Automobilklub Częstochowski Fiat Cinquecento 900 9. m. w P. M plus M - 1 okr.
Odpadli m. in.:
  Krzysztof Gawroński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento 900   (sprzęgło)
Najszybsze okrążenie (6): Kaczmarek - 2:09,307
 
Puchar Renault Megane Coupe:
Trening: 1. S. Mielcarek - 1:59,180; 2. Szwagierczak - 1:59,555; 3. Bartkowiak - 1:59,566; 4. Golec - 1:59,820; 5. Podkalicki - 2:00,188; 6. Oczkowski - 2:00,496; 7. M. Ptak - 2:01,489; 8. Kisiel - 2:01,926; 9. Bednarek - 2:01,937; 10. Gałecki - 2:02,226; 11. W. Jankowski - 2:02,346; 12. Z. Brymora - 2:02,407; 13. Paradowski - 2:02,640; 14. Pinis - 2:02,669; 15. Matłacz - 2:02,769; 16. Szulc - 2:02,854; 17. Kudłaty - 2:02,863; 18. H. Mandera - 2:02,910; 19. Marek Kusiak - 2:03,455; 20. Tomaszewski - 2:03,691; 21. Trzeszczkowski - 2:03,903; 22. Słowiński - 2:03,964; 23. Paja - 2:05,323; 24. Michałowski - 2:05,494; 25. Kowalewski - 2:05,509; 26. Derczyński - 2:11,104; 27. Dziób - 2:13,764
Wyścig (15 okr. x 4,083 km = 61,245 km):
1. Sebastian Mielcarek Automobilklub Wielkopolski 30:20,553 (121,2 km/h)
2. Jakub Golec M. Pieluszyńska - Automobilklub Wielkopolski 30:23,892
3. Zbigniew Szwagierczak Automobilklub Wielkopolski 30:26,220
4. Maciej Ptak Autoklub Rzemieślnik Warszawa 30:28,839
5. Mariusz Podkalicki Automobilklub Szczeciński 30:41,783
6. Krzysztof Gałecki Lotos - Automobilklub Wielkopolski 30:43,169
7. Marcin Bartkowiak Automobilklub Śląski 30:46,605
8. Marek Oczkowski Automobilklub Wielkopolski 30:52,579
9. Robert Kisiel Autoklub Rzemieślnik Warszawa 31:05,563
10. Zdzisław Brymora Automobilklub Częstochowski 31:05,866
11. Marek Kusiak Automobilklub Częstochowski 31:18,019
12. Jan Matłacz Billex Łódź - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 31:22,321
13. Ireneusz Trzeszczkowski Automobilklub Toruński 31:23,094
14. Wojciech Jankowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa 31:23,521
15. Witold Paradowski Automobilklub Częstochowski 31:25,501
16. Andrzej Słowiński Automobilklub Opolski 31:31,780
17. Aleksander Michałowski Automobilklub Lubelski 31:32,057
18. Jarosław Paja Automobilklub Kielecki 31:33,848
19. Maciej Tomaszewski Automobilklub Polski 31:39,090
20. Andrzej Szulc Automobilklub Morski 31:44,039
21. Tadeusz Kudłaty Automobilklub Dolnośląski 31:52,715
22. Dariusz Kowalewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa 32:13,195
23. Andrzej Derczyński Automobilklub Częstochowski - 1 okr.
24. Józef Dziób Automobilklub Opolski - 1 okr.
Odpadli:
  Piotr Bednarek Automobilklub Wielkopolski  
  Michał Pinis Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
  Henryk Mandera Automobilklub Mysłowicki  
Najszybsze okrążenie (5): S. Mielcarek - 2:00,062
 
