<< 6 el. WSMP 1995 - Kamień Śląski] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1995] [5 i 6 el. WSMP 1995 (formuły) - Poznań >>


15-16.09.1995 Kielce - 7 eliminacja WSMP + 6 (zaległa) eliminacja WSMP kl E-1300

Pogoda: deszcz, pochmurno

Klasa E-2000 + E-1600:
Trening: 1. Szczęsny - 1:52,616; 2. Glinczewski - 1:54,067; 3. H. Kochański - 1:55,309; 4. M. Krachulec - 1:55,357; 5. W. Gąsecki - 1:55,619; ... 8. Luciński
Wyścig (15 okr.):
1. Artur Glinczewski Automobilklub Morski Estonia 25-Volkswagen 1. m. w kl. E-1600 36:18,199 (84,29 km/h)
2. Hieronim Kochański Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25-Łada 2. m. w kl. E-1600 36:31,973
3. Rafał Podolski Elf Lubrifiants Polska - A. Kielecki Estonia 25-Łada 3. m. w kl. E-1600 37:01,979
4. Ryszard Luciński Castrol Racing Team - A. Wielkopolski Reynard 913-Volkswagen   38:06,100
5. Mirosław Krachulec Automobilklub Częstochowski Eufra 391-Mugen   - 1 okr.

6.

Tomasz Szczęsny Hollywood - A. Rzemieślnik Warszawa Reynard 893-Volkswagen 4. m. w kl. E-1600 - 1 okr.
7. Krzysztof Jugowski Automobilklub Kielecki Promot 5. m. w kl. E-1600  
8. Artur Skwarzyński Castrol R. T. - A. Rzemieślnik Warszawa Estonia 25-Łada 6. m. w kl. E-1600  
 
Klasa E-1300:
Trening: 1. Godula - 1:55,722; 2. K. Wodziński - 1:57,981; 3. Sączyński - 1:58,915; 4. Czub - 1:59,250; 5. Nowak - 1:59,440
I wyścig (6 eliminacja) (15 okr.):
1. Krzysztof Wodziński Castrol R. T. - A. Rzemieślnik Warszawa Promot 29:26,210
2. Cezary Czub Rak Racing - A. Rzemieślnik Warszawa Estonia 25 29:44,860
3. Mariusz Podkalicki Elf Lubrifiants Polska - A. Szczeciński Promot 29:52,159
4. Jarosław Podsiadło Automobilklub Kielecki Estonia 21 30:28,454

5.

Robert Podolski Elf Lubrifiants Polska - A. Kielecki Promot 30:29,462
6. Kazimierz Sołtowski Automobilklub Szczeciński    
7. Andrzej Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
8. Zbigniew Marek Automobilklub Morski Estonia 21  

9.

Jacek Witke Automobilklub Wielkopolski    
Zdyskwalifikowany:
  Marek Nowak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21 29:48,002
II wyścig (7 eliminacja) (15 okr.):
1. Mariusz Podkalicki Elf Lubrifiants Polska - A. Szczeciński Promot 36:27,911
2. Cezary Czub Rak Racing - A. Rzemieślnik Warszawa Estonia 25 36:55,853
3. Michał Gil Automobilklub Kielecki Estonia 21 37:35,345
4. Marek Nowak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21 38:10,159
5. Zbigniew Marek Automobilklub Morski Estonia 21 38:19,018

6.

Grzegorz Kamiński Automobilklub Toruński Estonia 21 38:29,077
7. Robert Podolski Elf Lubrifiants Polska - A. Kielecki Promot  
8. Grzegorz Latos Automobilklub Kielecki    
9. Tomasz Jeromin Automobilklub Wielkopolski    
10. Jarosław Podsiadło Automobilklub Kielecki Estonia 21  
Odpadli m. in.:

11 okr.

