<< 5 el. WSMP 1990 - Kielce] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1990] [1 el. WSMP 1991 - Poznań >>


13-14.10.1990 Poznań - 6 eliminacja WSMP

Klasa A1:
Trening: 1. Krukowski - 2:17,484; 2. Mrówczyński - 2:18,347; 3. Cołoszyński - 2:18,586
Wyścig (10 okr. x 4,085 km = 40,850 km):
1. Wojciech Cołoszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 28:12,236 (105,83 km/h)
2. Adam Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 28:13,384
3. Zbigniew Czarnocki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 28:13,680
4. Andrzej Węglarz Automobilklub Stalowa Wola Polski Fiat 126p 28:16,382
5. Tomasz Krukowski Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p 28:16,390
6. Mariusz Stelmach Automobilklub Stalowa Wola Polski Fiat 126p  
7. Antoni Skudło Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p  
8. Wojciech Jankowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
9. Piotr Bednarek Automobilklub Piotrkowski Polski Fiat 126p  
10. Tomasz Kraussyk KAM Łódź Polski Fiat 126p  
11. Grzegorz Tyras Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p  
12. Andrzej Kopczyński KAM Łódź Polski Fiat 126p  
13. Jarosław Hercog Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p  
14. Tomasz Dąbrowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
15. Piotr Nartowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
Odpadli:
  Krzysztof Gawroński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
  Michał Gil Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p  
  Dariusz Stróżyk Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p  
 
Klasa A2:
Trening: 1. Taraile - 2:03,475; 2. Yudeiks - 2:03,612; 3. Mandera - 2:06,481
Wyścig (10 okr. x 4,085 km = 40,850 km):
1. (1.*) Henryk Mandera Automobilklub Wielkopolski Suzuki Swift GTI 20:46,685 (117,96 km/h)
2.   Vitautas Taraile (LT) Łada 2108 Samara 20:57,597
3.   Guntars Yudeiks (LV) Łada 2108 Samara 20:59,422
4. (2.*) Tomasz Jaskłowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Suzuki Swift GTI 22:00,818
5.   Klaus Herig (D) Fiat 127 22:14,167
           
  (3.*) Grzegorz Baran Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada 2105 MTX  
  (4.*) Andrzej Ptak Automobilklub Szczeciński Łada 2105 MTX  
  (5.*) Stanisław Fiedor Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada 2105 MTX  
  (6.*) Zygmunt Stanek AP Warszawa    
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski
 
Klasa C3:
Trening: 1. Szwagierczak - 2:09,732; 2. Grynhoff - 2:10,863; 3. Piotrowski - 2:15,569
Wyścig (10 okr. x 4,085 km = 40,850 km):
1. Zbigniew Szwagierczak Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p-Honda 22:12,384 (110,38 km/h)
2. Leszek Grynhoff Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p-Honda 22:26,737
3. Paweł Piotrowski Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p-Honda 22:57,602
4. Wojciech Urbański Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 23:15,351
5. Jacek Chojnacki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 23:33,873

6.

Waldemar Perczyński Automobilklub Wielkopolski    
Odpadli:
  Marek Zawadzki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p-Honda  
  Roman Mokiejewski Automobilklub Dolnośląski    
 
Klasa C4:
Trening: 1. Kudłaty - 1:58,375; 2. Ostrovskij - 2:00,502; 3. Alliks - 2:01,219
Wyścig (10 okr. x 4,085 km = 40,850 km):
1.   Vladimir Ostrovskij (SU) MADI Łada 2108 Samara 20:05,339 (122,01 km/h)
2. (1.*) Tadeusz Kudłaty Automobilklub Dolnośląski Alfa Romeo 75 Turbo 20:15,100
3.   Janis Alliks (LV) Łada 2105 20:27,108
4. (2.*) Jerzy Wierzbołowski Automobilklub Dolnośląski Lancia Delta HF Integrale 20:38,255
5.   Egils Matiass (LV) Łada 2105 20:41,820
           
