<< 4 el. WSMP 1986 - Toruń] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1986] [1 el. WSMP 1987 - Kielce >>


27-28.09.1986 Kielce - 5 eliminacja WSMP

Pogoda: Pierwszego dnia deszcz podczas wyścigu kl. 1 i 5; wyścig kl.7 na suchej nawierzchni. Drugiego dnia (kl. 2, 3, 4 i 6): słonecznie, ciepło.

Klasa 1:
Trening: 1. Kuran - 2:46,577
Wyścig:

1.

Krzysztof Skotarek Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p

31:09,8 (80,09 km/h)

2.

Robert Moritz Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p  

3.

Sławomir Kuran Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p  
4. Jacek Iwański Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p  
5. Krzysztof Federowicz BKM Bielsko-Biała Polski Fiat 126p  
6. Marek Nowak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
7. Marek Szymczyk Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
8. Krzysztof Witt Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p  
9. Mariusz Pietrasiak Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p  
10. Zdzisław Brymora Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p  
11. Jacek Dobrowolski Automobilklub Beskidzki Polski Fiat 126p  
12. Mariusz Bielewicz Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p  
13. Lech Wójcik KAM Łódź Polski Fiat 126p  
14. Piotr Pudłowski Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p  
15. Grzegorz Tyras Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p  
16. Henryk Wiśniak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
17. Marek Lewandowski Automobilklub Toruński Polski Fiat 126p  
18. Piotr Śnieg Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p  
19. Tadeusz Późniak KS Maraton Warszawa Polski Fiat 126p  
20. Andrzej Habas Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p  
21. Leon Krawczyk Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p  
22. Wojciech Dargiewicz Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
23. Sławomor Sarnowski Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p  
24. Małgorzata Mądrzejewska Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p  
25. Bogumił Kut Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p  
26. Jacek Kowalski Automobilklub Toruński Polski Fiat 126p  
27. Tomasz Czapliński Automobilklub Szczeciński Polski Fiat 126p  
28. Jacek Sicinski Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p  
Nie sklasyfikowany:
  Wiesław Hankus Automobilklub Beskidzki Polski Fiat 126p  
Zdyskwalifikowani:
  Sławomir Wysmyk Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p  
  Michał Sawka Automobilklub Częstochowski Polski Fiat 126p  

Odpadli:

  Adam Tuszyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
  Jacek Rosiak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
  Jan Sikora Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p  
  Jerzy Sokołowski Automobilklub Świętokrzyski Polski Fiat 126p  

Wystartowało 35 zawodników, sklasyfikowano 30.

 

Klasa 2:

Trening: 1. Smorawiński - 2:34,009
Wyścig:

1.

Wojciech Smorawiński Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p

96,50 km/h

2.

Piotr Kolasiński Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p  

3.

Antoni Skudło Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p  
4. Wojciech Cołoszyński Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p  
5. Dariusz Kinderman Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p  
6. Jacek Chojnacki Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p  
7. Zbigniew Czarnocki Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p  
8. Waldemar Mrówczyński Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p  
9. Jerzy Wierzbołowski Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 126p  
10. Wojciech Śmiechowski Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p  
11. Tomasz Jaskłowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
12. Eugeniusz Wittich Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p  
13. Wawrzyniec Baczyński SGPiS Warszawa Polski Fiat 126p  
14. Krzysztof Skotarek Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p  
15. Mario Stula Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p  
16. Leszek Chlebiński Automobilklub Lubelski Polski Fiat 126p  
17. Zygmunt Zając Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p  
18. Zygmunt Olton Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
19. Adam Filutowski Automobilklub Zabrzański Polski Fiat 126p  
20. Wojciech Ryszewski Automobilklub Włocławski Polski Fiat 126p  
21. Mariusz Bielewicz Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p  
22. Piotr Bednarek Automobilklub Piotrkowski Polski Fiat 126p  
23. Andrzej Polkowski Automobilklub Lubelski Polski Fiat 126p  
24. Henryk Wiśniak Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
25. Edyta Czerwińska Autoklub Rzemieślnik Warszawa Polski Fiat 126p  
26. Janusz Podleśny Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p  
27. Marek Kuna Automobilklub Świętokrzyski Polski Fiat 126p  
Zdyskwalifikowani:
  Andrzej Pięta Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p  
  Włodzimierz Kapelski Automobilklub Toruński Polski Fiat 126p  
Odpadli:
  Krzysztof Federowicz BKM Bielsko-Biała Polski Fiat 126p  
  Antoni Kilka Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p  
  Leszek Grynhoff Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p  

Wystartowało 32 zawodników, sklasyfikowano 27.

