<< 6 el. WSMP 1990 - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1991] [2 el. WSMP 1991 - Kielce >>


18-19.05.1991 Poznań - 1 eliminacja WSMP

Klasa N1:
Trening: 1. Lewandowski - 2:34,136; 2. Bobrowski - 2:35,921; 3. Wiertlewski - 2:36,920
Wyścig (10 okr.):
1. Sebastian Lewandowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  

2.

Tomasz Zagórski Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p  

3.

Małgorzata Serbin Automobilklub Szczeciński Polski Fiat 126p  
Zdyskwalifikowani:
  Andrzej Bobrowski Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p  
  Marcin Wiertlewski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
 
Klasa A1:
Trening: 1. Czarnocki - 2:18,003; 2. Gawroński - 2:18,027; 3. Cołoszyński - 2:18,384
Wyścig (10 okr.):
1. Krzysztof Gawroński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 23:13,675
2. Wojciech Cołoszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 23:13,966
3. Adam Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 23:14,820
4. Wojciech Jankowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 23:15,045
5. Antoni Skudło Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 23:38,649

6.

Tomasz Krukowski Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p  
7. Waldemar Mrówczyński Automobilklub Wielkopolski    
8. Mariusz Stelmach Automobilklub Stalowa Wola    
9. Andrzej Węglarz Automobilklub Stalowa Wola Polski Fiat 126p  
10. Tomasz Dąbrowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
11. Piotr Bednarek Rainbow Łódź    
12. Zbigniew Czarnocki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
13. Tomasz Kraussyk Rainbow Łódź    
14. Dariusz Stróżyk Automobilklub Kielecki    
15. Piotr Nartowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
 
Klasa A2:
Trening: 1. Mandera - 2:01,502; 2. Bujvid - 2:02,002; 3. Federowicz - 2:02,963
Wyścig (10 okr.):
1. (1.*) Henryk Mandera Automobilklub Wielkopolski Suzuki Swift GTi 20:39,090
2. (2.*) Krzysztof Federowicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi 20:44,951
3.   Jan Bujvid (LT) Łada 2108 Samara 20:45,838
4.   Frantisek Dosek (CS) Skoda 130L 21:35,749
5. (3.*) Grzegorz Baran Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi 21:47,753
           
  (4.*) Tomasz Jaskłowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
  (5.*) Michał Sawka Automobilklub Częstochowski    
  (6.*) Andrzej Ptak Automobilklub Szczeciński    
  (7.*) Stanisław Fiedor Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
  (8.*) Zdzisław Brymora Automobilklub Częstochowski    
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski
 
Klasa A3:
Trening: 1. Mandera - 1:59,991; 2. Zburavliev - 2:04,034; 3. Zając - 2:04,937
Wyścig (10 okr.):
1. (1.*) Henryk Mandera Automobilklub Wielkopolski Suzuki Swift GTi 20:57,635
2. (2.*) Zygmunt Zając Automobilklub Wielkopolski Honda Civic 21:02,473
3.   Aleksiej Grigoriev (RUS) Łada 2108 Samara 21:08,586
4. (3.*) Tomasz Jaskłowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTi 22:06,735
5. (4.*) Stanisław Fiedor Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada 2105 MTX 22:37,277
           
 

(5.*)

Zdzisław Brymora Automobilklub Częstochowski    
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski
Odpadli:
  Grzegorz Baran Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
 
Klasa CH1:
Trening: 1. Szwagierczak - 2:07,823; 2. Grynhoff - 2:10,344; 3. Piotrowski - 2:10,965
Wyścig (10 okr.):
1. Zbigniew Szwagierczak Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p-Honda 21:29,027
2. Leszek Grynhoff Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p-Honda 22:06,469
3. Paweł Piotrowski Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p-Honda 22:09,334
4. Jacek Chojnacki Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
5. Włodzimierz Pawluczuk Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
 
