<< 3 el. WSMP 1995 - Kielce] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1995] [5 el. WSMP 1995 - Kamień Śląski >>
Pogoda: bardzo ciepło
Wyniki wyścigów: | ||||||
Klasa E-2000 + E-1600: | ||||||
Trening: 1. K. Woźniak - 1:33,915; 2. Biernacki - 1:34,832; 3. Wierczuk - 1:35,117; 4. Luciński - 1:37,704; 5. Potekhin; ... 12. Kaczor | ||||||
Wyścig (15 okr.): | ||||||
1. | (1.*) | Jarosław Wierczuk | ICL - Automobilklub Wielkopolski | Dallara F 393-Fiat | 24:36,236 (149,4 km/h) | |
2. | (2.*) | Krzysztof Woźniak | Esso - Automobilklub Wielkopolski | Van Diemen RF 92-VW | 1. kl. E-1600 | 24:40,537 |
3. | Viktor Kozankov | (RUS) | Estonia 25-Łada | 24:56,507 | ||
4. | Aleksandr Potekhin | (RUS) | Estonia 25-Łada | 25:01,293 | ||
5. | (3.*) | Ryszard Luciński | Castrol Racing Team - Automobilklub Wielkopolski | Reynard 913-VW | 25:33,324 | |
6. | (4.*) | Mirosław Krachulec | Automobilklub Częstochowski | Eufra 391-Mugen | 26:13,573 | |
(5.*) | Rafał Podolski | Elf Lubrifiants Polska - Automobilklub Kielecki | Estonia 25-Łada | 2. kl. E-1600 | ||
(6.*) | Hieronim Kochański | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Estonia 25-Łada | 3. kl. E-1600 | ||
(7.*) | Artur Skwarzyński | Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Estonia 25-Łada | 4. kl. E-1600 | ||
(8.*) | Wojciech Gąsecki | Automobilklub Morski | Estonia 25-Volkswagen | 5. kl. E-1600 | ||
* - miejsca w klasyfikacji WSMP kl. E-2000 |
||||||
Odpadli m. in.: | ||||||
5 okr. | Mary Kaczor | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Van Diemen | (silnik) | ||
Tomasz Szczęsny | Hollywood - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Reynard-Volkswagen | kl. E-1600 | (silnik) | ||
trening | Marcin Biernacki jr | (silnik) | ||||
Klasa E-1300: | ||||||
Trening: 1. Godula - 1:45,641; 2. Podkalicki - 1:47,756; 3. Sączyński - 1:47,945; 4. Czub - 1:49,177; 5. K. Wodziński - 1:49,506 | ||||||
Wyścig (15 okr.): | ||||||
1. | Andrzej Godula | Elf Lubrifiants Polska - Automobilklub Polski | Estonia 25 | 27:06,607 (135,6 km/h) | ||
2. | Cezary Czub | Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Estonia 21 | 27:16,870 | ||
3. | Janusz Sączyński | Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski | Estonia 25 | 27:30,323 | ||
4. | Mariusz Podkalicki | Elf Lubrifiants Polska - Automobilklub Szczeciński | Promot 86 | 27:37,827 | ||
5. | Michał Gil | Automobilklub Kielecki | Estonia 21 | 27:58,594 | ||
6. | Marek Nowak | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | ||||
7. | Andrzej Wodziński | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | ||||
8. | Tomasz Jeromin | Automobilklub Wielkopolski | ||||
9. | Jacek Witke | Automobilklub Wielkopolski | ||||
10. | Robert Podolski | Elf Lubrifiants Polska - Automobilklub Kielecki | ||||
Klasa H pow. 1600: | ||||||
Trening: 1. Federowicz - 1:46,589; 2. Myszkier - 1:47,427; 3. Dziurka - 1:47,591; 4. Kostrzak - 1:51,515; 5. Bednarek - 1:51,985 |
||||||
Wyścig (15 okr.): | ||||||
1. | Tadeusz Myszkier | Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski | BMW M3 | 27:25,750 (134,0 km/h) | ||
2. | Andrzej Dziurka | Automobilklub Polski | Opel Astra GSi 16V | 27:28,297 | ||
3. | Mariusz Kostrzak | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | BMW M3 | 28:40,348 | ||
4. | Piotr Bednarek | Motul Racing Team / Tollcar - A. Wielkopolski | BMW M3 | 29:08,118 | ||
5. | Krzysztof Gałecki | Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski | BMW M3 | - 1 okr. | ||
6. |
Andrzej Goliszek | Automobilklub Wielkopolski | Volkswagen Golf | |||
7. |
Ryszard Lenart | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | ||||
8. |
Krzysztof Federowicz | Rafineria Czechowice - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Ford Escort RS Cosworth | |||
Klasa H-1600: | ||||||