 

Klasa 3:

Trening: 1. Barański - 2:22,738
Wyścig:

1.

Włodzimierz Krukowski Automobilklub Świętokrzyski  

24:54,6 (102,26 km/h)

2.

Adam Sowa Autoklub Rzemieślnik Warszawa    

3.

Zbigniew Szwagierczak Automobilklub Wielkopolski    
4. Wojciech Urbański Automobilklub Śląski    
5. Marek Gątkowski Automobilklub Szczeciński    
6. Dariusz Kinderman Automobilklub Śląski    
7. Jan Cesarczyk Automobilklub Krośnieński    
8. Andrzej Stachurski Automobilklub Lubelski    
9. Zbigniew Czarnocki Automobilklub Warszawski    
10. Wojciech Ryszewski Automobilklub Włocławski    
11. Wawrzyniec Baczyński SGPiS Warszawa    
12. Leszek Chlebiński Automobilklub Lubelski    
13. Leszek Grynhoff Automobilklub Wielkopolski    
14. Janusz Podleśny Automobilklub Warszawski    
15. Tadeusz Suchoń Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
16. Adam Michalski Automobilklub Warszawski    
17. Zygmunt Olton Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
18. Grażyna Raźniewska Automobilklub Warszawski    
Nie sklasyfikowani:
  Tomasz Jaskłowski Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
  Marek Greszta Automobilklub Dolnośląski    
Zdyskwalifikowany (nieregulaminowe paliwo):
  Tomasz Barański Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p  
Odpadli:
  Angelo Gilli Automobilklub Beskidzki    
  Ireneusz Trzeszczkowski Automobilklub Toruński    
  Tadeusz Bryczek Automobilklub Beskidzki    
  Piotr Polak Automobilklub Beskidzki    

Wystartowało 25 zawodników, sklasyfikowano 18.

 

Klasa 4:

Trening: 1. Franek - 2:15,287
Wyścig:

1.

Jerzy Franek BKM Bielsko-Biała Łada 2105 MTX

107,27 km/h

2.

Henryk Mandera Automobilklub Śląski Łada 2105 MTX  

3.

Tadeusz Kudłaty Automobilklub Dolnośląski Łada 2105 MTX  
4. Henryk Kurowski Automobilklub Toruński    
5. Piotr Nowicki Automobilklub Wielkopolski    
6. Krzysztof Godwod Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
7. Czesław Trzeszczkowski Automobilklub Toruński    
8. Andrzej Ptak Automobilklub Szczeciński    
9. Wojciech Maziarczyk Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
Odpadł:
  Jerzy Bekas Automobilklub Wielkopolski    
Wystartowało 10 zawodników, sklasyfikowano 9.
 

Klasa 5:

Trening: 1. Janowski - 2:14,022
Wyścig:

1.

Lesław Orski Automobilklub Morski Volkswagen Golf GTI

25:18,4 (98,63 km/h)

2.

Piotr Nowicki Automobilklub Wielkopolski FSO  

3.

Adam Polak Automobilklub Warszawski FSO  

4.

Tadeusz Kudłaty Automobilklub Dolnośląski    

5.

Włodzimierz Krukowski Automobilklub Kielecki    

6.

Krzysztof Adamski Automobilklub Krakowski Polonez-Ford  
7. Wojciech Maziarczyk Autoklub Rzemieślnik Warszawa    
8. Edward Kinderman Automobilklub Śląski EK 85  
Nie sklasyfikowani:
  Zbigniew Janiec Automobilklub Piotrkowski    
  Xawery Mielcarek Automobilklub Wielkopolski    
Odpadli:
  Jerzy Bekas Automobilklub Wielkopolski    
  Apolinary Bajuk Automobilklub Włocławski    
Wystartowało 12 zawodników, sklasyfikowano 8.
 
