<< 1 el. WSMP 1983 - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1983] [3 el. WSMP 1983 - Poznań >>
Wyniki wyścigów: | |||||
Klasa 1: | |||||
Trening: 1. Krukowski - 3:05,6; 2. Marcinkiewicz; 3. Caputa; 4. M. Pinis; 5. Dyszy; 6. Gaik; 7. Brymora; 8. Winkowski; 9. Zagórski; 10. Dąbrowski | |||||
Wyścig (10 okr. x 4,160 km = 41,60 km): | |||||
1. | Krzysztof Caputa | Automobilklub Beskidzki | Polski Fiat 126p | 29:42,8 | |
2. | Jerzy Dyszy | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 30:05,0 | |
3. | Zdzisław Brymora | Automobilklub Częstochowski | Polski Fiat 126p | 30:07,2 | |
4. | Andrzej Dąbrowski | Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 126p | 30:26,2 | |
5. | Sławomir Zagórski | Automobilklub Śląski | Polski Fiat 126p | 30:26,7 | |
6. | Bogusław Pająk | Automobilklub Szczeciński | Polski Fiat 126p | ||
7. | Krzysztof Winkowski | Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 126p | ||
8. | Bogusław Chałupnik | Automobilklub Beskidzki | Polski Fiat 126p | ||
9. | Robert Herba | Automobilklub Śląski | Polski Fiat 126p | 30:40,6 | |
10. | Witold Paradowski | Automobilklub Częstochowski | Polski Fiat 126p | 30:54,1 | |
11. | Robert Krotoski | Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 126p | ||
12. | Grzegorz Tyras | Automobilklub Częstochowski | Polski Fiat 126p | 32:32,0 | |
13. | Tomasz Jaskłowski | Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 126p | 32:36,3 | |
14. | Tomasz Ryborz | Automobilklub Śląski | Polski Fiat 126p | - 1 okr. | |
Nie sklasyfikowani m. in.: | |||||
Włodzimierz Krukowski | Automobilklub Kielecki | Polski Fiat 126p | |||
Jacek Marcinkiewicz | Automobilklub Śląski | Polski Fiat 126p | |||
Michał Pinis | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | |||
Zbyszko Gaik | Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 126p | |||
Najszybsze okrążenie: M. Pinis - 2:55,0 (64,54 km/h) | |||||
Wystartowało 20 zawodników, sklasyfikowano 14. | |||||
Klasa 2: |
|||||
Trening: 1. Krukowski - 2:42,2; 2. D. Kinderman; 3. Podkalicki; 4. Z. Kordek; 5. Smorawiński; 6. Kolasiński; 7. Dziurka; 8. Grabowski; 9. P. Polak; 10. Wierzbołowski; 11. Skudło; 12. M. Kordek; 13. Ryszewski; 14. Mrówczyński; 15. Misiewicz; 16. Winkowski; 17. Puchalski; 18. Pawlak; 19. Koziczak; 20. Dawid; 21. Michalski; 22. Glanc; 23. Serzysko; 24. Sawicki; 25. Stachurski; 26. Adamiak | |||||
Wyścig (10 okr. x 4,160 km = 41,60 km): | |||||
1. | Włodzimierz Krukowski | Automobilklub Kielecki | Polski Fiat 126p | 26:41,2 | |
2. | Dariusz Kinderman | Automobilklub Śląski | Polski Fiat 126p | 26:58,3 | |
3. | Wojciech Smorawiński | Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 126p | 27:03,5 | |
4. | Grzegorz Grabowski | Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 126p | 27:08,8 | |
5. | Jerzy Wierzbołowski | Automobilklub Dolnośląski | Polski Fiat 126p | 27:18,7 | |
6. | Mirosław Kordek | Automobilklub Beskidzki | Polski Fiat 126p | 27:21,7 | |
7. | Bogdan Pawlak | Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 126p | 27:22,6 | |
8. | Jarosław Koziczak | Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 126p | 27:28,8 | |
9. | Andrzej Stachurski | Automobilklub Lubelski | Polski Fiat 126p | 27:29,1 | |
10. | Waldemar Mrówczyński | Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 126p | 27:47,0 | |
11. | Wojciech Urbański | Automobilklub Śląski | Polski Fiat 126p | 27:52,7 | |
12. | Andrzej Serzysko | Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 126p | 28:25,0 | |
13. | Tomasz Glanc | Automobilklub Toruński | Polski Fiat 126p | 28:40,4 | |
