<< 4 el. WSMP 1995 - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1995] [6 el. WSMP 1995 - Kamień Śląski >>
[Kamień Śląski (5 el. WSMP 1995) - lista zgłoszeń]


12-13.08.1995 Kamień Śląski - 5 eliminacja WSMP

Pierwotnie w zawodach miały także uczestniczyć samochody wyścigowe klas E-2000, E-1600 i E-1300. Stąd pojazdy tych klas znalazły się na liście zgłoszeń. Ostatecznie jednak, po protestach wielu kierowców, GKSS uznała nową wersję toru w Kamieniu za nie nadającą się do wyścigów formuł i pojazdów tego typu zabrakło w obu eliminacjach sezonu 1995 rozgrywanych na tym torze.

Zaległe wyścigi 5 eliminacji WSMP w klasach E-2000, E-16000 i E-1300 rozegrano podczas dodatkowej rundy w Poznaniu, która odbyła się 1.10.1995.

Klasa H pow. 1600:
Trening: 1. Federowicz - 1:32,267; 2. Dziurka - 1:32,380; 3. Myszkier - 1:32,929; 4. Kostrzak - 1:34,477; 5. Bednarek - 1:36,621; 6. Gałecki - 1:37,237
Wyścig (15 okr. x 3,600 km = 54,000 km):
1. Krzysztof Federowicz Rafineria Czechowice - A. Rzemieślnik Warszawa Ford Escort RS Cosworth 23:21,850 (130,97 km/h)
2. Tadeusz Myszkier Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski BMW M3 23:31,002
3. Andrzej Dziurka Alda Motor Sport - Automobilklub Polski Opel Astra GSi 16V 23:32,181
4. Marek Troszyński Motul Racing Team - A. Wielkopolski Volkswagen Scirocco 25:01,170
5. Mariusz Kostrzak Autoklub Rzemieślnik Warszawa BMW M3 25:02,335
6. Piotr Urbański Motul Racing Team - A. Wielkopolski Ford Sierra  
7. Andrzej Goliszek Motul Racing Team - A. Wielkopolski Volkswagen Golf  
Odpadli m. in.:
  Edward Kinderman Automobilklub Śląski Pirat-Fiat (silnik)
Najszybsze okrążenie: Federowicz (3) - 1:31,614 (133,60 km/h)
 
Klasa H-1600:
Trening: 1. Mandera - 1:37,301; 2. Koziczak - 1:38,108; 3. X. Mielcarek - 1:42,549; 4. Fiedor - 1:44,114; 5. Umicević - 1:51,869
Wyścig (15 okr. x 3,600 km = 54,000 km):
1. Xawery Mielcarek Automobilklub Wielkopolski Volkswagen Scirocco 24:46,684 (115,26 km/h)
2. Stanisław Fiedor Autoklub Rzemieślnik Warszawa Honda Civic VTi 24:47,309
3. Jarosław Koziczak Automobilklub Wielkopolski Toyota MR 2 - 1 okr.
4. Slavko Umicević Automobilklub Dolnośląski Honda CRX - 1 okr.
5. Mariusz Kasprzak Automobilklub Łódzki BMW 316 - 1 okr.
6. Józef Dziób Automobilklub Dolnośląski Toyota Corolla  
7. Wacław Podolski Elf Lubrifiants Polska - A. Kielecki Pirat  
Odpadli m. in.:
1 okr. Henryk Mandera Automobilklub Wielkopolski Suzuki Swift GTi 16V (opona)
 
Klasa Cinquecento A-900:
Trening: 1. Oczkowski - 2:02,338; 2. Kałuża - 2:04,440; 3. Płaczek - 2:05,382; 4. Pawluczuk - 2:07,093; 5. Sopa - 2:09,440
Wyścig (12 okr. x 3,600 km = 43,200 km):
1. Włodzimierz Pawluczuk Castrol Racing Team / Car Serwis - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 25:23,614 (96,40 km/h)
2. Piotr Sopa Automobilklub Wielkopolski 26:20,023
3. Marek Kujawa Automobilklub Wielkopolski 26:22,959
4. Witold Pomin KM Winogrady - 1 okr.
Odpadli m. in.:

1 okr.