Klasa 6:
Trening: 1. Banaszak - 1:59,535
Wyścig:

1.

Jerzy Mazur Automobilklub Dolnośląski MTX 1-06

30:15,5 (123,66 km/h)

2.

Piotr Górecki Automobilklub Morski Promot 85  

3.

Stefan Banaszak Automobilklub Szczeciński Promot 83  
4. Józef Kiełbania Automobilklub Świętokrzyski MTX 1-06  
5. Jacek Szmidt Automobilklub Toruński MTX 1-06  
6. Hieronim Kochański Automobilklub Warszawski MTX 1-03  
7. Eugeniusz Zarzycki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 81  
8. Piotr Lenartowicz Automobilklub Świętokrzyski Promot 79  
9. Tomasz Jeromin Automobilklub Świętokrzyski Promot 79  
10. Artur Skwarzyński Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 85  
11. Ryszard Plucha Automobilklub Warszawski Promot 81  
12. Tomasz Sikora Automobilklub Kielecki Promot 85  
13. Krzysztof Godwod Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 82  
14. Stanisław Fiedor Automobilklub Krakowski    
15. Janusz Orłowski Automobilklub Szczeciński    
Odpadli:
  Tomasz Szczęsny Automobilklub Warszawski Promot  
  Ryszard Zygmunt Automobilklub Morski Promot 82  
  Andrzej Godula Automobilklub Krakowski Promot 85  
  Mariusz Podkalicki Automobilklub Szczeciński Promot  
  Andrzej Grabowski Automobilklub Morski MTX 1-03  
  Kazimierz Sołtowski Automobilklub Szczeciński Promot 82  
Wystartowało 21 zawodników, sklasyfikowano 15.
 
Klasa 7:
Trening: 1. Zarzycki - 2:04,518
Wyścig:

1.

Eugeniusz Zarzycki Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 81

117,03 km/h

2.

Jarosław Podsiadło Automobilklub Świętokrzyski Promot 82  

3.

Tadeusz Kłosowski Automobilklub Szczeciński    
4. Marek Kusiak Automobilklub Częstochowski Promot 81  
5. Kazimierz Sołtowski Automobilklub Szczeciński Promot 82  
6. Jarosław Szczygieł Automobilklub Toruński    
7. Marian Jerczyński Automobilklub Kaliski    
8. Marek Bogusz Automobilklub Kaliski Promot 77  
9. Henryk Kazimierczak Automobilklub Wielkopolski Promot 77  
10. Ryszard Zygmunt Automobilklub Morski Promot 82  
Nie sklasyfikowany:
  Janusz Staszewski Automobilklub Wielkopolski Promot 75  
Odpadli:
  Grzegorz Kamiński Automobilklub Toruński Promot 82  
  Andrzej Podsiadło Automobilklub Kielecki Promot 75  
  Krzysztof Godwod Autoklub Rzemieślnik Warszawa Promot 82  
  Andrzej Sumara Automobilklub Morski Promot 77  
  Andrzej Krzywda Automobilklub Śląski Promot 76  
  Artur Makowski Automobilklub Kielecki Promot 76  
Wystartowało 17 zawodników, sklasyfikowano 10.
 
Klasyfikacja zespołowa:

1.

Automobilklub Wielkopolski 142 pkt.

2.

Automobilklub Warszawski 139 pkt.

3.

Automobilklub Kielecki 129 pkt.

4.

Automobilklub Śląski 129 pkt.

5.

Autoklub Rzemieślnik Warszawa 128 pkt.
6. Automobilklub Szczeciński 126 pkt.
7. Automobilklub Toruński 120 pkt.
8. Automobilklub Lubelski 100 pkt.
9. Automobilklub Morski   96 pkt.
10. Automobilklub Krakowski   70 pkt.
11. Automobilklub Włocławski   61 pkt.

<< 4 el. WSMP 1986 - Toruń] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1986] [1 el. WSMP 1987 - Kielce >>