14. | Tadeusz Kotas | Automobilklub Cieszyński | Polski Fiat 126p | 28:41,0 | |
15. | Witalis Misiewicz | Automobilklub Lubelski | Polski Fiat 126p | 28:46,2 | |
16. | Zenon Sawicki | Automobilklub Gorzowski | Polski Fiat 126p | 29:29,5 | |
17. | Antoni Skudło | Automobilklub Śląski | Polski Fiat 126p | - 1 okr. | |
18. | Andrzej Ignacy | Automobilklub Śląski | Polski Fiat 126p | - 1 okr. | |
19. | Andrzej Polkowski | Automobilklub Lubelski | Polski Fiat 126p | - 1 okr. | |
20. | Andrzej Michalik | Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 126p | - 1 okr. | |
21. | Zbigniew Kordek | Automobilklub Beskidzki | Polski Fiat 126p | - 1 okr. | |
22. | Tadeusz Późniak | Automobilklub Łódzki | Polski Fiat 126p | - 1 okr. | |
Nie sklasyfikowany: | |||||
Sławomir Kruk | Automobilklub Świętokrzyski | Polski Fiat 126p | - 3 okr. |
||
Odpadli: | |||||
7 okr. | Stanisław Dawid | Automobilklub Częstochowski | Polski Fiat 126p | ||
7 okr. | Jarosław Adamiak | Automobilklub Szczeciński | Polski Fiat 126p | ||
6 okr. | Andrzej Dziurka | Automobilklub Śląski | Polski Fiat 126p | ||
6 okr. | Krzysztof Winkowski | Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 126p | ||
5 okr. | Adam Michalski | Stomil SGPiS Warszawa | Polski Fiat 126p | ||
4 okr. | Piotr Polak | Automobilklub Beskidzki | Polski Fiat 126p | ||
4 okr. | Paweł Puchalski | Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 126p | ||
1 okr. | Mariusz Podkalicki | Automobilklub Szczeciński | Polski Fiat 126p | ||
1 okr. | Piotr Kolasiński | Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 126p | ||
Wojciech Ryszewski | Automobilklub Włocławski | Polski Fiat 126p | |||
Zdzisław Brymora | Automobilklub Częstochowski | Polski Fiat 126p | |||
Najszybsze okrążenie: Krukowski - 2:36,2 (93,97 km/h) | |||||
Prowadzenie w wyścigu: 1 okr.: Dziurka; 2-4 okr.: Z. Kordek; 5-10 okr.: Krukowski | |||||
Wystartowało 34 zawodników, sklasyfikowano 22. | |||||
Klasa 3 (10 okr. x 4,160 km = 41,60 km): | |||||
1. | Wojciech Cołoszyński | Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 126p | 25:56,0 (98,24 km/h) | |
2. | Włodzimierz Krukowski | Automobilklub Kielecki | Polski Fiat 126p | 26:00,8 | |
3. | Michał Adamski | Automobilklub Łódzki | 26:03,8 | ||
4. | Kazimierz Sołtowski | Automobilklub Szczeciński | 26:12,4 | ||
5. | Janusz Śpiączka | Automobilklub Wielkopolski | 26:25,0 | ||
6. | Mariusz Podkalicki | Automobilklub Szczeciński | |||
7. | Dariusz Kinderman | Automobilklub Śląski | |||
8. | Wiesław Bronisz | Automobilklub Lubelski | 27:08,4 | ||
9. | Andrzej Stachurski | Automobilklub Lubelski | 27:36,5 | ||
10. | Wojciech Urbański | Automobilklub Śląski | 28:13,7 | ||
11. | Iwona Mianowska | Automobilklub Krakowski | - 1 okr. | ||
12. | Michał Andrzejewski | Automobilklub Szczeciński | - 1 okr. | ||
13. | Grzegorz Grabowski | Automobilklub Warszawski | - 1 okr. | ||
14. | Zbigniew Zapędowski | Automobilklub Łódzki | - 1 okr. | ||
15. | Zbigniew Czarnocki | Stomil SGPiS Warszawa | - 1 okr. | ||
16. | Andrzej Michalik | Automobilklub Warszawski | - 1 okr. | ||
Odpadli: | |||||
8 okr. | Andrzej Polkowski | Automobilklub Lubelski | |||
3 okr. | Robert Moritz | Automobilklub Warszawski | |||
1 okr. | Mirosław Krachulec | Automobilklub Częstochowski | |||
1 okr. | Andrzej Godula | Automobilklub Krakowski | |||
1 okr. | Andrzej Maresch | Automobilklub Gorzowski | |||
Marian Czapka | Automobilklub Cieszyński | ||||
Tadeusz Bryczek | Automobilklub Beskidzki | ||||
Witalis Misiewicz | Automobilklub Lubelski | ||||
Tomasz Barański | Automobilklub Łódzki | ||||
Zenon Sawicki | Automobilklub Gorzowski | ||||