Marek Oczkowski PPH Kaczmarek Racing Team - Automobilklub Wielkopolski (kolizja z Płaczkiem)
1 okr. Tomasz Płaczek Automobilklub Wielkopolski (kolizja z Oczkowskim)
 
Klasa A-850:
Trening: 1. Kaczmarek - 2:03,364; 2. Czarnocki - 2:03,779; 3. Hercog - 2:09,005; 4. Błaszczyński - 2:11,144; 5. B. Klarzyński - 2:11,609
Wyścig (12 okr. x 3,600 km = 43,200 km):
1. Marcin Kaczmarek PPH Kaczmarek Racing T. - A. Wielkopolski Polski Fiat 126p 24:53,743 (98,33 km/h)
2. Zbigniew Czarnocki Piranha / Rak Racing - A. Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 24:55,129
3. Jarosław Hercog Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p 26:45,053
 
Klasa N-126:
Trening: 1. Turski - 2:10,828; 2. Klimek - 2:12,739; 3. Galik - 2:12,754; 4. Rathe - 2:13,956; 5. Chojnacki - 2:14,462
Wyścig (12 okr. x 3,600 km = 43,200 km):
1. Marcin Turski Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 26:20,492 (92,93 km/h)
2. Cezary Klimek Automobilklub Wielkopolski 27:07,623
3. Jacek Rathe Piranha / Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 27:08,227
4. Jacek Chojnacki Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa - 1 okr.
5. Maurycy Kochański Autoklub Rzemieślnik Warszawa - 1 okr.

6.

Szczepan Rogala Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
 
Puchar Cinquecento Sporting / klasa Cinquecento Sporting:
Trening: 1. M. Tuszyński - 1:57,368; 2. Cołoszyński - 1:57,525; 3. S. Mielcarek - 1:57,554; 4. Szwagierczak - 1:57,599; 5. Golec - 1:57,645; 6. Gasenko - 1:57,987; 7. M. Pinis - 1:58,126; 8. Caputa - 1:58,204; 9. T. Krukowski - 1:58,212; 10. Oczkowski - 1:58,444
Finał (12 okr. x 3,600 km = 43,200 km):
1. Sebastian Mielcarek Polmozbyt Piła - Automobilklub Wielkopolski 24:04,740 (101,67 km/h)
2. Jakub Golec Automobilklub Wielkopolski 24:07,102
3. Zbigniew Szwagierczak Pol-Car - Automobilklub Wielkopolski 24:07,564
4. Włodzimierz Pawluczuk Castrol Racing Team / Car Serwis - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 24:18,138
5. Tomasz Krukowski Automobilklub Kielecki 24:20,857
6. Wojciech Cołoszyński Castrol Racing Team / Auto-Rex - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 24:21,123
7. Piotr Bednarek Motul Racing Team / Tollcar - Automobilklub Wielkopolski 24:23,611
8. Krzysztof Caputa Elmar - Automobilklub Beskidzki 24:26,557
9. Sebastian Lewandowski Castrol Racing Team / Auto-Rex - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 24:26,683
10. Wiktor Gasenko Moto Gobex - Automobilklub Wielkopolski 24:26,896
11. Tadeusz Burkacki Automobilklub Śląski  
12. Zdzisław Brymora Elmar - Automobilklub Częstochowski  
13. Jacek Raczkowski Ikar - Automobilklub Kielecki  
14. Tomasz Dąbrowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
15. Włodzimierz Krukowski Automobilklub Kielecki  
16. Tomasz Ciecierzyński Automobilklub Polski  
17. Antoni Skudło Automobilklub Śląski  
18. Wiesław Cygan Polmozbyt Warszawa - Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
19. Paweł Kałuża Automobilklub Kielecki  
20. Andrzej Węglarz Automobilklub Tarnobrzeski  
21. Cezary Klimek Automobilklub Wielkopolski  
22. Wojciech Bełtowski Automobilklub Krakowski  
23. Grzegorz Baran Castrol Racing Team / Polmozbyt Warszawa - Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
24. Marek Oczkowski PPH Kaczmarek Racing Team / Mari Car - Automobilklub Wielkopolski  
Sklasyfikowano 24 zawodników.
 
Puchar Cinquecento / klasa Cinquecento:
Trening: 1. Buks - 2:04,217; 2. G. Karczewski - 2:04,606; 3. Jeromin - 2:04,833; 4. Bubel - 2:04,877; 5. Ficoń - 2:05,232; 6. Ptak - 2:05,317; 7. Turski - 2:05,473; 8. Chojnacki - 2:05,490; 9. Hudziak - 2:05,535; 10. Czarnocki - 2:05,556
Finał A (12 okr. x 3,600 km = 43,200 km):
1. Karol Buks Automobilklub Wielkopolski 25:11,675 (97,16 km/h)
2. Aleksander Bubel Polmozbyt Wrocław - Automobilklub Dolnośląski 25:12,293
3. Jacek Chojnacki Castrol Racing Team / Auto-Rex - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 25:26,949
4. Marcin Turski Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 25:28,860
5. Grzegorz Karczewski Auto Service Rondo - Automobilklub Kaliski 25:34,400
6. Andrzej Słowiński Automobilklub Dolnośląski 25:43,801
7. Henryk Pinis Motor - Automobilklub Częstochowski 25:44,237
8. Piotr Kabat Diamykon - Automobilklub Morski 25:44,326
9. Mariusz Ficoń Vienna Leas Int. - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 25:45,337
10. Zbigniew Czarnocki Piranha / Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 25:45,582

11.

