<< 2 el. WSMP 1991 - Kielce] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1991] [4 el. WSMP 1991 - Toruń >>


13-14.07.1991 Poznań - 3 eliminacja WSMP

Klasa N1:
Trening: 1. Lewandowski - 2:30,426; 2. Zagórski - 2:33,271; 3. Serbin - 2:34,265
Wyścig (10 okr.):
1. Sebastian Lewandowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 25:46,485 (95,09 km/h)
2. Tomasz Zagórski Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p - 1 okr.
3. Małgorzata Serbin Automobilklub Szczeciński Polski Fiat 126p - 1 okr.
4. Andrzej Bobrowski Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p  
5. Marcin Wiertlewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
 
Klasa A1:
Trening: 1. Czarnocki - 2:17,717; 2. Tuszyński - 2:17,718; 3. Krukowski - 2:17,727
Wyścig (10 okr.):
1. Tomasz Krukowski Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p 23:15,323 (105,39 km/h)
2. Wojciech Cołoszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 23:19,114
3. Zbigniew Czarnocki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 13:19,968
4. Krzysztof Gawroński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 23:24,322
5. Antoni Skudło Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p  
6. Tomasz Kraussyk Rainbow Łódź    
7. Wojciech Jankowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
8. Dariusz Stróżyk Automobilklub Kielecki    
9. Andrzej Węglarz Automobilklub Stalowa Wola Polski Fiat 126p  
10. Tomasz Dąbrowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
11. Stefan Chmielecki Rainbow Łódź    
Odpadli:
  Adam Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
  Piotr Bednarek Rainbow Łódź    
  Grzegorz Tyras Automobilklub Częstochowski    
  Andrzej Kopczyński Rainbow Łódź    
  Piotr Nartowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
  Rajmund Wiśniewski Automobilklub Wielkopolski    
 
Klasa A2:
Trening: 1. Bujvid - 1:59,730; 2. Mandera - 2:01,858; 3. Federowicz - 2:02,728
Wyścig (10 okr.):
1. Henryk Mandera Automobilklub Wielkopolski Suzuki Swift GTi 21:56,740 (111,68 km/h)
2. Krzysztof Federowicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi 22:26,891
3. Grzegorz Baran Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi 22:33,796
4. Andrzej Ptak Automobilklub Szczeciński Łada 2105 MTX 22:45,999
5. Stanisław Fiedor Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada 2105 MTX 23:46,816

6.

Zdzisław Brymora Automobilklub Częstochowski    
Zdyskwalifikowany (nieregulaminowe opony):
  Vladimir Safianov (LT) Łada  
Odpadli:

9 okr.

Jan Bujvid (LT)   (układ hamulcowy)
 
Klasa A3:
Trening: 1. Gurianov - 1:58,666; 2. Mandera - 2:00,331; 3. Zając - 2:02,253
Wyścig (10 okr.):
1.   Sergey Gurianov (RUS) Łada 2108 Samara 20:11,325 (121,40 km/h)
2. (1.*) Henryk Mandera Automobilklub Wielkopolski Suzuki Swift GTi 20:32,498
3. (2.*) Zygmunt Zając Automobilklub Wielkopolski Honda Civic 20:54,160
4. (3.*) Tomasz Jaskłowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi - 1 okr.
5. (4.*) Grzegorz Baran Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi - 1 okr.
           
 

(5.*)

Stanisław Fiedor Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski
Odpadli:
  Wojciech Cołoszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi  
 
Klasa CH1:
Trening: 1. Szwagierczak - 2:05,794; 2. Grynhoff - 2:08,228; 3. H. Gaida - 2:08,836
Wyścig (10 okr.):
1. (1.*) Zbigniew Szwagierczak Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p-Honda 22:23,854 (109,43 km/h)
2. (2.*) Paweł Piotrowski Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p-Honda 23:39,079
3. (3.*) Leszek Grynhoff Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p-Honda 23:56,718

4.

  Heiko Gaida (D) Trabant  
           
 

(4.*)

Michał Gil Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p  
 

(5.*)

Jacek Chojnacki Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski
 
Klasa CH2:
Trening: 1. Bervid - 1:53,951; 2. Trinkl - 1:54,380; 3. Achleitner - 1:55,387; 4. Taraile - 1:57,751; 5. Myszkier - 2:00,071
Wyścig (10 okr.):
1.   Vaclav Bervid (CS) BMW M3 19:02,613 (128,70 km/h)
2.   Erich Trinkl (A) Achleitner Motorsport BMW Proto 20:07,581
3. (1.*) Tadeusz Myszkier Automobilklub Morski Fiat 131 Mirafiori-VW 20:25,502
4.   Jakob Oberhauser (A) Achleitner Motorsport Chevron B36-BMW 20:49,193
5. (2.*) Jerzy Dyszy Autoklub Rzemieślnik Warszawa Opel Kadett GSi 20:56,471

6.