Jan Handke | Automobilklub Wielkopolski | ||||
Najszybsze okrążenie (6): Krukowski - 2:31,7 (98,72 km/h) | |||||
Prowadzenie w wyścigu: 1-2 okr.: Barański; 3-4 okr.: Cołoszyński; 5-8 okr.: Krukowski; 9 okr.: Bryczek; 10 okr.: Cołoszyński | |||||
Wystartowało 28 zawodników, sklasyfikowano 16. | |||||
Klasa 4: | |||||
Trening: 1. Janowski - 2:21,0; 2. Mielcarek; 3. R. Kozłowski; 4. Szczęsny; 5. Nadolny; 6. Knast; 7. Mandera; 8. Kudłaty; 9. Nowicki; 10. Ptak; 11. M. Kozłowski; 12. Podleśny; 13. Godwod; 14. Iwanowski; 15. Fabiański; 16. A. Polak; 17. Kurowski; 18. Starkowski; 19. Rada; 20. Modler; 21. Polkowski | |||||
Wyścig (10 okr. x 4,160 km = 41,60 km): | |||||
1. | Wacław Janowski | Automobilklub Dolnośląski | Zastava 1300 | ||
2. | Tomasz Szczęsny | Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p | 24:02,4 | |
3. | Andrzej Ptak | Automobilklub Szczeciński | Polski Fiat 125p | 24:12,1 | |
4. | Piotr Nowicki | Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 125p | 24:17,6 | |
5. | Tadeusz Kudłaty | Automobilklub Dolnośląski | Polski Fiat 125p | 24:18,6 | |
6. | Krzysztof Godwod | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 125p | 24:32,1 | |
7. | Henryk Kurowski | Automobilklub Toruński | Polski Fiat 125p | 25:00,7 | |
8. | Henryk Fabiański | Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 125p | 25:01,5 | |
9. | Janusz Podleśny | Automobilklub Lubelski | Polski Fiat 125p | 25:11,1 | |
10. | Stanisław Polkowski | Automobilklub Lubelski | Polski Fiat 125p | - 1 okr. | |
11. | Marek Kozłowski | Automobilklub Lubelski | Łada 1300 | - 1 okr. | |
Odpadli: | |||||
7 okr. | Stefan Knast | Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 125p | ||
6 okr. | Marek Rada | Automobilklub Gorzowski | Polski Fiat 125p | ||
4 okr. | Andrzej Mielcarek | Automobilklub Wielkopolski | Zastava 1300 | ||
3 okr. | Ryszard Modler | Automobilklub Śląski | Polski Fiat 125p | ||
Henryk Mandera | Automobilklub Śląski | Zastava 1300 | |||
Leszek Nadolny | Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 125p | |||
Jacek Iwanowski | Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p | |||
Władysław Starkowski | Automobilklub Dolnośląski | Zastava 1300 | |||
Ryszard Kozłowski | Automobilklub Lubelski | Polski Fiat 125p | |||
Adam Polak | Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p | |||
Najszybsze okrążenie: Janowski - 2:19,0 (107,74 km/h) |
|||||
Prowadzenie w wyścigu: 1-10 okr.: Janowski | |||||
Wystartowało 21 zawodników, sklasyfikowano 11. |
|||||
Klasa 5: | |||||
Trening: 1. Bublewicz - 2:14,4; 2. Koper | |||||
Wyścig (10 okr. x 4,160 km = 41,60 km): | |||||
1. |
Marian Bublewicz | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polonez 2500 | 24:29,8 (116,11 km/h) | |
2. | (1.*) | Andrzej Koper | Automobilklub Warszawski | Renault 5 Alpine | 22:22,5 |
3. | (2.*) | Krzysztof Czepan | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Opel Kadett GTE | 23:10,2 |
4. | (3.*) | Ryszard Granica | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Renault 5 | |
5. | (4.*) | Marek Kozłowski | Automobilklub Lubelski | Łada 1300 | - 1 okr. |
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski | |||||
Odpadli m. in.: | |||||
6 okr. | Edward Kinderman | Automobilklub Śląski | Polski Fiat 125p 1800 | ||
2 okr. | Stanisław Polkowski | Automobilklub Lubelski | Polski Fiat 125p | ||
1 okr. | Wacław Janowski | Automobilklub Dolnośląski | Zastava 1300 | ||
Najszybsze okrążenie: Bublewicz - 2:02,0 (119,0 km/h) | |||||
Prowadzenie w wyścigu: 1-10 okr.: Bublewicz | |||||
Wystartowało 10 zawodnków, sklasyfikowano 5. | |||||
