<< 1 el. WSMP 1992 - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1992] [3 el. WSMP 1992 - Poznań >>


19-20.06.1992 Kielce - 2 eliminacja WSMP

Klasa N1:
Trening: 1. Lewandowski - 2:47,993; 2. Wójcik - 2:51,685; 3. Nowicki - 2:55,075
Wyścig (12 okr. x 4,16 km = 49,92 km):
1. Sebastian Lewandowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 35:03,159 (85,45 km/h)
2. Cezary Klimek Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p 35:10,846
3. Andrzej Bobrowski Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p 35:12,540
4. Jacek Rathe Automobilklub Lubelski Polski Fiat 126p 35:25,954
5. Małgorzata Serbin Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 35:27,427
 
Klasa A1:
Trening: 1. Oczkowski - 2:34,006; 2. Krukowski - 2:34; 3. Czarnocki - 2:35,480
Wyścig (14 okr. x 4,16 km = 58,24 km):
1. Tomasz Krukowski Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p 36:40,540 (95,28 km/h)
2. Mariusz Stelmach Automobilklub Stalowa Wola Polski Fiat 126p  - 1 okr.
3. Waldemar Mrówczyński Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p  - 1 okr.
4. Krzysztof Gawroński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  - 1 okr.
5. Zbigniew Czarnocki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  - 1 okr.
Zdyskwalifikowany:
  Dariusz Stróżyk Automobilklub Kielecki    
Odpadli m. in.:
  Marek Oczkowski Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p (defekt)
 
Klasa A2 (wyścig nie zaliczony do WSMP z powodu zbyt małej ilości zgłoszonych zawodników):
Trening: 1. Mandera - 2:11,946; 2. Federowicz - 2:15,360; 3. Fenomenov - 2:18,690
Wyścig (15 okr. x 4,16 km = 62,40 km):
1. Henryk Mandera Automobilklub Wielkopolski Suzuki Swift GTi 34:03,721 (109,92 km/h)
2. Andrey Fenomenov (RUS) Łada 2108 Samara 34:49,299
Najszybsze okrążenie (8): Mandera - 2:14,5 (111,35 km/h)
W klasyfikacji WSMP wystartowało 2 zawodników, sklasyfikowano 1
 
Klasa A3 (wyścig nie zaliczony do klasyfikacji Międzynarodowych WSMP):
Trening: 1. Fiedor - 2:11,874; 2. Yudeiks - 2:14,114; 3. Cołoszyński - 2:14,228
Wyścig (15 okr. x 4,16 km = 62,40 km):
1.

Stanisław Fiedor

Autoklub Rzemieślnik Warszawa Honda Civic VT 33:06,353 (113,09 km/h)
2.

Henryk Mandera

Automobilklub Wielkopolski Suzuki Swift GTi 33:14,561
3.

Wojciech Cołoszyński

Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi 33:17,885
4.

Zdzisław Brymora

Automobilklub Częstochowski Honda Civic  - 1 okr.
5. Guntars Yudeiks (LV) Łada 2108 Samara  - 1 okr.
 
Klasa CH1:
Trening: 1. Szwagierczak - 2:14,887; 2. Grynhoff - 2:16,553; 3. Lewek - 2:22,419
Wyścig (14 okr. x 4,16 km = 58,24 km):
1. Zbigniew Szwagierczak Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p-Honda 31:54,473 (109,52 km/h)
2. Leszek Grynhoff Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p-Honda 31:59,730
3. Antoni Skudło Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p  - 1 okr.
 
