<< 3 el. WSMP 1995 - Kielce] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1995] [5 el. WSMP 1995 - Kamień Śląski >>


8-9.07.1995 Poznań - 4 eliminacja WSMP (+ eliminacja Mistrzostw Strefy Europy Środkowej)

Pogoda: bardzo ciepło

Klasa E-2000 + E-1600:
Trening: 1. K. Woźniak - 1:33,915; 2. Biernacki - 1:34,832; 3. Wierczuk - 1:35,117; 4. Luciński - 1:37,704; 5. Potekhin; ... 12. Kaczor
Wyścig (15 okr.):
1. (1.*) Jarosław Wierczuk ICL - Automobilklub Wielkopolski Dallara F 393-Fiat   24:36,236 (149,4 km/h)
2. (2.*) Krzysztof Woźniak Esso - Automobilklub Wielkopolski Van Diemen RF 92-VW 1. m. w kl. E-1600 24:40,537
3.   Viktor Kozankov (RUS) Estonia 25-Łada   24:56,507
4.   Aleksandr Potekhin (RUS) Estonia 25-Łada   25:01,293
5. (3.*) Ryszard Luciński Castrol Racing Team - Automobilklub Wielkopolski Reynard 913-Volkswagen   25:33,324
6. (4.*) Mirosław Krachulec Automobilklub Częstochowski Eufra 391-Mugen   26:13,573
             
  (5.*) Rafał Podolski Elf Lubrifiants Polska - Automobilklub Kielecki Estonia 25-Łada 2. m. w kl. E-1600  
  (6.*) Hieronim Kochański Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25-Łada 3. m. w kl. E-1600  
  (7.*) Artur Skwarzyński Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25-Łada 4. m. w kl. E-1600  
  (8.*) Wojciech Gąsecki Automobilklub Morski Estonia 25-Volkswagen 5. m. w kl. E-1600  

* - miejsca w klasyfikacji WSMP kl. E-2000

Odpadli m. in.:
5 okr. Mary Kaczor Autoklub Rzemieślnik Warszawa Van Diemen   (silnik)
  Tomasz Szczęsny Hollywood - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Reynard-Volkswagen kl. E-1600 (silnik)
tren. Marcin Biernacki jr       (silnik)
 
Klasa E-1300:
Trening: 1. Godula - 1:45,641; 2. Podkalicki - 1:47,756; 3. Sączyński - 1:47,945; 4. Czub - 1:49,177; 5. K. Wodziński - 1:49,506
Wyścig (15 okr.):
1. Andrzej Godula Elf Lubrifiants Polska - Automobilklub Polski Estonia 25 27:06,607 (135,6 km/h)
2. Cezary Czub Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21 27:16,870
3. Janusz Sączyński Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Estonia 25 27:30,323
4. Mariusz Podkalicki Elf Lubrifiants Polska - Automobilklub Szczeciński Promot 86 27:37,827
5. Michał Gil Automobilklub Kielecki Estonia 21 27:58,594
6. Marek Nowak Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
7. Andrzej Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
8. Tomasz Jeromin Automobilklub Wielkopolski    
9. Jacek Witke Automobilklub Wielkopolski    
10. Robert Podolski Elf Lubrifiants Polska - Automobilklub Kielecki    
 
Klasa H pow. 1600:

Trening: 1. Federowicz - 1:46,589; 2. Myszkier - 1:47,427; 3. Dziurka - 1:47,591; 4. Kostrzak - 1:51,515; 5. Bednarek - 1:51,985

Wyścig (15 okr.):
1. Tadeusz Myszkier Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski BMW M3 27:25,750 (134,0 km/h)
2. Andrzej Dziurka Automobilklub Polski Opel Astra GSi 16V 27:28,297
3. Mariusz Kostrzak Autoklub Rzemieślnik Warszawa BMW M3 28:40,348
4. Piotr Bednarek Motul Racing Team / Tollcar - A. Wielkopolski BMW M3 29:08,118
5. Krzysztof Gałecki Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski BMW M3 - 1 okr.