Klasa 6: | |||||
Trening: 1. Hołowiej - 2:10,3; 2. Kiełbania; 3. Jeromin; 4. Grochowski; 5. Jurzak; 6. Sumara; 7. Mazur; 8. Głowacki; 9. Kochański; 10. Obarski; 11. Lenartowicz; 12. Duda; 13. Gutmacher | |||||
Wyścig (10 okr. x 4,160 km = 41,60 km): | |||||
1. | Andrzej Hołowiej | GAMK Budowlani Gdańsk | MTX | 20:54,4 (119,38 km/h) | |
2. | Józef Kiełbania | Automobilklub Świętokrzyski | Promot 79 | 20:59,9 | |
3. | Jerzy Mazur | Automobilklub Dolnośląski | Promot 79 | 21:16,7 | |
4. | Tomasz Jeromin | Automobilklub Świętokrzyski | 21:17,7 | ||
5. | Christian Grochowski | Automobilklub Warszawski | MTX 1-03 | 21:41,9 | |
6. | Hieronim Kochański | Automobilklub Warszawski | MTX | 22:24,5 | |
7. | Piotr Lenartowicz | Automobilklub Świętokrzyski | Promot 76 | 22:37,6 | |
8. | Andrzej Sumara | Automobilklub Morski | MTX 1-03 | 22:46,6 | |
9. | Marek Obarski | Automobilklub Wielkopolski | 23:22,7 | ||
10. | Józef Gutmacher | Automobilklub Śląski | - 1 okr. | ||
Odpadli: | |||||
7 okr. | Jacek Szmidt | Automobilklub Toruński | MTX 1-03 | ||
4 okr. | Marek Głowacki | Automobilklub Szczeciński | |||
2 okr. | Jacek Jurzak | Automobilklub Śląski | JJ-01 | ||
2 okr. | Stefan Duda | Automobilklub Warszawski | |||
Najszybsze okrążenie: Szmidt - 2:00,30 (124,61 km/h) |
|||||
Prowadzenie w wyścigu: 1 okr.: Hołowiej; 2 okr.: Jeromin; 3-5 okr.: Hołowiej; 6-7 okr.: Szmidt; 8-10 okr.: Hołowiej | |||||
Wystartowało 14 zawodników, sklasyfikowano 10. | |||||
Klasa 7: | |||||
Trening: 1. Zarzycki - 2:09,4; 2. Zaleski; 3. S. Banaszak; 4. J. Krotoski; 5. Nalewaj; 6. Skwarzyński; 7. A. Wojciechowski; 8. L. Wojciechowski; 9. Sikora - 2:13,0; 10. Osterloff; 11. Podsiadło - 2:13,4; 12. Kamiński; 13. Kulawik | |||||
Wyścig (10 okr. x 4,160 km = 41,60 km): | |||||
1. | Witold Nalewaj | Automobilklub Szczeciński | 21:49,2 | ||
2. | Stefan Banaszak | Automobilklub Szczeciński | |||
3. | Jerzy Krotoski | Automobilklub Wielkopolski | 22:04,2 | ||
4. | Andrzej Wojciechowski | Automobilklub Śląski | |||
5. | Piotr Zaleski | Automobilklub Morski | 22:19,4 | ||
6. | Eugeniusz Zarzycki | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | 22:39,5 | ||
7. | Lech Wojciechowski | Automobilklub Kaliski | 22:45,6 | ||
8. | Tomasz Osterloff | Automobilklub Toruński | Promot 75 | 22:54,7 | |
9. | Aleksander Majerczak | Automobilklub Wielkopolski | |||
10. | Jarosław Podsiadło | Automobilklub Świętokrzyski | Promot 75 | 23:00,6 | |
11. | Andrzej Grochowski | Automobilklub Warszawski | 23:15,9 | ||
12. | Tomasz Sikora | Automobilklub Świętokrzyski | Promot 82 | 23:22,4 | |
13. | Ryszard Zygmunt | Automobilklub Morski | 23:44,8 | ||
14. | Wojciech Skowroński | Automobilklub Toruński | Promot 81 | 23:45,0 | |
15. | Piotr Górecki | Automobilklub Morski | |||
16. | Andrzej Proć | Automobilklub Częstochowski | 23:50,6 | ||
17. | Artur Makowski | Automobilklub Świętokrzyski | - 1 okr. | ||
Nie sklasyfikowany: | |||||
Dariusz Nowaczyński | Automobilklub Wielkopolski | - 3 okr. | |||
Odpadli: | |||||
4 okr. | Mirosław Kłoda | Automobilklub Kielecki | |||
4 okr. | Eugeniusz Kulawik | Automobilklub Śląski | |||
4 okr. | Grzegorz Kamiński | Automobilklub Toruński | |||
4 okr. | Artur Skwarzyński | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | |||
Najszybsze okrążenie: Zarzycki - 2:09,0 (116,45 km/h) |
|||||
Prowadzenie w wyścigu: 1-4 okr.: Zaleski; 5 okr.: Zarzycki; 6 okr.: Zaleski; 7-10 okr.: Nalewaj | |||||
Wystartowało 22 zawodników, sklasyfikowano 17. |
<< 1 el. WSMP 1983 - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1983] [3 el. WSMP 1983 - Poznań >>