<< 5 el. WSMP 1995 - Kamień Śląski] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1995] [7 el. WSMP 1995 - Kielce >>


26-27.08.1995 Kamień Śląski - 6 eliminacja WSMP

W zawodach nie uczestniczyły pojazdy klas E-2000, E-1600 i E-1300. Zaległą 6 eliminację kl. E-1300 rozegrano łącznie z 7 el. WSMP na torze Kielce (15-16.09.1995), natomiast 6 el. kl. E-2000 i E-1600 odbyła się podczas dodatkowej rundy w Poznaniu (1.10.1995).

Klasa H pow. 1600:
Trening: 1. Federowicz - 1:29,466; 2. Dziurka - 1:31,477; 3. Myszkier - 1:32,106; 4. Bednarek - 1:36,987; 5. Gałecki - 1:37,291; 6. Troszyński - 1:37,468
Wyścig (15 okr. x 3,600 km = 54,000 km):
1. Krzysztof Federowicz Rafineria Czechowice - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Escort RS Cosworth 22:49,723 (134,04 km/h)
2. Andrzej Dziurka Alda Motor Sport - Automobilklub Polski Opel Astra GSi 16V 23:08,287
3. Tadeusz Myszkier Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski BMW M3 23:32,587
4. Marek Troszyński Motul Racing Team - Automobilklub Wielkopolski Volkswagen Scirocco - 1 okr.
5. Krzysztof Gałecki Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Audi Coupe - 1 okr.
6. Piotr Bocheński Motul Racing Team - Automobilklub Wielkopolski Fiat 131 Mirafiori - 2 okr.
Odpadli m. in.:

tren.

Mariusz Kostrzak Autoklub Rzemieślnik Warszawa BMW M3 (silnik)
 
Klasa H-1600:
Trening: 1. X. Mielcarek - 1:41,659; 2. Fiedor - 1:43,443; 3. Koziczak - 1:49,369; 4. Dziób - 1:50,233; 5. Umicević - 1:51,926; 6. Serbin - 1:59,534
Wyścig (14 okr. x 3,600 km = 50,400 km):
1. Henryk Mandera Automobilklub Wielkopolski Suzuki Swift GTi 16V 23:56,068 (119,33 km/h)
2. Stanisław Fiedor Autoklub Rzemieślnik Warszawa Honda Civic VTi 24:28,450
3. Jarosław Koziczak Automobilklub Wielkopolski Toyota MR 2 - 1 okr.
4. Józef Dziób Automobilklub Dolnośląski Toyota Corolla - 1 okr.
5. Małgorzata Serbin SIA Car System Voss - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Fiat Cinquecento Abarth - 2 okr.
6. Wacław Podolski Elf Lubrifiants Polska - Automobilklub Kielecki Pirat - 3 okr.
 
Klasa Cinquecento A-900:
Trening: 1. Kałuża - 2:02,008; 2. Oczkowski - 2:02,527; 3. Sopa - 2:07,130; 4. Kujawa - 2:07,191; 5. Kozłowski - 2:08,000; 6. Pomin - 2:08,133
Wyścig (12 okr. x 3,600 km = 43,200 km):
1. Paweł Kałuża Automobilklub Kielecki 24:38,925 (99,32 km/h)
2. Marek Oczkowski PPH Kaczmarek Racing Team - Automobilklub Wielkopolski 24:39,292
3. Piotr Sopa Automobilklub Wielkopolski 25:45,084
4. Marek Kujawa Automobilklub Wielkopolski 25:47,078
5. Witold Pomin KM Winogrady 25:49,466
 
Klasa A-850 (wyścig nie zaliczony do WSMP):
Trening: 1. Czarnocki - 2:05,627; 2. Kulesza - 2:07,252; 3. Zagajewski - 2:12,586
Wyścig (11 okr. x 3,600 km = 39,600 km):

1.

Jarosław Zagajewski Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p 24:57,117 (89,93 km/h)
 
Klasa N-126:
Trening: 1. Galik - 2:11,664; 2. M. Kochański - 2:12,632; 3. Rathe - 2:12,762; 4. Turski - 2:12,843; 5. Chojnacki - 2:13,145; 6. Porawski - 2:14,772
Wyścig (12 okr. x 3,600 km = 43,200 km):
1. Marcin Turski Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 26:42,539 (91,65 km/h)
2. Piotr Galik ING Bank Warsaw - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 26:43,398
3. Maurycy Kochański Autoklub Rzemieślnik Warszawa - 1 okr.
4. Jacek Chojnacki Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa - 1 okr.
5. Jacek Rathe Piranha / Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa - 1 okr.

6.

Tomasz Porawski PPH Kaczmarek Racing Team - Automobilklub Wielkopolski - 1 okr.