Klasa CH2:
Trening: 1. Taraile - 1:59,679; 2. Myszkier - 2:01,563; 3. Nyvlt - 2:02,688
Wyścig (10 okr.):
1. (1.*) Tadeusz Myszkier Automobilklub Morski Fiat 131 Mirafiori-VW 20:30,663
2.   Janis Alliks (LV) Łada 2105 20:50,336
3. (2.*) Paweł Budzyń Automobilklub Karkonoski Renault 5 GT Turbo 21:01,940
4. (3.*) Jerzy Wierzbołowski Automobilklub Dolnośląski Volkswagen Golf GTi 16V 21:41,979
5. (4.*) Andrzej Kleina OKS Stomil Olsztyn Mazda 323 GTX 21:52,382
           
  (5.*) Cezary Fuchs Automobilklub Dolnośląski Opel Kadett GSi  
 

(6.*)

Marek Zawadzki Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
  (7.*) Piotr Urbański Rainbow Łódź    
  (8.*) Edward Kinderman Automobilklub Śląski Lancia Delta HF Integrale  
 

(9.*)

Mirosław Świejkowski Automobilklub Toruński    
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski
 
Klasa E1:
Trening: 1. K. Wodziński - 1:49,827; 2. Szmidt - 1:50,153; 3. Podkalicki - 1:43,544
Wyścig (10 okr.):
1. (1.*) Krzysztof Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 85 18:43,000
2.   Edgar Lingren (RUS) Estonia 21 18:44,656
3. (2.*) Jacek Szmidt Automobilklub Toruński MTX 1-06 18:49,306
4. (3.*) Andrzej Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21 18:49,630
5. (4.*) Tytus Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 20 19:07,102
           
 

(5.*)

Tomasz Jeromin Automobilklub Radomski MTX 1-06  
 

(6.*)

Adam Sowa Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
  (7.*) Andrzej Grabowski Automobilklub Morski    
  (8.*) Jarosław Podsiadło Automobilklub Kielecki    
  (9.*) Marek Kusiak Automobilklub Śląski    
  (10.*) Witold Witkowski Automobilklub Szczeciński    
  (11.*) Paweł Mickiewicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21  
  (12.*) Mariusz Podkalicki Automobilklub Szczeciński Promot  
  (13.*) Marek Nowak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21  
  (14.*) Władysław Starkowski Automobilklub Dolnośląski    
  (15.*) Jarosław Sowala Automobilklub Kaliski    
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski
Odpadli:
  Janusz Sączyński Automobilklub Morski    
  Jerzy Fontański Automobilklub Częstochowski    
  Przemysław Walknowski Automobilklub Szczeciński    
 
Klasa E2:
Trening: 1. D. Jonusis - 1:40,570; 2. Dainauskas - 1:41,254; 3. V. Jonusis - 1:41,289; 4. Skwarzyński - 1:41,304; 5. Potekhin - 1:41,890
Wyścig (10 okr.):
1.   Aleksandr Potekhin (RUS) Estonia 21 17:10,723
2.   Mindaugas Dainauskas (LT) Estonia 21 17:20,107
3.   Aleksandr Miedwiedczenko (UA) Estonia 21 18:00,242
4. (1.*) Andrzej Godula Automobilklub Krakowski Estonia 21 18:00,745
5. (2.*) Bohdan Leśniak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 20 18:08,644
           
  (3.*) Tomasz Sikora Automobilklub Kielecki Promot 84  
  (4.*) Bogdan Pawlak AP Warszawa Estonia 21  
  (5.*) Tytus Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21  
 

(6.*)

Adam Sowa Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
 

(7.*)

Janusz Sączyński Automobilklub Morski    
  (8.*) Wojciech Gąsecki Automobilklub Morski Estonia  
  (9.*) Ireneusz Trzeszczkowski      
  (10.*) Paweł Mickiewicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
  (11.*) Andrzej Fontański Automobilklub Częstochowski    
  (12.*) Grzegorz Kamiński Automobilklub Toruński Promot 86  
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski
Odpadli:
10 okr. Darius Jonusis (LT) Estonia 21

(kolizja z Dainauskasem)

5 okr. Valdas Jonusis (LT) Estonia 25

(skrzynia biegów)

1 okr. Artur Skwarzyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21

(silnik)

  Cezary Czub Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 86  
  Kazimierz Brach Automobilklub Morski    
  Witold Witkowski Automobilklub Szczeciński    
  Marek Głowacki Automobilklub Szczeciński    

<< 6 el. WSMP 1990 - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1991] [2 el. WSMP 1991 - Kielce >>