6.

Andrzej Goliszek Automobilklub Wielkopolski Volkswagen Golf  

7.

Ryszard Lenart Autoklub Rzemieślnik Warszawa    

8.

Krzysztof Federowicz Rafineria Czechowice - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Ford Escort RS Cosworth  
 
Klasa H-1600:
Trening: 1. X. Mielcarek - 1:55,062; 2. Mandera - 1:55,107; 3. Fiedor - 1:58,349; 4. Sukchor - 2:02,079; 5. Koziczak - 2:04,090
Wyścig (14 okr.):
1. Xawery Mielcarek Automobilklub Wielkopolski Volkswagen Scirocco 27:55,880 (122,9 km/h)
2. Stanisław Fiedor Autoklub Rzemieślnik Warszawa Honda Civic VTi 28:00,442
3. Jarosław Koziczak Automobilklub Wielkopolski Toyota MR 2  
4. Jakub Golec Automobilklub Wielkopolski Fiat Cinquecento Sporting 28:31,754
5. Józef Dziób Automobilklub Dolnośląski Toyota Corolla 28:40,593
6. Wiktor Gasenko Automobilklub Wielkopolski    
7. Michał Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
8. Tomasz Dąbrowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
Nie sklasyfikowany:
  Henryk Mandera Automobilklub Wielkopolski Suzuki Swift GTi 16V (opony)
 
Klasa Cinquecento A-900:
Trening: 1. Oczkowski - 2:15,719; 2. Kałuża - 2:17,922; 3. Pietruszyński - 2:18,895; 4. Nowicki - 2:19,132; 5. Pawluczuk - 2:19,132
Wyścig (10 okr.):
1. Marek Oczkowski PPH Kaczmarek Racing Team - Automobilklub Wielkopolski 23:08,586 (105,9 km/h)
2. Paweł Kałuża Automobilklub Kielecki 23:16,615
3. Włodzimierz Pawluczuk Castrol Racing Team / Car Serwis - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 23:26,105
4. Jakub Pietruszyński PPH Kaczmarek Racing Team - Automobilklub Wielkopolski 23:34,719
5. Marek Szymczyk Autoklub Rzemieślnik Warszawa 23:45,745
6. Tomasz Płaczek Automobilklub Wielkopolski  
7. Marcin Turski Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
8. Jan Herbeć Automobilklub Opolski  
9. Arkadiusz Walus Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
10. Wojciech Jankowski Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
 
Klasa A-850:
Trening: 1. Kaczmarek - 2:18,479; 2. Czarnocki - 2:18,523; 3. Kulesza - 2:21,081
Wyścig (10 okr.):
1. Zbigniew Czarnocki Piranha / Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 23:42,836 (103,4 km/h)
2. Marcin Kaczmarek PPH Kaczmarek Racing Team - A. Wielkopolski Polski Fiat 126p 24:11,894
3. Jarosław Hercog Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p 24:18,976
4. Bernard Klarzyński Anco Filtron - Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p 24:30,188
5. Jarosław Zagajewski Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p 25:11,221
6. Michał Matuszyk Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 126p  
7. Tomasz Porawski Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p  
 
Klasa N-126:
Trening: 1. Turski - 2:24,834; 2. Klimek - 2:25,066; 3. Galik - 2:26,442
Wyścig (10 okr.):
1. Cezary Klimek Automobilklub Wielkopolski 24:37,624 (99,4 km/h)
2. Jacek Rathe Piranha / Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 24:55,429
3. Piotr Galik ING Bank Warsaw - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 24:55,773
4. Jacek Chojnacki Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 25:03,400
5. Arkadiusz Walus Elko-Exim-Silicon / Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 25:04,367
6. Lech Wójcik Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
7. Szczepan Rogala Autoklub Rzemieślnik Warszawa  

<< 3 el. WSMP 1995 - Kielce] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1995] [5 el. WSMP 1995 - Kamień Śląski >>