7.

Szczepan Rogala Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
 
Puchar Cinquecento Sporting / klasa Cinquecento Sporting:
Trening: 1. Szwagierczak - 1:56,125; 2. Cołoszyński - 1:56,262; 3. Węglarz - 1:56,761; 4. S. Mielcarek - 1:56,842; 5. M. Pinis - 1:56,898; 6. Golec - 1:56,977; 7. M. Tuszyński - 1:56,998; 8. Gasenko - 1:57,556; 9. Lewandowski - 1:57,659; 10. T. Krukowski - 1:57,777
Finał (12 okr. x 3,600 km = 43,200 km):
1. Sebastian Mielcarek Automobilklub Wielkopolski 23:44,016 (103,14 km/h)
2. Wojciech Cołoszyński Castrol Racing Team / Auto-Rex - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 23:44,249
3. Tomasz Krukowski Automobilklub Kielecki 23:47,991
4. Jakub Golec Automobilklub Wielkopolski 23:48,223
5. Michał Tuszyński Polmozbyt Warszawa - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 23:48,476
6. Maciej Kołomyjski Auto-Mobil Wejherowo - Automobilklub Polski 23:49,027
7. Zbigniew Szwagierczak Automobilklub Wielkopolski 23:49,135
8. Andrzej Węglarz Automobilklub Tarnobrzeski 23:50,393
9. Sebastian Lewandowski Auto-Rex - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 23:50,724
10. Krzysztof Caputa Elmar / Żarki - Automobilklub Beskidzki 23:51,681
11. Michał Pinis Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
12. Piotr Bednarek Automobilklub Wielkopolski  
13. Krzysztof Gawroński Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
14. Zdzisław Brymora Automobilklub Częstochowski  
15. Wiktor Gasenko Automobilklub Wielkopolski  
16. Tomasz Ciecierzyński Automobilklub Polski  
17. Antoni Skudło Automobilklub Śląski  
18. Jacek Raczkowski Automobilklub Kielecki  
19. Tadeusz Burkacki Automobilklub Śląski  
20. Jerzy Franek Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
21. Marek Kusiak Automobilklub Częstochowski  
22. Tomasz Dąbrowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
23. Wiesław Cygan Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
24. Grzegorz Baran Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
25. Andrzej Jaroszewicz Automobilklub Polski  
26. Wojciech Bełtowski Automobilklub Krakowski  
27. Jarosław Podsiadło Automobilklub Kielecki  
28. Jerzy Wierzbołowski Automobilklub Dolnośląski  
29. Bogdan Krachulec Automobilklub Częstochowski  
Sklasyfikowano 29 zawodników.
 
Puchar Cinquecento / klasa Cinquecento:
Trening: 1. Bubel - 2:03,351; 2. G. Karczewski - 2:03,448; 3. Turski - 2:03,590; 4. A. Nowicki - 2:03,741; 5. Buks - 2:03,824; 6. Wywiał - 2:04,089; 7. Chojnacki - 2:04,111; 8. Płaczek - 2:04,119; 9. Tomalski - 2:04,268; 10. Szymczyk - 2:04,336
Finał A (12 okr. x 3,600 km = 43,200 km):
1. Karol Buks Automobilklub Wielkopolski 25:08,990 (97,34 km/h)
2. Aleksander Bubel Polmozbyt Wrocław - Automobilklub Dolnośląski 25:10,691
3. Jerzy Kusiak Rafineria Jasło - Automobilklub Rzeszowski 25:12,639
4. Henryk Pinis Automobilklub Częstochowski 25:18,737
5. Piotr Kabat Diamykon - Automobilklub Morski 25:21,051
6. Tomasz Płaczek Grisbi Tre - Automobilklub Wielkopolski 25:25,260
7. Marcin Turski Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 25:26,747
8. Marek Szymczyk Autoklub Rzemieślnik Warszawa 25:27,656
9. Zbigniew Czarnocki Piranha / Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 25:28,180

10.

Jacek Chojnacki Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
...      

15.

Juliusz Palonka Posicz Polmozbyt - Automobilklub Lubelski  
30. Mariusz Ficoń Vienna Leas Int. - Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
Zdyskwalifikowani (nieregulaminowe przeróbki):
  Tomasz Tomalski Automobilklub Rzeszowski 25:14,117 (głowica)
  Przemysław Wójcicki Automobilklub Bydgoski (obręcze kół)
Odpadli m. in.:
  Mary Kaczor Auto-Rex - Autoklub Rzemieślnik Warszawa (brak paliwa)

<< 5 el. WSMP 1995 - Kamień Śląski] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1995] [7 el. WSMP 1995 - Kielce >>