<< 2 el. WSMP 1995 - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1995] [4 el. WSMP 1995 - Poznań >>


16-17.06.1995 Kielce - 3 eliminacja WSMP

Pogoda: słonecznie

Klasa E-2000 + E-1600:
Trening: 1. K. Woźniak - 1:47,015; 2. Wierczuk - 1:50,013; 3. Luciński - 1:50,046; 4. Szczęsny - 1:52,044; 5. Rafał Podolski - 1:52,348; 6. H. Kochański - 1:55,734
Wyścig (15 okr. x 4,160 km = 62,400 km):
1. Jarosław Wierczuk Automobilklub Wielkopolski Van Diemen RF 92-Mugen   27:51,990 (134,35 km/h)
2. Krzysztof Woźniak Esso - Automobilklub Wielkopolski Van Diemen RF 92-VW 1. m. w kl. E-1600 27:52,562
3. Ryszard Luciński Castrol Racing Team - A. Wielkopolski Reynard 913-Volkswagen   28:04,702
4. Tomasz Szczęsny Hollywood - A. Rzemieślnik Warszawa Reynard 883-Volkswagen 2. m. w kl. E-1600 28:05,416
5. Wojciech Gąsecki Automobilklub Morski Estonia 25-Volkswagen 3. m. w kl. E-1600 29:56,444

6.

Artur Skwarzyński Castrol R. T. - A. Rzemieślnik Wa-wa Estonia 25-Łada 4. m. w kl. E-1600 - 1 okr.

7.

Mirosław Krachulec Automobilklub Częstochowski Eufra 391-Mugen   - 1 okr.
Odpadli m. in.:
  Rafał Podolski Elf Lubrifiants Polska - A. Kielecki Estonia 25-Łada kl. E-1600 (wahacz)
 
Klasa E-1300:
Trening: 1. Godula - 1:54,659; 2. Leśniak - 1:57,489; 3. Sączyński - 1:58,389; 4. Czub - 1:58,754; 5. Sołtowski - 1:58,888
Wyścig (15 okr. x 4,160 km = 62,400 km):
1. Janusz Sączyński Automobilklub Morski Estonia 25 27:53,541 (125,28 km/h)
2. Michał Gil Automobilklub Kielecki Estonia 21 27:58,482
3. Cezary Czub Rak Racing - A. Rzemieślnik Warszawa Estonia 21 28:01,264
4. Krzysztof Wodziński Castrol R. T. - A. Rzemieślnik Wa-wa Promot 86 28:08,201
5. Mariusz Podkalicki Elf Lubrifiants Polska - A. Szczeciński Promot 86 28:20,864
6. Marek Nowak Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
7. Grzegorz Kamiński Polmozbyt Toruń - A. Toruński    
8. Zbigniew Marek Automobilklub Morski    
9. Andrzej Godula Elf Lubrifiants Polska - A. Polski Estonia 25-Łada  

10.

Andrzej Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
Odpadli m. in.:
  Robert Podolski Elf Lubrifiants Polska - A. Kielecki   (ciśnienie paliwa)
 
Klasa H pow. 1600:
Trening: 1. Myszkier - 1:53,843; 2. Federowicz - 1:55,344; 3. Bednarek - 1:58,630; 4. Kostrzak - 1:59,062; 5. Troszyński - 1:59,885; 6. Kusiak - 2:00,289; 7. Dziurka - 2:00,407
Wyścig (15 okr. x 4,160 km = 62,400 km):
1. Krzysztof Federowicz Rafineria Czechowice - Rzemieślnik Ford Escort RS Cosworth 29:08,116 (128,50 km/h)
2. Tadeusz Myszkier Rafineria Gdańska - A. Morski BMW M3 29:09,823
3. Mariusz Kostrzak Autoklub Rzemieślnik Warszawa BMW M3 30:28,002
4. Piotr Bednarek Motul R. T. / Tollcar - A. Wielkopolski BMW M3 30:47,273
5. Marek Troszyński Motul Racing Team - A. Wielkopolski Volkswagen Scirocco 30:49,435
6. Piotr Urbański Automobilklub Wielkopolski Ford Sierra  
7. Piotr Bocheński Automobilklub Wielkopolski    
8. Andrzej Kleina Automobilklub Wielkopolski Ford Sierra Cosworth  
9. Andrzej Goliszek Automobilklub Wielkopolski Volkswagen Golf  
10. Ryszard Lenart Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
Odpadli m. in.:
  Adam Polak Automobilklub Polski Toyota Celica GT4 (silnik)

tren.

