<< 1 el. WSMP 1995 - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1995] [3 el. WSMP 1995 - Kielce >>


13-14.05.1995 Poznań - 2 eliminacja WSMP

Pogoda: deszcz podczas treningów, silny wiatr podczas finałów Pucharu C-C

Klasa E-2000 + E-1600:
Trening: 1. K. Woźniak - 1:52,570; 2. Wierczuk - 1:56,271; 3. Luciński - 1:58,965; 4. Skwarzyński - 2:01,828; 5. Rafał Podolski - 2:02,675; 6. M. Krachulec - 2:04,351
Wyścig (15 okr.):
1. Krzysztof Woźniak Automobilklub Wielkopolski Van Diemen RF 92-VW 1. m. w kl. E-1600 26:36,955 (138,1 km/h)
2. Jarosław Wierczuk Automobilklub Wielkopolski Dallara F 393-Fiat   26:41,299
3. Ryszard Luciński Castrol Racing Team - A. Wielkopolski Reynard 913-Volkswagen   26:49,521
4. Rafał Podolski Elf Lubrifiants Polska - A. Kielecki Estonia 25-Łada 2. m. w kl. E-1600 27:25,309
5. Mirosław Krachulec Automobilklub Częstochowski Eufra 391-Mugen   28:02,711
6. Tomasz Szczęsny Autoklub Rzemieślnik Warszawa Reynard 883-Volkswagen 3. m. w kl. E-1600 28:04,279
7. Wojciech Bełtowski Automobilklub Krakowski   4. m. w kl. E-1600  
8. Jacek Szmidt Automobilklub Toruński Estonia 25-Fiat 5. m. w kl. E-1600  
9. Wojciech Gąsecki Automobilklub Morski Estonia 25 6. m. w kl. E-1600  
10. Hieronim Kochański Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25-Łada 7. m. w kl. E-1600  
Odpadli m. in.:
  Artur Skwarzyński Castrol R. T. - A. Rzemieślnik Warszawa Estonia 25-Łada kl. E-1600 (koło zamachowe)
 
Klasa E-1300:

Trening: 1. Sączyński - 2:04,243; 2. Czub - 2:04,536; 3. Sołtowski - 2:05,377; 4. Godula - 2:05,579; 5. Robert Podolski - 2:06,637

Wyścig (15 okr.):

1. Andrzej Godula Elf Lubrifiants Polska - A. Polski Estonia 25 28:19,079 (129,8 km/h)
2. Michał Gil Automobilklub Kielecki Estonia 21 28:33,137
3. Tomasz Jeromin Automobilklub Wielkopolski Estonia 21 28:40,637
4. Robert Podolski Elf Lubrifiants Polska - A. Kielecki Estonia 21 28:59,997
5. Cezary Czub Rak Racing - A. Rzemieślnik Warszawa Estonia 21 29:02,226
6. Marek Nowak Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
7. Grzegorz Kamiński Polmozbyt Toruń - A. Toruński    
8. Andrzej Grabowski Automobilklub Morski    
9. Wojciech Górecki Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
10. Tadeusz Kłosowski Automobilklub Morski    
W treningach wzięło udział 23 zawodników, wystartowało 18.
 
Klasa H pow. 1600:
Trening: 1. Dziurka - 1:57,287; 2. Myszkier - 1:59,508; 3. Polak - 2:01,385; 4. Federowicz - 2:02,378; 5. Gałecki - 2:02,564; 6. Bednarek - 2:02,665; 7. Kostrzak - 2:03,524

Wyścig (15 okr.):

