<< 1 el. WSMP 1990 - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1990] [3 el. WSMP 1990 - Kielce >>


18-20.05.1990 Poznań - 2 eliminacja WSMP

Klasa A1:
Trening: 1. Krukowski - 2:17,372; 2. Czarnocki - 2:17,460; 3. Cołoszyński - 2:17,686
Wyścig:
1. Wojciech Cołoszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 23:10,049
2. Andrzej Węglarz Automobilklub Stalowa Wola Polski Fiat 126p 23:20,175
3. Mariusz Stelmach Automobilklub Stalowa Wola Polski Fiat 126p 23:20,175
4. Antoni Skudło Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 23:29,466
5. Adam Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p 23:30,991
6. Sławomir Kuran AP Warszawa Polski Fiat 126p  
7. Krzysztof Gawroński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
8. Wojciech Śmiechowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
9. Piotr Bednarek Automobilklub Piotrkowski Polski Fiat 126p  
10. Michał Gil Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p  
11. Tomasz Kraussyk KAM Łódź Polski Fiat 126p  
12. Tomasz Dąbrowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
13. Wojciech Jankowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
14. Grzegorz Tyras Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p  
15. Jarosław Hercog Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p  

Odpadli:

  Tomasz Krukowski Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p  
  Zbigniew Czarnocki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
  Waldemar Mrówczyński Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p  
  Marek Troszyński Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p  
  Dariusz Stróżyk Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p  
  Jacek Krzepkowski AP Warszawa Polski Fiat 126p  
  Waldemar Perczyński Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p  
  Piotr Nartowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
  Zygmunt Zając Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p  
  Jerzy Dryja Automobilklub Stalowa Wola Polski Fiat 126p  
  Janusz Podleśny Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
 
Klasa A2 (+ eliminacja Pucharu Pokoju i Przyjaźni):
Trening: 1. Bold - 2:00,008; 2. Tomasek - 2:00,436; 3. Schachtschneider - 2:03,557
Wyścig:
1.   Vlastimil Tomasek (CS) Skoda 136L Favorit 20:17,9
2.   Klaus Peter Schachtschneider (DDR) Łada 2105 20:37,2
3.   Petr Bold (CS) Łada 2108 Samara 20:37,3
4. (1.*) Piotr Kozłowiecki Automobilklub Karkonoski Suzuki Swift GTI 20:54,8
5. (2.*) Henryk Mandera Automobilklub Wielkopolski Suzuki Swift GTI 20:56,3

6.

  Hans Jurgen Gorgel (DDR) Łada 2105  
           
  (3.*) Grzegorz Baran Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada 2105 MTX  
  (4.*) Stanisław Fiedor Autoklub Rzemieślnik Warszawa Łada 2105 MTX  
  (5.*) Andrzej Ptak Automobilklub Szczeciński Łada 2105 MTX  
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski
Odpadli:
  Piotr Nowicki Automobilklub Wielkopolski    
  Piotr Skoczyński Automobilklub Toruński    
 
Klasa C3:
Trening: 1. Szwagierczak - 2:08,615; 2. Bryzek - 2:10,326; 3. Grynhoff - 2:12,308
Wyścig:
1. Zbigniew Bryzek Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p-Zastava 22:03,979
2. Zbigniew Szwagierczak Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p-Honda 22:04,697
3. Leszek Grynhoff Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p-Honda 22:51,572
4. Paweł Piotrowski Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p-Honda 22:54,784
5. Tomasz Krukowski Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p 22:57,276
6. Jacek Chojnacki AP Warszawa    
7. Krzysztof Skotarek AP Warszawa    
8. Wojciech Urbański Automobilklub Śląski    
9. Roman Mokiejewski Automobilklub Dolnośląski    
Odpadli:
  Andrzej Stachurski Automobilklub Lubelski    
 
Klasa C4:
Trening: 1. Smorawiński - 1:54,639; 2. Nyvlt - 1:58,096; 3. Malevskij - 2:00,128; 4. Gohlke - 2:00,563
Wyścig:
1. (1.*) Wojciech Smorawiński Automobilklub Wielkopolski BMW M3 19:35,3
2.   Karel Nyvlt (CS) Łada 2105 20:09,6
3.   Josef Malevskij (SU) Automobilklub Litewski Łada 2105 20:14,5
4.   Klaus Gohlke (DDR) Opel Kadett GSi 20:26,2
5. (2.*) Tadeusz Myszkier Automobilklub Morski Fiat 131 Mirafiori 20:36,2
           