Trening: 1. X. Mielcarek - 1:55,062; 2. Mandera - 1:55,107; 3. Fiedor - 1:58,349; 4. Sukchor - 2:02,079; 5. Koziczak - 2:04,090 | ||||||
Wyścig (14 okr.): | ||||||
1. | Xawery Mielcarek | Automobilklub Wielkopolski | Volkswagen Scirocco | 27:55,880 (122,9 km/h) | ||
2. | Stanisław Fiedor | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Honda Civic VTi | 28:00,442 | ||
3. | Jarosław Koziczak | Automobilklub Wielkopolski | Toyota MR 2 | |||
4. | Jakub Golec | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento Sporting | 28:31,754 | ||
5. | Józef Dziób | Automobilklub Dolnośląski | Toyota Corolla | 28:40,593 | ||
6. | Wiktor Gasenko | Automobilklub Wielkopolski | ||||
7. | Michał Tuszyński | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | ||||
8. | Tomasz Dąbrowski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | ||||
Nie sklasyfikowany: | ||||||
Henryk Mandera | Automobilklub Wielkopolski | Suzuki Swift GTi 16V | (opony) | |||
Klasa Cinquecento A-900: | ||||||
Trening: 1. Oczkowski - 2:15,719; 2. Kałuża - 2:17,922; 3. Pietruszyński - 2:18,895; 4. Nowicki - 2:19,132; 5. Pawluczuk - 2:19,132 | ||||||
Wyścig (10 okr.): | ||||||
1. | Marek Oczkowski | PPH Kaczmarek Racing Team - A. Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | 23:08,586 (105,9 km/h) | ||
2. | Paweł Kałuża | Automobilklub Kielecki | Fiat Cinquecento 900 | 23:16,615 | ||
3. | Włodzimierz Pawluczuk | Castrol Racing T. / Car Serwis - A. Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | 23:26,105 | ||
4. | Jakub Pietruszyński | PPH Kaczmarek Racing Team - A. Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | 23:34,719 | ||
5. | Marek Szymczyk | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | 23:45,745 | ||
6. | Tomasz Płaczek | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | |||
7. | Marcin Turski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | |||
8. | Jan Herbeć | Automobilklub Opolski | Fiat Cinquecento 900 | |||
9. | Arkadiusz Walus | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | |||
10. | Wojciech Jankowski | Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | |||
Klasa A-850: | ||||||
Trening: 1. Kaczmarek - 2:18,479; 2. Czarnocki - 2:18,523; 3. Kulesza - 2:21,081 | ||||||
Wyścig (10 okr.): | ||||||
1. | Zbigniew Czarnocki | Piranha / Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 23:42,836 (103,4 km/h) | ||
2. | Marcin Kaczmarek | PPH Kaczmarek Racing Team - A. Wielkopolski | Polski Fiat 126p | 24:11,894 | ||
3. | Jarosław Hercog | Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 126p | 24:18,976 | ||
4. | Bernard Klarzyński | Anco Filtron - Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 126p | 24:30,188 | ||
5. | Jarosław Zagajewski | Automobilklub Łódzki | Polski Fiat 126p | 25:11,221 | ||
6. | Michał Matuszyk | Automobilklub Dolnośląski | Polski Fiat 126p | |||
7. | Tomasz Porawski | Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 126p | |||
Klasa N-126: | ||||||
Trening: 1. Turski - 2:24,834; 2. Klimek - 2:25,066; 3. Galik - 2:26,442 | ||||||
Wyścig (10 okr.): | ||||||
1. | Cezary Klimek | Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 126p | 24:37,624 (99,4 km/h) | ||
2. | Jacek Rathe | Piranha / Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 24:55,429 | ||
3. | Piotr Galik | ING Bank Warsaw - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 24:55,773 | ||
4. | Jacek Chojnacki | Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 25:03,400 | ||
5. | Arkadiusz Walus | Elko-Exim-Silicon / Rak Racing - A. Rzemieślnik Wa-wa | Polski Fiat 126p | 25:04,367 | ||
6. | Lech Wójcik | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | |||
7. | Szczepan Rogala | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p |
<< 3 el. WSMP 1995 - Kielce] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1995] [5 el. WSMP 1995 - Kamień Śląski >>