<< 6 el. WSMP 1991 - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1992] [2 el. WSMP 1992 - Kielce >>


16-17.05.1992 Poznań - 1 eliminacja WSMP

Klasa N1:
Trening: 1. Lewandowski - 2:31,252; 2. Wójcik - 2:33,202; 3. Wiertlewski - 2:34,502
Wyścig (14 okr.):
1. Sebastian Lewandowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
2. Lech Wójcik Rainbow Łódź Polski Fiat 126p  
3. Jacek Rathe Automobilklub Lubelski Polski Fiat 126p  
4. ?   Polski Fiat 126p  
5. Andrzej Bobrowski Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p  
 
Klasa A1:

Trening: 1. Oczkowski - 2:15,327; 2. Krukowski - 2:18,436; 3. Bednarek - 2:18,781

Wyścig (15 okr.):
1. Marek Oczkowski Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p 35:03,792
2. Zbigniew Czarnocki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 35:30,758
3. Andrzej Węglarz Automobilklub Stalowa Wola Polski Fiat 126p 35:42,950
4. Krzysztof Gawroński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 36:00,881
5. Włodzimierz Pawluczuk Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Maruti 36:23,371

6.

?      

7.

Waldemar Mrówczyński Automobilklub Wielkopolski    

8.

Tomasz Krukowski Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p  
 
Klasa A2:
Trening: 1. Mandera - 2:00,613; 2. Federowicz - 2:01,897; 3. Baran - 2:03,732
Wyścig (15 okr.):
1. Henryk Mandera Automobilklub Wielkopolski Suzuki Swift GTi 30:57,271
2. Krzysztof Federowicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi 31:33,779
3. Grzegorz Baran Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi 31:57,415
4. ?      
5. Tomasz Jaskłowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
 
Klasa A3 (wyścig nie zaliczony do klasyfikacji Międzynarodowych WSMP):
Trening: 1. Cołoszyński - 2:00,170; 2. Fiedor - 2:01,074; 3. Yudeiks - 2:02,407
Wyścig (15 okr.):
1. Wojciech Cołoszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi 30:46,967
2. Stanisław Fiedor Autoklub Rzemieślnik Warszawa Honda Civic VT 30:47,682
3. Henryk Mandera Automobilklub Wielkopolski Suzuki Swift GTi 31:04,905
 
Klasa CH1:
Trening: 1. Szwagierczak - 2:04,313; 2. Skudło - 2:07,242; 3. Grynhoff - 2:08,373
Wyścig (15 okr.):
1. (1.*) Zbigniew Szwagierczak Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p-Honda 32:50,624
2. (2.*) Leszek Grynhoff Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p-Honda 32:57,652
3.   Joerg Mossler (D) Trabant - 1 okr.
...          
 

(4.*)

Antoni Skudło Automobilklub Śląski    
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski
 
Klasa CH2:
Trening: 1. Smorawiński - 1:52,711; 2. Myszkier - 1:56,309; 3. Malick - 1:57,958
Wyścig (15 okr.):
1. (1.*) Wojciech Smorawiński Automobilklub Wielkopolski BMW M3 29:24,114
2. (2.*) Tadeusz Myszkier Automobilklub Morski Audi Coupe-BMW 29:52,091
3.   Klaus Malick (D) Ford Escort 30:09,504
4. (3.*) Kazimierz Brach Automobilklub Morski Fiat 131 Mirafiori-Volkswagen 30:21,510
5. (4.*) Piotr Urbański Rainbow Łódź Volkswagen Golf - 1 okr.
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski
 
Klasa E1:
Trening: 1. Nowak - 1:49,614; 2. K. Wodziński - 1:50,109; 3. A. Wodziński - 1:50,464; ... 14. Szmidt
Wyścig (15 okr.):
1. Krzysztof Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21 M 28:08,863
2. Jacek Szmidt Automobilklub Toruński MTX 1-06 28:43,861
3. Robert Gajór Automobilklub Morski Promot 84 28:55,097
4. Jarosław Podsiadło Automobilklub Kielecki Estonia 21 29:11,603
5. Bogdan Krachulec Automobilklub Częstochowski Promot 83 29:29,920

6.

Andrzej Grabowski Automobilklub Morski Promot 86  
Odpadli m. in.:
  Andrzej Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa  

(linka gazu)

 
Klasa E2:
Trening: 1. Godula - 1:41,795; 2. Woźniak - 1:42,166; 3. Głowacki - 1:42,470; 4. Skwarzyński - 1:43,261; 5. Wojciechowski - 1:44,121; 6. Sikora - 1:44,441
Wyścig (10 okr., wyścig skrócony z powodu deszczu):
1. Andrzej Godula Radio RMF - Automobilklub Kielecki Estonia 25 17:15,293
2. Krzysztof Woźniak Automobilklub Wielkopolski Estonia 25 17:15,528
3. Artur Skwarzyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25 17:20,627
4. Bohdan Leśniak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21 M 17:23,656
5. Ryszard Luciński Automobilklub Śląski Estonia 25 17:33,475

6.

Andrzej Wojciechowski Automobilklub Śląski Estonia 21 17:44,526
...        
9. Cezary Czub Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
 
Międzynarodowe WSMP - Formuła Mondial:
Trening: 1. Kozankov - 1:38,768; 2. Potekhin - 1:38,820; 3. Rukuts - 1:41,251; 4. Godula - 1:41,795; 5. Lim - 1:22,099; 6. Woźniak - 1:42,166
Wyścig (15 okr.):
1. Aleksandr Potekhin (RUS) Estonia 25 25:31,075
2. Darius Jonusis (LT) Estonia 25 25:39,744
3. Aleksandr Nesterov (RUS)   25:56,764
4. Artur Skwarzyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 25 25:57,050
5. Vaclav Lim (CS) Avia AE-3 26:08,714

6.

Andris Stals (LV) Estonia 25  

<< 6 el. WSMP 1991 - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1992] [2 el. WSMP 1992 - Kielce >>