<< 4 el. WSMP 1975 - Orneta] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1976] [2 el. WSMP 1976 - Poznań >>


22-23.05.1976 Szczecin - 1 eliminacja WSMP

Tor: Magnolia

Klasa 1 (3 km x 20 okr. = 60 km):

1. Ksawery Frank Automobilklub Warszawski Polski Fiat 126p  
2. Wacław Wieczorek Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p  
3. Wiesław Cygan FSM - Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p  
4. Zdzisław Kałuża Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p  
5. Marek Sikora Automobilklub Kielecki Polski Fiat 126p  
6. Lech Świątek Automobilklub Bydgoski Polski Fiat 126p  
7. Wojciech Jaruga Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p  
8. Tomasz Kurland Automobilklub Koszaliński Polski Fiat 126p  
9. Ryszard Kopczyk Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p  
10. Wiesław Koc Automobilklub Łódzki Polski Fiat 126p  
11. Jarosław Frankowicz Automobilklub Morski Polski Fiat 126p  
12. Alicja Majewska Automobilklub Szczeciński Polski Fiat 126p  
13. Stanisław Bobowski Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 126p  
Wystartowało 13 zawodników.
 
Klasa 2 i 3 (3 km x 20 okr. = 60 km):
1. Ryszard Grychtoł Automobilklub Śląski Polski Fiat 125p 1500  
2. Tadeusz Kudłaty Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 125p 1500  
3. Jacek Iwanowski Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1500  
4. Henryk Fabiański Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 125p  
5. Ryszard Kopczyk Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 125p  
6. Zbigniew Figas Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 125p  
7. Stefan Znamirowski Automobilklub Śląski Polski Fiat 125p  
8. Wojciech Nosel Automobilklub Świętokrzyski Polski Fiat 125p  
9. Andrzej Szulc Automobilklub Morski Polski Fiat 125p  
10. Henryk Mączyński Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 125p  
11. Andrzej Młodyszewski Automobilklub Szczeciński Polski Fiat 125p  
12. Andrzej Radecki OKS Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p  
Odpadli m. in.:
  Robert Mucha OBR FSO - Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p (silnik)
 
Klasa 4 (3 km x 20 okr. = 60 km):
1.   Hans-Dieter Kessler (DDR) Trabant Assmann  
2.   Helmut Assmann (DDR) Trabant Assmann  
3.   Dieter Walter (DDR) Trabant 601  
4. (1.*) Marek Wójcikiewicz Automobilklub Kielecki Polski Fiat 127p  
5. (2.*) Andrzej Świniarski Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 127p  
6. (3.*) Andrzej Mielcarek Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 127p  
7. (4.*) Henryk Rynkowski Automobilklub Warszawski Polski Fiat 127p  
8. (5.*) Marek Oryński Automobilklub Krakowski Syrena 105  
9. (6.*) Zenon Chęciński Automobilklub Wielkopolski    
10. (7.*) Adam Osiecki Automobilklub Kielecki Syrena 105  
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski
 
Klasa 5 (3 km x 20 okr. = 60 km):
1. Andrzej Wojciechowski Automobilklub Dolnośląski Fiat 128 Coupe 3 porte  
2. Janusz Dąbrowski Automobilklub Śląski Fiat 128 Sport SL  
3. Stanisław Tubis Automobilklub Warmińsko-Mazurski Polski Fiat 125p 1500  
4. Wiesław Gawron Automobilklub Warszawski Fiat 128 Coupe 3 porte  
5. Jerzy Landsberg OKS Stomil Olsztyn Renault 5 TS  
6. Andrzej Kaczmarek Automobilklub Wielkopolski Zastava 1100p  
 
Klasa 6 i 7 (3 km x 20 okr. = 60 km):
1. Adam Smorawiński Automobilklub Wielkopolski Porsche Carrera RS  
2. Andrzej Wojciechowski Automobilklub Dolnośląski Fiat 128 Coupe 3 porte  
3. Ksawery Frank Automobilklub Warszawski Polski Fiat 125p 1800 Akropolis  
4. Andrzej Niewiadomski Automobilklub Warszawski BMW 2002 Ti  
5. Mario Graziani Automobilklub Morski Alfa Romeo 2000 GTV  
6. Józef Ważny OKS Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1600 MC  
7. Janusz Książkiewicz OKS Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1600  
Odpadli m. in.:
  Maciej Bogusławski Automobilklub Warszawski BG 1600

(defekt)

 
Wszechklasy (3 km x 20 okr. = 60 km):
1. Adam Smorawiński Automobilklub Wielkopolski Porsche Carrera RS  
2. Ryszard Grychtoł Automobilklub Śląski Polski Fiat 125p 1500  
3. Jerzy Landsberg OKS Stomil Olsztyn Renault 5 TS  
4. Andrzej Świniarski Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 127p  
5. Andrzej Dąbrowski   Fiat 128 Sport  
6. Andrzej Niewiadomski Automobilklub Warszawski BMW 2002 Ti  
7. Henryk Fabiański Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 125p 1500  
8. Tadeusz Kudłaty Automobilklub Dolnośląski Polski Fiat 125p 1500  
9. Stefan Znamirowski Automobilklub Śląski Polski Fiat 125p 1300  
10. Józef Ważny OKS Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1600 MC  
11. Zbigniew Figas Automobilklub Wielkopolski Polski Fiat 125p 1500  
12. Andrzej Radecki OKS Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1500  
13. Kazimierz Brzozowski Automobilklub Morski Polski Fiat 125p 1500  

14.

Marian Bublewicz OKS Stomil Olsztyn Polski Fiat 125p 1300  
 
Klasa 8 (3 km x 20 okr. = 60 km):
1. Aleksander Oczkowski Automobilklub Śląski Promot  
2. Józef Kiełbania Automobilklub Świętokrzyski Rak Promot  
3. Stefan Jagielski Automobilklub Warszawski Promot  
4. Lech Jaworowicz Automobilklub Warszawski    
5. Antoni Banaszak Automobilklub Wielkopolski    
6. Ryszard Kopczyk Automobilklub Wielkopolski    
7. Otto Bartkowiak Automobilklub Śląski    
8. Witold Wróbel Automobilklub Świętokrzyski    
9. Jacek Szmidt Automobilklub Toruński    
10. Stefan Duda Automobilklub Warszawski    
11. Maciej Bogusławski Automobilklub Warszawski    
Wystartowało 20 zawodników.

<< 4 el. WSMP 1975 - Orneta] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1976] [2 el. WSMP 1976 - Poznań >>