Krzysztof Gałecki Rafineria Gdańska - A. Morski BMW M3 (wypadek)
 
Klasa H-1600:
Trening: 1. Mandera - 2:03,521; 2. X. Mielcarek - 2:06,365; 3. Fiedor - 2:06,969; 4. Koziczak - 2:15,823; 5. S. Mielcarek - 2:24,717
Wyścig (14 okr. x 4,160 km = 58,240 km):
1. Henryk Mandera Automobilklub Wielkopolski Suzuki Swift GTi 16V 29:33,280 (118,24 km/h)
2. Xawery Mielcarek Automobilklub Wielkopolski Volkswagen Scirocco 30:03,158
3. Stanisław Fiedor Autoklub Rzemieślnik Warszawa Honda Civic VTi 30:13,909
4. Jarosław Koziczak Automobilklub Wielkopolski Toyota MR 2 - 1 okr.
5. Józef Dziób Automobilklub Dolnośląski Toyota Corolla - 3 okr.
 
Klasa Cinquecento A-900:
Trening: 1. Oczkowski - 2:31,338; 2. Kałuża - 2:34,253; 3. Pawluczuk - 2:35,004
Wyścig (10 okr. x 4,160 km = 41,600 km):
1. Paweł Kałuża Automobilklub Kielecki 26:07,042 (95,57 km/h)
2. Włodzimierz Pawluczuk Castrol Racing Team / Car Serwis - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 26:48,307
3. Witold Pomin KM Winogrady 26:51,068
4. Piotr Sopa Automobilklub Wielkopolski 26:51,614
5. Tomasz Wywiał Servimot - Automobilklub Częstochowski 27:10,020

6.

Marek Kujawa Automobilklub Wielkopolski  
Odpadli m. in.:
  Marek Oczkowski PPH Kaczmarek Racing Team - Automobilklub Wielkopolski (pasek klinowy)
 
Klasa A-850:
Trening: 1. Kaczmarek - 2:32,035; 2. Czarnocki - 2:34,343; 3. Kulesza - 2:37,805
Wyścig (10 okr. x 4,160 km = 41,600 km):
1. Zbigniew Czarnocki Piranha / Rak R. - Rzemieślnik Wa-wa Polski Fiat 126p 26:34,411 (93,93 km/h)
2. Jarosław Hercog Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p 27:06,000
3. Bernard Klarzyński Anco Filtron - A. Wielkopolski Polski Fiat 126p 27:40,653
4. Mieczysław Błaszczyński Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p 27:43,797
5. Bartłomiej Kulesza Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 28:25,072

6.

Jarosław Zagajewski Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p  

7.

Jarosław Majewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
Odpadli m. in.:
  Marcin Kaczmarek PPH Kaczmarek R. T. - A. Wielkopolski Polski Fiat 126p (wypadek)
 
Klasa N-126:
Trening: 1. Turski - 2:44,545; 2. Wójcik - 2:45,042; 3. Klimek - 2:46,042
Wyścig (10 okr. x 4,160 km = 41,600 km):
1. Cezary Klimek Automobilklub Wielkopolski 27:53,150 (89,51 km/h)
2. Marcin Turski Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 27:55,023
3. Jacek Rathe Piranha / Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 28:10,703
4. Piotr Galik ING Bank Warsaw - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 28:15,759
5. Arkadiusz Walus Elko-Exim-Silicon / Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 28:22,116

6.

Jacek Chojnacki Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa  

7.