1. Tadeusz Myszkier Rafineria Gdańska - A. Morski BMW M3 29:51,640 (123,1 km/h)
2. Andrzej Dziurka Automobilklub Polski Opel Astra GSi 16V 29:55,873
3. Adam Polak Toyota / Castrol / Stomil - A. Polski Toyota Celica GT4 30:11,191
4. Krzysztof Federowicz Rafineria Czechowice - Rzemieślnik Ford Escort RS Cosworth 30:18,381
5. Krzysztof Gałecki Rafineria Gdańska - A. Morski BMW M3 30:44,160
6. Piotr Bednarek Motul R. T. / Tollcar - A. Wielkopolski BMW M3 31:04,449
7. Marek Troszyński Automobilklub Wielkopolski Volkswagen Scirocco  
8. Mariusz Kostrzak Autoklub Rzemieślnik Warszawa BMW M3  
9. Piotr Urbański Automobilklub Wielkopolski Ford Sierra  
10. Slavko Umicević Automobilklub Dolnośląski Honda CRX  
 
Klasa H-1600:
Trening: 1. Mandera - 2:08,599; 2. Fiedor - 2:10,668; 3. X. Mielcarek - 2:11,010; 4. Koziczak - 2:16,271; 5. Golec - 2:27,208
Wyścig (15 okr.):
1. (1.*) Xawery Mielcarek Automobilklub Wielkopolski Volkswagen Scirocco 29:51,765 (123,1 km/h)
2. (2.*) Henryk Mandera Automobilklub Wielkopolski Suzuki Swift GTi 16V 30:19,438
3. (3.*) Stanisław Fiedor Autoklub Rzemieślnik Warszawa Honda Civic VTi 30:37,337
4. (4.*) Jarosław Koziczak Automobilklub Wielkopolski Toyota MR 2 31:41,235
5.   Mirko Lubner (D) Łada 2108 Samara - 1 okr.
           
 

(5.*)

Józef Dziób Automobilklub Dolnośląski Toyota Corolla  
* - miejsca w klasyfikacji WSMP
 
Klasa Cinquecento A-900:
Trening: 1. Oczkowski - 2:25,797; 2. Pawluczuk - 2:36,180; 3. Rewers - 2:41,609

Wyścig (10 okr.):

1. Marek Oczkowski PPH Kaczmarek Racing Team - Automobilklub Wielkopolski 23:15,847 (105,3 km/h)
2. Włodzimierz Pawluczuk Castrol Racing Team / Car Serwis - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 24:21,160
3. Witold Pomin KM Winogrady 25:09,578
4. Piotr Sopa Automobilklub Wielkopolski  

5.

Leszek Rewers KM Winogrady  
 
Klasa A-850:
Trening: 1. Kaczmarek - 2:23,369; 2. Czarnocki - 2:23,933; 3. Kulesza - 2:28,153

Wyścig (10 okr.):

1. Marcin Kaczmarek PPH Kaczmarek R. T. - A. Wielkopolski Polski Fiat 126p 23:15,427 (105,3 km/h)
2. Zbigniew Czarnocki Rak Racing - A. Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 23:15,847
3. Jarosław Hercog Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p 26:02,435
 
Klasa N-126:
Trening: 1. Chojnacki - 2:39,439; 2. Walus - 2:40,256; 3. Rathe - 2:40,686

Wyścig (10 okr.):

1. Piotr Galik Autoklub Rzemieślnik Warszawa 25:46,858 (95,0 km/h)
2. Jacek Chojnacki Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 25:46,859
3. Jacek Rathe Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa - 1 okr.
4. Lech Wójcik Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
5. Maurycy Kochański Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
 