Klasa CH2:
Trening: 1. Smorawiński - 2:03,033; 2. Myszkier - 2:04,819; 3. Troszyński - 2:07,294
Wyścig (15 okr. x 4,16 km = 62,40 km):
1. (1.*) Wojciech Smorawiński Automobilklub Wielkopolski BMW M3 31:08,502 (120,22 km/h)
2. (2.*) Tadeusz Myszkier Automobilklub Morski Audi Coupe-BMW 31:09,207
3. (3.*) Marek Troszyński Rainbow Łódź Volkswagen Scirocco 32:32,694
4. (4.*) Kazimierz Brach Automobilklub Morski Fiat 131 Mirafiori-Volkswagen 32:45,316
5.   Vladimir Ostrovskij (RUS) Łada 2108 Samara 33:02,757
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski
Najszybsze okrążenie (2): Smorawiński - 2:02,9 (121,86 km/h)
 
Klasa E1:
Trening: 1. K. Wodziński - 1:59,405; 2. Sołtowski - 2:01,404; 3. Szmidt - 2:01,541; ... 6. A. Wodziński
Wyścig (13 okr. x 4,16 km = 54,08 km):
1. Jacek Szmidt Automobilklub Toruński MTX 1-06 26:21,440 (123,11 km/h)
2. Andrzej Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21 27:06,242
3. Kazimierz Sołtowski Automobilklub Szczeciński Estonia 25 27:09,208
4. Robert Gajór Automobilklub Morski Estonia 21 27:25,483
5. Bogdan Krachulec Automobilklub Częstochowski Estonia 21 28:16,292
Odpadli m. in.:
  Rafał Podolski   Promot (defekt)
  Krzysztof Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa   (silnik)
Nie wystartowali:
  Janusz Sączyński Automobilklub Morski   (wypadek na treningu)
  Marek Nowak Autoklub Rzemieślnik Warszawa   (wypadek na treningu)
Najszybsze okrążenie (3): Szmidt - 1:59,2 (125,64 km/h)
 
Klasa E2:
Trening: 1. Godula - 1:53,914; 2. Woźniak - 1:54,597; 3. Skwarzyński - 1:57,776; 4. Czub - 1:58,190; 5. Luciński - 1:58,318; 6. Kochański - 1:58,650; ... 15. Leśniak
Wyścig (14 okr. x 4,16 km = 58,24 km):
1. Andrzej Godula Radio RMF - Automobilklub Kielecki Estonia 25 26:24,757 (132,30 km/h)
2. Krzysztof Woźniak Automobilklub Wielkopolski Estonia 25 26:50,976
3. Artur Skwarzyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25 27:26,147
4. Hieronim Kochański Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21 27:26,876
5. Cezary Czub Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21 27:27,958
Odpadli m. in.:
  Andrzej Wojciechowski Automobilklub Śląski   (elektronika)
  Tomasz Sikora   Estonia 25 (urwane koło)
  Bohdan Leśniak Autoklub Rzemieślnik Warszawa   (defekt)
Najszybsze okrążenie (9): Godula - 1:52,0
 
Międzynarodowe WSMP - Formuła Mondial:
Trening: 1. Kozankov - 1:50,866; 2. Woźniak - 1:53,491; 3. Jonusis - 1:53,625; 4. Gasenko - 1:54,077; 5. Romashin - 1:55,324; 6. Nesterov - 1:55,478; 7. Luciński - 1:56,507; 8. Skwarzyński - 1:57,630
Wyścig (20 okr. x 4,16 km = 83,2 km):
1. Viktor Kozankov (RUS) Estonia 25 37:21,211 (133,64 km/h)
2. Bohdan Leśniak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25 38:42,384
3. Tomasz Szczęsny Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25  - 1 okr.
4. Sergey Odincev (RUS) Estonia 21  - 1 okr.
5. Gregorij Malanczik (BY) Estonia 21  - 1 okr.
Odpadli m. in.:
  Andrey Kretov (RUS)   (defekt)
  Aleksandr Nesterov (RUS)   (defekt)
Najszybsze okrążenie (17 okr.): Kozankov - 1:50,5 (135,53 km/h)
Prowadzenie w wyścigu: 1-20 okr.: Kozankov

<< 1 el. WSMP 1992 - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1992] [3 el. WSMP 1992 - Poznań >>