(3.*) Cezary Fuchs Automobilklub Dolnośląski Opel Kadett GSi 20:57,538
           
  (4.*) Zygmunt Konieczek Automobilklub Morski Mazda RX7-VW  
 

(5.*)

Jarosław Koziczak Automobilklub Wielkopolski    
  (6.*) Mirosław Świejkowski Automobilklub Toruński    
  (7.*) Piotr Urbański Rainbow Łódź    
  (8.*) Edward Kinderman Automobilklub Śląski Lancia Delta HF Integrale  
  (9.*) Piotr Kłys Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
  (10.*) Tadeusz Betlej Automobilklub Krakowski    
  (11.*) Marek Zawadzki Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski
Odpadli:
  Jerzy Wierzbołowski Automobilklub Dolnośląski Volkswgen Golf GTi 16V  
  Marek Troszyński Rainbow Łódź Volkswagen Scirocco  
 
Klasa E1:
Trening: 1. Szmidt - 1:44,783; 2. K. Wodziński - 1:49,061; 3. A. Wodziński - 1:49,145
Wyścig (10 okr.):
1. (1.*) Jacek Szmidt Automobilklub Toruński MTX 1-06 18:24,364 (133,16 km/h)
2. (2.*) Krzysztof Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 85 18:25,853
3. (3.*) Mariusz Podkalicki Automobilklub Szczeciński Promot 85 18:39,319
4.   Aleksy Varavin (UA) Estonia 21 18:40,312
5. (4.*) Tomasz Jeromin Automobilklub Radomski MTX 1-06 19:08,242
...          

8.

  Peter Rief      
 

(5.*)

Grzegorz Kamiński Automobilklub Toruński Promot  
 

(6.*)

Robert Gajór Automobilklub Morski Promot  
 

(7.*)

Andrzej Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21  
  (8.*) Paweł Mickiewicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21  
 

(9.*)

Przemysław Walknowski Automobilklub Szczeciński    
  (10.*) Marek Nowak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21  
  (11.*) Andrzej Grabowski Automobilklub Morski    
  (12.*) Janusz Sączyński Automobilklub Morski    
  (13.*) Jerzy Fontański Automobilklub Częstochowski    
  (14.*) Jarosław Podsiadło Automobilklub Kielecki    
  (15.*) Andrzej Fontański Automobilklub Częstochowski    
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski
Odpadli:
  Witold Witkowski Automobilklub Szczeciński    
  Jarosław Sowala Automobilklub Kaliski    
 
Klasa E2:
Trening: 1. D. Jonusis - 1:38,703; 2. Dainauskas - 1:40,522; 3. V. Jonusis - 1:41,272; 4. Skwarzyński - 1:41,399; 5. Romashin - 1:42,247; 6. Godula - 1:42,586
Wyścig (9 okr.):
1.   Mindaugas Dainauskas (LT) Faeton - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21 17:38,540 (125,03 km/h)
2. (1.*) Artur Skwarzyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21 17:53,055
3. (2.*) Andrzej Godula Automobilklub Krakowski Estonia 21 18:07,015
4.   Jan Urbanek (CS) FM / E 1600 18:27,209
5.   Wiktor Gasenko (UA) Estonia 21 18:32,833

6.

(3.*) Kazimierz Brach Automobilklub Morski Estonia 21 18:45,658
7.   Valdas Jonusis (LT) Estonia 21M 18:54,561
8.   Vaclav Lim (CS) Avia AE3B 18:54,727
9. (4.*) Mariusz Podkalicki Automobilklub Szczeciński Promot 85 19:12,840
10. (5.*) Józef Gutmacher Automobilklub Szczeciński Estonia 21 19:13,454

11.

(6.*)

Bohdan Leśniak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia  

12.

(7.*) Krzysztof Woźniak Automobilklub Wielkopolski Estonia 25  
           
  (8.*) Tomasz Sikora Automobilklub Kielecki Promot 84  
  (9.*) Bogdan Pawlak AP Warszawa Estonia 21  
 

(10.*)

Janusz Sączyński Automobilklub Morski    
  (11.*) Wojciech Gąsecki Automobilklub Morski Estonia  
  (12.*) Cezary Czub Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 86  
  (13.*) Witold Witkowski Automobilklub Szczeciński    
  (14.*) Marek Głowacki Automobilklub Szczeciński    
  (15.*) Marek Nowak Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski
Odpadli:
  Darius Jonusis (LT) Estonia  
  Paweł Mickiewicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
 
Klasyfikacja zespołów sponsorskich:
1. Quaker State Team 55 pkt.
2. Motul Racing Team 54 pkt.
3. Super Blend Team 23 pkt.
4. Micromex Team 20 pkt.

<< 2 el. WSMP 1991 - Kielce] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1991] [4 el. WSMP 1991 - Toruń >>