<< 1 el.
RSMP 1999 - Zimowy R. Dolnośląski] [Strona
główna] [Rajdy] [RSMP 1999] [3 el. RSMP 1999 - R. Elmot
>>
[Rajd Warszawski 1999
- filmy]
Dystans: 603,7 km. Planowano
rozegranie 22 odcinków specjalnych o łącznej długości 182,4
km. Ostatecznie po odwołaniu OS 17 (kłopoty z zabezpieczeniem
trasy), odbyło się 21 OS-ów o łącznej długości 174,9 km.
Odcinki specjalne:
- 16.04: OS 1: Modlin Twierdza (6,7 km); OS 2: Modlin lotnisko (11,2);
OS 3: Janowo - Nowy Modlin (7,6); OS 4: Kosewko - Brody (12,2);
OS 5: Wola Aleksandra - Józefów (7,0); OS 6: Modlin Twierdza (6,7);
OS 7: Modlin lotnisko (11,2); OS 8: Janowo - Nowy Modlin (7,6);
OS 9: Kosewko - Brody (12,2); OS 10: Wola Aleksandra - Józefów
(7,0); OS 11: Modlin lotnisko (11,2); OS 12: Bemowo (2,2)
- 17.04: OS 13 i 18: Janów - Łukówiec (5,3); OS 14 i 19:
Sobiekursk - Warszówka (4,0); OS 15 i 20: Nieciecz - Porzecze (16,1);
OS 16 i 21: Porzecze - Podole Nowe (6,9); OS 17 (odwołany) i 22:
Celestynów - Dyzin (7,5)
Nawierzchnia: asfalt, z wyjątkiem OS 12
wytyczonego na szutrze.
Pogoda: przelotny deszcz
Klasyfikacja generalna: | |||||||||
1. | Robert Gryczyński Tadeusz Burkacki |
Toyota / Castrol Rally Team - Automobilklub Śląski | Toyota Corolla WRC | kl. A-8 | 1:38:10,0 | ||||
2. | Janusz Kulig Jarosław Baran |
Marlboro / Mobil 1 Rally Team - Automobilklub Krakowski | Ford Escort WRC | kl. A-8 | 1:38:12,8 | ||||
3. | Marek Gieruszczak Marek Skrobot |
Mobil 1 Rally Team - Automobilklub Karkonoski | Toyota Celica GT-Four | kl. A-8 | 1:39:46,8 | ||||
4. | Cezary Fuchs Mikołaj Madej |
|
Toyota Celica GT-Four | kl. A-8 | 1:42:34,5 | ||||
5. | Robert Herba Jacek Rathe |
|
Mitsubishi Lancer RS Evo V | 1. gr. N kl. N-4 |
1:43:26,8 | ||||
6. | Paweł Dytko [1] Tomasz Dytko [1] |
Automobilklub Opolski | Mitsubishi Lancer RS Evo IV | 2. gr. N kl. N-4 |
1:44:56,1 | ||||
7. | Zbigniew Stec Robert Bromke |
Automobilklub
Lubelski Automobilklub Polski |
Mitsubishi Lancer RS Evo V | 3. gr. N kl. N-4 |
1:44:57,6 | ||||
8. | Jarosław Pineles Emil Horniacek |
Mobil 1 / Eurostal Rally Team - Automobilklub Krakowski | Mitsubishi Lancer RS Evo V | 4. gr. N kl. N-4 |
1:45:07,2 | ||||
9. | Wiesław Stec Maciej Maciejewski |
Automobilklub Lubelski | Mitsubishi Lancer RS Evo III | 5. gr. N kl. N-4 |
1:46:16,0 | ||||
10. | Tomasz Kuchar Maciej Szczepaniak |
Polsat Dialog Rally Team - Automobilklub Śląski | Volkswagen Golf Kit Car | kl. A-8 1. F-2 |
1:46:18,1 | ||||
11. | Leszek Kuzaj Artur Skorupa |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Subaru Impreza WRC 98 | kl. A-8 | 1:46:27,1 | ||||
12. | Damian Gielata [2] Maciej Baran [2] |
Automobilklub Krakowski | Seat Ibiza GTi 16V | kl. A-8 2. F-2 |
1:47:57,6 | ||||
13. | Mariusz Ficoń Jakub Mroczkowski |
Seat Sport Polska - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Seat Ibiza Kit Car Evo II | kl. A-8 3. F-2 |
1:48:24,6 | ||||
14. | Michał Bębenek [3] Grzegorz Bębenek [3] |