Maurycy Kochański Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
 

Puchar Cinquecento Sporting / klasa Cinquecento Sporting:

Trening: 1. S. Mielcarek - 2:24,740; 2. Cołoszyński - 2:24,966; 3. Golec - 2:25,111; 4. Gawroński - 2:25,643; 5. A. Tuszyński - 2:25,704; 6. Szwagierczak - 2:25,765; 7. T. Krukowski - 2:25,993; 8. Węglarz - 2:26,190; 9. M. Tuszyński - 2:26,280; 10. Raczkowski - 2:26,367

Finał (10 okr. x 4,160 km = 41,600 km):
1. Sebastian Mielcarek Polmozbyt Piła - Automobilklub Wielkopolski 24:19,669 (102,60 km/h)
2. Jakub Golec Automobilklub Wielkopolski 24:21,743
3. Zbigniew Szwagierczak Pol-Car - Automobilklub Wielkopolski 24:29,870
4. Wojciech Cołoszyński Castrol Racing Team / Auto-Rex - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 24:34,053
5. Adam Tuszyński Polmozbyt Warszawa - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 24:37,339
6. Andrzej Węglarz Automobilklub Tarnobrzeski 24:37,636
7. Tomasz Krukowski Automobilklub Kielecki 24:38,875
8. Bogdan Krachulec Automobilklub Częstochowski 24:44,863
9. Maciej Kołomyjski Auto-Mobil Wejherowo - Automobilklub Polski 24:48,087
10. Włodzimierz Pawluczuk Castrol Racing Team / Car Serwis - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 24:48,207
11. Włodzimierz Krukowski Automobilklub Kielecki  
12. Sebastian Lewandowski Castrol Racing Team / Auto-Rex - Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
13. Krzysztof Woźniak Automobilklub Wielkopolski  
14. Zdzisław Brymora Elmar - Automobilklub Częstochowski  
15. Krzysztof Caputa Elmar - Automobilklub Beskidzki  
16. Marek Kusiak Fina - Automobilklub Częstochowski  
17. Jerzy Franek Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
18. Tomasz Ciecierzyński Automobilklub Polski  
19. Paweł Kałuża Automobilklub Kielecki  
20. Tadeusz Burkacki Automobilklub Śląski  
21. Tomasz Dąbrowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
22. Antoni Skudło Automobilklub Śląski  
23. Artur Skwarzyński Castrol Racing Team / Rescor Olsztyn - Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
24. Andrzej Jaroszewicz Polmozbyt Warszawa - Automobilklub Polski  
25. Wojciech Bełtowski Automobilklub Krakowski  
26. Cezary Klimek Automobilklub Wielkopolski  
27. Wiesław Cygan Polmozbyt Warszawa - Autoklub Rzemieślnik Warszawa  

28.

Wiktor Gasenko Moto Gobex - Automobilklub Wielkopolski  
Odpadli m. in.:

7 okr.

Marek Oczkowski PPH Kaczmarek Racing Team / Mari Car - Automobilklub Wielkopolski (skrzynia biegów)

6 okr.

Krzysztof Gawroński Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa (wypadek)

3 okr.

Michał Pinis Autoklub Rzemieślnik Warszawa (skrzynia biegów)
Sklasyfikowano 28 zawodników.
 