Krzysztof Wodziński Castrol R. T. - A. Rzemieślnik Warszawa Promot (defekt)
 
Klasa H pow. 1600:
Trening: 1. Federowicz - 1:52,074; 2. Myszkier - 1:52,707; 3. Bednarek - 1:56,703; 4. Troszyński - 2:01,911; 5. Gałecki - 2:02,120
Wyścig (15 okr.):
1. Tadeusz Myszkier Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski BMW M3 33:57,431 (109,73 km/h)
2. Marek Troszyński Motul Racing Team - A. Wielkopolski Volkswagen Scirocco 34:49,248
3. Piotr Bednarek Motul Racing Team - A. Wielkopolski BMW 318 35:37,833
4. Krzysztof Gałecki Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Audi Coupe 36:02,789
Odpadli m. in.:

tren.

Krzysztof Federowicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Escort RS Cosworth (korbowód)
 
Klasa H-1600:
Trening: 1. Mandera - 2:02,640; 2. Fiedor - 2:08,061; 3. Umicević - 2:15,139; 4. Koziczak - 2:15,382; 5. Bubel - 2:32,988
Wyścig (15 okr.):
1. Henryk Mandera Automobilklub Wielkopolski Suzuki Swift GTi 16V 35:55,918
2. Jarosław Koziczak Automobilklub Wielkopolski Toyota MR 2 36:14,158
3. Aleksander Bubel Automobilklub Dolnośląski Fiat Cinquecento - 2 okr.
 
Klasa Cinquecento A-900:
Trening: 1. Kałuża - 2:31,430; 2. Oczkowski - 2:32,084; 3. Stróżyk - 2:33,166
Wyścig (9 okr.):
1. Paweł Kałuża Automobilklub Kielecki 25:26,402
2. Marek Oczkowski PPH Kaczmarek Racing Team - Automobilklub Wielkopolski 25:34,242
3. Dariusz Stróżyk Automobilklub Kielecki 26:46,538
4. Tomasz Płaczek Automobilklub Wielkopolski 26:53,360
5. Piotr Sopa Automobilklub Wielkopolski 27:40,814
6. Jakub Pietruszyński PPH Kaczmarek Racing Team - Automobilklub Wielkopolski  
7. Marek Kujawa Automobilklub Wielkopolski  
 
Klasa A-850 (wyścig nie zaliczony do WSMP):
Trening: 1. Czarnocki - 2:39,836; 2. Kulesza - 2:45,813; 3. Zagajewski - 2:46,918
Wyścig (9 okr.):
1. Zbigniew Czarnocki Piranha / Rak Racing - Rzemieślnik Wa-wa Polski Fiat 126p 25:41,170
2. Jarosław Zagajewski Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p 28:32,169
3. Bartłomiej Kulesza Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p - 1 okr
 
Klasa N-126:
Trening: 1. Turski - 2:46,182; 2. Galik - 2:47,755; 3. M. Kochański - 2:48,151
Wyścig (9 okr.):
1. Maurycy Kochański Autoklub Rzemieślnik Warszawa 27:30,668
2. Marcin Turski Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 28:01,459
3. Jacek Chojnacki Autoklub Rzemieślnik Warszawa 28:08,488
4. Piotr Galik Autoklub Rzemieślnik Warszawa 28:09,488
5. Tomasz Porawski Automobilklub Wielkopolski  
6. Krzysztof Gawroński Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
7. Jarosław Majewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
 
Puchar Cinquecento Sporting / klasa Cinquecento Sporting:

Trening: 1. Golec - 2:23,702; 2. T. Krukowski - 2:24,205; 3. Cołoszyński - 2:24,612; 4. S. Mielcarek - 2:24,699; 5. Kałuża - 2:24,797; 6. Gawroński - 2:24,964; 7. W. Krukowski - 2:25,237; 8. Kołomyjski - 2:25,400; 9. Węglarz - 2:25,530; 10. Szwagierczak - 2:25,561