Automobilklub Krakowski | Renault Clio Williams | 6. gr. N 1. kl. N-3 4. F-2 |
1:51:21,0 | ||||
15. | Łukasz Sztuka [4] Zbigniew Cieślar [4] |
Automobilklub Cieszyński | Skoda Felicia Kit Car | 1. kl. A-6 5. F-2 |
1:52:19,2 | ||||
16. | Tomasz Czopik Dariusz Burkat |
Pennzoil / Excellent Rally Team - Automobilklub Krakowski | Honda Civic VTi | 2. kl. A-6 6. F-2 |
1:52:30,1 | ||||
17. | Marcin Turski Przemysław Bosek [5] |
Autoklub
Rzemieślnik Warszawa Automobilklub Krakowski |
Peugeot 106 Rallye | 7. gr. N 1. kl. N-PP 7. F-2 |
1:54:10,3 | ||||
18. | Aleksander Bubel Maciej Pasławski |
Jacky Rally Team - Automobilklub Dolnośląski | Opel Astra GSi 16V | 8. gr. N 2. kl. N-3 8. F-2 |
1:54:55,2 | ||||
19. | Marcin Opałka Krzysztof Dejewski |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Peugeot 106 Rallye | 9. gr. N 2. kl. N-PP 9. F-2 |
1:55:32,9 | ||||
20. | Adam Wrocławski Wojciech Sikora [6] |
Automobilklub Śląski | Peugeot 106 Rallye | 10. gr. N 3. kl. N-PP 10. F-2 |
1:55:59,1 | ||||
21. | Michał Nowosiadły Bartosz Gruszczyński |
|
Peugeot 106 Rallye | 11. gr. N 4. kl. N-PP 11. F-2 |
1:56:19,3 | ||||
22. | Andrzej Spława-Neyman [5] Paweł Żak [7] |
Autoklub
Rzemieślnik Warszawa Automobilklub Częstochowski |
Peugeot 106 Rallye | 12. gr. N 5. kl. N-PP 12. F-2 |
1:56:19,3 | ||||
23. | Krzysztof Koczur Ryszard Ciupka |
Automobilklub Polski | Peugeot 106 Rallye | 13. gr. N 6. kl. N-PP 13. F-2 |
1:56:26,9 | ||||
24. | Tomasz Gutkowski Marek Bała |
Automobilklub Olsztyński | Peugeot 106 Rallye | 14. gr. N 7. kl. N-PP 14. F-2 |
1:57:33,7 | ||||
25. | Tomasz Ratajczyk Mariusz Sobczak |
Mobil 1 Rally Team - Automobilklub Polski | Seat Ibiza Cupra | 15. gr. N 3. kl. N-3 15. F-2 |
1:57:37,2 | ||||
26. | Adam Szyma Jarosław Gieras [8] |
Automobilklub
Śląski AMK Gliwice |
Peugeot 106 Rallye | 16. gr. N 8. kl. N-PP 16. F-2 |
1:58:11,7 | ||||
27. | Jarosław Bakuła Łukasz Nasuta |
Olsztyński KM | Peugeot 106 Rallye | 17. gr. N 9. kl. N-PP 17. F-2 |
1:59:42,5 | ||||
28. | Włodzimierz Groblewski Januariusz Czerwoniec |
Automobilklub Orski | Volkswagen Golf IV TDi | 18. gr. N 6. kl. N-4 |
2:01:23,3 | ||||
29. | Piotr Starczukowski [6] Bartosz Siodła [9] |
Nissan Mazur Motorsport - Automobilklub Sudecki | Nissan Micra | 3. kl. A-6 18. F-2 |
2:01:56,4 | ||||
30. | Piotr Adamus [7] Magdalena Zacharko [10] |
Automobilklub Krakowski | Peugeot 106 Rallye | 19. gr. N 10. kl. N-PP 19. F-2 |
2:02:16,5 | ||||
31. | Janusz Jania [8] Jakub Praus [11] |
Automobilklub Krakowski | Peugeot 205 Rallye | 4. kl. A-6 20. F-2 |
2:03:13,9 | ||||
32. | Damian Jurczak Marek Grabiec |
Autorex Rally Team - Automobilklub Polski | Fiat Seicento Sporting | 20. gr. N 1. kl. N-PSS 21. F-2 |
2:06:26,2 | ||||
33. | Sebastian Lewandowski Mariusz Andruszko |
Andruszko-Lewandowski RT - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Seicento Sporting | 21. gr. N 2. kl. N-PSS 22. F-2 |
2:06:33,0 | ||||
34. | Wojciech Wiśniewski Marcin Rompca |