Puchar Cinquecento Sporting / klasa Cinquecento Sporting:
Trening: 1. Kołomyjski - 2:24,944; 2. Golec - 2:25,595; 3. Gawroński - 2:26,037; 4. K. Woźniak - 2:26,084; 5. M. Pinis - 2:26,109; 6. T. Krukowski - 2:26,209; 7. Oczkowski - 2:26,270; 8. A. Tuszyński - 2:26,282; 9. Burkacki - 2:26,364; 10. Cołoszyński - 2:26,759; 11. Szwagierczak
Finał:
1. Zbigniew Szwagierczak Pol-Car - Automobilklub Wielkopolski 22:53,581
2. Adam Tuszyński Polmozbyt Warszawa - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 22:54,377
3. Krzysztof Gawroński Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 22:54,553
4. Maciej Kołomyjski Auto-Mobil Wejherowo - Automobilklub Polski 22:56,550
5. Jakub Golec Automobilklub Wielkopolski 22:56,738
6. Wojciech Cołoszyński Castrol Racing Team / Auto-Rex - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 23:05,695
7. Paweł Kałuża Automobilklub Kielecki 23:07,268
8. Tadeusz Burkacki Automobilklub Śląski 23:07,554
9. Zdzisław Brymora Elmar - Automobilklub Częstochowski 23:07,995
10. Sebastian Mielcarek Polmozbyt Piła - Automobilklub Wielkopolski 23:08,388
11. Michał Pinis Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
12. Tomasz Krukowski Automobilklub Kielecki  
13. Andrzej Węglarz Automobilklub Tarnobrzeski  
14. Włodzimierz Krukowski Automobilklub Kielecki  
15. Michał Tuszyński Polmozbyt Warszawa - Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
16. Marek Oczkowski PPH Kaczmarek Racing Team / Mari-Car - Automobilklub Wielkopolski  
17. Krzysztof Caputa Elmar - Automobilklub Beskidzki  
18. Wiktor Gasenko Moto Gobex - Automobilklub Wielkopolski  
19. Jacek Raczkowski Ikar - Automobilklub Kielecki  
20. Bogdan Krachulec Automobilklub Częstochowski  
21. Tomasz Dąbrowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
22. Jerzy Franek Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
23. Marek Kusiak Fina - Automobilklub Częstochowski  
24. Adam Polak Automobilklub Polski  
25. Andrzej Jaroszewicz Polmozbyt Warszawa - Automobilklub Polski  
26. Mirosław Krachulec Automobilklub Częstochowski  
27. Tomasz Ciecierzyński Automobilklub Polski  
28. Grzegorz Baran Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
29. Włodzimierz Pawluczuk Castrol Racing Team / Car Serwis - Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
30. Artur Skwarzyński Castrol Racing Team / Rescor Olsztyn - Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
31. Wiesław Cygan Polmozbyt Warszawa - Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
32. Wojciech Bełtowski Automobilklub Krakowski  
33. Piotr Bednarek Automobilklub Wielkopolski  
Sklasyfikowano 33 zawodników.
 
Puchar Cinquecento / klasa Cinquecento:
Trening: 1. Pietruszyński - 2:32,521; 2. Buks - 2:32,523; 3. G. Karczewski - 2:33,420; 4. Bubel - 2:33,460; 5. Turski - 2:33,550; 6. Hudziak - 2:33,553; 7. Palonka - 2:33,778; 8. Płaczek - 2:33,817; 9. Kasztelan - 2:33,842; 10. Wozowicz - 2:34,030; ... 31. Ficoń
Finał A (10 okr.):
1. Aleksander Bubel Polmozbyt Wrocław - Automobilklub Dolnośląski 25:27,379
2. Marcin Turski Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 25:36,673
3. Jacek Chojnacki Castrol Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa 25:39,729
4. Karol Buks Automobilklub Wielkopolski 25:40,668
5. Tomasz Jeromin Automobilklub Wielkopolski 25:44,913
6. Grzegorz Karczewski Automobilklub Kaliski 25:45,777
7. Marcin Brymora Automobilklub Częstochowski 25:47,082
8. Grzegorz Grzyb Polmozbyt Rzeszów - Moto Car 93 Rzeszów 25:51,883
9. Juliusz Palonka Posicz Polmozbyt - Automobilklub Lubelski 25:52,882
10. Robert Hudziak Automobilklub Wielkopolski  
11. Jerzy Kusiak Rafineria Jasło - Automobilklub Rzeszowski  
12. Mariusz Ficoń Vienna Leas Int. - Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
13. Mariusz Miękoś Polmozbyt Łódź - Automobilklub Łódzki  
14. Marek Szymczyk Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
15. Andrzej Słowiński Automobilklub Dolnośląski  
16. Robert Kisiel Due Forte - Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
17. Tomasz Tomalski Automobilklub Rzeszowski  
18. Henryk Pinis Motor - Automobilklub Częstochowski  
19. Arkadiusz Nowicki Automobilklub Wielkopolski  
20. Andrzej Szulc Auto-Mobil Wejherowo - Automobilklub Morski  
21. Tomasz Wywiał Servimot - Automobilklub Częstochowski  
22. Jan Matłacz Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
23. Jarosław Majewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
24. Adam Sowa Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
25. Grzegorz Kozłowski Automobilklub Wielkopolski  