Finał (10 okr.):
1. Tomasz Krukowski Automobilklub Kielecki 27:17,114 (91,04 km/h)
2. Paweł Kałuża Automobilklub Kielecki 27:25,049
3. Sebastian Mielcarek Automobilklub Wielkopolski 27:37,421
4. Maciej Kołomyjski Auto-Mobil Wejherowo - Automobilklub Polski 27:38,017
5. Zbigniew Szwagierczak Automobilklub Wielkopolski 27:40,266
6. Wojciech Cołoszyński Castrol Racing Team / Auto-Rex - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 27:40,842
7. Tadeusz Burkacki Automobilklub Śląski 27:45,852
8. Piotr Bednarek Automobilklub Wielkopolski 27:47,405
9. Krzysztof Gawroński Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 27:48,252
10. Marek Kusiak Automobilklub Częstochowski 27:51,145
11. Sebastian Lewandowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
12. Jakub Golec Automobilklub Wielkopolski  
13. Andrzej Węglarz Automobilklub Tarnobrzeski  
14. Włodzimierz Krukowski Automobilklub Kielecki  
15. Wiktor Gasenko Automobilklub Wielkopolski  
16. Jacek Raczkowski Automobilklub Kielecki  
17. Andrzej Jaroszewicz Automobilklub Polski  
18. Zdzisław Brymora Automobilklub Częstochowski  
19. Michał Pinis Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
20. Bogdan Krachulec Automobilklub Częstochowski  
21. Jarosław Podsiadło Automobilklub Kielecki  
22. Tomasz Dąbrowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
23. Grzegorz Baran Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
24. Artur Skwarzyński Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
25. Tomasz Ciecierzyński Automobilklub Polski  
26. Krzysztof Caputa Automobilklub Beskidzki  
27. Michał Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
28. Lech Wójcik Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
 
Puchar Cinquecento / klasa Cinquecento:
Trening: 1. Bubel - 2:34,538; 2. Płaczek - 2:34,836; 3. Wywiał - 2:34,941; 4. Buks - 2:35,020; 5. Turski - 2:35,202; 6. G. Karczewski - 2:35,285; 7. M. Brymora - 2:35,363; 8. Ficoń - 2:35,629; 9. J. Kusiak - 2:35,737; 10. A. Nowicki - 2:35,789; ... 15. Serbin; 35. Pieśniewski

Finał A (10 okr.):

1. Marcin Turski Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 28:51,713 (86,07 km/h)
2. Mariusz Ficoń Vienna Leas Int. - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 28:56,831
3. Jerzy Kusiak Rafineria Jasło - Automobilklub Rzeszowski 29:13,669
4. Jakub Pietruszyński PPH Kaczmarek Racing Team - Automobilklub Wielkopolski 29:13,697
5. Karol Buks Automobilklub Wielkopolski 29:14,707
6. Piotr Kabat Diamykon - Automobilklub Morski 29:29,072
7. Aleksander Bubel Polmozbyt Wrocław - Automobilklub Dolnośląski 29:43,086
8. Juliusz Palonka Posicz Polmozbyt - Automobilklub Lubelski 29:47,396
9. Paweł Woźniak Automobilklub Wielkopolski  
10. Zbigniew Czarnocki Piranha / Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa  

...

     

12.

Marek Szymczyk Autoklub Rzemieślnik Warszawa  

16.

Jacek Chojnacki Autoklub Rzemieślnik Warszawa  

17.

Henryk Pinis Automobilklub Częstochowski  
25. Jacek Pieśniewski Polmozbyt Katowice - Automobilklub Opolski  
Zdyskwalifikowani (nieregulaminowe przeróbki):
  Dariusz Stróżyk Iskra - Automobilklub Kielecki 29:32,374 (głowica)
  Tomasz Jeromin Automobilklub Wielkopolski 29:44,685 (głowica)
  Michał Pelec-Alexandrowicz Automobilklub Wielkopolski (głowica, zawory)
  Piotr Sopa Automobilklub Wielkopolski (zawieszenie)

<< 6 el. WSMP 1995 - Kamień Śląski] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1995] [5 i 6 el. WSMP 1995 (formuły) - Poznań >>