Automobilklub Orski | Peugeot 106 Rallye | 22. gr. N 11. kl. N-PP 23. F-2 |
2:06:34,7 | ||||
35. | Robert Kabański Marcin Raszyński [12] |
Automobilklub Polski | Opel Astra GSi 16V | 23. gr. N 4. kl. N-3 24. F-2 |
2:06:49,2 | ||||
36. | Wojciech Białowąs Andrzej Slota |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Sporting | 24. gr. N 1. kl. N-1 25. F-2 |
2:09:10,7 | ||||
37. | Maksymilian Kilanowski Michał Czopp [13] |
Automobilklub Olsztyński | Fiat Seicento Sporting | 25. gr. N 3. kl. N-PSS 26. F-2 |
2:09:43,8 | ||||
38. | Jan Chudzikiewicz Marek Kaczmarek |
Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento Sporting | 26. gr. N 2. kl. N-1 27. F-2 |
2:10:17,9 | ||||
39. | Dominik Bartelak [9] Dominik Pacak [14] |
Automobilklub Częstochowski | Łada 2108 Samara | 5. kl. A-6 28. F-2 |
2:10:23,0 | ||||
40. | Jarosław Wal Marek Haczyk |
Automobilklub Polski | Fiat Seicento Sporting | 27. gr. N 4. kl. N-PSS 29. F-2 |
2:10:23,5 | ||||
41. | Łukasz Szterleja Mariusz Matys [15] |
Automobilklub Karkonoski | Fiat Cinquecento Sporting | 28. gr. N 3. kl. N-1 30. F-2 |
2:10:51,9 | ||||
42. | Magdalena Cieślik Izabela Kamska |
Automobilklub Krakowski | Fiat Seicento Sporting | 29. gr. N 5. kl. N-PSS 31. F-2 |
2:10:55,9 | ||||
43. | Grzegorz Kamiński Przemysław Mazur |
Automobilklub Krakowski | Fiat Seicento Sporting | 30. gr. N 6. kl. N-PSS 32. F-2 |
2:11:00,1 | ||||
44. | Krzysztof Dunat Damian Kagoń |
Autoklub
Rzemieślnik Warszawa Automobilklub Śląski |
Fiat Seicento Sporting | 31. gr. N 7. kl. N-PSS 33. F-2 |
2:11:09,6 | ||||
45. | Adam Dzitko Paweł Młocek [16] |
Automobilklub
Polski Automobilklub Łódzki |
Fiat Seicento Sporting | 32. gr. N 8. kl. N-PSS 34. F-2 |
2:11:16,3 | ||||
46. | Michał Gołębiowski [10] Marek Leśniak |
Automobilklub Krakowski | Fiat Seicento Sporting | 33. gr. N 9. kl. N-PSS 35. F-2 |
2:11:22,3 | ||||
47. | Jarosław Olak Jarosław Karczmarzyk |
Automobilklub Polski | Fiat Cinquecento Sporting | 34. gr. N 4. kl. N-1 36. F-2 |
2:11:25,2 | ||||
48. | Mirosław Łęczycki Artur Pietrulewicz |
Olsztyński KM | Peugeot 106 Rallye | 35. gr. N 12. kl. N-PP 37. F-2 |
2:12:24,2 | ||||
49. | Mirosław Drożdż Dariusz Mikołajczyk |
Automobilklub Rzeszowski | Fiat Seicento Sporting | 36. gr. N 10. kl. N-PSS 38. F-2 |
2:12:36,2 | ||||
50. | Michał Kwiatkowski Paweł Kamiński |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Seicento Sporting | 37. gr. N 11. kl. N-PSS 39. F-2 |
2:12:53,4 | ||||
51. | Maciej Bocheński Michał Kozłowski |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Seicento Sporting | 38. gr. N 12. kl. N-PSS 40. F-2 |
2:12:55,1 | ||||
52. | Piotr Kabat Michał Dedelis [17] |
Automobilklub Morski | Fiat Cinquecento Sporting | 39. gr. N 5. kl. N-1 41. F-2 |
2:14:53,8 | ||||
53. | Aleksander Raczyński Marcin Barnat |
Automobilklub
Polski Automobilklub Beskidzki |
Fiat Seicento Sporting | 40. gr. N 13. kl. N-PSS 42. F-2 |
2:15:31,5 | ||||
54. | Marcin Ślązok Jakub Krupa |