26.

Małgorzata Serbin SIA Car System Voss - Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
27. Marek Kujawa Automobilklub Wielkopolski  
28. Jan Dobrzyński Auto Pol - Automobilklub Zielonogórski  
29. Tomasz Płaczek Automobilklub Wielkopolski  
Zdyskwalifikowany:
  Bogdan Wozowicz Moto Car 93 Rzeszów 25:30,697
Odpadli m. in.:

9 okr.

Jakub Pietruszyński Mari Car / PPH Kaczmarek Racing Team - Automobilklub Wielkopolski

(elektronika)

4 okr.

Bartosz Koprzywa Automobilklub Śląski (wypadek)
Finał B:
1. (30.) Zbigniew Czarnocki Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
2. (31.) Wojciech Jankowski Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
3. (32.) Dariusz Stróżyk Automobilklub Kielecki  
4. (33.) Dariusz Górecki Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
5. (34.) Tomasz Jęcka Diamykon - Automobilklub Morski  
6. (35.) Eugeniusz Zarzycki Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
7. (36.) Jan Herbeć Automobilklub Opolski  
8. (37.) Dariusz Smoliński Automobilklub Śląski  
9. (38.) Michał Pelec-Alexandrowicz Automobilklub Wielkopolski  
10. (39.) Adam Majewski Automobilklub Polski  
11. (40.) Dariusz Szorc Motozbyt Ełk - Automobilklub Suwalski  
12. (41.) Witold Paradowski Automobilklub Częstochowski  
13. (42.) Andrzej Dąbrowski Automobilklub Polski  
14. (43.) Jarosław Hercog Automobilklub Wielkopolski  
15. (44.) Leszek Rewers KM Winogrady  
16. (45.) Grzegorz Kamiński Polmozbyt Toruń - Automobilklub Toruński  
17. (46.) Marcin Denkiewicz Automobilklub Opolski  
18. (47.) Jacek Pieśniewski Polmozbyt Katowice - Automobilklub Opolski  
19. (48.) Dariusz Komaracki Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
20. (49.) Tomasz Miluch Automobilklub Leszczyński  
21. (50.) Jacek Jurecki Janmar - Automobilklub Krakowski  
22. (51.) Bernard Klarzyński AS Automobile - Automobilklub Wielkopolski  
23. (52.) Mariusz Borowczyk Automobilklub Rzeszowski  

24. (53.)

Mary Kaczor Auto-Rex - Autoklub Rzemieślnik Warszawa  
25. (54.) Robert Urbański Automobilklub Kielecki  
26. (55.) Robert Lipiecki Automobilklub Częstochowski  
27. (56.) Paweł Mieszczański Automobilklub Częstochowski  
28. (57.) Stanisław Bazan PPHU Special - Automobilklub Rzeszowski  
29. (58.) Grzegorz Grygiel Automobilklub Wielkopolski  
30. (59.) Krzysztof Górski Automobilklub Krakowski  
31. (60.) Marcin Olejnik Automobilklub Częstochowski  
Sklasyfikowano 60 zawodników.

<< 1 el. WSMP 1995 - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1995] [3 el. WSMP 1995 - Kielce >>