Puchar Cinquecento / klasa Cinquecento:
Trening: 1. Stróżyk - 2:34,428; 2. Chojnacki - 2:35,404; 3. A. Nowicki - 2:35,416; 4. Tomalski - 2:35,446; 5. Buks - 2:35,625; 6. Bubel - 2:35,917; 7. J. Kusiak - 2:36,035; 8. Jeromin - 2:36,072; 9. Matłacz - 2:36,463; 10. Turski - 2:36,640; ... 14. Serbin
Finał A + B (10 okr. x 4,160 km = 41,600 km):
1. Arkadiusz Nowicki Automobilklub Wielkopolski 26:03,441
2. Jerzy Kusiak Rafineria Jasło - Automobilklub Rzeszowski 26:11,103
3. Marek Szymczyk Autoklub Rzemieślnik Warszawa 26:15,439
4. Tomasz Tomalski Automobilklub Rzeszowski 26:18,429
5. Marcin Turski Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 26:25,722
6. Karol Buks Automobilklub Wielkopolski 26:26,347
7. Aleksander Bubel Polmozbyt Wrocław - Automobilklub Dolnośląski 26:27,868
8. Tomasz Jeromin Automobilklub Wielkopolski 26:34,158
9. Dariusz Stróżyk Automobilklub Kielecki 26:34,768
10. Andrzej Słowiński Automobilklub Dolnośląski  
11. Robert Kisiel Due Forte - Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
12. Piotr Kabat Diamykon - Automobilklub Morski  
13. Tomasz Płaczek Automobilklub Wielkopolski  
14. Zbigniew Czarnocki Piranha / Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
15. Tomasz Ryborz Automobilklub Śląski  
16. Grzegorz Grzyb Polmozbyt Rzeszów - Moto Car 93 Rzeszów  
17. Małgorzata Serbin SIA Car System Voss - Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
18. Robert Hudziak Automobilklub Wielkopolski  
19. Adam Sowa Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
20. Mariusz Borczyk Auto Service - Automobilklub Rzeszowski  
21. Andrzej Szulc Auto-Mobil Wejherowo - Automobilklub Morski  
22. Marek Kujawa Automobilklub Wielkopolski  
23. Henryk Pinis Motor - Automobilklub Częstochowski  
24. Wojciech Jankowski Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
25. Eugeniusz Zarzycki Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
26. Wiesław Jezierski Gedpol Gdańsk - Auto Klub Dziennikarzy  
27. Jarosław Majewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
28. Adam Majewski Automobilklub Polski  
29. Tomasz Wywiał Servimot - Automobilklub Częstochowski  
30. Michał Pelec-Alexandrowicz Automobilklub Wielkopolski  
31. Jan Matłacz Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
32. Maciej Ptak Automobilklub Radomski  
33. Zygmunt Zając Automobilklub Wielkopolski  
34. Arkadiusz Walus Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
35. Juliusz Palonka Posicz Polmozbyt - Automobilklub Lubelski  
36. Juliusz Podolski Automobilklub Kielecki  
37. Robert Urbański Automobilklub Kielecki  
38. Tomasz Jęcka Diamykon - Automobilklub Morski  
39. Paweł Woźniak Automobilklub Wielkopolski  
40. Bernard Klarzyński AS Automobile - Automobilklub Wielkopolski  
41. Mariusz Miękoś Polmozbyt Łódź - Automobilklub Łódzki  
42. Witold Paradowski Automobilklub Częstochowski  
43. Grzegorz Kozłowski Automobilklub Wielkopolski  
44. Jan Herbeć Automobilklub Opolski  
45. Piotr Sopa Automobilklub Wielkopolski  
46. Paweł Melwiński Automobilklub Bydgoski  
47. Dariusz Górecki Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
48. Grzegorz Kamiński Polmozbyt Toruń - Automobilklub Toruński  
49. Marcin Brymora Mikoda - Automobilklub Częstochowski  
50. Jacek Jurecki Janmar - Automobilklub Krakowski  
51. Grzegorz Grygiel Automobilklub Wielkopolski  
52. Dariusz Komaracki Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
53. Jacek Grzymała-Sojecki Automobilklub Częstochowski  
54. Adam Klarzyński AS Automobile - Automobilklub Wielkopolski  
55. Krzysztof Karczewski Automobilklub Kielecki  
56. Marek Boryczka Automobilklub Śląski  
57. Stanisław Bazan PPHU Special - Automobilklub Rzeszowski  
58. Jarosław Hercog Automobilklub Wielkopolski  
59. Paweł Olejniczak Automobilklub Wielkopolski  
60. Leszek Rewers KM Winogrady  
61. Jacek Pieśniewski Polmozbyt Katowice - Automobilklub Opolski  
62. Robert Lipiecki Automobilklub Częstochowski  
63. Jan Dobrzyński Auto Pol - Automobilklub Zielonogórski  
64. Bartosz Koprzywa Automobilklub Śląski  
65. Paweł Mieszczański Automobilklub Częstochowski  
Zdyskwalifikowany:
  Jacek Chojnacki Castrol Racing Team / Auto-Rex - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 26:02,789
Odpadli m. in.:

5 okr. (A)

Andrzej Dąbrowski Kiesner Auto - Auto Klub Dziennikarzy (skrzynia biegów)
  Jakub Pietruszyński Mari Car / PPH Kaczmarek Racing Team - Automobilklub Wielkopolski (skrzynia biegów)
Wystartowało 81 zawodników, sklasyfikowano 65.

<< 2 el. WSMP 1995 - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1995] [4 el. WSMP 1995 - Poznań >>