Marek Szymczyk Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
12. Dariusz Stróżyk Iskra - Automobilklub Kielecki  
13. Tomasz Płaczek Automobilklub Wielkopolski  
14. Tomasz Jeromin Automobilklub Wielkopolski  
15. Tomasz Tomalski Automobilklub Rzeszowski  
16. Juliusz Palonka Posicz Polmozbyt - Automobilklub Lubelski  
17. Jarosław Majewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
18. Grzegorz Grzyb Polmozbyt Rzeszów - Moto Car 93 Rzeszów  
19. Tomasz Wywiał Servimot - Automobilklub Częstochowski  
20. Juliusz Podolski Automobilklub Kielecki  
21. Arkadiusz Walus Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
22. Adam Sowa Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
23. Andrzej Szulc Auto-Mobil Wejherowo- Automobilklub Morski  
24. Mariusz Miękoś Polmozbyt Łódź - Automobilklub Łódzki  
25. Jan Herbeć Automobilklub Opolski  
26. Witold Paradowski Automobilklub Częstochowski  
27. Michał Pelec-Alexandrowicz Automobilklub Wielkopolski  

28.

Wiesław Jezierski Gedpol Gdańsk - Auto Klub Dziennikarzy  
29. Arkadiusz Nowicki Automobilklub Wielkopolski  
30. Bartosz Koprzywa Automobilklub Śląski  

31.

Małgorzata Serbin SIA Car System Voss - Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
32. Maciej Ptak Automobilklub Radomski  
Finał B:
1. (33.) Marek Kujawa Automobilklub Wielkopolski  
2. (34.) Andrzej Dąbrowski Kiesner Auto - Auto Klub Dziennikarzy  
3. (35.) Przemysław Wójcicki Automobilklub Bydgoski  
4. (36.) Paweł Melwiński Automobilklub Bydgoski  
5. (37.) Jan Dobrzyński Auto Pol - Automobilklub Zielonogórski  
6. (38.) Jacek Jurecki Janmar - Automobilklub Krakowski  
7. (39.) Dariusz Górecki Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
8. (40.) Jan Matłacz Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
9. (41.) Grzegorz Kamiński Polmozbyt Toruń - Automobilklub Toruński  
10. (42.) Marek Boryczka Automobilklub Śląski  
11. (43.) Jacek Pieśniewski Polmozbyt Katowice - Automobilklub Opolski  
12. (44.) Krzysztof Karczewski Automobilklub Kielecki  
13. (45.) Zygmunt Zając Automobilklub Wielkopolski  
14. (46.) Dariusz Komaracki Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
15. (47.) Marek Gąsecki Automobilklub Morski  
16. (48.) Paweł Woźniak Automobilklub Wielkopolski  
17. (49.) Tomasz Jęcka Diamykon - Automobilklub Morski  
18. (50.) Adam Klarzyński AS Automobile - Automobilklub Wielkopolski  
19. (51.) Robert Lipiecki Automobilklub Częstochowski  
20. (52.) Jacek Grzymała-Sojecki Automobilklub Częstochowski  
21. (53.) Ryszard Borowski Automobilklub Śląski  
22. (54.) Grzegorz Kozłowski Automobilklub Wielkopolski  
23. (55.) Paweł Mieszczański Automobilklub Częstochowski  
24. (56.) Jarosław Hercog Automobilklub Wielkopolski  
25. (57.) Kazimierz Krywult Rafineria Czechowice - Automobilklub Beskidzki  
26. (58.) Leszek Rewers KM Winogrady  
27. (59.) Mary Kaczor Auto-Rex - Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
28. (60.) Bogdan Wozowicz Moto Car 93 Rzeszów  
29. (61.) Robert Borowski Automobilklub Śląski  
Sklasyfikowano 61 zawodników.

<< 4 el. WSMP 1995 - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1995] [6 el. WSMP 1995 - Kamień Śląski >>
[Kamień Śląski (5 el. WSMP 1995) - lista zgłoszeń]