  (3.*) Mirosław Świejkowski Automobilklub Toruński Łada 2105  
  (4.*) Zygmunt Konieczek Automobilklub Morski    
  (5.*) Jarosław Koziczak Automobilklub Wielkopolski Renault 5 Alpine  
  (6.*) Tadeusz Myszkier Automobilklub Morski    
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski
 
Klasa E5:
Trening: 1. Szmidt - 1:50,808; 2. Lingren - 1:50,860; 3. Andriejev - 1:51,262
Wyścig (10 okr. x 4,085 km = 40,850 km):
1.   Edgar Lingren (SU) MADI Estonia 21 18:31,071 (132,36 km/h)
2. (1.*) Jacek Szmidt Automobilklub Toruński MTX 1-06 18:38,977
3. (2.*) Krzysztof Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 85 18:48,421
4. (3.*) Mariusz Podkalicki Automobilklub Szczeciński Promot 85 18:56,092
5.   Valdemaras Butkevicius (LT) Estonia 21 19:15,177
           
  (4.*) Jarosław Podsiadło Automobilklub Kielecki    
  (5.*) Janusz Sączyński Automobilklub Morski    
  (6.*) Kazimierz Brach Automobilklub Morski    
  (7.*) Andrzej Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
  (8.*) Marek Kusiak Automobilklub Śląski Estonia 21  
  (9.*) Marek Nowak Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
  (10.*) Wojciech Długołęcki AP Warszawa    
  (11.*) Andrzej Grabowski Automobilklub Morski    
  (12.*) Władysław Starkowski Automobilklub Dolnośląski    
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski
Odpadli:
  Tomasz Jeromin Automobilklub Świętokrzyski    
  Witold Witkowski Automobilklub Szczeciński    
Nie wystartował:
  Kazimierz Sołtowski Automobilklub Szczeciński   (tłok)
 
Klasa E6:
Trening: 1. Potekhin - 1:39,787; 2. V. Jonusis - 1:40,901; 3. D. Jonusis
Wyścig (15 okr. x 4,085 km = 61,275 km):
1.   Aleksandr Potekhin (SU) MADI Estonia 21 25:42,281 (143,08 km/h)
2.   Valdas Jonusis (LT) Estonia Elfa 26:02,628
3.   Wiktor Gasenko (UA) Estonia 21 26:06,816
4.   Andris Kalkis (LV) Estonia 21 26:07,166
5.   Indukis Rukuts (LV) Estonia 25 26:56,789
           
  (1.*) Bogdan Pawlak AP Warszawa    
  (2.*) Jacek Szmidt Automobilklub Toruński    
  (3.*) Adam Sowa Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
  (4.*) Mariusz Podkalicki Automobilklub Szczeciński    
  (5.*) Janusz Sączyński Automobilklub Morski    
  (6.*) Kazimierz Brach Automobilklub Morski    
  (7.*) Witold Witkowski Automobilklub Szczeciński    
  (8.*) Andrzej Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
  (9.*) Marek Nowak Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski
Odpadli:

12 okr.

Darius Jonusis (LT) Estonia (silnik)
  Artur Skwarzyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21  
  Krzysztof Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 85  
  Bohdan Leśniak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 83  
  Józef Gutmacher Automobilklub Szczeciński    
  Jarosław Podsiadło Automobilklub Kielecki    
  Andrzej Grabowski Automobilklub Morski    
Prowadzenie w wyścigu: 1-15 okr.: Potekhin
 
Klasyfikacja zespołów sponsorskich:

1.

Texas Racing Team 74 pkt.
 
Klasyfikacja klubowa:
1. Automobilklub Wielkopolski 70 pkt.
2. Autoklub Rzemieślnik Warszawa 65 pkt.
3. Automobilklub Toruński 62 pkt.
4. Automobilklub Szczeciński 47 pkt.
5. AP Warszawa 42 pkt.
6. Automobilklub Śląski 32 pkt.
7. Automobilklub Stalowa Wola 26 pkt.

<< 5 el. WSMP 1990 - Kielce] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1990] [1 el. WSMP 1991 - Poznań >>