<< 3 el. WSMP 1992 - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1992] [5 el. WSMP 1992 - Poznań >>


5-6.09.1992 Toruń - 4 eliminacja WSMP

Pogoda: chłodno

Klasa N1:
Trening: 1. Wójcik - 2:16,705 (79,00 km/h); 2. Serbin - 2:18,085; 3. Lewandowski - 2:18,107; 4. Bobrowski - 2:18,554; 5. Nowicki - 2:19,372; 6. Wiertlewski - 2:21,916; 7. Rathe - 2:22,206; 8. Turski - 2:29,256
Wyścig (13 okr.):
1. Sebastian Lewandowski Gulf / Radio Zet - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 30:29,721
2. Małgorzata Serbin Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 30:30,219
3. Andrzej Bobrowski Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p 31:04,660
4. Arkadiusz Nowicki Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p 31:06,267
5. Jacek Rathe Automobilklub Lubelski Polski Fiat 126p 31:37,386
 
Klasa A1:
Trening: 1. Krukowski - 2:04,888 (86,48 km/h); 2. Oczkowski - 2:04,940; 3. Czarnocki - 2:05,071; 4. Bednarek - 2:05,130; 5. Mrówczyński - 2:05,892; 6. Stelmach - 2:06,049; 7. Kraussyk - 2:06,376; 8. Stróżyk - 2:06,636; 9. Węglarz - 2:06,990; 10. Jankowski - 2:08,254; 11. Pawluczuk - 2:08,513; 12. T. Dąbrowski - 2:09,674; 13. Wiśniewski - 2:12,908; 14. Kopczyński - 2:15,509; 15. Hercog - 2:16,591; 16. Klarzyński - 2:38,953

Wyścig (14 okr.):

1. Tomasz Krukowski Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p 29:42,931
2. Marek Oczkowski Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p 29:57,713
3. Waldemar Mrówczyński Automobilklub Wielkopolski   30:03,944
4. Piotr Bednarek Rainbow Łódź Polski Fiat 126p 30:08,493
5. Zbigniew Czarnocki Autoklub Rzemieślnik Warszawa   30:08,494
 
Klasa A2:
Trening: 1. Federowicz - 1:40,963 (106,97 km/h); 2. Mandera - 1:48,322; 3. Jaskłowski - 1:52,899; 4. Bulay - 1:53,194

Wyścig (15 okr.):

1.

(1.*)

Krzysztof Federowicz

Gulf / Radio Zet - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi 29:36,961
2.

(2.*)

Tomasz Jaskłowski

Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi 29:37,306
3.  

Andrey Bulay

(BY)   31:10,940
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski
 
Klasa A3 (wyścig nie zaliczony do klasyfikacji Międzynarodowych WSMP):
Trening: 1. Fiedor - 1:46,688 (101,23 km/h); 2. Cołoszyński - 1:46,714; 3. Baran - 1:50,208; 4. Alliks - 1:52,750; 5. Bach - 1:55,827

Wyścig (14 okr.):

1.

Henryk Mandera

Automobilklub Wielkopolski Suzuki Swift GTi 25:21,074
2.

Wojciech Cołoszyński

Gulf / Radio Zet - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi 25:23,021
3.

Stanisław Fiedor

Autoklub Rzemieślnik Warszawa Honda Civic VT 26:05,058
4.

Janis Alliks

(LV)   26:44,923
5.

Bogusław Bach

(S)   - 1 okr.
 
Klasa CH1:
Trening: 1. Szwagierczak - 1:48,894 (99,18 km/h); 2. Grynhoff - 1:49,225; 3. Piątek - 1:56,290; 4. Lewek - 2:01,159; 5. Poprawski - 2:20,972; 6. Skudło - 1:59,626;

Wyścig (14 okr.):

1. Zbigniew Szwagierczak Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p-Honda 27:06,365
2. Ryszard Piątek Automobilklub Wielkopolski   - 1 okr.
3. Antoni Skudło Automobilklub Śląski   - 1 okr.
4. Grzegorz Lewek Automobilklub Wielkopolski   - 1 okr.
5. Tomasz Poprawski Automobilklub Wielkopolski   - 3 okr.
Odpadł:

3 okr.

Leszek Grynhoff Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p-Honda

(wypadek)

 
Klasa CH2:
Trening: 1. Myszkier - 1:39,679 (108,35 km/h); 2. Smorawiński - 1:40,426; 3. Brach - 1:40,658; 4. Troszyński - 1:41,969; 5. Herba - 1:43,006; 6. P. Urbański - 1:43,945; 7. Gałecki - 1:45,370; 8. Kinderman - 1:49,053; 9. Konieczek - 1:49,189; 10. W. Urbański - 1:50,977; 11. Kleina - 1:51,933; 12. Betlej - 1:55,891; 13. Umicević - 1:58,431

Wyścig (15 okr.):

1. Tadeusz Myszkier Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski Audi Coupe-BMW 25:15,526
2. Wojciech Smorawiński Automobilklub Wielkopolski BMW M3 25:16,666
3. Kazimierz Brach Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski   25:40,150
4. Marek Troszyński Rainbow Łódź   26:08,466
5. Robert Herba Gulf / Radio Zet - Autoklub Rzemieślnik Warszawa   26:43,389
 
Klasa E1:
Trening: 1. Szmidt - 1:36,370 (112,07 km/h); 2. Podsiadło - 1:38,309; 3. Sączyński - 1:38,707; 4. K. Wodziński - 1:38,877; 5. Fontański - 1:39,259; 6. Sołtowski - 1:39,753; 7. Gajór - 1:39,804; 8. Jeromin - 1:41,888; 9. Grabowski - 1:41,987; 10. Nowak - 1:42,576; 11. Kamiński - 1:43,701; 12. Latos - 1:44,752; 13. Gil - 1:46,840; 14. Liszczak - 1:47,911; 15. Trzeszczkowski - 1:48,243; 16. Krachulec - 1:48,456; 17. Gąsiorowski - 1:49,043; 18. A. Wodziński - 1:46,789; 19. M. Tuszyński - 2:31,177

Wyścig (16 okr.):

1. Jarosław Podsiadło Automobilklub Kielecki   28:16,673
2. Robert Gajór Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski   28:19,082
3. Krzysztof Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa   28:39,597
4. Andrzej Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa   28:42,257
5. Grzegorz Latos Automobilklub Kielecki   29:41,796
 
Klasa E2:
Trening: 1. Godula - 1:29,739 (120,35 km/h); 2. Woźniak - 1:33,047; 3. Gąsecki - 1:33,598

Wyścig (15 okr.):

1. Andrzej Godula Radio RMF - Automobilklub Kielecki   24:03,086
2. Bohdan Leśniak Gulf / Radio Zet - Autoklub Rzemieślnik Warszawa   24:37,909
3. Hieronim Kochański Autoklub Rzemieślnik Warszawa   24:59,869
4. Artur Skwarzyński Rak Racing - Autoklub Rzemieślnik Warszawa   25:25,178
Wystartowało 8 zawodników.
 
Klasyfikacja zespołowa:
1. Automobilklub Kielecki 75 pkt.
2. Automobilklub Wielkopolski 65 pkt.
2. Autoklub Rzemieślnik Warszawa 65 pkt.
4. Automobilklub Morski 62 pkt.
 
Klasyfikacja zespołów sponsorskich:
1. Rafineria Gdańska 62 pkt.
2. Gulf / Radio Zet 58 pkt.
3. Rak Racing 26 pkt.

<< 3 el. WSMP 1992 - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1992] [5 el. WSMP 1992 - Poznań >>