  (3.*) Andrzej Mielcarek Automobilklub Wielkopolski    
  (4.*) Jarosław Koziczak Automobilklub Wielkopolski Renault 5 Alpine  
  (5.*) Mirosław Świejkowski Automobilklub Toruński Łada 2105  
  (6.*) Jerzy Wierzbołowski Automobilklub Dolnośląski Volkswagen Golf GTI 16V  
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski
Odpadli:
  Krzysztof Adamski Automobilklub Krakowski    
 
Klasa E5:
Trening: 1. Brendecke - 1:49,00; 2. Podkalicki - 1:51,481; 3. Sołtowski - 1:51,734
Wyścig:
1.   Juergen Stiebritz (DDR) MT 77 18:42,527
2. (1.*) Kazimierz Sołtowski Automobilklub Szczeciński Promot 85 18:44,341
3. (2.*) Jacek Szmidt Automobilklub Toruński MTX 1-06 19:05,305
4. (3.*) Piotr Górecki Automobilklub Morski Promot 85 19:20,939
5. (4.*) Tomasz Jeromin Automobilklub Świętokrzyski MTX 1-06 19:34,538
           
  (5.*) Krzysztof Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 85  
  (6.*) Andrzej Grabowski Automobilklub Morski    
  (7.*) Jarosław Podsiadło Automobilklub Kielecki    
  (8.*) Jerzy Fontański Automobilklub Częstochowski    
  (9.*) Wojciech Długołęcki AP Warszawa    
  (10.*) Przemysław Walknowski Automobilklub Szczeciński    
  (11.*) Kazimierz Brach Automobilklub Morski    
  (12.*) Bogdan Walknowski Automobilklub Szczeciński    
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski
Odpadli:
  Mariusz Podkalicki Automobilklub Szczeciński Promot 85  
  Witold Witkowski Automobilklub Szczeciński    
  Marek Głowacki Automobilklub Szczeciński    
  Eugeniusz Zarzycki Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
 
Klasa E6 (+ eliminacja Pucharu Pokoju i Przyjaźni):
Trening: 1. Skwarzyński - 1:42,487; 2. Lim - 1:44,256; 3. Vogler - 1:46,254
Wyścig:
1. (1.*) Artur Skwarzyński Texas Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa Estonia 21 25:50,748
2.   Vaclav Lim (CS) Avia AE3B 25:51,985
3.   Aleksander Romashin (SU) Estonia 21 27:00,598
4.   Manfred Kuhn (DDR) MK 88 27:21,740
5. (2.*) Andrzej Godula Automobilklub Krakowski Promot 85 27:27,258

6.

  J. Kruzik (CS) MTX 1-06  
           
  (3.*) Andrzej Fontański Automobilklub Częstochowski    
  (4.*) Bohdan Leśniak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 83  
  (5.*) Krzysztof Wodziński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 85  
  (6.*) Józef Gutmacher Automobilklub Szczeciński    
  (7.*) Bogdan Pawlak AP Warszawa    
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski
Odpadli:

1 okr.

Andrzej Wojciechowski Automobilklub Śląski  

(silnik)

  Grzegorz Kamiński Automobilklub Toruński    
  Mariusz Podkalicki Automobilklub Szczeciński    
  Cezary Czub Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
  Jarosław Podsiadło Automobilklub Kielecki    
  Tomasz Jeromin Automobilklub Świętokrzyski    
  Tomasz Sikora Automobilklub Kielecki    
Nie wystartował:
  Chris Vogler (D) Reynard 873-Volkswagen (silnik)
 
Klasyfikacja zespołów sponsorskich:

1.

Texas Racing Team 58 pkt.
 
Klasyfikacja klubowa:
1. Autoklub Rzemieślnik Warszawa 67 pkt.
2. Automobilklub Wielkopolski 65 pkt.
3. Automobilklub Szczeciński 49 pkt.
4. Automobilklub Stalowa Wola 37 pkt.
5. Automobilklub Toruński 33 pkt.
6. Automobilklub Kielecki 28 pkt.
7. Automobilklub Śląski 23 pkt.

<< 1 el. WSMP 1990 - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1990] [3 el. WSMP 1990 - Kielce >>