Puchar Cinquecento Sporting:
Trening: 1. Turkiewicz - 2:11,911; 2. Cołoszyński - 2:12,082; 3. Buks - 2:12,595; 4. Litwinowicz - 2:12,618; 5. Bekas - 2:12,653; 6. Jeromin - 2:12,698; 7. Karczewski - 2:12,730; 8. Czarnocki - 2:13,097; 9. Caputa - 2:13,140; 10. Serbin - 2:13,414; 11. Chojnacki - 2:13,474; 12. Pawluczuk - 2:13,901; 13. Płaczek - 2:13,931; 14. Kołomyjski - 2:14,324; 15. Hildebrański - 2:14,418; 16. Matłacz - 2:15,313; 17. Herbeć - 2:15,445; 18. J. Majewski - 2:15,489; 19. Giziński - 2:15,636; 20. Szczepanek - 2:15,693; 21. Nowicki - 2:15,808; 22. Banaś - 2:15,864; 23. Galik - 2:16,229; 24. Solski - 2:16,265; 25. Bocheński - 2:16,608; 26. Puchaczewski - 2:17,005; 27. Poloński - 2:17,076; 28. Zajdel - 2:17,257; 29. Winkiel - 2:17,522; 30. Krotoszyński - 2:20,107
Wyścig (15 okr. x 4,083 km = 61,245 km):
1. Wojciech Cołoszyński Autorex - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 33:23,005 (110,1 km/h)
2. Wiktor Turkiewicz Automobilklub Wielkopolski 33:24,177
3. Karol Buks Automobilklub Wielkopolski 33:25,522
4. Maciej Bekas Automobilklub Wielkopolski 33:27,665
5. Grzegorz Karczewski Automobilklub Wielkopolski 33:28,270
6. Tomasz Jeromin Automobilklub Wielkopolski 33:36,987
7. Krzysztof Caputa Automobilklub Beskidzki 33:37,215
8. Tomasz Płaczek M plus M - Automobilklub Wielkopolski 33:38,769
9. Paweł Hildebrański Automobilklub Wielkopolski 34:04,250
10. Arkadiusz Nowicki Automobilklub Wielkopolski 34:06,405
11. Piotr Litwinowicz Automobilklub Wielkopolski 34:06,636
12. Jan Matłacz Autoklub Rzemieślnik Warszawa 34:09,295
13. Jarosław Majewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa 34:33,751
14. Jan Herbeć Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski 34:34,259
15. Małgorzata Serbin Car System Voss - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 34:34,328
16. Mariusz Solski Automobilklub Wielkopolski 34:44,660
17. Michał Szczepanek Automobilklub Morski 34:45,815
18. Mariusz Zajdel Automobilklub Częstochowski 34:49,427
19. Piotr Galik Autoklub Rzemieślnik Warszawa 34:50,542
20. Mirosław Giziński Automobilklub Opolski 34:50,742
21. Sławomir Winkiel Automobilklub Wielkopolski 34:55,127
22. Rafał Puchaczewski Automobilklub Radomski 35:15,693
23. Piotr Krotoszyński Automobilklub Orski 35:36,359
Zdyskwalifikowany (niezastosowanie się do polecenia wyłączenia silnika na polu startowym, 5 minut prze startem):
  Jacek Chojnacki Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
Odpadli:

start

Włodzimierz Pawluczuk Autoklub Rzemieślnik Warszawa (defekt)
  Zbigniew Czarnocki Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
  Maciej Kołomyjski Brus - Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
  Bartosz Banaś Automobilklub Wielkopolski  
  Maciej Bocheński Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
  Dariusz Poloński Automobilklub Śląski  
Najszybsze okrążenie (2): Turkiewicz - 2:12,032
 
Puchar Cinquecento:
Trening: 1. Czyż - 2:18,166; 2. Maryniak - 2:18,491; 3. Pietruszyński - 2:18,530; 4. B. Ptak - 2:19,058; 5. Melwiński - 2:19,414; 6. Sierpowski - 2:19,592; 7. Pol - 2:20,066; 8. Mądry - 2:20,075; 9. Olejnik - 2:21,178; 10. Rzemień - 2:21,693; 11. Gołdyn - 2:21,823; 12. Niewczas - 2:22,013; 13. Mierzwa - 2:22,630; 14. Ślązok - 2:23,310
Wyścig (12 okr. x 4,083 km = 48,996 km):
1. Bartosz Ptak Autoklub Rzemieślnik Warszawa 28:09,091 (104,5 km/h)
2. Jakub Pietruszyński M plus M - Automobilklub Wielkopolski 28:09,388
3. Artur Czyż Pol-Car - Automobilklub Wielkopolski 28:09,658
4. Tomasz Sierpowski Lemacar Leszno - Automobilklub Leszczyński 28:20,368
5. Paweł Melwiński Automobilklub Bydgoski 28:25,129
6. Tomasz Mądry Lemacar Leszno - Automobilklub Leszczyński 28:31,819
7. Wojciech Maryniak Automobilklub Wielkopolski 28:32,073
8. Mateusz Gołdyn LKT Wyczół 28:34,970
9. Łukasz Olejnik Automobilklub Opolski 28:55,260
10. Adam Pol Automobilklub Śląski 29:00,675
11. Marcin Ślązok Automobilklub Śląski 29:08,812
12. Rafał Rzemień Moto Car 93 Rzeszów 29:09,488
13. Karol Mierzwa Automobilklub Wielkopolski 29:10,158
14. Tomasz Niewczas ZPH Julita - Automobilklub Leszczyński 29:11,426
Najszybsze okrążenie (2): B. Ptak - 2:18,990

<< 1 el. WSMP 1998 - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1998] [3 el. WSMP 1998 - Kielce >>