Automobilklub Śląski | Fiat Seicento Sporting | 41. gr. N 14. kl. N-PSS 43. F-2 |
2:18:22,7 | ||||
55. | Maciej Lubiak [11] Tomasz Styp-Rekowski [18] |
Automobilklub Morski | Fiat Seicento Sporting | 42. gr. N 15. kl. N-PSS 44. F-2 |
2:19:56,5 | ||||
56. | Aleksander Gaszka Jacek Płonka |
|
Fiat Seicento Sporting | 43. gr. N 16. kl. N-PSS 45. F-2 |
2:21:48,8 | ||||
57. | Marek Ryndak Stanisław Bernadzik |
Moto Car 93 Rzeszów | Fiat Cinquecento Sporting | 44. gr. N 6. kl. N-1 46. F-2 |
2:23:28,6 | ||||
58. | Tomasz Kochański Ryszard Plucha |
Automobilklub Polski | Daewoo Lanos | 6. kl. A-6 47. F-2 |
2:32:13,2 | ||||
[1], [2], [3], ... - miejsca w klasyfikacjach promocyjnych kierowców i pilotów | |||||||||
Zdyskwalifikowany (niedozwolona pomoc z zewnątrz): | |||||||||
Krzysztof Hołowczyc Jean-Marc Fortin |
Wizja TV / Turning Point RT - Automobilklub Olsztyński | Subaru Impreza WRC 98 | kl. A-8 | 1:37:09,0 |
|||||
Odpadli m. in.: | |||||||||
OS 20 |
Michał Uliarczyk Igor Tomasiak |
Automobilklub Śląski | Peugeot 306 S16 | kl. N-3 | |||||
po OS 18 |
Dariusz Poletyło Tomasz Szostak |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Subaru Impreza WRX | kl. N-4 | (pompa paliwa) |
||||
OS 15 | Wojciech Bełtowski ? |
Automobilklub Krakowski | Skoda Felicia LX | kl. A-6 | (wypadek) | ||||
OS 15 | Paweł Stefanicki Marcin Jaworski |
Automobilklub Orski | Fiat Seicento Sporting | kl. N-PSS | (wypadek) | ||||
OS 12 | Grzegorz Grzyb Jacek Sciciński |
Moto Car 93 Rzeszów | Fiat Seicento Sporting | kl. N-PSS | (układ kierowniczy) |
||||
OS 2 | Rafał Hoffmann ? |
Automobilklub Śląski | (wypadek) | ||||||
OS 2 | Lech Koraszewski ? |
Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski | Audi S2 | kl. A-8 | (skrzynia biegów) |
||||
OS 1 | Jacek Jerschina Andrzej Białowąs |
Automobilklub
Polski Automobilklub Śląski |
Peugeot 106 Maxi | kl. A-6 | (wypadek) | ||||
OS 1 | Adam Rutkiewicz ? |
Automobilklub Podlaski | Fiat Seicento Sporting | (wypadek) | |||||
OS 1 | Dariusz Solarski ? |
Automobilklub Śląski | Ford Escort RS Cosworth | (wypadek) | |||||
przed OS 1 |
Maciej Kalarus Tomasz Borysławski |
Volvo S 40 | kl. N-3 | (sprzęgło) |
|||||
Krzysztof Wołkowyski Waldemar Woszczyk |
Honda Civic VTi | kl. N-3 | (defekt) |
||||||
Wystartowały 74 załogi, sklasyfikowano 58. |
|||||||||
Zwycięzcy OS-ów: Hołowczyc - 16, Gryczyński - 3, Kulig - 2 | |||||||||
Prowadzenie w rajdzie: OS 1-13: Hołowczyc; OS 14: Gryczyński; OS 15-22: Hołowczyc | |||||||||
Klasyfikacja zespołów producentów: | |||||||||
1. | Toyota | ||||||||
2. | Seat | ||||||||
Klasyfikacja zespołów sponsorskich: | |||||||||
1. | Marlboro / Mobil 1 Rally Team | ||||||||
2. | Mobil 1 Rally Team | ||||||||
3. | Mobil 1 / Eurostal Rally Team | ||||||||
4. | Seat Sport Polska | ||||||||
5. | Nissan Mazur Motorsport |
<< 1 el.
RSMP 1999 - Zimowy R. Dolnośląski] [Strona
główna] [Rajdy] [RSMP 1999] [3 el. RSMP 1999 - R. Elmot
>>
[Rajd Warszawski 1999
- filmy]